Wat wij eten Een degelijk geschenk zeer gewaardeerd Vulpenhouder. Een heilzaam middel. „Etaleeren en Handelaars dit is je zakboek! Adverteeren kisten, zakken of halen, Boter-Melange BOUWKUNDE. van veel belang, van meer belang, van het meeste belang. Voorhanden in Boekh. Farkstr. Boekh. Parkstraat. snel- en zekerwerkend Texelsche Courant. Voor het merken van zinken letters, zinken cijfers, merkkwasten en merkinkt, zoomede stiften in potlood, rood, blauw en violet, (onuit- wischbaar. in hotel „TEXEL" te spreken. verscb gebrande Sausjes, G. GRAAF, Gravenstraat. Wekelijkschc Motordienst. Kainiet en Slakkenmeel. Neemt proef met onze fijne G. GRAAF, Gravenstraat. DAKLEIEN. FEUILLETON, Het Gulden Mysterie. hoeveel wij er van verorberen is doch hoe het is bereid is Een deskundig samengesteld kookboek is het bekende kookboek van de huishoud school aan het Zandpad te Amsterdam, is het kookboek van Wannée. Uitstekend geschikt voor verja- rings- of St. Nicolaascadeau. gebonden a f 1.75. en daarenboven als Verjarlngs- of St. Nicolaascadeau is zonder twijfel een Prima soorten voorhanden in den Het bedrijf staat nog op het doode punt Zakenmenschen beproeft de nering weer in de oude banen te brengen. Wij bevelen U het volgend middel ten zeerste aan Wij hebben thans in voorraad zakboek jes op handig formaat, gebonden in stevig omslag met alfabetische klapper 144 bladen dik, journaal gelijnd, en best papier in den prijs van 45 cents. Dezelfde boekjes, dubbel zoo groot, met hoofd, staande en contralijnen, formaat van een gewoon schoolschrift, inegeljjks met klapper, 65 cents. Boekh, Parkstraat. g dus vooral voor een advertentie hebben -wij Boekhandel Parkstraat. Voor zaken op het gebied der bouwkunde is ondergeteekende elke Maandagmorgen Aanbevelend G. DE BEURS Gz. Architect. HELDER. Weder pas ontvangen 20 cent per pond, 18 cent bij de 5 pond. Beleefd aanbevelend, Dinsdagmorgen van Texel naar Botter dam. Vrijdagmiddag 12 uur van Rotterdam. Woensdagmorgen van Texel naar Har- Dgen. Zaterdagmorgen van Harlingen naar Texel. Agent te Rotterdam, B. M. V AN KEULEN Wijnhaven 108. Haarlem, fa. K. NELIS Kaasmarkt no. 32. Alkmaar, P. BAKKER Verdronkenoord 3. Aanbevelend, J. Pil. BAKKER Zn. P. PLAATSMAN. Dagelijks verkrijgbaar aan het pakhuis Oudeschild. DROS 6" Co. 50 cent per pond. Beleefd aanbevelend, zijn in verschillende maten voor handen aan de Steenkooperij van firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. 7 woond, en Maieddine zelf was onder een dak van kemelshaar geboren. Er was geen verwantschap tusschen zijn geslacht en deze stammen, en hun levens liepen ver uiteen, maar wie zelf nomade is, be grijpt en kent het leven van alle nomaden, al moge bij ook de zoon van een stam hoofd zijn, en zij even arm als hun slecht gevoede kameelen. Hij was trotsch op zijn nomadenbloed, want alle mannen der Sahara, vorsten of kameeldrijvers, zien met verachting neer op hen, die zich een vaste woonplaats hebben gekozeD, ["op de bewoners der groote vlakte van den Teil en op de dikke dadeleters van de groote steden. De acht of tien tenten stonden geschaard om een, die een weinig grooter en een weinig minder haveloos was dan de andere de tent van den Kebir, of hoofdman niettemin een tent van zeer bescheiden en nederig aanzien. Er zou plaats genoeg geweest zijn voor twaali zulke tenten onder de tente sultane van den Agha, Maieddine's vader, toen deze zijn douar ten zuiden van El-Aghouat hield. Het was naar deze tent, dat Maieddine reed om wat water voor zijn paard te vragen. De Kebir, een man op jaren reeds, be groette Maieddine beleeld, echter zonder slaafschheid, en terwijl het paard, dat deze van den Caid had geleend, spaarzaam op het hoofd met water uit een zak van geitevel werd besprenkeld, maakten de vrouwen natuurlijk ongesluierd, omdat zij alle vrouwen uit nomadenstammen waren zwarte koffie gereed voor den gast. Maieddine had geen behoefte en ook geen lust in koffie, doch het zou een be- leediging geweest zijn, ze te weigeren. Doch terwijl hij alle mogelijke moeite deed om het gesprek met den Kebir gaande te houden, bleven zijn oogen en zijn gedachten onafgebroken gericht op de poort van des Caids huis en de gele aufo daarvoor. Buiten de tent speelden luid lachend kleine kinderen. Alle Arabieren zijn dol op kinderen maar op dit oogenblik haatte Maieddine alles wat zich daar buiten bewoog en leven maakte. Thans had de Caid de poort bereikt en sprak tot de mannen in de auto. Zou hij hen weer heenzenden P NeeD, de poort werd door een bediende van binnen ge opend. Ben Sliman moest de beide Roumis uitgenoodigd hebben binnen te komen. Misschien was het wel het verstandigste, wat hij doen kon maar toch hoe ge vaarlijk, hoe ontzettend gevaarlijk was het, terwijl Victoria wellicht uit een der kleine veostertjes, die op den hof uitzagen naar buiten keek. Zij zouden haar daar niet kunnen zien, maar zij hen wel; en wat, indien zij genoeg had van de reis en van haar rol als oppaster bij een zenuw zieke wat, indien zij berouw kreeg van haar belofte om het geheim der reis te bewaren P Maieddine's ondervinding bij de vrouwen had hem er toe gebracht te gelooven, dat zij altijd elke belofte aan een man gedaan verzaken, zoodra deze haar den rug heeft toegekeerd. Victoria was ongetwijfeld heel anders dan de vrouwen van zijn ras, en ook als die welke bij in Parijs had ont moet; maar zij bleet bij slot van rekening toch een vrouw. En voor hem was er geen gezegde dat meer waarheid [bevatte, dan dat het gemakkelijker is de wind richting te voorspellen dan wat een vrouw waarschijnlijk zal doen. Terwijl de[Kebir hem zijn kop koffie aanbood, had hij een gevoel alsof hfi doodziek was geworden, of een zonnesteek hem had getroffeo. Wat gebeurde daar toch boven op den heuvel, achter den half open poort? Wat zou zij doen de Roos van het Westen HOOFDSTUK XXV. Het was geen geringe verlichting voor Stephen en Nevill, toen zij eindelijk een der beide ruiters het ruwe heuvelpad naar de poort zagen oprijden, en zij dus niet langer zonden behoeven te wachten door de vrees of een ongastvrijea gril der Arabische bedienden aan den anderen kant der deur. Zoodra de ruiter dicht genoeg bij was gekomen om zijn gelaatstrekken te kunnen onderscheiden, herinnerde Nevill zich, dat hij hem een of tweemaal op een bal van den gouverneur te Algiers bad ontmoet, waar alle hooge Arabische waardigheid- bekleeders, en zells goden van minderen rang als Caids en Adels verschijnen. De Caid en Nevill riepen beleefd ds zegeningen van Allah en Mohammed, zijn profeet, over eikaars hoofd, waarna Nevill mededeeling deed van betgeen hem en zijn vriend naar het huis van den Caid. had gebracht. Alle Arabieren zijn meesters in de be- heerscbing van hnn gelaatsuitdrukking. Hoewel Stephen hem scherp aanzag, nam hij dan ook niet de minste verandering op het gelaat van den Caid bij Nevill's vraa,f> waar. „Gij zijt welkom om alles te vernera en, wat ik u van mijn gestorven familj slid Ben Halim kan vortellen," zei hij. laar ik weet weinig, dat niet iedereen we et." „Het is dus zeker, dat Ben Halin j ge storven is?" vroeg Nevill. „Wij tu ,opten dat het gerucht niet waar zon blijk en." „Hij stierf op den terugweg naa' c huis, na een bedevaart naar Mekka," ank? voordde de Caid ernstig. Wordt ven otvd* door C. N. en A. M. Williamson. Vertaald door W. J. en H. A. Cornelissen Copierecht v/h Bureau „De Berner Conventie" Deventer. 60.) „Ik vertrouw volkomen op u," ant woordde de jonge man. „Zoolang zij voor uw poorten zijn, of daarbinnen, moet ik geduldig wachten. Ik kan hier echter niet in het open veld blijven, en toch wilde ik graag uw huis in zicht houdeD, om alles wat er gebeurt met eigen oogen te kunnen volgen. Wat z'óudt gij er van zeggen, wanneer ik naar een der zwarte tenten reed om daar wat water voor mijn paard te vragen „Dat is een goede gedachte," zei Ben Sliman. Het volgende oogenblik trok hij zijn slank Arabisch paard in een snellen draf en reed den heuvel op, naar het Witte Huis. Aan den linkerkant van de groep huizen die het jmeer genoemd dorpje vormden, en op gelijken afstand van bet ruwe pad waarop Maieddine en Ben Sliman hadden gereden, waren een aantal nomadententen opgeslagen, als zoovele reusachtig groote vleermuizen met verstijfde vleugels, inkt zwart uitgespreid over het goud der woestijn. Een weinig verderop was nog een tweede kamp van een anderen stam; deze tenten waren bruin met zwarte en gele strepen, en deden denken aan groote vlinders. Maieddine dacht er echter niet aan zulke vergelijkingen te maken. Hij was een kind van de Sahara, ea voor hem waren de tenten en ,hun bewoners iets zeer gewoons. Zijn eigen vader, de Agha, had een half jaar in een grooten tent ge- IB

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 4