Een heilzaam middel. „Etaleeren en Adverteeren" 11 "Waar ligt Aalburg waar Aalts Ten Brink's Reisatlas voor Nederland, Alfabetische Klappers Een degelijk geschenk zeer gewaardeerd Vulpenhouder. r Kainiet en Slakkenmeel. Wekelijksche fllotordicnst. ,,HET ANKER" G. C0EVE11T, te den Burg. Yoor den staltijd wortel snijmachines gierverspreiders. Puik beste AARDAPPELEN. snel- en zekerwerkend Texelsche Courant. L Voorhanden in Boekh. Farkstr. in alle formaten, Verboden te jagen Boekh. Parkstraat. FEUILLETON. Het Gulden Mysterie. Dagelijks verkrijgbaar aan het pakhuis Oudeschild. DROS Co. Dinsdagmorgen van Texel naar Rotter dam Vrijdagmiddag 12 uur van Rotterdam. Woensdagmorgen van Texel naar Har- ngen. Zaterdagmorgen van Harlingen naar Texel. Agent te Rotterdam, B. M. V AN KEULEN Wijnhaven 108. Haarlem, fa. K. NELI8 Kaasmarkt no. 32. Alkmaar, P. BAKKER Yerdronkenoord 3. Aanbevelend, J. Ph. BAKKER Zn. P. PLAATSMAK. Maatschappij van verzekering te Amsterdam. Ziekte- en Ongevallenverzekering. Individueel en Collectief. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den heer Adj, Inspecteur. in voorraad en verschillende soorten Aanbevelend, J. KILJAN Jbz. Het bedrijf staat nog op het doode punt Zakenmenschen beproeit de nering weer in de oude banen te brengen. Wij bevelen U het volgend middel ten zeerste aan Zorg dus vooral voor een advertentie in de „Wanneer iemand een zwijgende kameel wil hebben, moet by hem van smokkelaars koopen," zei Maieddine. „Die leeren hun dieren wel geen enkel geluid te geven." M'Barka en Eafanu zouden te zamen in een bassour rijdenmaar Victoria kreeg haar rood en purperen kooi voor haar zelf alleen, Maieddine legde haar uit, hoe zij, wanneer de kameel weer opstond, eerst naar voren moest buigen, daarna achter uit; en zfj lachte als een kind, toen de kameel langzaam op zijn lange beenen omhoog rees, en zij zich, als in een hoogen toren, in de bassour voelde heen en weer zweven. Toen de kleine karavaan zich, na een hartelijk afscheid van den Agha en de andere douarbewoners, in beweging had gesteld, bleef Maieddine naast Victoria's mehari rijden. Tusschen de houalis, die haar voor wind en zon móesten beschermen, zag zij den Arabier op zijn paard heel in de diepte beneden haar, zooals Julia Ro meo van haar balkon moet hebben gezien. „Zit gij gemakkelijk in uw bassour P" vroeg hij. „Ia de beweging van uw rijdier niet al te ongemakkelijk „Niet in het minst. Het is als in een wieg," antwoordde ze. „Ik heb altijd gelezen dat het rijden op een kameel el lendig was, maar dit is als het wiegelen op den tak van een boom, wanneer de wind fel blaast." „Er is ook een grsot verschil tusschen het rijden op een zadel, zooals de arme vrouwen dat doen, ot in een bassour. Ik zou u de reis natuurlijk niet durven laten doen, zonder u al de gemakken aan te bieden, waarover een Sultan kan besohik- ken. Ik kon met niets minder tevreden zijn, omdat gij mijn koningin zijt." „Gij hebt mij ten miDste een heerlijken bewegelijken troon gegeven," lachte Vic toria, „en omdat gij mij naar mijn zuster voert, gevoel ik mij thans ook zoo gelukkig "1 als een koningin." „Wanneer gij gelukkig zijt, ben ik ook gelukkig," zei bij. „En wanneer een Ara bier gelukkig is, zingt hij het lied dat in zijn hart is. Zult gij vertoond op mij zijn, wanneer ik u een liefdelied van den woestijn zing?" „Ik kan £niet vertoornd wezen, omdat het lied in werkelijkheid niet voor mij zal zijD," antwoordde Victoria met den rustigen eenvoud, waarmede zy reeds zoo vaak Maieddine had ontwapend en in verwarring gebracht. Dit was niet bepaald het antwoord, dat deze verwachtte. Doch hij troostte zich, dat de tijd niet ver meer was, waarop zij weten zou, dat zijn minneliederen haar golden. Toen begon hij, terwijl hij de teugels los liet hangen, een oud Arabisch lied te zingen, woest en wonderlijk droevig van klank, als alle Arabische muziek, ook wanneer zij de hoogste vreugde „vertolkt. „Geloof mij, het sterven viel mij licht, Als ik sterven moest met mijn liefste [bij mij Mijn liefste, waar ik naar smacht Voor wie mijn harte klopt. Ja, ik moet sterven, maar sterven is licht; Geloof mij, gij voorbijganger, die mij [ziet sterven, Want ik heb de oogen gekust,; En den mond, dien ik begeerde. „Maar dat i3 een zeer treurig lied," zei Victoria, toen Maieddine zijn gezang had geëindigd. „Gij zoudt zoo niet spreken, indien gij ooit hadt bemind. Niets is er treurig voor den minnaar, dan alleen, wanneer hy zijn geliefde verliest, of geen wederliefde vindt." „Maar een Arabisch meisje heeft immers niet de minste kans om iemand lief te waar Aalzum, Aardhuis, Abbestede, Aba- dale, Achlum, Achterholte, Achterstesteeg, Achterveld met alfabetische klapper f 0,75, geeft op deze en honderden dergelijke vragen het juiste antwoord. één, twee en meer bladen per letter, in pr[)zen van 15 tot 50 cents voorhanden. Boekh. Parkstraat. krijgen,* voerde Victoria aan. „Haar vader geeft haar aan een man, wanneer zij nog een kind is, en zij wisselen geen woord voor zy getrouwd zijn." „Wij van het jongere geslacht willen deze huwelijken niet meer," verdedigde MaieddiDe met vuur. „Ik [ben overtuigd dat een Arabier, tenzij hij nietswaardig is als een muildier zonder oogen, weet hoe een meisje te dwingen hem lief te hebben, in spijt van haar zelf. Wij zijn niet als de mannen in Europa door duizenderlei vormelijkheden gebonden. Wij kunnen ons geven zooals wij zijn. Maar soms ook komt er een groote liefde in ons hart voor vrouwen, die niet van ons ras zijn. Die leeren wij ons to beminnen voor het huwelijk." Victoria lachte nogmaals; want zij voelde zich gelukkig en licht van hart in deD schoonen morgen. „En hebben de Ara bische mannen altijd succes als onderwij zers P* „Wat geschreven staat, staat geschreven' antwoordde Maieddine langzaam. „Maar ook staat geschreven dat ieder krachtig man zijn eigen lot in den levensboom grift. En gijzelf, zoudt gij niet willen weten, wat u in de toekomst wacht P" „Ik vertrouw op God en op mijn ster.' „Zoudt gij dan niet willen, dat de stem der woestijn tot u sprak, uit de wijsheid van alle tijden." „Wat bedoelt gij P" „Ik bedoel, dat mijn nicht lella M'Barka de gave heeit om de toekomst te lezen uit het zand der Sahara, die haar en aan duizend van haar yoorouders het leven heeft gegeven. "Wilt gij, dat zij hedenavond, wanneer wij ons kamp hebben opgeslagen, deze gave voor u toont P* Wordt vervolgd D. MAAS. op de landerijen in gebruik bij onderge- teekenden. C. KE1J8ER Hz. C. KEIJSER Sz. Er zal streng worden toegezien. door O. N. en A. M. Williamson. Vertaald door W. J. en H. A. Cornelissen en daarenboven als Verjarlngs- of St. Aiicolaascadean is zonder twijtel een Prima soorten voorhanden in den Copierecht v/h Bureau „De Berner ConventieDeventer. 67.) En wij gelooven dat de engelen het paard hetzelfde hart gegeven [hebben als den man, opdat het jegelijk onze vriend en dienaar zou zijn, en ons op zijn rug naar het Paradijs dragen. Doch heden ge voelen El Biod en ik ons reeds als op den drempel van het Paradijs, omdat wij u zullen geleiden, uw bewakers zullen zijn door de woestijn, die wij lieihebben." Terwijl hij sprak sloeg Maieddine in spanning het gelaat van het jonge meisje gade, om te zien of zij hem zijn woorden kwalijk nam doch zij glimlachte op de haar eigen openhartige en vrije wyze, wetend, dat het Arabisch nu eenmaal een taal van beeldsprakerige hoffelijkheid was. Maar Maieddine gevoelde zich door dien glimlach aangemoedigd, Was hij wellicht dit onervaren meisje toch te schroomvallig en te bescheiden geweest Toen de tijd van opbreken daar was, en Victoria en M'Barka in hun baesourahs geholpen moesten worden, duldde Maied dine niet, dat een der negers de maharis aanraakte. Hij liet de dieren zelf knielen door een zachten ruk aan den teugel, be vestigd aan een ring, dien elk in den linkerneusvleugel droeg en ia deemoedige gehoorzaamheid bogen zich de dieren, zonder het onsmakelijk geklok te laten hooren, dat andere kameelen altijd maken, wanneer zij knielen moeten. De beide diereD, Guelbi en Maosour waren afkom stig van Moorsche smokkelaars, en van hun jeugd af voor dit bedrijt opgeleid. De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschriften

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 4