LIJST van BOEKWERKEN in Prachtband, voorhanden in den Boekhandel Parkstraat. Zeer groote keuze Prentenboeken in verschillende prijzen. Het Galden Mysterie. FEUILLETON» In den prijs van f 1.90. Tine u. Berken De dochters v.d. generaal Rudi Willenburg. flnna de Sauornin Lohman, In den opgang. A. C. Kuiper, Een lastige dochter. Anneke. Een heldin. Alleen in een kleine stad Elsje. Een Hollandsch meisje. Haar zusters. Een geniaal zestal. Het onderwijzeresje. Nettie van der Slees. Oude schoolvriendinnen Betty Trevor. Oom Bernards keuze. Schyn en wezen. De Pendletons. Dora Reval. Truida Westorp. Gabriëlle. Een vroolijk drietal. Het vreemde eendje. Schoolmeisjes af. De jongste thuis. Tim en Tom. De fietsclub „Alle vijf". Hein Stavast. Hollandsche jongens. Pietje Bell. Floris de Vijfde. De laatste der Arkels. Taco de Minstreel. Hermans luchtreis. De twee neven. Frite Wardland. Gouden daden. De kornet der ruitery. Gedenkschriften. Heintjes groote vacantie Mijn jongensjaren. Kees Koepel. Hans Sterk, de Olifantenjager Karei Vermeer. Weggeloopen. Uit den patriottentijd. Generaal Daendels. Flinke zeelui. Schipper v. d. Jacomina. De page van Napoleon. A. Bertrand, De geheimzinnige Japannees N. u. hichtum, Afke's drietal. Henriette Blaauiu, Heerlijkheden uit het [verleden. Becht-Dentz, Sprookjes van Hoeder [de Gans. In den prijs van f 1.75. George Asmussen, Peter Tolk. In den prijs van f 1.50. Chappuis, Napoleon. Felicie Jehu, In den prijs van f 1.25. Cremer, Tien maanden inhet ijs. J. G. Kramer, Op de vloot van [Admiraal Verhuell. Adriaan Brouwer. N. W. C. Kuijk, De club der jonge Kaninefaten. P. Visser, De zwervers van het groote leger. Heemskerk v. Gibraltar. De Vliegende Hollander Heemskerk op Nova Zembla Beleg van Alkmaar. N. u. Hichtum, Flardoor. Jan Trip, Jan Tree. Om honderd daalders. Klein Martje. Afke's tiental. Petersen, Tijl Uilenspiegels [jongensjaren. Andrew Home Door dik en dun. De spion op sehool. Het geheim van den [schooljongen. Jaap en Ben. Jacob Rensum. Bravo Bob, de padvinder Jacob de vondeling. Dick en z'n vrienden. Miguel Seruantus de Saauedra, Don Quichot. Chr. u. Abcoude, Instituut Sparrenheide. Het jongenskamp. Joh. H. Been, Van een diefjesmaat [en een schooljongen. Tine de Kruijff Gobius, Het Indische Nichtje P. J. Andriessen, Uit stad en dorp. Uit ons dorp. Esther en Agatha. Vera. Marie en Pauline. De Erfenis eener moeder Jan Ligthart, De zomervacantie. Chr. Krienen, De twee echte jongens. De avonturen van [vier pretmakers. C. Joh. Kieuiet, Jaepie, Jaepie. Frans v. Dorentil. Badreisje v. Cor Slung. Melatie uan Jaua, Angelines beloften. Alletta Hoog, Koninginnetje. Beecher Stowe, Hut van Oom Tom. Eigenhuis u. Gendt, Broertje. Betsy Nort, In het Zwaluwenhuis. Meur. E. de Pressensé, Arme kleine. Een levenslustig groepje. De buren van Mevrouw Bertrand. Wilgenhof. Johanna u. Woude, Van knop tot bloem, Henriette Rappard, Een gezellig thuis. S. H. H. Adelaar-Leon, Kindergedichtjes. Agatha, Brieven van een poes, Jan en Bertha. S. Abrahamsz, Wilskracht. Bertha Clement, Juffertje Wildzang. Beatrice Harraden, Klein maar dapper. Tine u. Berken, Wilde wingerd. Meidoren. Kibbelaarstertje. Rietjes pop. Kruidje roer me niet. Kleine menschen. Mooie Bruno. Met z'n drieën. Henriette Blauw, Oude getrouwen. 't Is lang geleden. S. Andriessen, Sneeuwklokjes. Heide en Veld. Klimop. In den prijs van f 1.10. W. Heimburg, De Sterkste. Familie Lorenz. Op dwaalwegen. Rud Stratz, Duur gekocht. Geef mij de hand. De laatste stem. Arme Thea. In den prijs van f 1.00. Gustaf af Geyerstam, Een Liefde. Alleen. Wraak. Selma Lagerlöf, De Koningin, v Kungah&lla E. A. A. u. Heekeren, Een Indisch huwelijk. Herm. Heijermans Jr. Wat niet kon. Sabbath. Trinette. 'n Jodenstreek. Interieurs I en II. Arne Garborg, De verloren vader. Anna Koubert, Moeder Wassink. Een scheepje zonder roer C. P. Brandt u Doorne, Verweghen en zyn [vrouw. Carl Ewald, Sprookjes. Mijn kleine jongen. Cyriel Buysse, Mea Culpa. In den prijs van f 0,90. Chr. u. Abcoude, Bert en Bram. Een ongeluksvogel. Willem's verjaargeschenk Bob zonder zorg. C. Joh. Kieuiet, De twee broeders. Onder verschill. meesters P. Elzer, Willem v.d. Molenaar. Marie Honig, Millie's vacantie. Een klein, klein jokkentje Hermanna, Kasteel Rompersburgen Mieke. Op den Seventop. Lord Mertens. L. u. d. Meer, Mare en z'n oom. Joh. de Meester, Op weg naar Transvaal. Johanna, Een prettige vacantie. P. de Vries, De kapitein v. Murat. Therèse Houen, Knap Suusje. Agatha Kruidje roer me niet. Joh. H. Been, Winteravondvertellingen Van Paschen tot Pinksteren Betsy, Vier nichtjes. J. G. Kramer, Dertien jaar krijgsgevangene W. Brouwer, Vriendschap. Marie Boddaert, Jonge kracht. Ook gecartonneerd a f 0,75. In den prijs van f 0.75. P. Louwerse, Ver van huis. Versch geplukt. Jan met de pyp. De Kerstwagen. Is er nog plaats voor 1 Hier is wat. Jantje Poes. Vertelavonden. De zon breekt door. Charles Dickens, In Londen en Parijs. Barnaby Rudge. George Eliot. Adam Bede. Graaf Leo Tolstoï, Opstanding. Harriet Beecher Stowe, De Negerhut. H. Sienkiewicz, Quo Vadis. In den prijs van f 0,60. Alletta Hoog, Prettige Winteravonden 3 deelen. In den prijs van f 0.50. Joh. H. Been, Een 'lastige keuze. Paascheieren. St. Nicolaasvertellingen Kerstvertellingen, Agatha, Sloddervosje. Vaders verjaardag. Marie Boddaert, Op Wendehuis. Frans en het geheim. Hermanna, Het oude huisje Het nichtje van Parys. Therèse Houen, Na den kerstboom. Van vier kaboutertjes. Chr. u. Abcoude, Piet Parker. De man met de [poppenkast. P. J. Andriessen, Slordig Jansje. De gebroken vaas. Suze Andriessen, Het Kransje. Tine u. Berken, Hollandsche Spartanen. Jonge vechtersbazen. Uit logeeren. Hester's gebrek. Het album v. Dora Jemelle, Alfred's gedragboekje. Een buurjongetje. Hedwig's St. Nicolaasfeest Jongens die rooken. Twee vacantiedagen. Driftkopje. Plaaggeest. door C. N. en A. M. Williamson. Vertaald door W. J. en H. A. Cornelissen Copier echt v/h Bureau „De Berner ConventieDeventer. 74.) Hij had verwacht dat zij om hulp zou roepen, dat zij hem met verwijten zou overladen, dat zij worstelen zou om van hem los te komen, dat zy hem zou smee- ken haar los te laten. Doch zjj deed niets van dit alles. Zij bracht hem een grie vende beleediging toe, vlijmend als een dolksteek. Boven alles, behalve op zijn kraent en behendigheid, beroemde bij er zich op een echte Arabier te zijn, in den volsten zin van het woord. En onwille keurig werd zijn greep om haar middel losser, zoodat het meisje zich uit zijn om arming kon bevrijden. Doch terwijl zjj zich uit zijn omarming losmaakte, greep hij haar weer bij de pols. Niet zoo vast dat hij haar pijn kon doen, nochthans zoo, dat zij zijn omklemming gevoelde als die van een ijzeren handboei. Zij begreep, dat zij niet zou kunnen ontsnappen door haar kracht met de zijne te meten en ze deed dan ook geen poging om zich uit zijn greep vrij te maken. Stil bleef zij staan, hem aanstarend, hijgend, doch met een blik, waaruit verachting en veront waardiging straalden. Een oogenblik gingen haar gedachten naar Stephen wanneer die slechts hier mocht zijn. Doch hij was ver weg, en kon haar thans niet redden. En Maieddine, op wien zij had vertrouwd was een man, die jeen anderen god dan den haren diende. „Denk aan uw witten engel," zei ze. „Htj eiaat tusschen u en mij." „Ja, maar hij wil u aan my geven," antwoordde Maieddine. „Hij wil, dat gij mijn vrouw zult zijn. Gij moogt niet zeggen dat ik geen echte Arabier ben. Ik blijf Allah en mijn eigen eer getrouw, wanneer ik u zeg, dat ik niet langer wachten kan." „Maar gij zijt niet trouw en eerlijk jegens mij, wanneer gij mij tegen mijn wil wilt dwingen uw vrouw te worden. Wij hebben uit één glas gedronken; daar mede hebt gij plechtig beloofd trouw en eerlijk jegens mij te zijn." „Is het ontrouw, u lief te hebben „Uw liefde is geen echte liefde, anders zoudt gij niet eerst aan uzelf denken." „Ik denk aan u vóór alles. Gij zijt mijn alles. Ik had willen waohten tot ik u in de armen van uw zuster had gevoerd, maar sedert dien avond, toen ik u zag dansen, is mijn liefde voor u geworden tot een vuur, dat niet meer te blusschen was. Wanneer ik u beleedig, zijt gijzelt de schuld er van. Gij waart te schoon dien avond. Sedert dat oogenhlik had ik geen verstand meer, alleen een groote vlam mende begeerte. En thans moet gij mij beloven, dat gij mijn vrouw zult worden volgeus de wetten van den Islam. Later, wanneer wij een priester van uw eigen geloof hebben gevonden, zullen wij ons huwelijk ook door hem laten zegenen." „Laat mijn hand vrij, Si Maieddine, als gij wilt dat ik u zal antwoorden," zei Victoria. Hij glimlachte en gehoorzaamde. Want hij wist, dat zij hem toch niet zou kunnen ontkomen. Zijn glimlach gaf het meisje geen nieuwe hoop. Zij begreep waarom hij haar vrjj durfde laten. Zij dacht aan het gesprek, dat zij met Zorab had gehad. „Wat zult gij doen, wanneer ik u zeg, dat ik uw vrouw niet worden wil vroeg ze met een stem, die vast genoeg klonk; doch in haar keel voelde zij haar angst kloppeD. Er kwam een schittering in zijn oogen. Een oogenblik bleef hij zwijgen, zonder zijn vurigen blik van haar af te wenden. „Nu gij mij deze vraag zoo ronduit doet: ik zou u dwingen uw neen tot ja te maken. Doch ik smeek u, bloed van mijn hart, ziel van mijn ziel, noodzaak mij niet hard tegen u te zijn. HOOFDSTUK XXXII. „Wift gij dat ik u haten zal, Si Maied dine vroeg zij. „Ik vrees uw haat niet. Wanneer gij eenmaal de mijne zijt, zal ik weten hoe deze in liefde te veranderen." „Misschien wanneer ik een meisje van uw eigen volk was, zoudt gij dat kunnen doen; doch thans zie ik hoe tusschen uw ziel en de mijne een groote scheiding is. Wanneer gij zoo slecht zoo verraderlijk zijt, zullen onze zielen zeker nooit nader tot elkaar komen. „De Koran leert ons niet te gelooven dat de ziel van een vrouw is als die van een man." „Dat heb ik gelezeD. En al ware er geen andere reden dan deze, zoo zou daarmede reeds een hooge muur staan tusschen mij en een man van uw volk." Voor het eerst gevoelde Maieddine toorn tegen het meisje in zich wakker worden. Doch het verminderde zjjo liefde en zijn begeerte naar haar niet. „Uw zuster dacht daar anders over," zei hij, bijna dreigend. „Des te sterker is mijn overtuiging en mijn gevoel. Is het verstandig haar als argument aan te voeren „Ik heb geen argument van noode," antwoordde hij norsch. „Ik heb u gezegd, wat er in mjj was. Geef mij uw liefde eu gij kunt doen met mij wat gy wilt. W eiger het, en ik zal u breken en dwingen. NeeD, doe geen poging van mij te vluchten. Ik zou u in een oogwenk weer in mijn mijn ar men hebben. En zelfs wanneer gij M'Barka zoudt kunnen bereiken^jwat nut zou het u zijn, haar kleed te grijpen en haar om hulp tegen mij te smeeken P Zij zou u die niet kunnen en niet willen geven. Mijn wil is wet voor haar. Nie mand, die naar u luisteren zou. Nooh Fafanu nooh de Soudaneezen. Het is alsof wy beiden alleen waren in de woestijn. Begrijpt gij wat dit zeggen wil „Ik begrijp het nu. Ik zal niet trachten te vluchten. Gij hebt mij in uw macht, nu gij uw eerewoord hebt gebrokenen gy zijt sterker dan ik. Toch zal ik 'niet leven om uw vrouw te zijn, Si Maieddine. "Wilt gij een doode vrouw in nw armen houden P" „Ik wil u hebben, levend of dood. Qij zoudt een oogenblik eerst leven - en dat oogenblik, met uw hart tegen het mijne, zou een leven waard zijn wellicht de eeuwigheid zelfs." „Zoudt gij mij begeeren, ook wanneer wanneer ik een anderen man lielheb?" Hij greep haar bij de schouders, en zijn handen waren als staal. „Durft gij mjj zeggen, dat gjj een anderen man liefhebt?" „Ja, dat durf ik," zei ze. „Dood mij, indien gij wilt. Dood mjjn lichaam, nu geen aardsche hulp mij van u redden kan, en laat God mjjn ziel voeren daarheen,' waar gij haar niet volgen kunt. Ja, ik heb een anderen man lief." „Zeg mjj zijn naam." „Neen, ik zal u zijn naam niet noemen. En niets znlt gy kunnen doen om mij daartoe te dwingen." „Is het de man, die op de boot bij u waB?' „Ik heb u gezegd, dat ik zyn naam niet noemen zou." Wordt vervolgd,} M. Baldwin, Jessie Mansergh, Bertha Clement, E. H. Jameson, A. Linz-Godin, Frida Schanz, Louise Fetzer, E. Stuart, Molesuiorth, Emmy u. Roden, A. H. Schluter, Chr. u. Abcoude. E. Molt, P. Visser, J. Leewens, C. Joh. Kieuit, G. A. Henty, Joh. H. Been, Koen uan Dam, H. J. o. d. Kraan, Drayson, Ch. Krienen, Adona, J. G. Kramer, Kipling, Marie Boddaert, S. J. Andriessen,

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 4