Zweren Kloosterbalsem Een Boek welkom geschenk. Ten Brinks groote kaart van Noordholland Scheurkalenders en Enkhuizer Almanakken, Nutsspaarbank Kunsttanden. Lijnzaadkoeken Tandarts Ansingh in prachtband is steeds een Boekh. Parkstraat. FEUILLETON» Het Galden Mysterie. Hoe erger de kwaal, des te beter dient het genees middel te zijn. Wie bij bloedarmoede, pijn inden rug, voortdurende hoofdpijn, bleekzucht een best geneesmiddel wenscht te gebruiken, koope Mijnhardt's Eiwitstaai, Vooorhanden in Boekhandel Parkstraat. EEN KNECHT, LAND- en DRAINEERBUIZEN Schoorsteen- en Rioolbuizen. 5 Tand-teciiniker Zaandam. Stationstraat 11, Helder. N. V. Koninklijke Fabrieken Merk „Ster" en „W.L." Spreekuren dagelijks van 9—5 uur. K. ACKEMA, aoBs^mmmassimsBssBssss^^m^BBamiê Raadpleeg onze boekenlijsi. Zooeven verschenen en in den boek handel Parkstraat voorhanden Op schaal 1140000. formaat 94 X 71 c. M. met alfabetische klapper en plaatsbepaler. Naar officieele bronnen bewerkt door J. DE R E G T. met linnen strook en metalen randlijst f 1,75 op en gevernist en metalen randlijst - 2,65 met houten lijst -3,30 G-evraagd met 1 ÜVEaart Gedurende de maand December is de geopend iederen Maandag en Don derdag 's avonds van 78 uur. W.F.STOEL&ZOOïi komt thans weer geregeld spreek uur houden 's Woensdags 11-12 en 1-2 uur. v.h. Wessanen Laan, Wormerveer. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe Hoofdgracht 61, den Helder. mag men nooit verwaarloozen om dat zij zoo spoedig aanleiding geven tot bloedvergiftiging. Bedek Uw zweren onmiddellijk met den be proefden KLOOSTERBALSEM, welke zuiverend en verzachtend werkt en spoedig geneest. De heer II. Gerritsen, té Silvolde (Geld.) verklaarde ons Op zekeren dag kreeg ik op het dikste gedeelte van mijn kuit een zweer, welke boe langer boe grooter werd. Spoedig was de zweer zoo groot ajs eeu gulden en ik had er zóóveel pijn aan dat ik ternauwernood op dat been staan kon. Do ïand van de zweer en ook de omgeving daarvan waren vuur rood en de zweer zag er leelijk uit. Teneinde raad heb ik er een verbandje met Kloosterbalsem opgelegd. Toen kwam er weldra veel vuil uit en de pijn werd langzamerhand minder. Ik ging met den Kloosterbalsem voort en met den dag genas de wond. Weldra was zij geheel genezen en kan ik weder op mijn be6nen gaan en staan zooveel ik wil, zonder de minste pijn. De is een beproefd middel tegen alle wonden, zweren, huidaandoeningen, knenziugen, spierverrekkingen, rheu- matiek, aambeien, winterhanden en -voeten. Prijs per pet van 50 gram 75 cent, van 100 gram f 1,20, van 250 gram i 2,50. Hoe grooter pot hoe voordee- liger dus. Eischt rooden band met onze bandteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar by alle dro gisten, apothekers en de bekende verkoopers. y door O. H. en A. M. Williamson. Vertaald door W. J. en H. A. Cornelissen Copierecht v/li Bureau De Bcrner Conventie" Deventer. 81.) Zoo gaan in het rijk van den Islam de heilige Maraboutschappen over van den een op den ander, als titels en landgoe deren in andere rijken Begin je nu iets te begrijpen van het geheim „Neen, nog niet. Ik „Hcett men je in Algiers verteld, dat Cassim in Constantioopel was gestorven?" „De Gouverneur gelooit ook dat het zoo is. Iedereen gelooft dal, behalve een on gelukkige, gebochelde halve idioot in Merokko, die zijn erfdeel verkocht omdat hij de woonplaats zijner vaderen niet wilde verlaten, of omdat het hem koud liet een Marabout te worden. Behalve ook Maieddine en Maieddine's vader en enkele andere machtige vrienden van Cassim, die ook van het geheim weten. En behalve ten slotte de groote Sidi El Hadj Moham med zelf." „O, Saidee Cassim is dan de Mara bout „StNu ken je het geheim, dat mij tot gevangene heeft gemaakt in dit huis, lang, heel (lang, nadat by reeds genoeg van mij had. En erger nog het geheim dat ook jou tot gevangene zal makeD, wanneer je niet besluit om dat eene te doeD, wat je nog redden kan." „Wat is dat?" Victoria kon het niet gelooven, dat het antwoord, hetwelk zich aan haar opdrong, het antwoord was, dat Saidee haar wilde geveD. Saidee's lippen openden zich, doch de heldere, open en eerlijke oogen van haar en men zal verbaasd staan over de uitnemende uitwerking, die dit op uw gestel uitoefent. Mijnhardt's Eiwitetaai is verkrijgbaar in verzegelde literflesscben f 1,10. Te den Burg bij A. Laigeveld Mz.; te Oosterend bij L). Wuis; te Oudeschild bij P. Vos; te Cucksdorp bij G. v. d. Kooij; te den Hoorn bij fa. Wed. P. de Jager en in 't groot bij G. Haagen, Kanaalweg 147, Helder. zuster, die haar angstig aanzagen, maakten haar het spreken moeilijk. Haar was zooveel liefde, zooveel trouw in, dat het onmogelijk scheen die liefde en die trouw teleur te stellen ook al vroeg een andere liefde het. „Ik ik vind het verschrikkelijk je het te moeten zeggen," stamelde ze. „Maar wat kan ik doen Als Maieddine niet verliefd op je was geworden maar als hij dat Diet had gedaan zou je nu niet hier zijn. En nu je hier bent, moeten wy de feiten onder de oogen zien, zooals ze zij n. De man die zich mijn echtgenoot noemt, is als een koning in dit land. Hij zal je aan Maieddine geven, wanneer hij terugkeert. Want Maieddine zou jein de woestijn zeker niet weer losgelaten hebben, wanneer hij er niet zeker van was ge weest, dat hij den Marabout zou kunnen dwingen of omkoopen, om te doen wat hij van hem verlangde." „Maar waarom kan ik hem niet omkoo pen hield Victoria aan. „Wanneer hij werkelijk genoeg vud je heeft, zal mijn geld „Hij zou je eenvoudig uitlachen, wanneer je het hem aanbood. Hij is zoo rijk, dat er heel wat meer geld noodig zou zijn om hem om te koopen, dan wij beiden ooit bij elkaar hebben gezien. Het goud stroomt bem toe uit alle gebied waar ge- loovigen wonen. En Maieddine zal hem dan ook niet met goud omkoopen, doch met iets, dat hij veel hooger schat dan goud. Ik kan je alles nu niet verklareD wij hebben er den tijd niet toe. Neem bet alleen als waarheid aan, wat ik je zeg. Later zal je alles wel uitleggen. Alleen dit: de Marabout koestert plannen die geheel Airika raken. Eu geloot je nu, dat hij jou eu mij vrij zou laten gaan, om die plannen bekend te makeD, wat zijn ondergang onvermijdelijk en de bevredi ging van zijn eeizueht voor altij 1 onmoge lijk zou maken „Wij zouden zwijgen!" „Alsof een Arabier ooiteen vrouw heeft vertrouwd. Hij zou ons liever dooden dan ons been te laten gaan. Ea Maieddine heeft zich evenmin zooveel moeite ge troost om je weer vrij te lateD. Dat zijn de feiten die wij onder de oogen hebben te zien. Je bebt mij willen helpen maar je kunt het niet, liefste. Je kunt mij alleen nog oogelukkigqr maken, omdat je je eigen geluk om mijnentwil hebt vernietigd. Arme kleine baby, je bent zoo heel ver gekomen om mij te redden; maar nu kun je zelf niet terug. Het eenige, wat je doen kunt is, je zoo goed mogelijk in het onvermijdelijke te schikken" „Maar je bebt mij nog niet gezegd, wat dat is." „Je moet Maieddine toestaan, dat hij je vraagt, voor Cassim uit Zuid-Oran terug keert Dus toch! Dat was .het juist, wat zij niet had kunnen gelooven, dat Saidee baar zou voorstellen. Onwillekeurig maakte zij een beweging van afkeer. Saidee zag het. „Begrfip mij niet verkeerd," pleitte ze. „Ik heb je gezegd, dat wij niet kunnen kiezeD, wat wij zouden willen doen, jij noeh ik. Wanneer je wacht dat Cassim terug is, zal je er toe gedwongen worden toch hetzelfde te doen maar dan zal het vijftigmaal erger zijn, omdat je ge dwongen bent tot wat je nu nog uit eigen vrijen wil kunt doen." „Ik kan niet gedwongen worden met Maieddine te trouwen. Niets kan mij daartoe dwingen. Dat weet hij ook reeds behalve „Behalve wat? Waarom zie je mij zoo verschrikt aan „Er is nog iets, wat ik vergeten heb te vertellen van hetgeen er dien avond tus- schen ons in de woestijn is gebeurd. Ik beloofde toen „ja" te zullen zeggen, wan- vrije woning. Wed. JOH. DE GRAAF, „Bouwlust* de Coeksdorp. uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalse en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PRIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. neer er iets gebeurde iets waarvan ik toen dacht, dat het nooit zou kunnen ge beuren." „En denk je nu, dat het wel zou kuDnen gebeuren „O, neenNeenIk geloof niet, dat het ooit zou kunnen „Zeg my, wat het is." „Dat jij ik beloofde met hem te zullen trouweD, wanneer jij het wilde. Hij vroeg mij dat te beloven, en ik deed het on middellijk." Saidee's gelaat werd langzaam dooreen Tuurrooden blos overtrokken. Dus jy ver trouwde in mij," fluisterde ze. „Eu dat doe ik nog Maar jij hebt hier, ver van de wereld, alleen en treurig, zooveel jaren geleefd, dat je bang bent geworden voor dingen, waarvoor ik niet bang ben." „Ik ben bang, omdat ik weet, hoeveel reden er toe is angstig te zijn. Maar je hebt gelijk. Het leven hier heeft my tob een lafaard gemaakt. Ik kan er niets aan doen." „Jawel, je kunt er wel wat aan doen en ik ben hier gekomen, om je daarin te helpen." „Hoe weinig begrijp je alles nog. Ze zullen jou tegeu mij, eD mij tegen jou gebruiken. Wanneer je wist, dat ik ge marteld werd, en je kon mij redden door Maieddine te trouwen, wat zou je dan doen Victoria's hand beefde in die van haar zuster, die haar zenuwachtig omkneld hield. „Ik zou natuurlijk datzelfde o ogen blik zeggen, dat ik met hem trouwen wilde. Maar zulke dingen gebeurc n nu niet meer." Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 4