HENGSTEN ASSOCIATIE Ten Brinks groote kaart van Noordholland uw zakenbrieven. DE PRINS Men abonneert zich 1» Boekh. Parkstr. NEOERLANSSCHE HYPOTHEEKBANK Alkmaarsche Stoomsteenhoowerij. G. J. O, D. Dikkers, KLEIN's HOENDERMEEL. Mag op geen kantoor ontbreken. Houdt afschrift van Boekh. Parkstraat. SCHAAKMAT LIEFDESSTRIJD. SOMNAMBULE. FEUILLETON. Het Gulden Mysterie. TE YEENDAM. OPGERICHT 1890. P. J. KONING. publiek verhuren en voor den tijd van 6 jaren Groote voor prijzen. Hoe kan. ik met voordeel kippen houden P Door geregeld 's Ochtends te voeren met Harlingen. Aanbevelend, S. F. KLEIN. „EIJERLAND" Het bestuur van bovengenoemde associatie maakt bekend dat in de algemeene vergadering, gehouden 14 December j.l., besloten is, dat in het vervolg ter dekking zullen worden toegelaten, ALLEEN MER RIES VAN LEDEN van bovengenoemde vereeniging. Zij. die lid van de vereeniging wenschen te worden of in lichtingen verlangen gelieve zich vóór 20 Januari e.k. aan te melden bij het bestuur. Zooeven verschenen en in den boek handel Parkstraat voorhanden Op schaal 1140000. formaat 94 X 71 c- M- met alfabetische klapper en plaatsbepaler. Naar officicele bronnen bewerkt door J. DE R E G T. met linnen strook en metalen randlyst f 1,75 op en gevernist en metalen randlijst - 2,65 met houten lijst -3,30 In eiken Boekhandel teekent men in op den 14en Jaargang van De mooiste Illnstratle in Nederland. Alle abonné's zijn verzekerd. Geplaatst kapitaal f 3.000.000. Gestort kapitaal f 676.800. Reserves f 638.280.34 Hypotheken 30 Juni 1914 f28,690,026,76 Pandbrieven, f27,641,850, Geelt uit 5 */0 Pandbrieven tegen den prijs van 100 °'0. 4a/3 pCt. pandbrieven 95 pCt. 4 pCt. panabrjeven a 90 pCt, Hypotheekrente 5Va °/0. Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. Notaris te Texel, zal, op Donderdag 7 Januari 1915, des morgens 10 uur, in üet Hotel de Zwaan" aan deD Burg op Texel,voor het R. K. Par. Kerkbestuur aldaar, voor den tijd van 3 jaren H. A. C. 1 1 04 39 Boetstuk beoosten den Burg. 2 1 29 Voorste stuk, aldaar. 3 1 16 40 Benoorden den Boet. 4 1 31 20 Achterste stuk, comb. 1, 2, 3 en 4. 5 2 2510 Kruisweg beoosten de Ceen. 6 0 84 50 Kruisweg bewesten oe Ceen. comb. 5 en 6. 7 0 88 80 Bovenste Hollewal. 8 0 99 40 Benedenste Hollewal. 9 0 44 80 Benedenste Hollewal. 10 1 16 20 Bovenste Geest. 11 0 42Benedenste Geest. 12 0 51 70 Goestje. 13 1 37 9U Benedenste Groote stuk. 14 1 64 Groote Kerkelaud. 15 0 74 90 Kleine Kerkeland. 16 1 19 90 Weezenkoog. 17 1 10 70 Kaliskoog. 18 1 02 20 Turkenland. 19 2 37 40 Waal en Burg. 20 0 74 90 Terp a/d Westen. 21 0 81Mienterglop. 22 0 90Bouwland op de boveuste Geest in 12 perceelen. VI r. STOEL» ZOON ALKMAAR door O. H. en A. M. Williamson. Vertaald door W. J. en H. A. Cornelissen Copierecht vjh Bureau „De Berner ConventieDeventer. 84.) Hij was trotsch op zijn positie in het Pransohe leger geweest. Doch nadat men hem daaruit verdreven had of gedwon gen had zelf heen te gaao, wat voor hem hetzelfde was haatte hij alles wat Fraosch was. Hij dacht aan niets anders dan aan wraak. Dat wisten zijn vrienden, wier leus was „Ielam voor de Islamieten". Hun droom was en is nogde Fran- sohen uit Noord Afrika te te verdrijven. Je weet niet hoevelen er zijD, voor wie dit de schoonste droom is, en hoevelen er zich verbonden hebben om te helpen dien te verwezenlijken. Het waren deze vrienden van Cassim, die een ongelukkige mismaakten den eigenlijken erfgenaam en opvolger van den vorigen Marabout overhaalden en omkochten, om Cassim zijn plaats te laten innemen. Natuurlijk gebeurde dit alles heel in het geheim. Slechts drie of vier van de invloedrijkste mannen zijn in het complot. Wanneer er iets van uitlekte, zou dit natuurlijk hun ondergang zijn. Zy begonnen hun plan de campagne met Cassim een pelgrimstocht naar Mekka te laten maken. Ik werd zoolang in Zuid-Oran achtergelaten. Cassim zou dan, na zijn bedevaart, te KonstantiDopel op de een of andere wijze omkomen. Het geluk was bun daarbij bizonder dienstig, want in het hotel waar Cassim logeerde brak een groote brand uit. Cassim werd niet weergevonden en het heette algeiheen, dat hij bij den brand omgekomen was. Hij Dit is een krachtig voer dat de eierproductie [bevordert en besparing geeft op uw graanvoedering. Noodige hoeveelheid per kip een eetlepel vol. Wordt verkocht in zakjes van 21/? 5 25 en 50 Kg. C. J. GEENSE, Voorzitter. 8. GROENEVELD, Secr. A. A. EELMAN, Penningm. A. BREESNEE. J. W. ROELOFFS. was intusschen in alle stilte naar Marokko getrokken en van daar naar bier, waar hij de erfenis van den grooten Marabout aanvaardde, zoodra deze stierf." „En is er Dooit iets van uitgekomen?" „Neen, nooit. Hij is er ook veel te geslepen voor. Uiterlijk is bij dikke vrienden met de Franschen, en de Fran- sche ambtenaren ontzien hem om den grooten invloed, dien hij heeft in bet Westen, in het Zuiden, tot zelfs in Ma rokko. Bovendien draagt bij altijd een sluier voor het gelaat ingevolge een belolte te Mekka afgelegd, heeft bij bekend laten maken. Zoo is er niet de minste kans dat hij ontmaskerd wordt." „Maar hoe zal hij zich op de Franschen kunnen wreken vroeg Victoria. „Hij heelt een geweldige macht", ant woordde baar zuster op een toon alsof de twijfel van Victoria haar ergerde. „Hij heeft den geheelen Islam [achter zich in werkelijkheid is hij, terwijl bij den Franschen zand in de oogen strooit en hen doet gelooveD, dat bij hun regeering helpt in Oran, ^en tegen de Tooaregs in het Zuiden, het hoofd van alle geheime godsdienstige vereenigingeu in geheel Noord-Afrika, die geen ander gemeen schappelijk doel hebben dan de Franschen te verdrijveD. De Fransche regeering heeft er geen denkbeeld van hoeveel van die geheime vereeoigingen er wel zijn. Hun goede vriend, de Marabout, zegt haar natuurlijk, dat het gepraat daarover dwaas heid is. Doch op een goeden dag, wanneer alles gereed is wanneer Marokko en Oran en Algiers en Tunis op een gegeven teeken opstaan dan zal hun verschrik king groot zijn: de wraak van Cassim. Het zal een wraak van bloed en moord zijn. Hij zal dan den Heiligen Oorlog prediken als de Moul Saa, de Messias, dien het volk verwacht. Het meeste van dit alles heeft Cassim, wiens ïjdelheid, die nog altijd even groot is als vroeger, hem dwong te spreken van zijn grooteche plan nen, mij medegedeelden dat meende hij ongestraft te kunnen doen aau mij, zyn gevangene, die hem toch nooit zou kunnen ontvluchten. Het overige heb ik opge vangen, hier en daar, als bij toeval. Maar nu weet je ook, waarom Maieddine zulk een macht over Cassim beeft. De Agha, zijn vader, is onder hen, die Cassim hielpen maken tot wat hij nu is; maar by is een voorzichtig man, die zich liefst niet in onnoodig gevaar begeeft. En Maied dine is ook voorzichtig, zegt Cassim. Hij haDgt in beginsel de geheime vpreenigingen wel aan, maar hij is zoo eerzuchtig, en verwacht nog zoo groote dingen van de Fransche regeering voor zichzelf, dat er al een heel sterke prikkel moet zijn om hem zija voorzichtigheid te doen laten varen. Die prikkel is er nu. Dat zijt gij." „Ik begrijp het niet," zei Viotoria. Doch terwijl zij deze woorden sprak, begon flauw de waarheid tot haar door te dringen. „Hij zal zijn hulp aan Cassim aanbieden en al de macht en invloed van den, Agha en zijn volk de Ouled Sirren wan neer Cassim hem zijn weDsch vervult. En het helpt niets of jij al zegt, dat deze je niet dwiogen kan een man te tronwen. Nog zoo pas heb je zelf gezegd, dat wan neer je zag dat mij leed werd gedaan" „Ween neen spreek daar niet meer over, Saidee. Zwijg daarvan! riep het jonge meisje met een smart ia baar stem, die de tranen naar de oogen van baar zuster drong. „Ik heb je gezegd ja dat ik alles zal doen alles om van jou Dog meer verdriet ot pijn af te wenden. Maar laten we hopen laten we bidden." „Er is geeu hoop. Ik heb verleerd te bid den," antwoordde Siidee, „en God heeft mij vergeten." HOOFDSTUK XXXVIII. Saidee had voor baar zuster een kamer Doorschrijfboeken 50 vel 4° post met 50 vaste vellen benevens een vel door- schrijfpapier f 0.40. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten over den Êuropeeschen Oorlogmeestal van onze eigen fotografen die de voornaamste gebeurtenissen in Nederland Ot in het Buitenland in beeld brengen, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteursbegint vanaf heden in dit weekblad een nieuwe serie Romans'. Een romantisch Geschiedkundig voorspel van den Wereldkrijg door JACQUELINE REYNEKE VANSTU WE, gevolgd door een oorspronkelijke roman van FüKKO BOS over den tegenwoordig en oorlog in België, Verder in de Bibliotheek van „De Prins11 de boeiende Roman van C. N. en A. M. WILLIAMSON, Daarna de nieuwe roman van A. GE OFF RY Men abonneert zich door het geheele land bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agententegen f 3,per jaar voor de gewone en-tegen f 5,— per jaar voor de luxe-editie Abonnementen kunnen met elk nummer aan vangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar ge vestigd is, kan men zich direct per post abon- neeren tegen toezending van postw. van f 3,75 voor de gewone en f 5,75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Amsteldijk 13 AMSTER OAM Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote blad zijden op mooi papier met 40 a 45 platen per week. naast de hare in gereedheid laten brengen, Voor Victoria was het een diepe teleur stelling. Zij had er, als iets dat vanzelt sprak, op gerekend dat zy dien nacht io de kamer vaa hare zuster zou slapeD, zooals vroeger. En weer beving baar die geweldige aDgst, dat ontzettende verdriet van te moeten gelooven dat Saidee niet blijde was, dat zij gekomen was, en baar zoover mogelyk van zich af wilde houden. „Ik dacht dat je het wel prettiger en rustiger zoudt vindeu bier alleen te slapeD, dan bij mij in mijn kleine kamer," legde Saidee uit, voor wie de teleurstelling van haar zuster niet verborgen bleef. Doch haar stem klonk weifelend, en een licht rood kleurde haar wangen. „Dank je wel, liefste," antwoordde Victoria, zoo kalm mogelijk zij deed haar best haar teleurstelling zooveel mogelijk te verbergen. En Saidee ge voelde zich ongelukkiger dan ooit. Zij begreep dat haar jongere zuster haar gedachten doorgrondde. Victoria kuste haar zwygend goeden nacht, en weigerde vriendelijk alle hulp van Noera, de negerin. Daarop verwij derde Saidee zich naar haar 'eigen kamer, gevolgd door Noura, die de deur achter zich sloot. En haar meesteres zei haar niet, die open te laten. Ze was blijde alleen te zijn. Dan kon zij beter denken. Maar toch, terwijl Noura haar ontkleedde, en toen zij in haar bed lag, zag zij nog immer Victoria's trouwe oogen voor zicb, die haar het denken bijna onmogelijk maakten. Zij zag ze nu even duidelijk voor zich, als ze kort te voren die van een man voor zich bad gezien; maar thans zag ze alleen Victoria's oo^eo, en die vau den man slechts vaag en onduidelijk, als heel in de verte. w or dl "erin/ii u

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 4