Stierenkeuring Hemelvaartsdaj Tandarts Ansingh Viechtdoozen Advertentien een nette Dienstbode PAKHUIS MOTORDIENS' Texel-Harlingen VOETBALWEDSTRIJDEN H F.C. I—Texel I. Predikbeurten. Markt bericMen. Algemeeoe Vergadering Coöp. Boerenleenbank te Texel SVÏaandag 17 Mei twee jarige schetters twee vette zeugen. Bij inschrijving beste heiningpale een partij beste schroott 4 vette Varkens. 10 Iï.L. beste Aardappo Een partijtje Schapenmc Sportvereniging; „Texel". Zondag 9 Mei Donderdag (Hemelvaartsdag) Holland I—Texel I. Spreekuren dagelijks van 9—5 uur Biljart met toebehooren, met inaijes in stervorm Boekk. MEESTEMT. Algemeene Vergadering van het „Witte Kruis" N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming. op een der booten van den veerdienst Enkhuizen-Stavoren gearresteerd de 17-jarige kantoorbediende van de firma Rood, zaadhandelaar te Bovencarspel. Na zich Zaterdag het geld van eenige postwissels, behoorende aan zijne patroons, te hebben toegeëigend, vluchtte hij naar Friesland, maar werd te Soeek door de Eukbuizer politie opgespoord, toen voortdurend gevolgd en op zee in hechtenis genomen. De jonge man was nog in het bezit van bijna al het geld en bleek zich te hebben voorzien van een revolver. Ruim voorzien van Vertrekt Donderdag van Tex Zaterdag van Harling De kantoren en magazijnen firma C. R. KEIJSER Co. zi op Hemelvaartsdag gesloten ziji Aanvang half twaalf. Aanvang half drie. Donateurs toegang met een dame op vertoon der kaart- Vergadering van Aandeelhouders Z. D. H. de Bisschop van Haarlem bracht deze in verband met kerkelijke plechtigheden aan onze gemeente zijn gewoon vijfjaarlijksch bezoek. In verband met de droeve tijdsom standigheden was, naar wij vernemen, op verzoek van Z. D. H. alle openbaar feestvertoon vermeden. De Cocksdorp. Door visscherlieden zijn uit zee aange bracht de cadavers van twee groote kalveren. Het vleesch was nog goed voor de consumptie. Naar wij nader vernemen zijn deze dieren afkomstig van het eiland Vlieland, waar een landweerman van Eükhuizen, veehouder van beroep acht van deze dieren in de duinen had laten loopen. Zes schijnen de Wadden opgeloopen en verdronken te zijn. Rijden tegen den wind in. Er is Zondag op de Nieuwestad te Leeuwarden gedemonstreerd. Gedemon streerd met een tegen den-wind-in-rijder, die keurig „in den Wind op" liep, en dat wel door middel van dienzelfden wind waar-ie tegen op tornde. We leven tegenwoordig in hetteeken van 't delibereeren over 't tegen den wind in zeilen waarom zouden we geen belang stelling gevoelen voor het tegen den wind in rijden Het toestelletje, heel klein, leek meer op 'n stukje speelgoed, dan op iets anders. Maar daar kwam 't minder op aan het ging hier om het beginsel nietwaar, het groote beginsel. En de menschen, diep verbaasd zagen hoe het wagentje maar liep, leukweg tegen den wind in, die in de schoepen blies. Het was zooiets als een molentje, dat voor aan het wagentje draaide. De wind dreef de metalen wieken rond, zoodat een spil begon te draaien. Die spil werkte met een tandradje op de as van de achterwielen „Klaar was Kees." Het wonderwagentje, in den grond toch zoo eenvoudig, gleed voort, dat het een lust was. Dankbare Lijsters. Men schrijft uit Edam Op de stoep van een huis alhier stiat in een houten bak een laag oleander boompje. Daarin bouwde een lijster het nest, tot op zekeren morgen een kat het verscheurde en de eitjes gebroken werden. De bewoner van het huis liet nu een beschermer van gaas om den bak en om de oleander maken alleen de kruin werd viijgelaten. De lijsters zijn terug gekomen en nu zit (om met Staring te spreken)„het wijfje gerust, op een viertal eitjes neder" en des morgens en des avonds hoort men weer de wellui dende fluittonen, het aangenaam gezang van de „turdus merula." Sch. Ct. Paardenziekte. Er openbaart zich te Dordrecht onder de paarden een besmettelijke ziekte die zich onderscheidt door plotselinge sterke temperatuursverhooging bij het getroffen dier. Men durft ze dan niet voor den dienst gebruiken. Er zijn successievelijk heel wat paarden aangetast op de versctiillenne stallen en er doen zich nogal gevallen met doods laken afloop voor. Dordr. Ct. Op zee in h'chtenis genomen. Maandag aldus de N. R. Ct is Stijging van de Waarde der Schepen door den Oorlog. De invloed van den oorlog op de waarde van schepen, blijkt uit het volgende 26 jaar geleden werd in Amerika ge bouwd het stalen zeilschip „Brynhilda" yoor 75,000 dollarna 16 jaar in de vaart te zijn geweest en toen de waarde van zeilschepen sterk was achteruit gegaan, is het verkocht vooi 25,000 dollarthans is het weer in andere handen overgegaan voor 73,000 dollar. Als een eigenaardig feit uit de dierenwereld wordt uit Voorburg gemeld, dat in den Zuidplaspolder een jong geitje door een hond verzorgd wordt. De jongen van den hond werden ver dronken en in de plaats daarvan een pasgeboren geitje aan den hond gegeven, die het beestje thans als zijn kind ver zorgt. R. N. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel Van 1 tot on met 7 Mei 1915. GEBOREN Trijntje, d. v. Cornelis Kolle en Trijntje Oppenhuis, de Cocksdorp Albert, z. v. Abram de Ridier en Ben- jamintje Jannetje Bakelaar, Waalen burg; Heintje, d. v. Cornelis Blom en Trijntje Krijnen, Oudeschild. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Michiel Wilhelm Bakker en Antje de Porto Hendrik Smit en Johanna Witte; Fulps Koopman en Trijntje Boon; Jan Hemelrijk en Aaltje Bas. OVERLEDEN Geene. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 sleutel, 1 zakschaartje, 1 pet en 1 springtouw, gevondeu te den Burg. Zondag 9 Mei 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur Dr. Norel. H, Doop. WaalVm. 10 uur ds. v. d. Waa. OudeschildVm. 10 uur ds. Glas. Den Hoorn Vm. 10 uur ds. Visser. Oosteiend, Nm. 3 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds, v. Grasstek. Gebouw Zuid-Eierland, Nam. 3 uur ds. v. d. Waa. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 uur ds. Dage vos. nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend. Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur de. Bussemaker. Donderdag 13 Mei (Hemelvaartsdag) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur Dr. Norel. Waal Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Oudeschild, Geen dienst. den Hoorn Vm. 10 uur ds. Visser. O osterend, Vm. 10 uur ds. v. Grasstek. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. Geb. Zuid-Eierland Nm. 3 uur ds. Boeke. Uit de Schager Courant: Schagen, 6 Mei. Aanrevoerd: 150 Vette Koeien f 190 a f 392, 150 Kaltkoeien f 200,a 1 370; 150 Nuchtere kalveren 1 10 a 1 26. 39 Vette Varkens 76 a 87 ct. per Kg. 20 Magere Varkens i 20,a i 28, 100 Biggen f 16.00 a f20,00; Vette Schapen f a f .00 350 Overbouders 1 28,a f 42,00. 200 Lammeren f 10 a f 16.00 Boter f 1.35 a 11.45 per K.G. Kipeieren f 4 25 a 1 4,25 per 100. Heden behaagde bet dealleere, na een langdurig en smartelijk lijden, van mij weg te nemen, mijn geliefden man, JACOB KOORN Pz., in den ouderdom van 77 jaar en 8 maanden. F. KOORN Dros. Oosterend, 8 Mei 1915. der leden van de op Dinsdag 11 Mei 1915, 's avonds te acht uur in Hutel „Texel." te den Burg. Agenda 1 Opening. 2 Notulen. 3 Jaarverslag. 4 Rekening en balans. 5 Verkiezing van een lid voor den Raad vaa Toezicht, periodiek aftredend de heer J. W. Roeloffs, (herkiesbaar 6 Verkiezing van een lid voor het be stuur, periodiek aftredend de heer Jb. Kikkert Nz. (harkiesbaar.) 7. VerkioziDg van een lid voor den Raad van Toezicht, vacature ontstaan door het overljjden van dea heer P. J. Zoetelief'. 8. Vaststelling salaris kassier. 9 Voorstel tot wijzigiDg der rentevoet voor de spaar- en voorschotgelden. 10 Voorstel om machtiging te verleenen aan het bestuur met raad van toezicht tot vaststelling der rentevoet voor het volgend jaar, 11 Voorstel tot verhooging van het bedrag dat van één lid in deposito mag wor den opgenomen. 12 Rondvraag en sluiting. J. W. ROELOFFS, Voorzitter R. v. T. teil twaalf uur aan den Burg vanweg" de Provinciale Commissie voor de Veefokkerij. Een bedrag van ééu honderd en vijftig gulden is voor prenneu beschikbaar. Een premie kan in N.-Holland per jaar van harentwege slechts eenmaal worden toegekend aan ééa stier. De Provinciale Commissie, Jhr Mr. P. v. FOREEST, Voorz. R. VISSER Lz, Secr. IE KOOP Bij P. VAN ROSSUM, P. U. Puld Gevraagd Adres: P. J. KOORN', Ilemmerko uit de hand te koop het op de bavi Oudeschild staande van de N. V. „H indelsvereeniging belmioa". Aanvaarding 1 Nov. a s, Gunning voorbehouden. Biljetten ku ingeleverd worden tot 15 Mei a.i J. DAALDER Dz. te Oosterend. Begin volgende week wachtende Daar de schrooteD zeer schaarsct raad ik een ieder aan zijn gebruik e te balen. J. P. DROS Pz. de Cocksdo Aanbevelend J. Ph. BAKKER l Den belanghebbende, schriftelijk boodschappen 6 ten met den Vrachtrijder DIJKSEH Cocksdorp worden in hun belaDg gei eerst inlichtingen te vragen b(j K. LIPS TE KOOP Jb. BROUWER, Burg Tex TE KOOP (bravo's) li 4 gld. per H.L. P. VERMEULEN, Schildere Aan hetzelfde adres gevraagd Niets geheimzinnigs. Vele vrouwen hebben het verkeerde dat elke pijn ter hoogte van de heup in het smalle gedeelte van den rug „zv der vrouwen eigen" is en-dient te'wo beschouwd als een kwaal, waarmede wen in het bijzonder aanged'aan zijn. Zulk een geduldig lijden mag dik voorkomen, dikwijls is hetonnoodig. zwakte, bij vrouwen zoowel als bij mat veroorzaakt rugpijn, scherpe stekel bukken of opstaan, terneerdrukkende p; aanvallen van moedeloosheid, zenuwac heid, duizeligheid, hoofdpijn, urinekw zwelling der enkels of ledematen. Het leven der vróuw maakt haar tol gemakkelijk slachtoffer van nieraando gen. Het dikwijls in gebukte houding! ten werken, de vorming, de geboorte kinderen en de inspannende taak van te moeten opvoeden, het keeren derji het leven binnenshuis, koude, koorts, stopping enz. zijn dikwijls de oorzaak verzwakking der nieren. Begint dan met het gebruik van Fos Rugpijn Nieren Pillen, die nieuw leve kracht aan duizende vrouwen gebi hebben. Het is uw plicht zoowel voor t als voor uw huisgezin, om de eerste schijnselen niet te verwaarloozen. W niet totdat uw kwaal zich verder kan wikkelen tot waterzucht, suikerziekte,! ontsteking, niersteen. Te den Burg verkrijgbaar bfj den 1 T. Buys. Toezending geschiedt fn na ontv v. postwi a f 1,75 voor één, f 10. voor zes doo Eischt de echte Fost Rugpijn Nieren Pil weigert elke doos, niet voorzien is nevenstaand hani merk. 3e klasso N.V.B. Alkmaar. Entree 15 cent. Kinderen 5 cent. Het Bestuur. Hoofdgracht 61, den Helder. TE KOOP een zoo goed als nieuw bij P. R. SMIT, Tubantia, Texel. der atdeeling „TEXEL" op Woensdag 12 Mei 's avoods 8 uur in hotel „Texel." Agenda a. Opening. b. Notulen. c. Verslag over 1914. d. Rekening en Verantwoording 1914. e. Rapport der Comm. van Rekening- opuemers. f. Verslag over het magazijn. g. Benoeming Comm. Rekeningopnemers 1915. h. Bestuursverkiezingen. i. Omvraag. Het Bestuur der afd. voornoemd. op Zaterdag 15 Mei 1915, des avonds ten 8 ure in hotel „de Oranjeboom" te den Burg. Punten van behandeling; 1. Notulen. 2. Overlegging Balans en Verlies en Winstrekening 1914. 3. Jaarverslag 1914. 4. Vaststelling Balans en Verlies en Winstrekening 1914. 5. Verkiezing van twee Commissarissen. 6. Uitloting Öbligatie's. 7. Rondvraag. Be Balans en Verlies en Winstrekening 1914 liggen voor H.H. Aandeelhouders van 6 t/m 13 Mei ter inzage ten kantore der Onderneming te den Burg. De Directeur.

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 2