G. J, 0. D. Dikkers, Neemt proef. Vulpenhouders enkele exemplare Enkliuizer Almanak 1915. Eiwitstaai Tandarts Ansingh G. J. 0. D. Dikkers, Aardappelenhaadel. Voor de Zomerdagen Marktberichten. Advertentiën ¥ersch gebrande Sausjes, Kraak-Amandelen, ADRES. Boekhandel Parkstraat. G. J. O. D. Dikkers het hooigewas en nagras Coöperatieve Centrale Middenstands-Credietbank VERMIST een schaap met heel jong lai diverse soorten Limonade „FOSCO" flebr. DROS. Nog voorradig In Boekhandel Parkstraat Kunstlederen Portefeuille en Zakcouverts Advertentiën. in „Hotel de Lindeboom". Predikbeurten het Hooigewas en Nagras van het Hooigewas en Nagras van Onrust Pudding Bij C. Graaf, Gravenstraat. Haematogen f 1,70 per flesch. C. Graaf, Gravenstraat publiek verkoopen en verhuren: publiek verkoopen en verhuren: Nieuwe voorraad, beste waar, prijs concurreerend. publiek verkoopen en verhuren gevestigd te Delft Instelling van de „Hanze". Boekhandel Parkstraat. f 1.05 per literflesch. voorhanden een uitgebreide sorteering in prijzen van 35 cents tot 1 guldei A Aan een artikeltje in de Medem- blikker Courant getiteld „Vliegengevaar" en onderteekend W. C. Keeser, ontleenen wö bet volgende Vangt terstond de eerstelingen die zich vertoonen weg deze hebben over winterd in warme reten of holten en zijn de stamouders van alle vliegen die zich in den zomer vertoonen. Vangt ze weg door vliegenpapier, plakstrooken, glazen vliegenvallen. Plaats in uwe vertrekken vlakke bor den, waarin een oplossing van formaline (een theelepel op een bord water) of een aftreksel van kwassiehout met suiker, de vliegen snoepen er van en sterven door het vergif. Ook kan men insectenpoeder verbran den op een test met gloeiende kolen. De beesten bedwelmen, vallen neer, moeten worden opgeveegd en verbrand. Zorg vooral voor de ziekenkamer en voor het bedje van uw kind Eu vergeet niet, waar geen vuil is, zijn geen vliegen. het mijnengevaar op de Noordzee. Het schijnt dat een aantal IJmuider treiters, die dezer dagen dicht bij de Engelsche kust vischten, zich in een zeer gevaarlijke zöne hebben bevonden. Zooals reeds gemeld werd moet de treiler „Rijndam" als verloren worden beschouwd en zijn er teekenen, die er op wjjzen, dat het schip op een mjjn is geloopen. Thans maakt men zich ook ernstig ongerust over het lot van de stoomtrei- lers „Texel I" en „Irene"- „Texel I" weid Zondag uiterlijk Maan dagmorgen binnen verwacht, maar was heden nog niet teruggekeerd, terwijl ook de „Irene" over tijd is. Alle treilers die in genoemde zöae hebben gevischt, rapporteeren mijnen te hebben gezien en vele kregen mijnen in de netten. De Dinsdag binnengekomen stoom- treiler „Jacqueline Clasina" rapporteert dat een mijn dicht bij het schip is ontploft, waardoor het vischbord en een deel van de netten verloren giDgen. Poincaré geheelonthouder. De Fransche nationale bond tegen het alcoholisme heeft een krachtige cam pagne op touw gezet en verschillende bekende personen gevraagd, een belofte af te leggen om zich gedurende den oorlog te onthouden van het gebruik van alcohol. President Poincaré, die 't laud een voorbeeld wilde geven, heeft den volgenden brief, door zijn secretaris generaal, aan den bond doen richten „Gij vraagt den president van de republiek het voorbeeld te volgen van andere hoofden van vreemde staten en de belofte af te leggen gedurende den oorlog geen alcoholische dranken te gebruiken. Dat is een belofte welke de president zeer gemakkelijk kan afleggen, niet alleen voor den duur van den oorlog, maar ook na afloop er van. Want de president gebruikt nooit alcohol". Een geleerde burgervader. De burgemeester van een klein plaatsje ergens in ons land heefteen biljet laten drukken, waarop het volgende fraais te lezen stond Bekentmaking! Op Zondage en gebode feestdagen worden door mij burgemeester geen werkzaamheden meer gedaan hetzij door aangifte of afmelden van paarden enz. Ook worden geene meer door mij ge daan na zonnenondergang, en van 12 tot 2 uren smiddags. De Burgemeester 23 Mei 1915. Eigenaardig is, dat 23 Mei juist een Zondag was (O. H. Ct.) Tijdelijk gezantschap bij het Vaticaan. De Tweede Kamer heeft Donderdag met 82 tegen 10 stemmen het wets ontwerp tot aanstelling van een tijdelijk gezantschap bij het Vaticaan aangenomen. De warmte. Een onderwijzer te Tiel, die gedurende 25 jaar aanteekening houdt van buiten gewone thermometerstanden in zijn school, heeft in die tijdruimte voor de eerste week van Juni nimmer een stand aangeteekend als die van Dinsdag. Om kwart voor drie stond de thermometer op 87 gr. F. Aardappelen Door het ongunstige voorjaarsweer staat in het Westland het aardappelge was zeer ongelijk, op sommige plaatsen zelfs slecht. Minstens een tiental dagen later dan audere jaren kan met, het' rooien aangevangen worden. Op de veiling komen kleine mandjes Due of York van den kouden grond. Vad. Vluchtelingen aan de grens. Gistermorgen meldden zich aan de grens bij Neerritten. een achttal Fransch- sprekende Belgen, die de waakzaamheid van de Duitsche grenswachten hadden weten te verschalken om op Nederlandsch grondgebied te komen, 't Waren allen flinke jongelingen van omstreeks 20 jaar die thans te Weert vertoeven en ver moedelijk trachten zullen naar Engeland over te steken. Zonderlinge vangst. Te Belt en Schutsloot had de visscher L. Slot dezer dagen een zonderlinge vangst. Aan een dobber had hij een snoek van 4 pond en een paling aan het aas gebeten, zoodat hij gevangen zat. Toen daarna de snoek den paling wilde verorberen, is deze door de kieuwen van den snoek gekropen, en de snoek zat aan de lijn. Beide visschen werden leveDd bemachtigd. Hieruit kan men dus zien, dat de snoek ook zelfs den paling niet ontziet. m RAADSVERGADERING. De Burgemeester der Gemeente Texel Gelet op art. 41 der Gemeentewet Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Dinsdag den 15den Juni 1915, des voormiddags te 11 ure in de daarvoor bestemde zaal ten Raadkuize dezer Ge meente. Texel, den 11 Juni 1915. De Burgemeester van Texel, GAARLANDT. Onderwerpen ter behandeling: 1. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Goedkeuring rekening Algemeen Wees huis. 3. Ontslaguerleening onbezoldigd ambte naar uan den Burgelijken Stand. 4. Wijziging formatie stembureaux. 5. Benoeming lid Schattingscommissie uoor de Rijksinkomstenbelasting. 6. Voorstel inzake rioleeringsplannen. 7. Herstelling stormschade hauenhoofd. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Vau 4 tot en met 11 Juni 1915. GEBOREN: Cornelis, z.v. Jan Lagerveld en Jhd netje Troost, Waaien burg. Dirk z.v. Teunis Backer en Maartje Hemel rijk, Oudeschild. Johanna, d, v. Jan Jonk en Jobanna Molenaar, de Westen. ON DERTROD W DWillem Vlas en Geertje Bakker, Oudeschild. GETROUWD: Geene. OVERLEDEN Pieterije Vlaming, 94 jr. wed. van Hertje Dogger, Oostereod. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 zakdoek, een halsketting en een arm bandje, bij den gemeenteveldwachter te de Waaleen band van een wagenwiel bij den rijksveldwachter te de Cocksdorp; een duimstok. r Zondag 13 Juni 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur Dr. Norel. H, Doop. Waal Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Gelegenheid voor Doopsbediening. Oudeschild, Vm. 10 uur ds. Glas. Dew Hoorn Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend, Nm. 3 uur ds. van Grasatek. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. Gebouw Zuid-Eierland, Nm. 3 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 uur ds. Dagevos. nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Burg, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Boom, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. Woensdag 16 Juni 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's Avonds 8 uur Bijbellezing. in gebouw Eben-Haëzer. Uit de Schager Courant: Sehagen, 10 Juni. Aangevoerd: 74 Vette Koeien 1-200 a f402,—; 50 Kaltkoeien 1 ISO,A t 300; 50 Nuchtere kalveren f 12 a f 24. 32 Vette Varkens 72 a 83 ct. per Kg. Magere Varkens t at—, 120 Biggen f 10.00 a f 16,00; 650, Vette Schapen f 28 a 1 43.50 ISO Overhouders f 32,a f 48,00. 620 Lammeren f 14 a f 22.00 Boter f 1.40 a 11.50 per K.G. Kipeieren f 6.a t 7,per 100. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemta,! in rekening gebracht. Notaris te Texel, zal, op Zaterdag 19 Juni 1915, 's avonds 8 uur, in het cafo „den Burg" te den Burg, voor het Bestuur van de Holland- sche Maatsch. van Landbouw, atd. Texel, n a c 1 43 80 Weezenland achter Oudeschild (proefveld). Notaris te Texel, zal, op Dinsdag 22 Juni 1915, 's avonds 7 uur, in het café „den Burg'^te den Burg op Texel, voor H. li. Diakenen der DOOPS GEZINDE GEMEENTE van Burg, Waal en Oosterend op Texel, 1 52 10 de Akker 4 12 het Oostelijk Kilstuk, in 2 perc. 2 03 60 de Voorste Bollen 1 96 60 de Achterste Bollen 1 61 50 het Hoogeweidje 3 50 90 het Waardstuk 2 20 50 Simon Ransland 3 76 60 het Damstuk in 2 perceelen. Alles gelegen in Waalenburg. 1 05 60 net Voorste Nieuwland 1 38 90 het Middelste Nieuwland 1 38 90 het Achterste Nieuwland. Alles gelegen in 't Burger Nieuwland. 1 27 70 bij de Kaai, -Langwaal 1 04 70 de Noordstar, Langwaal 0 93 10 de Boomsloot in Spang 0 19 80 het Buitenboltje I n 1 08 30 de Ommegom 1 0osterend 1 50 de Hammer in Ongeren 0 95 70 de Kleine Spreeuwtjes 1 97 de Groote Spreeuwtjes bij het Weezenspijk. 10 cent per pakje, bij 6 pakjes een luxe bus cadeau. Aaubevelend, J. Ph. BAKKER, Weverstraat. nu 25 cent per pond. 12 cent per ons. C. GrEt A.A.F, Gravenstraat. Voor is liet Notaris te Texel, zal, voor bet Bestuur van het Algeme Weeshuis te Texel, in het Café „D Burg" te den Burg van na to melden perceelen, en wel a. op Zaterdag 19 Juni 1915, 's avon 8 uur, 1 16 40 Koeienweid achter de Haven 172Smallestuk 2 87 de Scbaus 1 34 60 Koeienweid achter Oudeschild 1 49 80 Weezenland bd Waalderweg en b. op Zaterdag 26 Juni 1915, 's avon 8 uur, 6 88 10 Haanstuk in 2 perceelen 7 50 90 Kooistuk in 3 perceelen 1 90 80 Derdepartje 6 87 Waterschip in 2 perceelen 10 30 42 Spijkerboren in 4 perceelen 2 32 20 Zerkstuk 1 66 60 Prikstuk 3 35 Groenstuk in 2 perceelen 8 50Weezenspijk in 4 perceelen Correspondentschap ie den Burg Wl moesstraat 467. Verleeot op voordeelige voorwaardi credieteu in rekooing-courant, verstrel voorschotten tegen billijke rente. Neemt gelden a, deposito met renten goediog (ook van niet-leden) direct optj derbaar 4 pCt., voor een maand vi 4Vs pCt. Belegd spaargelden 3 pCt. Aansprakelijk kapitaal ruim f 260,001 gemerkt duister zwart stipje boven staart, lam geen merk. D. DROS, Tienlioven. Voorradig prijs per flesch fO,SO —1,20 (flesch inbegrepen, welke Ja 10 ct. wot teruggenomen) per i/s fl. 55 cent, voor flesch 10 cent. een. heerlijk cacaodrank te bereiden met koude melk en Spuitwat Beleefd aanbevelend, Hoofdgracht 61, den Helder, is Donderdag 24 Juni van 10-2 uur te consulteeren

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 2