Kiezers 7 M. W. de Graa Zakken Prima gerookt vet Spel Eigen gesmolten Reuze el: sg 3e witte en zwarte Aalbes Klaver- en Rijgrashoi Bin Be mi and. Gemengd Nieuws. M arkt berichten» Veiling V. P. N. Advertentiën ruim 10 Hectaren lan met woning, Niet goed, geld terug puik beste aardappel Dros&Co. 1 liet hooigewas en nagras een beste afgekalfde kof en kuikalf. Predikbeurten vigzy ke Uit de hand te koop Stemt daarom allen den 4 Te koop 340 bossen De prijzen van zakken en kis zijn thans als volgt: Te koop 5 H.A. Het geheele Duitsche leger beeft gekapitu- leerd. Dit bericht zal stellig in Duitschland met leedwezen zijn gehoord, al kon men er ook op voorbereid zijn. De strijd in de Duitsche kolonie was nu eenmaal te onge lijk. De oorlog in Afrika is nu uit en generaal Botha zal van de Engelsche re geering nu wel een bedankje krijgen omdat hij haar zoo trouw heeft geholpen en de Duischers een mooie veelbelovende kolonie heeft afhandig gemaakt. Eu de Unietroepen* die er lust in hebben kunnen naar Europa over steken om de geallieerden een handje te. helpen. De plannen daarvoor bestaan reeds, zooals men weet. TEXEL, 14 Juli 1915. Dinsdagmiddag had alhier de be proeving der brandbluschmiddalen plaats, ze werden in goede orde bevonden. Als een staaltje van wat op Texel op landbouwgebied is te bereiken bij oordeelkundige bemestiog, kan dienen, dat door de firma C. R. Keijser Co. aan den heer C. E Reedijk te 's Graven deel is verkocht 2'/» H.A. te veld staand vlas, tegen den prijs van f600,— per H.A. Voor de betrekking van Vader en Moeder in het Algemeen Weeshuis alhier hebben zich 141 echtparen aangemeld. Waal, 13 Juli. De heer C. J. de Wijn van Oudeschild, oud-kweekeling van de Bijz. Normaal school en volontair aan de school alhier, staat no. 1 op de voordracht voor onder wijzer te Koedijk (by Alkmaar.) De Cocksdorp Zondagavond stak bij een vechtpartij in Midden-Eierland een Belg een zijner landslieden met een mes in den schouder. De wonde bloedde zoo hevig, dat heel kundige hulp van dr. Keidel moest wor den ingeroepen. De rijksveldwachter De Jong stelde denzelfden avond een onder zoek in. Vlieland. De dilettantenclub T.A.V.E.N.U. bood, met medewerking van het mandoline- quartet, Vlielands burgerij een drietal ontspanning avonden aan in het logement Cupido. De avonden mogen uitstekend geslaagd heeten en het steeds talrijk publiek toonde door daverend applaus z'n waardeering. Het rijk voorzien pro gramma, vermeldend eenige tooneel- stukjes, voordrachten en muziek-num- mers, werd besloten door een tableau „Het gebroken Kanon". Dit slotnummer maakte veel indruk, de fraaie groepeering en verlichting droegen daartoe het hunne bij. Het mandoline-quartet vnlde iedere pauze zoo aangenaam aan. De heeren mochten het aantal linten aan hunne instrumenten vermeerderd zien met een vaD Vlielands Korfbalclub, eene wol- sprekende hulde. De voorzitter zeide in zijn openings woord te hopen, dat ieder zich vermaken zou en T.A V.E.N.U. mag overtuigd zijn, dat ieder dat weikelijk deed. „Keukenmeid en Heerenknecht", zoo uitstekend gespeeld, was een komische scène die hartelijk deed lachen. Even eens „Schuiven gaan ze" en „Izaak de Uitdrager" had schitterend succes. Ook „de Doove en zijn Huishoudster" waren recht amusant en het aardige blijspel „Uithuizig" zal ieder nog lang zich her inneren. Moge T.A.V.E.N.U. nog dikwijls lust gevoelen tot het organiseeren van der gelijke avonden. Tijdelijk gezantschap. Bij Koninklijk besluit is mr. L. H. W. Regout, oud-minister van Waterstaat, lid der Eerste Kamer, benoemd tot buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister in tijdelijke en bijzondere zen ding bij den Pauselijken Stoel. Het lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, mr. L. H. W. Regout, oud-minister van Waterstaat, die thans benoemd is tot tijdelijk Nederiandsch gezant bij den H. Stoel, geldt in parle mentaire kringen als een persoonlijkheid van ei kende bekwaamheid. Begaafd spreker als hij is gat hij bij herhaling zoowel in als buiten het Parle ment in zijn scherp omlijnde maar toch steeds in bijzonder hoflelijken voim ge goten, wolverzorgde redevoeringen biyk van zijn uitgebreide kennis niet slechts op het meer speciaal technisch en indu strieel gebied van den ingenieur-groot industrieel maar ook op het terrein van den jurist. Door zijne benoeming thans bij het Vaticaan, verliest de rechterzijde in het algemeen en de katholieke fractie in het bijzonder in dat deel onzer Volksver tegenwoordiging een pleitbezorger van groote begaafdheid en van erkend gezag op menig gebied. Omtrent het tijdstip van zijn vertrek naar zijn post staat nog niets vast. Men verwacht dat daarmede nog wel een 3- of 4tal weken zal gemoeid zijn. O. H. Ct. De vreemde gast. De „als heer gekleede gast" die, in een hotel aan bet Damrak te Amsterdam een kamei bestelde en den hotelhouders dekens ontstal, heeft dezelfde praktijken ook elders in de stad in toepassing ge bracht. De eigenaar van een hotel aan het Weesperplein is er het slachtoffer van geworden. Hbl. Vleesch of vergif Door een veehouder werd het vleesch van een hem toebehoorende, gestorven rund, verkocht aan ingezetenen van Monnikendam en Oterleek. Verscheidene personen werden zoo ongesteld, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De oorlogszeeongevallemoet. De Hoefijzer-correspondent van het „Hbld." meldt, dat hem bij nader onder zoek gebleken is, dat de Oorlogszee- ongevallenwet nog niet in werking is getreden, Hij had als vanzelfsprekend aangenomen, dat een wet, die 7 Mei door de Eerste Kamer aangenomen was op dit tijdstip reeds in werking was ge treden. Binnenkort echter is de invoering te verwachten Valsche munter aangehouden. Ter beschikking van de justitie is gesteld een 30-jarige glazenwasscher te Amsterdam, verdacht van valsche munt vervaardigd te hebben. Hij heeft-naar hij zelf bekend heeft ongeveer 6 jaar geleden klein zilvergeld nagemaakt. Hoe dit nu eerst uitgekomen is? De glazenwasscher had met zijn vroe gere vrouw thans weer hertrouwd ruzie op de Nieuwmarkt. Daarbij lokte het eene woord het andere uit en daarbij wees deze vrouw den man aan een agent aan, als een valsche munter. Hierop werd de man gearresteerd, Gebleken is, dat bij vermoedelijk jaren geleden in de Elandsstraat valscb geld vervaardigd heeftook moeten reeds eenige werktuigen in beslag genomen zijn. Hbl. Te Haarlem is voor het admini stratief gemeenteporsoneel vrije de Zater dagmiddag ingevoerd. Door een kraan gegrepen. Bij het laden van slakken op de Nieder- rheiniscbe Hfitte te Duisburg, werd de Nederlandsche arbeider Arnold v. Wor- kum door een kraau gegrepen en mede opgetild, waarna de ongelukkige van een aanzieDlpke hoogte op de beschoeiing en daarna in het water stortte. Naeenigen tijd overleed hij aan de bekomen kwetsuren. Nu stappen de onderwijzeressen in het huwelijksbootje Het besluit van de Kroon, waarbij gehandhaafd is het besluit van Gedeput. Staten van Noord-Holland, welk college het raadsbesluit van den Haarlemschen gemeenteraad tot eervol ontslag aan een onderwijzeres wegens huwelijk vernietig de en waartegen de gemeenteraad in hooger beroep bij de Kroon ging, heeft dit resultaat, dat reeds weder een onder wijzeres te Haarlem in ondertrouw is opgenomen en binnen korten tijd nog een paar dit voorbeeld zullen volgen. Geen der bedoelde onderwijzeressen zijn voornemens haar ontslag aan te vragen en blijven dus bij het onderwijs. Aan de Leidsche Hoogeschool is geslaagd voor het doctoraal examen rechten de heer M. Smeding, ambtenaar bij het hoofd, bestuur der posteiijen te 's Gravenhage, die in zijn viijen tijd zich bekwaamde voor M. O. Staatsinrichting en bet Staatsexamen en ten slotte, zonder een Universiteit te bezoeken, nu het doctoraal examen rechten. De heer Smeding is een leerling der R. U. D. S. te Leeuwarden. Noodtijdl De heer G. L. Relnderhoff, leeraar M. O. te 's Gravenhage, heeft ter bevordering van zijn denkbeeld van eenige (2 of 3) uren meer daglicht door het verzetten van de wijzers onzer klokken en dus tot invoering van een tijdelijken nieuwen Nederlandschen tijd (noodt ijd) reeds stap pen bij de Regeering gedaan. In October zal een vergelijkend onderzoek plaats hebben van mannelijke sollicitanten naar de betrekking van schrijver bij het gevangeniswezen of bij het Rijkstucht- en opvoedingswezen. Aanmelding uiterlijk 9 Augustus Zie Staats C t. no. 160. Twee personen verdronken. Men meldt uit Amsterdam Zaterdagmiddag heeft op het IJ bij het Noord-Hollandsch Kanaal een ongeluk plaats gehad, dat twee personen het leven kostte. De passagiers en vracht boot „De Eensgezindheid", die op Pur- merend vaart, is met het berghout op een motorbootje geloopen, waarin vier personen gezeten waren, Het' ongeluk dat in de nabijheid van de Veerpont gebeurde, veroorzaakte op deze pont groote ontsteltenis. Onmiddellijk spron gen eenige personen te water om allen te redden. Het mocht echter niet baten. Twee personen, een heer en een jongen waren in h9t bijzonder diepe water ver dwenen. De heer is 54 jaren, heet Kwaun, is gehuwd en vader van twee kinderen. De jongen is de lö.jarige Kerkkamp. INVORDERING 's Rijks Directe belastingen. De Burgemeester der Gemeente Texel maakt bekend, dat het kohier no. 6 der belasting op bedrijfs- en andere in komsten over het belastingjaar 1914/15 invorderbaar verklaard op den 8sten Juli 1915, aan den ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop vooi komende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Texel, den 13 Juli 1915. De Burgemeester, METS, LoB. Zondag IS Juli 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 'sAv. 7 uur da. Visser. Waal Vm. 10 uur da. v. d. Was. Roog. Nm. half 3 da. van dor Waa. Oudeschild, Vm. 10 uur da. Glas. De« rloorn Vm. 10 uur da. Viaaer. Dankzegging H. Avondmaal. Oosterend, Nm. 3 uur da. Boeke. Cocksdorp, Vm. 10 uur da. Boeke. Gebouw Zuid-Eierland, Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 uur da. Dagevos. nam. 3 uur da. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oostereud. Vm. 10 uur da. Kuperua. Den Hoorn, Vm. ,10 uur ds. Buseemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Donderdag 15 Juli. Cocksdorp, Nm. 2 uur Hu welijksinzogening No. 357, 9/7 '15. Door de diverse kooplieden werd heden besteed voor Kipei f 5.35 f S.00. Eendei f 5,70 f 5,90. Aanvoer 45778 Middenprijs f 5,81. Jonge hanen f 0,13 f 0,92. Oude hanen 1 0,96 f 1,70. Oude kippen f 0,80 f 1,60. Konijueo f 0,71 f 0.—. 71 stuks. Langen hoff. Texel, 12 Juli. Aangevoerd 2 Koeien f 175 a f 265, 2 Nuchtere kalveren f 18 a 20.00 1 Ram t 35,— 293 Schapen f 28,— a f 35, 728 Lammeren t 16,a f 18,00. 1 korf kippen f 1,20 Handel vlug. Uit het Leidsch Dagblad: Geiden, 9 Juli. Ter markt aangevoerd: 791 Lammeren f 14,a f 20, 334 Schapen (vette) i 32,00 a f 47.00 415 Biggen f 10.00 a f 17.00 Amsterdam, 12 Juli. Aangevoerd 394 Runderen, le kwal. 101 k 105 ct, 2e kwal. 93 a 100 ct 3e kwal. 88 a 94 ct. 150 Melk- en Kalfkoeien f 200 a f 124 N uchtere Kalveren i 14,k f 440 Vette Varkens 70 a 92 cta. Pnrmerend, 13 Juli. Aangevoord 714 Runderen waaronder: 383 vette koeien 85 4 105 Ct. pei Gelde koeien f 160 4 240 Melkkoeien f 190 4 350. 38 stieren. 293 127 vette kalveren f 1,00 a f 1.20 p n 386 Nuchtere kalveren f 14a t 3 0950 Schapen f 35 4 f43,00 Lammeren f 15,a f21, 357 vette varkens 1 0,88 a 1 0,96 per 57 magere varkens i 25 a 1 40,uO, 157 biggen f 14 a i 19; kipeieren f 5.50 a f 5.90 per 100; Heden overleed tot ooze die droefheid ons eenigst geliefd Zoont GERRIT JAN, in den leeftijd van circa 2 maandt Zijn diepbedroefde Ouders, Gb. RRUL. T. KRUL-Jonker. Zuidbaffel, 10 Juli 1915. gelegen aan den Postweg polder Eier Texel. Aanvaarding 20 Maart 1916, Te bevragen bij den eigenaar H. IIAAK.Hl Deu Burg heeft reeds zes zetels. Co 'e dorp komt daarom minstenB twee toe, Vele Kiezer an len geï J v pa lsi ile [61 TE KOOP 40 cent per 5 kop. Bij A. EELHAN, Waalderweg nat den Burg, L Hofstede Labora de Cccksdori P. C. BOOGAARD Graan- en Spoelingzakken f 0,31 KoekeDzakken 0,21 Meelzakken 0.15 Koekkisten 1.- TE HUUR van Pieter Boonalangwaal Te bevragen bij M. A. LANGEVEI Burg. best gewonnen, staande aan de rook ioi Nederlanden. C. KLIP Jr. 55 cent per pond. 571/,, cent per pond. C. VISSER. TE KOOP: Spr. C. EELMAN.

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 2