Voetbalwedstriji Gr. J. 0. D. Dikker Tandarts Ansing Groote Houtverkoopi Advertemtisn. Sportvereeniging Texel, Texel - H.V.V. van Helde het hooigewas van Deurwaarder C. 6. OUD Scheepssloophoü in „Hotel de Lindeboom Predikbeurten- Markt berie riten, aanbesteden De nieuwe r@@de en zwarte bessensa op Zondag i Augustus a. s het Sportterrein te Den Bui tusschen Hoofdgracht 61, den Helder, is Donderdag 5 Augustus v 10-2 uur te consulteeren de levering van brandstoffen vt de openbare lagere scholen, de s vaartschool en het raadhuis Spoor- en Bootdienst. Vertrekuren van de boot van Texel 6.30 vm., 10,45 vm., 2,50** nm 5,30 nm, Vertrekuren van den boot van Helder 9,15* vm., 12,15 nm., 4,15** nm. 6,40 nm •Zondags 10,— vm. Zondags niet. Vertrek en aankomst van treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek. Aankomst. 6,26* 9,11 7,40 sneltrein 9,11 9,-S 11,35 12,06 2,19 1,091" 3,09 1,59 4,37 4,-t 5,55 4,10 6,05 7,40 sneltrein 9,15 8,30 10,54 Bovendien loopt een trein op Zondag morgen van Helder naar Alkmaar, van Helder 7,05 te Alkmaar 8,14 en Donderdagmorgen van Helder naar Schagen, van Helder 7,48 te Schagen 9,01 Van Amsterdam naar den Helder. Vertrek. Aankomst. 6,01* 8,35 8,09 sneltrein 9,33 9,47 11,47 1,04 3,41 3,38 6,09 5,25 7,33 9,04 sneltrein 10,40 10,47 12,54 Bovendien van Alkmaar naar Helder Zondagsmorgens vertrek 9,01 aankomst 10,08 en dagelijks des avonds vertrek 10,08 aankomst 11,16 Zondags niet. 8 loopt tot 5 Sept. t alleen op Zaterdag alleen op Zondag. Vlieland29 Juli. Gisteren werd een drijvende mijn op gemerkt in de Noordzee, een torpedoboot bracht ze door schoten tot zinken in Stortemelk. Hedenmorgen dreef weder een mijn in de Noordzee en spoelde aan op den Noordoosthoek, waar ze heden middag werd gedemonteerd. De laatste dagen passeerden eenige Zeppelins. De Leeuwarder Vacantiekolonie kwam gisteren aan en nam voor de eerste maal haar intrek in het eigen gebouw in de duinen. Wat zijn sommige menschen gemak kelijk, te bedriegen. Dezer dagen vervoegde zich een koop man bij den heer J. Wieringa, te Opende (Groningen) met het verzoek, hem een papiertje van f10 te willen wisselen. De koopman moest kippen betalen en had geen klein geld. De buishoudster telde hem 2 blinkende rijksdaalders en 5 guldens voor. De koopman streek ze op en gaf er voor in de plaats het papiertje, dat bij nadere beschouwing e9n waardelooze enveloppe bleek te zijn. De koopman was reeds spoorloos ver dwenen. Mondje dicht De Deutsche Wochenztg. deelt mede, dat een Rotterdamsch groothandelaar in tabak, v. B., die zich zeer onaangenaam had uitgelaten over den dood van kapi tein Weddingen, zich dientengevolge de leverantie voor de Oostenrijksch-Hongaar- sche tabaksregie zag onttrokken. Do heer v. B., zoo verhaalt het blad verder had het Oostenrijksch Hongaarsche Roode Kruis 20,000 M. aangeboden, maar ont ving dat geld terug, omdat men in de gegeven omstandigheden van hem geen geschenken wilde aanvaarden. Ook hebben Duitsche Kamers van Koophandel besloten alle relaties met de betrokken firma te verbreken en dezen boycott uit te strekken tot andere per sonen die tot gelijksoortige bedenkingen aanleiding geven. Goud waard. Aan de waag te Woerden is een var ken gewogen van den heer Nap, dat een gewicht haalde van 766 halve kilo's. De kleinsche ziekte. In een groot deel van Noord-Brabant, speciaal tusschen Den Bosch, Eindhoven en Helmond, heerscht onder de kippen weer vreeselijk de kleinsche ziekte. Zij keert elk jaar om dezen tijd terug. Vliegmachines. Men meldt ons uit Sas van Gent Gisteravond omstreeks half acht pas seerden hier 16 vliegmachines in de ricRing van Ostende, Bij tijds ontdekt. In de voorpiek van het stoomschip Import, liggende in de Boompjes te Rotterdam, is gisternacht, toen het schip naar Engeland zou vertrekken, aangetroffen de marinier R. v. d. B. van het wachtschip in Den Helder. De man wilde er vandoor naar Engeland. Terwijl de werkman R. R. te Stiens fietste, kwamen hem drie oude vrouwen tegen, die hij rechts dacht te paSseeren, wat hem niet gelukte, aangezien een dezer vrouwen links uitweek. Hij reed tegen een der vrouwen aan, wat tenge volge had, dat hij en zij beiden kwamen te vallen. De vrouw bekwam een schedelbreuk en is kort daarna overleden. Een Rijksveldwachter, die zijn rij wiel een oogonblik onbeheerd achterliet op de openbare straat voor een woning aan de Binnen watersloot te Delft, kwam kort daarop tot de ontdekking, dat een fietsendief er met zijn karretje vandoor was gegaan. Door den honger gedreven. Te Dinxperlo meldde zich een deser teur aan, die sedert 4 maanden uit het garnizoen te Zutfen werd vermist. Van ziju, verlof had bij gebruik ge maakt om naar Pruisen uit te wijken. In Bocholt kreeg hij voldoende werk en verdiende goed geld, doch hij kreeg er zoo slechte voeding, dat hij het boter vond, zich maar weer bij zijn corps aan te melden 1 Belgische geïnterneerden in de mijnen. Ten einde een aantal geïnterneerde Belgen in de gelegenheid te stellen in de mijnen te werken, worden naar wij vernemen, te Heerlen en te Kerkrade een 3-tal interneeringskampen opgericht waar voorloopig een 200 man zullen worden ondergebracht. V a d. De gehuwde onderwijzeres. De Raad van Andijk (N.-Holl.) heeft, met algemeene stemmen, een voorstel aangenomen van den heer K. Tensen, om in de instructie voor het onderwijzend personeel te bepalen, dat onderwijzeres sen, die gaan huwen, ontslag dienen te nemen. Als de drank is in den man.... Den inwoner van Sommelsdijk is aan een groot ongeluk ontkomen. Terwijl hij zich in benevelden toestand bevond, had hij de onvoorzichtigheid zich te slapen te leggen op wat hooi, dat gedeeltelijk op en gedeeltelijk langs de tramlijn van Middelharnis-Ouddorp lag. De machinist van den aankomende trein bet gevaar niet bemerkende, reed in volle vaart door en zou den slapen- den gedood hebben, ware het niet, dat de baanschuiver der locomotief in het hooi haakte en dat van onder den man meenam, waardoor deze al rollende buiten de rails terechtkwam. Op het Paterswoldsche Meer te Groningen had de 18-jarige J. Nieboer het ongeluk uit een boot te glijden en te verdrinken. Na eenige'uren werd zijn lijk opgehaald. Een 13-jarig meisje, genaamd S.C. van der Henne, werd te Groningen, aan het station van de stoomtram Groningen- Drachten, door een rangeerende loco motief gegrepen en gedood. Opgesloten in het C. S. te Amster dam. Een nachtelijk avontuur hadden volgens het „Hbld." Zondag een zestig tal reizigers, die uit Zandvoort aan het Centraal Station te Amsterdam aan kwamen. Om 12 uur vertrok de trein uit Zandvoort; doordat er een oponthoud was vau meer dan één uur, arriveerde men ongeveer kwart vóór twee aan het station, waarvan do uitgangen dicht waren en waar ook de controleurs niet aanwezig waren. Te vergeefs trachtten de reizigers, onder wie ook dames waren, de deuren te forceeren ook de deuren bij de af ritten waren gesloten. Het opgesloten gezelschap kortte den tijd met het zingen van liederen, wat ook ten doel had om den betrokken be ambte wakker te krijgen. Ten slotte waarschuwde men vanwege het stations postkantoor de politie, die de reizigers om kwart over twee be vrijdde. Door de hal kwamen allen op straat. Aldus luidde het verhaal, dat één der reizigers ons deed. De oorzaak van het gebeurde is te zoeken in het feit, dat bij IJmuiden een locomotief gederailleerd was, waardoor het verkeer vertraging ondervond. Uit Haarlem werd toen 's nachts nog een extra-trein met de reizigers afgezonden. Na het aankomen van den laatsten trein uit den Haag ruim half één werd echter het Centraal Station gesloten. Gauwdieven. Op de boerderij van Blokhuis te Diemen kwamen drie personen per rijwiel. De bewoners niet thuis vindende, spraken zij met den knecht die zich op het erf bevond. Terwijl do een hem bezighield over den verkoop van mest en daardoor zijn aandacht afleidde, drongen de beide anderen het huis binnen en maakten zich meester van een bedrag van circa f1500, dat zich in een kast bevond, waarna zij zich uit de voeten maakten, na eerst door een fluitje hun derden medeplichtige te hebben gewaarschuwd. Van de daders is nog geen spoor gevonden. Brutale oplichtiug. De landbouwer Van D., te Oudshoorn, had een paard uitbesteed tij de Wed. van Leeuwen, aldaar. Gistermorgen kwam een onbekend persoon het paard weghalen, voorgevende dat hij het voor den eigenaar naar den rijksveearts, den heer Gruting, te Leiden moest brengen. Toen hedenmorgen de landbouwer Van D. kwam, om zijn paard naar de markt te brengen, kwam het bedrog voor den dag. Op last van den burgemeester, ging de rijksveldwachter A. Wittekind on middellijk op onderzoek uit en dank zij zijn ijverige nasporingeü, gelukte het hem uog denzelfden dag beslag te leggen, zoo niet op het paard, dan toch op de huid van het paard. De paardenslachter Van L. te Leiden, had het paard gis teren gekocht en geslacht. De huid is ter secretarie gedeponeerd. Op den dader zal zonder twijfel binnenkort de hand gelegd worden. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 23 tot en met 30 Juli. GEBORENMaria Johanna, d.v, PetruB van der Voort en Wilbelmina Lange- veld, Eierland. Neelrje, d.v. Martinua Witvliet en Cornelia Schrier, den Burg. Dirk, z,v. Jan Boon en Suznnna Ver- schelling, het Noorden. Willem, z.v. Cornelia van der Voort en Cornelia Slaman, Eieiland. ONDERTROUWD: Douwe Medema en Jannetje Trap. GETROU WD Pbilippus Henri Knorringa en Elisabeth Vlessing. Jan Drijver en Grietje Dijt. OVERLEDEN: Geene. I— Zondag 1 Augustus 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur ds. C. J. Oskam van Aalsum. Voorbereiding H. Avondmaal. Collecte v. d. kerk. Koog. Vro. 10 uur ds. van der Waa. Oudeschild, Vm. 10 uur ds. Glas. Den doorn Vm. 10 uur ds. Visser. Doopsbediening. „Een jaar oorlog". Oosterend, Vm. 10 uur ds, van Grasstek. Cocksdifbp, Vm. 10 uur ds. Boeke. Gebouw Zuid-Eierland, Nm. 3 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 nur ds. Dagevos. nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Waal, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. Woensdag 4 Augustus 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's Avonds 8 uur Bijbellezing. in gebouw Eben-Haëzer. Getrouwd PniLlPPÜS HEXRI KXORRIXGA en BETSY VLESSIXG, die, mede Damens wederzijdsche famil uitsluitend langs dezen weg, hartelijk dat zeggen voor de betoonde belangstelt vóót en tijdens hun huwelijksvoltrekkii Den Burg, 28 Juli 1915. Uit de Schager Courant: Schagen, 29 Juli. Aan ovoerd: 117 Vette Koeien 1 180 a 1 425, 30 Kalikoeien 1 220,a f 375; 30 Nuchtere balveren 1 15 a f 28. 44 Vette Varkens 84 a 96 ct. per Kg. Magere Varkens 1 al—, 70 Biggen f 14.00 a f27,00; 780 Vette Schapen f 34 a f 50.00 Overhouders f a f —,00. 240 Lammeren 1' 16 a 1 26.50 Boter 1 1.40 a f 1.50 per K.G. Kipeieren t 5 50 a 6,50 per 100. Geboren: PIET, zoon van K. K1NT en A. KIjNT Houtwipper. Burg, 31 Juli 1915. Heden overleed tot mijn diepe droefheid, na een korte, doch hevige ongesteldheid, voorzien van de H.H, Sacramenten der SteryendeD, mijn innig geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgvolle Moeder, DIEUWERTJE HIX, in deu ouderdom van 40 jaar. Uit aller naam, M. ZIJM Sz. Witte Engel, Texel, 30 Juli 1915. Voor de vele bewijzen van deelnemi ontvangen bij het overlijden van onze liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- Grootmoeder, betu'gen wij onzen hai lijken dank. Uit aller naam, S. KEIJSER Cr den Burg, 31 Juli 1915. Aanvang nam half 3. Entree 10 cent. Kinderen 5 c< Het Bestuot Notaris te Texel, zal, op Maandag 2 Augustus 1915, middags 12 uur, in 't Caté „den Burg' den Burg, voor de Vereeniging tot beta van Natuurmonumenten in Nederland, publiek verkoopen 7 Hectaren land, genaamd „de Sta! gelegen in Waalenburg, in 2 perceelet te Texel, zal op Zaterdag 7 Augus 1915, voormiddag 10 uur aan den Gri weg Dabij NIEUWESCHILD op Te publiek verkoopen een gróote partij als: grenen planken van 10 30 vt.le 3 duim dik en 15 duim broed, Eil planken van 10 25 voet langindivf breedte en dikte, een partij palen 5 14 voet, vlakplanken van 15 voet lang, 3 duim dik en 8 13 di breed, eene groote party luiken, i roef 12 vt. lang en 11 vt. breed, voi schotwerken eene groote partij brandho alsmede een mast, een giek, een gr tialkraaDzeil, zeer geschikt voor schell dorechzeil, blokken, staaldraad en hetgi meer ten verkoop zal worden aangebof Burgemeester en Wethouders van Te: zullen op Maandag 9 Augustus 1915,1 middags 12 uur bij enkele inschrijri in het openbaar ton raadhuize gedurende den wiuter 1915/16. De voorwaarden liggen ter gemeM secretarie ter inzage. is vanaf heden dagelijksch verk.ijgl» ADËIAAX LAP, SclnlUeieiiii

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 2