I n n 1 I I 1 i Kunsttanden. Lijnzaadkoeken Vulpenhouders Prima Nagelkaai Edammer Kaas, „S.s. Texelstroom", Texel-PurmsrencL Blank en fijn Landbouwzout M. J. WALLAST, Tailleur, HELDER BERTELS' LIJNZAADKOEKJES Bertels' Olieslagerij en Meelfabriek, Amsterdam. MOTORDIEN ST T exel-Rotterdam. zware ca lichte schrammen, biggen en drachtige zeugen. Tand-techniker Zaandam. Stationstraat 11, Helder. N. V. Koninklijke Fabrieken merk „Ster" en „WA." Houthandel S. KHIJSER Dz. Boekhandel Parkstraat C. METS Zi Voor den oogst ontvangen Zichten, Zichtwerven, Pikhaken, Strijkers, en „HET ANKER Gr. COEVEET, te den Bui K. ACKEMA, FEUILLETON. NJOOTJE en NONNIE. Aangeboden. SPOORSTRAAT 70. komt elke week Texel bezoeken. Stalen worden op aanvraag van den Helder franco toegezonden. Prijzen uiterst billijk. Hoogst fijne afwerking' en voor goed passende coupe wordt ingestaan. SANGUINOSE Vinum Sanguinosumin vacuo. Zuiver plantaardig tonicum. Wacht II voor namaak. Te Texel bij 1\ Bros, Oosterend, T. Buijs, den Burg en Joh. Dros Oude- s child. Vertrekt van Texel Dinsdag Vertrekt van Rotterdam Vrijdag. J. KTJT3? te Koop;. Steeds verkrijgbaar Vraagt, wrak vee tegen hooge waarde. komt thans weer geregeld spreek uur houden 's Woensdags 11-12 en 1-2 uur. v.h. Wessanen Laan, Wormerveer. bestekhout, schrooten, kantdeelen enz. Alles billijke prijzen. 20 cent per pond, bij de pond 18 cent. per stuk f 1,85. Vertrekt Maandags n.m. 21 van Texel naar Purmerend ent schengelegen plaatsen. de van ouds bekende prima Maatschappij van Verzekerir te Amsterdai Adj. Inspect et I 8 I Vorm der koekjes met Firmanaam er in geslagen. worden koud geslagen van rechtstreeks aan gevoerde dubbel gezuiverd lijnzaad. De koekjes worden niet zooals de gewone lijn koeken met vocht gefabriceerd, maar vol gens eene eigen betere methode door toe voeging van evenveel suiker in den vorm van Siroop. Hierdoor wordt verkregen meer dijkracht en meer slijmvormiug, waaraan in diaetiscb opzicht zoo groote waarde wordt toegekendgrooter duur zaamheid door de conserveerende werking der Suiker, grooter smakelijkheid, grooter voedingswaarde en een aanzienlijk groo ter opbrengst van Melk, Boter en Kaas. Door bij voedering dezer Koekjes in de weide verkrijgt de Boter de zoozeer gewenscbte meervastighcid in den zomer. De levering geschiedt desverlangd onder A. H. V. (Algemeene Handelsvoorwaarden). Bekroond met 22 hoogste onderscheidingen (Eere Diploma's en Gouden Medailles) op de Landbouw Tentoonstellingen van 1907 tot 1913. Bertels&Comp Amsterdam 6 stuks wegen 1 Kilo, ze zijn pasklaar om aan koeien in hun geheel te voedereD, zonder ze eerst te brekeD. Verpakt in Dieuwe zakken van 50 Kilo. Eischt dit merk. De ervaring is de beste leermeester. Weina de ervaring leert, dat de SANGUINOSE een voortreffelijk, snel en afdoend middel is tegen bloedarmoede, zenuwzwakte en alge meene verslapping. 'Lie bier weder een verklaring van een dankbaar gebruikster Mijne ELeeren, Ik gevoel mij gedrongen U mijn hartelijker; dank te betuigen voor Uw uitnemend middel. Ik was geheel lusteloos en zwak, en alles was mij te veel; maar Da het gebruik van 6 flesscben Sanguinose gevoel ik mij een geheel ander mensch, ben opgewekt en doe met lust mijn werk. Ik geef U volgaarne toestemming om dit schrijven in de bladen te vermelden. Hoogachtend, Rotterdam, Teilingerstr. 9b. Mej. C. VAN ZIJL. Indien gij U ook moedeloos en lusteloos gevoelt, of wanneer gij andere verschijn selen hebt, die wijzen op bloedarmoede (anaemie) of zenuwzwakte (neurasthenie,) wacht dan niet te lang, maar probeer ook de SANGUINOSE. De Sanguinose is zuiver plant aardig; wekt den eetlust op; versterkt de zenuwen; veroorzaakt nieuwe levensopgewekt heid. Neemt er de proef van, en gij zult dezelfde ervaring opdoen. Prijs per 11. f 1,50, 6 ff. f S.12 ff. f 15, Tweemalen per dag een eetlepel. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. "VAN DAM Co, Verkrijgbaar bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Adres B. M. y. KEULEN, Wijnhaven 108. Aanbevelend, J. Ph. BAKKER Zn. steeds verkrijgbaar bij W. RIJK. A. WONDER. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murws uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en groote voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PRIJS 1900. SIEREN GOUDEN MEDAILLES. Alle soorten Nog een partijtje bcliakte Sparren laug 14, 17 en 20 voet. door Louise B. B. 25.) „Hij is niet erger I" zeide Marie en daar was verlichting in haar stem „Dwaas hè, maar als het zoo donker is, dan stel je je alles dadelijk zoo veel erger voor. Ik viod zelfs, dat hij minder rood ziet, jij Diet „Als duisternis somber maakt, dan kleurt lioht hoopvol, is het niet?" klonk Wiilem's stem, voorzichtig en teeder gevoelig. En tot aan de volgende posthalte vroeg Marie telkens hoe laat het was en telkeos verbaasde zij zich over het traag verloop van den tijd. En dan vroeg ze weer om nog één lichtje, ten einde weer een blik te kunnen slaan op haar zieke kind, dat aldoor in dezelfde onbewegelijkheid, kreu nend, met zagend borstje, bleef liggen in haar armen, die door haar energie gestaald, den last niet voelden die ze droegen. Eindelijk bereikten zij de eerste post halte. Dat was als een verademing, een terugkomen tot de werkelijkheid. Daar was groot geschreeuw van door elkaar loopende halfnaakte inlanders, die de paarden wegbrachten eo terugkwamen met dnbbele spannen. Daar was na de don kerte onder de boomen van het bosch het belle gele lieht van petroleumlantaarns. Willem steeg uit. Marie bleet zitten, haar lieven last in de armen. Hij vroeg haar of ze niet wat gebruiken wilde. Die vraag maakte haar korzelig. „Eten Wie denkt er du aan eten?" Hij lachte goedig„Wel ik," zeide hij. sIk heb den ganschen dag bard gewerkt, bijna niet kunnen eten van de rijsttafel en het avondelensnur is lang voorbij." Zij zag hoe hij afging op een warong op zijde van den weg, beschenen door een petroleumlampje, en zitten ging op het bankje er voor. naast een paar Inlanders. De vrouw achter de waroDg bediende hem van rijst in eeu oDgevouwen pisangblad en op een bord koos by zelf de toespijs uit, toen ging hij rustig zitten eten, onderwijl een praatje makend met de vrouw en de Inlanders. Een bittere grimlach vertrok haar mond, haar keel was als toegeknepen. Wat had zij genuttigd, nu al den tijd dat Njootje zweeide tnsschen leven en dood. Neen, vast voedsel had zij niet naar binnen gekregen, wel fgedronkeD, alles wat Wim of Myrha of Djahit haar brachten, melk, ijswater, bouillon zelfs nu greep zij telkens naar de koelkan op de voeteninat van het rijtuig geplaatst en nam een langen teug water. Het hielp niets, het spoelde dat dikke, brandende gevoel in de keel en in den mond niet weg. Willem kwam weer terug, hij wierp eenige pisangs op de bank naast haar: „Daar" zeide bij, al wat ik krijgen kan in dit gat bij nacht, maar ze zijn voedzaam als de honger je overvalt. Je moet toch eindelijk eens wat voedsel nemen." „Ocb, laat me maar. Ik heb geen be hoeften. Vul de koelkan nog maar eens." En toen hy terug kwam met frisch bron water„Kan je niet even bijlichten met eeD wagenlantaarn ik wil het kind zoo graag eens goed zien Het volle licht van de groote lantaarn bescheen het inweudige van het rijtuig. En bij dat helder scbijDsel slaakte Marie een gesmoorde kreet. Zij zag hoe het kind op haar schoot zichtbaar veranderd was in de uren doorgebracht in dat don kere rijtuig. De hooge roode koortskleur had plaatsgemaakt voor een vale blauw achtige bleekheid, toen zij eeu der armpjes oplichtte en weer los liet, viel het neder als lood zoo zwaar. Zy kou reeds meeuen een doode in haar armen te houden, zoo niet het kreunen zich reutelend perste uit net keeltje. En Willem zag het ook: „Willen willen wij maar niet terugkeeren vroeg hij zacht en daar was weer die groote meewarigheid in zijn zware stem. „NeeD, om godswil laten we doorrijden, gauw de bergen in. Wat talmen die luie Inlanders toch. Zeg toch dat zij voort maken, wij moeten hooger, Wim!" riep zij in haar doodsangst, ondanks alles, zich nog altijd vastklampend aan een bedriege- lijke hoop. Een oogenblik later zaten zij weer tegenover elkaar in het rijtuig. Het logge gevaarte zette zich in beweging. De lichten van de post verdwenen in den donkeren nacht. Een pooze was het stil in het stik donkere rijtuig, geen ander geluid dan het reutelend kreunen van het kind. „Waarom rijden wij nu toch zoo lang zaam Wy komen zoodoende niet voort, 't Is alsof zij ons sarren willen. "Voor de posthalte ging het vlugger en nu hebben wij vier paarden meer." „Het kan niet vlugger, wij gaan immers steil bergopwaarts." „Och och. Zoo komen wij er immers nooit." En toen ,haast in één adem de vraag die bestorven lag op haar lippen „Hoe laat is het?"| Willem aarzelde. En driftiger klonk in het donker„Ik vroeg hoe laat het was, hoorde je mij niet „Och waartoe dient al dat vragen. Ik beb op mijn horloge gekeken toen wij wegreden, het was toen halt tien. Wij zijn nu een paar minuten onderweg." „En boe laat kunnen wij te Goetoeng- Ttugi aankomen „Kind, dat heb ik je al zoo dikwijls ge zegd: als de weg niet al te slecbt wordt, tegen een uur oi vier in den morgen, maar ik viees." Beleefd aanbevelend, G GRAAI Lading geassureerd. Beleefd aanbevelend, Duitsch fabrikaat. Aanbevelend, Wed. P. J. ZOETELI1 Parkstrai Dames en Heeren! Ondergeteekendel u aan 100 mooie Bloembollen in 10 schillende kleuren en soorten, voor en potten, waaronder veel prachtsooi 100 stuks voor 70 cent bij D. VERHOI Burg Texel. Aabeidscon tract verzekering. Ziekte- en Ongevallenverzekering Individueel en Collect! Yraagt inlichtingen aangaande pre en coulance bij uitkeeriDg bij den hee „En waarom moet de weg nu slechter worden, waarom moet ons nuj dit oponthoud overkomen." „Vergeet je, dat bet dagen achtei geregend heeft? Ik heb toen ik bij waroDg zat, de Inlanders er over hoi spreken. Zij klaagden dat het zwaar» zou zijn den wagen door den modder weg op naar boven te brengeo. En vreesden voor dezen nacht nog meer rei Zij zeiden letterlijk „zij hoorden den rt al van den berg neerdalen." „Zeg dan dat zij zich haasten voords regen werkelijk komt, hoe meer wij wini hoe beter." Zonder den minsten ijver boog Wili zich uit de kap, hij riep eenige bete tegen den koetsier en in de verte hoo Marie eenige Javaansche klanken tot i woord. Willem trok zijn hoold ter Marie hoorde hoe hij weer tegenover 1 ging zitten. „Wat antwoordde de man „Hij zeide dat wij al dik in den mod steken en dat hij den regen al hot naderkomen. Maar hij zal zijn best dof En werkelijk, het luide geknal van zweepen, het geroep van de loopers de paarden aan te varen, drong tot 11' door. Het gaf haar voor een oogenk een geruststellend gevoel. Plotseling klo onder al het geschreeuw een ander gelf een loeiend ruischen. „Daar heb je den regen all" riep V en boven hun hooiden hoorden zij eerste zware druppels neerkletteren op kap van het rijtuig. En zij zeiden dó meer en luisterden naar den regen, z(j eerst nog in afzonderlijke drnppf hoorde tikken op de kap, op de hsi groene bladeren yan het onzichtbare boa waar zij doorbeen reden. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 4