GRAANZAKKEN Rammenkeuring Aanbesteding. MAIS. M arktberichten. Advertentiën Adveetentiën. herbesteden bij inschrijving aanbesteden te huur bij DROS Co. Vanwege de afd. Texel v. Hol.!. Maats, van Landboii Oudere - twee en eenjarige, Schaap met 2 lammeren (minsti 1 ramlam. Schaap met 1 ramlam. het maaien en schoonmaken v het vergraven van MOTORBOOT, Gevraagd prijs van MOSSELEI SCHELFDEK, prima gezonde LAPLATA-HJ DECS Co. Predikbeurten. Bij een veehouder te Ransdorp kreeg een varken in Maart 12 biggen deze brachten ODlangs f500 op. Daar deze blijde gebeurtenis zich bin nenkort hoopt te herbalen, kan het voor den eigenaar een voordeelig jaar worden. Geld maken. De vruchten op het hout in een boom gaard van een der gemeenten der Neder- Betuwe, brachten f 6000 op, welk bedrag geljjk is aan de waarde van den grond, waarop de boomgaard zich bevindt In een hollen hoorn gezakt. Eyen buiten Erichem was iemand op een hollen boom geklommen en bij on geluk binnen in don hollen stam gevallen. Men riep de hulp van een timmerman in, die den gevangene, na geruimen tijd bevrijdde door een groote opening in den boom te maken. Waar is de grens Onlangs werd de gasprijs te Heeren veen van 7 tot 8 cents per M3. verhoogd. Thans stellen Burg en Weth. voor dien prijs weer met 1 cent te verhoogen wegens duurdere steenkolen. Gisternacht zijn op een der steigers aan de De Ruyterkade te Amsterdam, aan een man, terwijl deze aldaar had liggen slapen, gouden ring, een zilveren horloge, een paar schoenen en een porte- monnaie met eenig geld ontstolen. Den man zelf lieten de straatroovers liggen. Geen schrijven van H.M. de Koningin aan den paus. Naar aanleiding van het uit Genève geseind bericht (Wolff's bureau) als zou H. M. de Koningin in verband met het herstel van den vrede een schrijven hebben doen toekomen aan den paus, kunnen wij met zekerheid verklaren dit bedoeld bericht volstrekt ongegrond is. R. N. Te Velzen is bij het hengelen de 7-jarige Frans Stores, een Belgisch knaapje, te water gevallen en verdronken. Met ingang van 1 October zullen de kilometerboekjes op de spoorwegen niet meer onbepaald geldig zijn, maar zal evenals vroeger een K.M -boekje van 1000 K.M. een geldigheidsduur van 12 maanden en van 500 K.M. 6 maanden geldigheid hebben. Van de Limburgsch-Duitsche grens. De correspondent van het Handbl. te Roermond meldt „De Heymweg, een gedeelte van de Midden-Limburgsche gemeente Helick Sterkenbosch, dat aan drie zijden geheel door Duitsch gebied wordt begrensd, is in de laatste jaren voor een groot deel ontgonnen, hoofdzakelijk door Duitsche landbouwers. Een negentienjarige zoon van een van deze landbouwers, die in October soldaat zou moeten worden in Duitscbland, schijnt wel eens te kennen te hebben gegeven, dat hij nog niet wist wat hij doen zou, en nu schijnen Vrijdag j.l., terwijl hij op Hollandsch gebied liep, de Duitsche grenswachten hem in de beenen te hebben geschoten en ver volgens over de grens gesleept. Men zegt, dat hij in Duitschland in een ziekenhuis is opgenomen, en daar de Duitschers zich niet ontzagen om op te treden tegenover iemand, van wien ze vreesden, dat hij zich niet op tijd zou aanmelden, is de vrees van zijn na bestaanden, dat hij dadelijk na zjjn herstel zal worden ingelijfd." De Haagsche redacteur van het blad meldt dat de zaak in onderzoek is bij den commandant van het veldleger, wiens rapport ten Departemente van Oorlog nog wordt verwacht. Slachtoffers van den oorlog Een paar Groningers zijn door den oorlog, als zoovele anderen, in een moeielijke positie geraakt. Het zijn W. P. Dieters en Jean Immel, dierentemmers van beroep, die toen de oorlog uitbrak, in België voorstellingen gaven met hun beesten. Ze gingen naar Bergen-op- Zoom en gaven daar prestaties in 't Vluchtelingenkamp te zien, zoolang tot z« weg moesten, omdat men de dieren gevaarlijk achtte bij zooveel menschen. Zij moesten naar Groningen vertrek ken waar ze gedomicilieerd zijn, en waar ze enkele dagen geleden op 'n nacht met de dieren arriveerden. Dezer dagen gaven ze bij de veelading waar zij met hun tentenwagen staan, een gratis voorstelling in de open lucht, tot groot genoegen van een aantal nieuwsgierigen. De burgemeester weigeit toestemming voor het wandelen met 'n beer langs de straten, of tot het orga- niseeren van worstelwedstrijden met üit beest of 't vertoonen van kunstjes met den leeuw. En zoo blijft Dieters in af wachting en houdt de wacht bij den leeuw, den beer, den tijger, adelaar, das, slangen, neptuna (een Egyptische reiger) apen, zeemeermin en bij zijn collectie rashonden. Nu heeft hij gebrek, maar meer zorg nog beeft Dieters voor zijn beesten, die zoo vreest hij, wel doodgeschoten zullen moeten worden, als hij ze geen vleesch, brood en molk meer kan geven. De beesten vervelen zich intusschen ge weldig. Zutph. Ct. Limburg maakt een treurig figuur In Mei 1915 waren in Limburg verleend 1770 vergunningen tot verkoop van al coholhoudende drankenen 5210 verloven, op een bevolking van ruim 382,000 in woners. Dat is per duizend inwoners 18 stuks. Volgens den toestand in 1915 waren in Gelderland 2379 vergunningen en 1949 verloven op een bevolking van ruim 681,000 zieleD, of per duizend inwoners ruim zes. Een beteekenend verschil inderdaad. Ned. Gecontroleerde paardenhandel. Als een bewijs hoe nauwkeurig de paardenhandel in Limburg wordt gecon troleerd en de uitvoer naar andere pro vincies wordt nagegaan, kan dienen, dat enkele landbouwers te Haarlemmermeer paarden te Sittard en Maastricht hebben gekocht en de politie te Haarlemmermeer een onderzoek heeft ingesteld of die paarden volgens nauwkeurig signalement wel hier waren aangekomen. Een onvoorzichtige man. Een paardenhandelaar, die te Kerkdriel paarden ontving, kwam tot de onaan gename ontdekking, dat hij zijn porte feuille met f 42 000 kwijt was. Na bij de boeren, waar hij het laatst vertoefde vruchteloos gezocht te hebben, vond hij het geld nog onaangeroerd in het café terug, waar hij het had laten liggen. Valsclie zilverbons. Een als heer gekleed persoon heeft bij verschillende winkeliers te Barneveld getracht valsche zilverbons in betaling te geven. Nog vóór de politie hem te pakken kon krijgen, was bij verdwenen Te Oegstgeest had een droevig ongeluk plaats. De nog jonge hit van H., gespannen voor een broodwagen, sloeg op hol. Het dochtertje van H sprong van den wagen en kreeg gelukkig geen letsel. H. even wel sloeg er af, kreeg de kar over de borst en een trap van het hollende dier Vreeselijk bloedend werd hij opge nomen helaas, 10 minuten later overleed hij. Door den heer A. Laan, te Wor- merveer, is aan het Wilhelminapark aldaar f 5000 geschonken. Deze gift is uitsluitend bestemd voor het aanleggen van electrisch licht in het Park. Goede zaken gemaakt. Volgens matige berekening, gegrond op betrouwbare gegevens, keeren rde ge zamenlijke zuivelfabrieken in Friesland tegenwoordig per maand 6 miilioen gul den meer uit, dan in normale jaren, Tel. Woensdag heeft de electrische grensafsluiting _bij Overslag weer een offer geëischt Een Duitsch soldaat, die aan de grens scheiding werkzaam was, met het ver richten van eenige herstellingen, had het ongeluk, te vallen, waardoor hij op den electrischen draad terecht kwam. Menschen, die daar in de buurt op Hollandsch gebied in het veld werkten, hoorden een luiden gil en zageD, op ziende, den soldaat over den draad hangen. Daar de verongelukte 's daags te voren een brief van zijn vrouw ontvangen had, die naar het scheen geen goed nieuws bevatte, wordt door sommigen betwijfeld, of hier wel aan een ongeluk gedacht moet worden. Bertha Gomes, den Burg. Jan, z.v. Abraham de Visser en Anna Verhoe ven, P.H. Polder. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Douwe Medema eu Jan netje Trap, Oosterend. OVERLEDEN: Pieter Haremaker, 7Ljr. Oost, Hendrik Jan, 12 jr., zoon van A. Boot en P. Hage, Eierland. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een tabaksdoos met inhoud. Zondag 15 Augustus 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vin. 10 uur Dr. Norel. Waal Vin. 10 uur ds. Boeke. Koog, Nm. halt 3 Dr. Norel. Oudeschild, Vm. 10 uur ds. H. Buiskool. Marioepredikant te den Helder. Den Hoorn Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend, Vm. 10 uur ds, van Grasstek. Cocksdorp, Nm. halt 3 ds. Boeke. H, Doop. Gebouw Zuid-Eierland, Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 Leesdienst. nam. 3 uur Leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Burg, Geen dienst. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. Collecte voor de Rijper Sociëteit. Woensdag' 18 Augustus 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's Avonds 8 uur Bijbellezing. ia gebouw Ebon-Haëzer. Uit do Schager Courant: Schagen, 15 Aug. Aangevoerd: 89 Vette Koeien t 200 a f 460, 22 Kaltkoeien f 240,a f 380; 35 Nuchtere kalveren f 14 a f 28. 80 Vette Varkens 80 a 92 ct. per Kg. 10 Magere Varkens f 30,— a t 60 Biggen f 14.00 a f22,00; 720 Vette Schapen f 36 a f 52.50 Ov'erhouders f a f —,00. 375 Lammeren f 15 a f 27.50 Boter f 1.50 a f 1.60 per K.G. Kipeieren f 5 75 a t 6,25 per 100. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsclie Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Ondertrouwd JAN EELMAN en TRIJNTJE KIKKERT. Heldor 12 Aug»stus 1915. Huwelijksvoltrekking 26 Augustus a.s. Algemeene kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Texel zullen op Woensdag IS Augustus 1915, des midd. 12 uur bij eukclc inschrijving in het openbaar de levering van brandstoffen voor het Raadhuis, de Zeevaartschool en de o.l. scholen te den Burg, de Koog, de Waal, den Hoorn, Oosterend en Oudeschild, voor het seizoen 1915/1916. De voorwaarden liggen ter Secretarie ter lezing. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. vaD 6 tot en met 13 Aug. 1915. GEBORENCornelia, z.v. Cornelia de Hart en Lecmja Geerke, den Burg. Elisabeth Maria, d.v. Cornelis Graaf en Het College van Dagel. bestuur van Prins-Hendrikpolder op Texel, zal op Dins dag 17 Augustus, 's avonds 7 uur het vervoer van ±110 Ms GRINT, vaDaf de haven te Oudeschild naar de wegen in genoemden polder. De stortingen moeten op aanwijs ge schieden. Biljetten worden ingewacht bij den Voorzitter. Het Collego van Dagel. bestuur vnd., P. DUINKER, Voorzitter. C. J. ROEPER, Secretaris. op Woensdag 1 Sept. a.s 's morgens 9 te den Burg. Aangitte bij den Seer, a 10c per No, voor leden der aid., voor niet-le per no. 25 cent. Gevraagd worden JAC. KIKKERT Nz, Secr, Het bestuur van den polder Eijerl op Texel, zal op Maandag IC lugustus des avonds acht uur in het ca'é „dei, Bi te den Burg op Texel, bij inschrijving aanbestedei 1. Het kanaal vanaf Heul bij Oorspi tot Heul Hoofdweg Bern. 2. Het kanaal vaoat Heul Hoofd bij Bern tot de duinen. 3. De geheele Postsloot en het verlen deel der Hoogezandskil vanaf Poetise; Hoofdweg. 4. De wegslooten in den polder E land benevens de Noordelijke hellt va: Kreek door de landen der hofstede Pad in vijf perceelen. Ook de talods moeten van onder boven worden schoongemaaid. Een en ander moet voor 6 October gereed zijo. Gezegelde inschrijvingsbiljetten te zorgen voor het uur der bestediog in in het lokaal der besteding geplaatste Nadere inlichtingen verstrekken del graaf H. Flens, de Secretaris A. J. Noot en do Opzichter Jb. Kalis. Het bestuur voornoemd, H. FLENS, Voorzitter. A. J. NOORDIJK, Secretai Texel, 7 Aug. 1915. Het College van Dagelyksch best van het Waterschap „de 30 poldert Texel" zal op Maandag 33 Augs. 'si dags 12 uur in caté „den Burg'1 aan Burg bij inschrijving aanbesteden: a. de Tochtsloot vanaf den Hoofd in het Noorden door het land van A. Eelman tot aan het Zwin. b. de Tochtsloot vanaf den Hoofd langs den 2en Dwarsweg tot aan Zwin. Aanwijzing op Zaterdag 21 Augs, perceel a samenkomst namiddags 5 nu den Hooldweg. Voor perceel b namiddags 6 uur. Het college van Dagel. best. vi J. S. DIJT, Dijkgraaf. C. J. ROEPER, Secretai Door omstandigheden voor spotpriji aanvaarden een nieuwe stalen circa 110 ton, zeer zwaar en voor zees: gebouwd met 35 PrK. Kroraboutmotoi beziohtigeu Scheepsverf „Hollaudia" Spaarndau direct van den visscher. Beslist gr soort en le kwaliteit bij balen van 100 I franco wal Rotterdam. (Qooote afname 2 maal per week. Br. motto "Mosself Wijbenga's Boekhandel, Kruiskade Rotterdam. TE KOOP staande op de Ooster en Wester. Te bevragen bij J. KEIJSER Augz. Bij aankomst van beurtschipper BAKK1 Maandag en Dinsdag in lossing (nieuwe oogst) a f7,75 per 75 K.G. netto BataliDg uiterlijk 80 dage> na l««eii Onze afnemers, die Maïs iu voorki hebben MePJuDi en Juni/Juli afDdi kunnen hiervan laten halen.

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 2