Den Hoorn11 Augustus. Begunstigd door het vaste weder heeft men elf achtereenvolgende dagen een zinkstuk aan de zeewering van den Helder kunnen doen zinken. Voor de aannemers is deze tijd van het jaar daarvoor zeker gunstiger dan in het Dajaar, daar het dan gebeurt dat men maar een of tweemaal in de week kan zinken. Voor liefhebbers van een fietstochtje is het de moeite wel waard de vele werkzaamheden aan 't Horntje eens te bezien. De Burgemeester van Texel brengt Postdiefstal. Te Utrecht is een brievenbesteller op heeterdaad betrapt bij het wederrechte lijk openen van postpakketten. Bij een te zijnen huize gedane huis zoeking werden verschillende voorwerpen in beslag genomen, die vermoedelijk afkomstig zijn uit andere postpakketten. De ontrouwe besteller bevindt zich thans in hechtenis. Duitsch deserteur. Te Venlo is aangekomen en naar het interneeringskamp te Bergen (bij Alk maar) overgebracht, een in uniform ge kleed Duitsch soldaat, wien bevolen was, voor den tweeden keer naar het westelijk front te vertrekken, doch die het vrije Holland verkoos boven de Yserlinie. De gehuwde onderwijzeres. Bij Koninkl. besluit is gehandhaafd het besluit van Gedep. Staten van Noord- Holland waarbij goedkeuring is onthouden aan het besluit van den Raad der ge meente Egmond aan Zee tot het ver- leenen van eervol ontslag wegens het aangaan van een huwelijk aan A. Wisse geb. Jansen, als onderwijzeres aan de openbare lagere school in die gemeente. Uitvoer van hengsten en ruinen. Er zyn maatregelen in voorbereiding, waardoor uitvoer van hengsten en ruinen beneden den leeftijd van 20 maanden ongeveer 25 Augustus a. s. mogelijk wordt. Een 13-jarige jongen heeft op een treinbuffer de reis meegemaakt van Ylissingen naar Rozendaal, waar hij werd aangehouden. Wie zal dat betalen Een der groote magazijnhouders aan de Botermarkt te Leiden, kwam van vacantia terug en bemerkte tot zijn schrik dat de meter der electriciteit was blijven doorloopen, als ware doorloopend stroom verbruikt. Wat was het geval In den kelder, waar, door het afschroe ven van een toestel, twee draden afhin gen, was het water wat hoog komen staan raet het gevolg, dat er draden in kwamen te slepen en contact verkregen werd. Voor circa f 200 werd aan stroom op den meter genoteerd, en wat is nu de uitroep van zoo menigeen „Maar dat behoef je toch niet te betalen 1" Of ze er aan de Gemeente-lichtfabrie ken ook zoo over denken? Ingaande 6 September wordt de zomerdienst weder aanmerkelijk beperkt; op het traject Amsterdam-Haarlem Zandvoort vervallen dan ruim 30 treinen. Adelijke smokhelares. Omtrent de poging tot smokkelen door de barones De W. de W. uit Geysteren, vernemen wij nader, dat zij den volgen den dag nogmaals een poging deed een groote hoeveelheid verboden waren uit te voeren en ook toen weder werd ge snapt. Deze handelwijze moet minder aan winstbejag dan aan vaderlandsliefde wor den toegeschreven; zij is een Duitsche en verschillende harer familieleden dienen als officier in het Duitsche leger. Tel. Van de Zeeuwsch- Vlaamsche grens Zondagmorgen bleef een Belg, die on der de draadversperring door wilde krui pen, daaraan hangen. De man was on middellijk dood. Een andere Belg, die juist over was ge komen, vertelde dat hij een ton, waaruit de bodem was geslagen, tusschen de draden had gelegd, en daardoor was ge kropen. D9ze truc wordt veelvuldig toegepast. Vooral bij de „Vuilpanne", een wijk van Eede, zijn al veel Belgen overge- loopen. 't Gevolg hiervan is geweest, dat de wachten zeer verscherpt zijn en dat ieder die wordt gezien met een ton, onmiddellijk wordt aangehouden Honden en katten ziet men tegen woordig niet meer in de grensstreek. De meeste dezer dieren zijn reeds ge- electriseerd. Goede vangst. De Winterswijksche grenswacht heeft een goede vangst gedaan Een 7-tal Duitsche spoorwegarbeiders, werkzaam aan de verharding van de lijn van Winterswijk naar de Duitsche grens, wilden op den ieegen bazaltwagen 2500 pond meel vervoeren. Reeds hadden ze 1500 pond opgeladen, toen de wacht hen in 't oog kreeg. Deze arresteerde 4 van de 7 smokke laars met drie fietsen, terwijl de overige drie aan den haal gingen. De lading werd in beslag genomen en eenigen tijd later werd de overige 1000 pond gevonden, verborgen in een boschje. De machinist wilde de trein eerst nog in beweging zetten, doch toen de wacht met 't geweer dreigde, stopte hij dadelijk' Tel. Enkhuizen - Stavoren. Men meldt uit Enkhuizen De officieele proeftocht met de nieuwe veerboot „R. van Hasselt" is uitmuntend geslaagd. Het 67 meter lange en bijna 10 meter breede vaartuig maakt een flinken indruk. De kajuiten zijn keurig ingericht en er is ruimte voor 2000 passagiers. Het schip is het grootste Zuiderzeevaartuig en heeft een snelheid van 27 K.M. per uur. Den genoodigden werd aan boord een noenmaal aange boden, waarbij mr. W. C. Bosman tot allen een woord van welkom lichtte. De tocht ging om Urk terug naar den Geldersehenhoek en langs de Hollandsche kust, waarna de terugreis naar Enk- huizen werd ondernomen. 'n Mooie boel daar. De woning van de arbeidersvrouw T. Been, aan den rijksweg Steen wijk Meppel, is door baldadigen geheel ver nield. De voorgevel en de zijmuren wer den werden bijna geheel ingedrukt-, terwijl het dak voor een groot deel werd afgebroken. Het huis stond slechts één dag onbewoond. De politie stelt een streng onderzoek in. Op de lijnen der H. IJ. S, M. zul len de treiuen, die volgens de thans' van kracht zijnde dienstregeling slechts tot 5 September zouden loopen, ook na dien datum voorloopig blijven rijden. Hierop wordt alleen een uitzondering gemaakt voor het traject Amsterdam Haarlem Zandvoort, waarin eenige wij zigingen komen. De verandering, die de winterdienst- regeling ingaande 1 October zal ondergaan zal hoofdzakelijk daarin bestaan, dat bo venbedoelde treinen dan weder vervallen. Vergeetachtige reizigers. Het is een opmerkelijk verschijnsel, dat de vergeetachtigheid van reizigers, althans in ons land, steeds grooter af metingen gaat nemen. Dit blijkt uit het aantal goederen, achtergelaten door reizigers met de H. IJ. S. M. en die in 1914 ver overtreffen de voorwerpen, die men in 1913 in treinen heeft laten lig gen. Op 24 en 26 Augustus a s. heeft te Haarlem wederom de verkoop plaats dier goederen, waaronder meer dan 2400 parapluies en 700 wandelstokken, ette lijke tientallen citybags en een schier ontelbaar aantal kleedingstukken. Na tuurlijk ontbreken ook thans Diet de fototoestellen en gouden en zilveren voorwerpen. Na den bomaanslag op Cadzand. De bommenaanslag aan de haven te Cadzand in de onmiddellijke nabijheid der woningen van den sluiswachter en den waterbouwkundigen ambtenaar van de sluis aan de Wielingen, heeft op laatstgenoemde zoodanigen iodruk ge maakt, dat hij zijn kelder tot slaapkamer heeft ingericht voor zich en zijn gezin, om veilig te zijn voor nachtelijk bezoek van vliegtuigen, die bij vergissing op Nederlandsch gebied komen en bommen laten vallen. Wanneer men hem toevoegt, dat zijn maatregel toch wel wat voorbarig is en dat de vliegtuigen, door de vergissing gewaarschuwd, zooiets wel niet meer zullen uithalon, dan krijgt men ten ant woord „Knocke ligt heel dichtbij aan de eene zijde van Knocke ligt de haven van Zeebrugge en aan de andere zijde bet haventje van Cadzand. In den nacht en bij donkere luchten weten de be stuurders van vliegmachines daar hoog boven in de lucht ook niet altijd precies waar zij zijnde haven van Cadzand is wel niet zoo groot als die van Zeebrugge maar 't lijkt toch op iets dergelijks. Men moet zoo'n uitbarsting met al het geweld vlakbij hebben beleefd, om te weten wat het is. In de omliggende dorpen dreunden de woningen en lagen de menschen te trillen op hun bed. Ik ga voorloopig slapen in mijn kelder." N.v.d.D. Een geit te Valthermond heeft uit een portefeuille, geborgen in den binnen zak van een jas, die voor een oogenblik op een turfhoop was gelegd, f 120 aan bankpapier opgepeuzeld Een Duitsche vischhandelfirma heeft te IJmuiden Rijksgrond in erfpacht aan gevraagd voor den bouw van een traan- fabriek. Met of zonder betonvloer vraagt het 3ott. Nieuwsblad, waaraan wij dit be richten ontleenen. Middel om als raadslid herkozen te worden. Het lid van den Raad van Opsterland, de heer K. Slange, te Beets, die bij de periodieke verkiezingen niet herkozen was, merkte bij zijn afscheid van den Raad op Indien ik den burgemeester had willen uitschelden, den secretaris een prul en de wethouders kwajongens had genoemd, dan was ik zeer waarschijnlijk wel weer gekozen." De vorige week heerschte te Koe tvacht vaak aan de grens een eigenaar dige levendigheid, schrijft de Tern. Ct. Er was namelijk verlof gegeven om het graan, .dat op Nederlandsch grond gebied gegroeid was op akkers, die aan ingezetenon van Belgisch Koewacht toe behoorden naar België mocht worden overgebracht. De wagens mochten echter niet verder komen dan aan gmns en daar werden deschooveno den draad heen aan den Belgiscl eigenaar overgegeven. Aan deze z stonden steeds een paar soldaten en Rijksontvanger en aan de andere eeDige Duitsche soldaten, die nai lettend toezagen of er niet een of an in het stroo verborgen was. Grove onvoorzichtigheid. In het café „Jagerrust", te Schijf,! een treurig ongeluk plaats Een milicien was bezig zqn ge\? schoon te maken, er niet aan denken dat het geladen was. Plotseling g een schot af en werd een soldaat, in een aangrenzende kamer met 't ho op een tafel lag te slapen, getroffen, onmiddellijk gedood. Een duikeling. De bewoonster van de tweede et van een woning te Hoogezand maa aan de achterzijde van het huis i duikeling uit haar venster. Onder* brak zij het balkon van de eerste i dieping en viel op den grond op dubbele mat. De val aldus tweern gebroken, deed haar ongedeerd weer staan. De juffrouw was alleen eenigsj ontsteld. Een glas water... en zij kon haar zigheden weer hervatten. Bloembollenuitvoer naar Rush Verleden jaar heeft de uitvoer bloembollen naar Rusland buitengewi veel bezwaren ondervonden zoodat langhebbenden overwogen wat dit j ter verbetering zou kunnen geschiedi Eerst werd de behartiging opgedrag aan den heer A. Verduin Jr., te Li; voorzitter der Russiscue groep vani Bond van Bloembollenhandelarend( daarna werd een commissie van personen benoemd, om deze aangeleg heid te regelen. Aan deze commis werd opgedragen een boot tehureQ,( rechtstreeks naar een Russische Finscbe haven zou varen. Het een bleek onmogelijk, daar geen ent Russische haven open is voor het verke Na veel onderhandelen is het gek een boot te krjjgen, die zonder vrijgele uitsluitend bloembollen naar de FiDsc haven Raumo zal breDgen. Deze bi zal ODgeveer 25 Augustus vertrekkf Secretaris der commissie is de hi G. Veldhuyzen van Zanten, te Hillego Een mooie vangst. Een hengelaar ving te Rotterdi Maandagmiddag in de Maas een sne van circa acht pond. De invloed van vruchten. Vruchten zijn gezond, vooral ons Ned landsch ooft. Appelen, vooral zure, i goed voor de maag, maar hebben f eeD uitstekenden invloed op de hersen en op het zenuwgesteltalrijke natui geneesheeren bevelen zenuwachtige mi schen het eten van veel appelen aan men zegt, dat er uitstekende resultal mee worden bereikt. Napoleon at e appel wanneer" hij een moeilijke quaes had op telossen. Beethoven at een apj als hij niet in slaap kon vallen. Ook pruimen kalmeeren zenuwacht heid. Bovendien heeten z(j de spieren versterken. Een zeer gezonde vrucht is voorts! zoete amandel. Ook de noot is buite gewoon goed. Een Fransch tijdschii concludeert, dat vooral de werkers m den geest ooft moeten etsn. Zij, d zwaren handenarbeid verrichten, hebt* peulvruchten noodig en spek, maar i werkers met het verstand, die ges handenarbeid verrichten, kunnen be uitsluitend van amandelen, noten, b nanen, meloenen, appeleD, pereD, pre men, kersen en bessen leven. Sch. Ct Een arm afgebeten. Een ongeveer 20jarige juffrouw k wat Maandag te diebt met een harer armt bij een der beren in den Dierentuin I 's Gravenhage, waarop het dier den art afbeet en verslond. De ongelukkige werd door den eerst hulpdienst verbonden. Door den bliksem getroffen. Vrijdagavond woedde in de omgevim van Zevenaar een hevig onweer. Vij arbeiders op de steenfabriek te Spijd weiden door den bliksem getroffen ft lagen bewusteloos ter aarde Een bunn® was in den nek getroffen, waardoor zij! hoofd als het ware scheef op den roffl! staat. De overigen kwamen met des schrik vrij. LANDSTORM. Opkomst in wcrkelijken dienst der Jaarklasse 1915. ter openbare kennis, dat de in de registers voor den landstorm ingeschre venen der jaarklasse 1915 bij dezen worden opgeroepen om op Dinsdag, 24 Augustus 1915, middags 12 uur, te Haarlem „den Doelen" Gasthuisstraat 32 aanwezig te zijn, ten einde bq het leger in werkelijken dienst te worden gesteld. Ook de vrijwilligers van den landstorm der aangeduide jaarklasse en beboorende tot landstormafdeelingen zijn in deze oproeping begrepen de door ben aange gane vrijwillige verbintenis zal vóór den vastgestelden datum van opkomst worden verbroken. Aan eiken landstormplichtige, die in gevolge deze oproeping in werkelijken dienst moet komen, zal, voor zoover diens adres ter gemeente-secretarie be kend is, nader een brief van oproeping worden bezorgd, uitgereikt oftoegezonden. Op de aanplakbiljetten staat uitvoerig vermeld wie aan de oproeping niet of voorloopig niet behoeven te voldoen en wie aan de oproepiDg voorloopig niet mogen voldoen. Ziekte. Ingeval ziekte of gebreken de opkomst mochten verhinderen, dient de landstormplichtige hiervan zoodra doenlijk door overlegging van een gele galiseerde geneeskundige verklaring ter gemeente-secretarie te doen blijken. Desertie. Hij, die zonder geldige reden aan deze oproeping voor den wer kelijken dienst niet voldoet, stelt er zich aan bloot als deserteur te worden be handeld. Kostwinnerschap. Indien ten gevolge van het verblijf in werkelijken dienst van den opgeroepen landstorm plichtige voldoende middelen tot levens onderhoud ontbreken of zouden komen te ontbreken aan zijn geziü of aan dat, waartoe hij behoort of waarin hij als pleegkind is opgenomen, dan wel aan personen, die hem in den eersten of den tweeden graad vaD bloed- of aanver wantschap bestaan, dan kunnen belang hebbenden zich wenden tot den Burge meester met een ODgezegeld door den landstormplichtige mede-onderteekecd verzoekschrift tot het ontvangen eener geldelijke vergoeding. Texel, 17 Augustus 1915. De Burgemeester voornoemd, METS, L.B.

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 2