Openbare Verkooping Gemengd Nieuws. Marktberichten. Veiling V. P. N. Predikbeurten JSP** Advertentiën Advertentien. Leesgezelschap „den Burg". van weiland en hooiland op Texel. O osterend, 14 Sept. Nu de vei bindiDgsweg met polder E.eriaod door het oostelijk gedeelte van Het Noorden behard is, kan men van een veel verbeterden toestand spreken, 't Gaat nu heel wat gemakkelijker, de los- en laadplaats bij Oost te bereiken, maar ook levert daar langs een tochtje per rijtuig of flets, dat plaats heeft langs zee en land, veel aangename vergezichten op. Dat er reeds een druk gebruik van van dezen weg gemaakt wordt, bewijzen wel de rijtuigen, die men gedurig bij het Prins-Kendrikhotel kan aantreffen. Den Hoorn14 September. Zondagmorgen half 6 was yanaf post 9 een Zeppelin duidelijk zichtbaar, men kon de merken duidelijk waarnemen, het was L K 77, die verdween in N.O. richting. Ook hedenmorgen was weder een Zeppelin zichtbaar, die zich waarschijn lijk niet ver van onze kust bevond. De Cocksdorp, 14 Sept. Hedenmorgen ongeveer 6 uur pas seerde hier weer een Zeppelin van Zuid west naar, Noordoost. Geen enkelen keer was een luchtschip zoo duidelijk zichtbaar. Enkele ingezetenen van Texel ont vingen dezer dagen brieven uit Amerika, welke totaal onleesbaar waren. Zeer waarschijnlijk behoorden ze tot de mail van het stoomschip Rotterdam, aan boord van welk schip brand ontstond, welke door de brandweer werd gebluscht. Waal, 14 Sept. Mej. N. C. Mets te Driehuizen, die be noemd is tot onderwijzeres aan de Openbare School alhier, heeft hare bo- noeming aangenomen en zal op 15 Nov. a. s. hare betrekking aanvaarden. Vlieland. In het geheelonthouders gebouw „Con cordia" bood de Weled. Gestrenge Heer Spiegelberg, kapitein der mariniers, een groot aantal militairen en vele genoodig- den eene soirée aan. Het gezellige zaaltje, hier en daar langs de wanden en op de tafels met mooie, kleurige dingen getooid, maakte een prettigen indruk en de aangename ont vangst door den gastheer zijn talrijk gezelschap bereid, maakte ook deze avonden zoo recht genoegelijk. De heer Spiegelberg vertelde zijne gasten veel van zijne reizen als zee-officier die hem voerden in bijna alle werelddeelden. Een reeks schitterend geslaagde lichtbeelden deden ieder als het ware voor een oogen- blik meeleven daar ver weg. Waren do lampen neergedraaid, dan toefde men ginds in Indiö, China of Japan, werden op het doek de prachtigste natuuitafreelen, gezichten in havenste den enz. enz. getooverd en zoo huiselijk gezellig ineens sportkieken in het eigen landje daartusschen brandde het lamp licht weer helder dan zat men op Vlie land in Concordia en benijdden velen in stilte wel zeer den gastheer, die al die verre landen in werkelijkheid aan schouwde en er korter of langer mocht vertoeven. Een pathéfoon bracht in de pauzes een prachtige muzikale verpoozing. Deze avonden zullen voorzeker bij ieder die ze bijwoonde nog lang in herinnering blijven. 13 Sept. Hedennamiddag passeer den hier twee Zeppelins van Oostelijke in Westelijke richting. Daar gevoelt hij zicli thuis. Te Vlissingen is opgepakt wegens land- looperij en naar Middelburg opgezonden een 62-jarig man. Reeds 16 maal is hij opgezonden naar een Rijkswerkinrichting, waar hij 28 jaar beeft doorgebracht. Een 77-jarig weduwnaar te Smal- lingerland zal in het huwelijk treden met een 70-jarige vrouw uit Grootegast. Een heer, die te dicht bij den rand van het perron van het Hollandsche spoorstation in Den Haag stond, werd aangereden door den tender van een locomotief. Hij kreeg een hersenschudding en verschillende wonden aan den schedel. In bewusteloozen toestand werd hij naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd. De man, die in den nacht van Zaterdag op Zondag op de Zaandamsche kermis in een twist door een Bdg ge stoken werd, is aan de gevolgen over leden. Niet mar het buitenland. Ruw berekend heeft het pensionbezoek gedurende den afgeloopen pensiongasten- tijd aan Driebergers, volgens de „Maasb." een inkomst van f 80,000 bezorgd. En zoo is het op tal van plaatsen ge gaan. Ons land heeft in dat opzicht een kapitaal binnen zijn grenzen gehouden. Doodt de vliegenmaar niet zóó. Een ingezetene van Stadskanaal tracht te zich dezer dagen van de verschrikke lijke vliegenplaag te bevrijden door middel van brandende zwavel. Een paar potjes sulter werden voor dit doel aan gestoken en daarna snel alle deuren ge sloten. Een half uur daarna bleek, dat de proef schitterend was geslaagd. Een dikke laag doode vliegen bedekte vloer en meubelen. Dit was een opluchting 1 Maar... het middel was erger dan de kwaal, want de hond, dien men vergeten had te verwijderen, had ook het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. En het kleurige behangsel en de mooie verf, waarmee het woonvertrek nog pas in Mei zoo netjes was opgeknapt, waren totaal bedorven. Daar zit bij den schilder weer een kleine f 50 aan vast. R.N. Uit den trein gevallen Gistermorgen omstreeks halfelf is tus- schen Hoek van Holland en Vlaardingen, doordat de coupé-deur niet voldoende ge sloten was, de 5-jarige Machelina J. C. M. Haak, wonende Bergschelaan 109R'dam, uit een in volle vaart zijnden trein gevallen. Het meisje, dat een schedelbreuk kreeg en welks rechterarm op 3 plaatsen brak is onder geleide van dr. Rijken en een verpleegster van Hoek van Holland per motorboot „Walvisch" naar het bureau der rivierpolitie in de Parkhaven gebracht om per rijwielbrancard naar de ouder lijke woning te worden vervoerd later is het kind ter opname naar het zieken huis aan den Bergweg gebracht. De vader was bij het ongeluk tegen woordig. Valsche bankbiljetten. We hebben reeds melding gemaakt van de aanhouding van J. C. E. ver dacht van het vervaardigen en uitgeven van valsche bankbiljetten te Amsterdam. Eigenlijk schrijft het Hbld. - kon men daarbij strikt genomen moeilijk van valsche bankbiljetten spreken, want ze leken in het geheel niet op de echte De vervaardiger ervan had zijn fantasie vrij spel gelatende biljetten waren geteekend op een soort perkament papier dat geel was gekleurdde cijfers in de hoeken hadden een lichtpaarsen onder grond gekregen, de rand was van fantas tische krullen voorzien en een der hand- teekeningen van het biljet was die van den president der Tweede Kamer. Boven dien waren de biljetten kleiner dan de echte. Het moest dus wel verwondering wekken, dat er nog menschen invlogen en toch geschiedde dit herhaaldelijk. Het eerste slachtoffer was, voor zoover bekend werd, een bakker in de Nes. Dit geschiedde reeds eenige maanden ge leden. Kort daarop volgde een winkelier ster in de St.-Jansstraat en nog eenige andere neringdoenden uit verschillende deelen der stad lieten zich een dergelijk biljet voor echt in de handen stoppen. Het jongste slachtoffer was, ongeveer een week geleden, een winkelierster uit de Verbindingsstraat. Even vóór haar had men een melkslijter uit die buurt tevergeefs een dergelijk biljet in betaling willen geven. Volgens opgave van E. heeft hij niet meer dan zes dergelijke biljetten uitge geven. De bakker in de Nes heeft den aan gehoudene herkend als den man, die eonigen tijd geleden, voorgevende van de politie te zijn, een kistje met f300 meenam, nadat de bakker zelf door een gefingeerd schrijven ten paleize van justitie was ontboden. Ook over deze zaak werd hij door de politie gehoord Aanvankelijk werden van deze oplichting verdacht de beide mannen, die in den winkel van De Unie en te Achttienhoven hun slag sloegen. De verduistering van f50,000. Over de effecten-verduistering te 's Gravenhage deelt de „N. Tielsche Ct." nog het volgende mede Bij het overlijden van den heer der dienstbaren werd de werkvrouw de wed. Wouters, geboren Alida Van Bekkum, uit Tiel, door de jeugdige huishoudster, die zich meesteres over de geldmiddelen maakte, een lijfrente van f 50 per week toegezegd, doch de zoon van de werk vrouw, een berucht persoon die zich thans in preventieve hechtenis bevindt voor een diefstal bij de firma Peek Cloppenburg in Den Haag, nam hiermede geen genoegen met het gevolg dat op zijn aandringen zijn moeder een bedrag van f 10,000 ontving. Bij het verhoor in zake bovengenoemden diefstal van den zoon heeft deze dit „schenken" van geld verraden, waardoor men op het spoor kwam van een reeds vermoeden diefstal van f 50,000 door de bewuste huishoud ster met medeweten der werkvrouw en haar zoon, die verkeering met de huis houdster had en van haar alles wist. Bij de wed. Wouters, door de gemeente politie te Tiel, aldaar Maandagmorgen ten huize van S., waar zij verbleef, aan gehouden, ontdekte men niets. Zij be weerde, dat de haar geschonken f 10,000 waren gestolen door haar beruchten zoon. Tegelijkertijd hield de politie een pupil van de wed. W. aan, het 13-jarige meisje van bovengenoemden S., dat de laatste dagen bij haar pleegmoeder ver bleef. Dit kind werd echter weder op vrije voeten gesteld. Maximum-prijzen van Varkensvleesch en Spek. De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter openbare kennis, dat de slagers in deze gemeente, die door tus- schenkomst van de Regeering varkens betrekken, de volgende artikelen tegen geen hoogeren prijs mogen verkoopen dan daarachter is vermeld Rollade f 0,65 Magere lappen 0,60 Doorregen lappen 0,55 Vette lappen 0,52 Carbonado 0,60 Reuzel 0,55 Vet spek 0,55 Mager spek 0,575 alles per half kilogram. Texel, 14 September 1915. De Burgemeester voornoemd, METS, LoB. ROGGE. De Burgemeester der gemeente Texel noodigt hen, die in het bezit zijn van rogge van den oogst 1915, in hun eigen belang uit zich ten spoedigste ter ge meente-secretarie te vervoegen, ten einde te worden ingelicht omtrent den verkoop en den uitvoer van rogge. Texel, 14 September 1915, De Burgemeester voornoemd, METS, LoB. No. 366, 10/9 '15. Door de diverse kooplieden werd heden besteed voor Kipei f 7.10 f 9.20. Eendei t 7,25 f 7,75. Aanvoer 28044 Middenprijs f 7,87. Jonge hanen f 0,31 f 1,20 Oude hanen f 1,11 f 1,29. Oude kippen f 0,85 f 1,40 Konijnen f 0,67 f 0.87. 228 stuks. Veel vraag naar zware oude kippen voor de veiling van 17 Sept. Langenhoff. Texel, 13 Sept. Aangevoerd 3 Paaiden f 0a f 5 Veulens f 200 a f 275. 5 Koeien f 185 a f 235, 21 Pinken f 110 af 130.,1-* 35 Kalveren f 60,— af 70,— 2 Nuchtere kalveren f 18 a 22.00 35 Rammen t 40,— a f 65, 5 Schapen f 38,— af —,00. 8 Biggen f 14,a f 16. Uit het Leidsch Dagblad: Leiden, 10 Sept. Ter markt aangevoerd: 64 Stieren f 140,— a f 460,—; 285 Kalf- en Melkkoeien f 250 a f 380. 301 Varekoeien f210 a f 330 152 Vette Ossen en Koeièn f275 a f480 18 Kalveren (vette) f 65 a f 140. 51 Kalveren (magere) f 9.a f 18. Lammeren f a f 120 Schapen (vette) i 36,00 af 46.— 569 Biggen f 14 00 a f 21.00 Amsterdam, 13 Sept. Aangevoerd 301 Runderen, le kwal. 108 k 112 ct. 2e kwal. 99 a 104 ct. 3e kwal. 96 a 98 ct. 150 Melk- en Kalfkoeien f 300 a f 460, 92 Nuchtere Kalveren 1 12,k 1 18, 460 Vette Varkens a ets. Purmerend, 14 Sept. Aangevoerd 854 Runderen waaronder: 425 vette koeien 85 4 110 Ct. per KG. Gelde koeien f 170 d 280 Melkkoeien f 200 d 380. 63 stieren. 82 vette kalveren f 0,90 a f 1.10 p. Kg. 288 Nuchtere kalveren f 13.a 1 26; Schapen f 32 k f 44, Lammeren f 18,a f25, 327 vette varkens f 0,84 a i 0,92 per Kg.; 64 magere varkens f 25 a t 45,uO; 290 biggen f 15 a f 22; kipeieren f 7.80 a f 8.40 per 100; Woensdag 15 September 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's Avonds 8 uur Bijbellezing in gebouw Eben-Haëzer. Zondag 19 September 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur Dr. Norel. Waal, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Den Hoorn Vm. 10 uur ds. Boeke. Oudeschild, Vm. 10 uur ds. Glas. Oosterend, Vm. 10 uur ds, van Grasstek. Cocksdorp, Nm. 3 uur ds. Boeke. H, Doop. Gebouw Zuid-Eierland, Geen dienst. Wegens Doop. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 ds. Dagevos. H.Avondmaal. nam. 3 uur ds. Dagevos. Dankzegging. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend. Vm. 10 uur ds. Knperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelscke Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Geboren DIRK, zoon van G. H. GEUS en K. G. GECJS—Visser. Waal, 10 Sept. 1915. Dankbetuiging. Bij deze betuigen ondergeteekenden hun nen hartelijken dank, aan vrienden Jen bekenden, voor de zeer vele bewffzen van deelneming, door ons, bij bet zoo smartelijk verlies van ons innig geliefd Zoontje en Broertje, HENDRIK JAN ondervonden. A. BOOT. P. BOOT Hage en Kinderen. De Cocksdorp. Gelegenheid voor een medelezer aan geboden bij bovengenoemd leesgezelschap. Op Zaterdag 9 October 1915, des avonds ten 7 ure, in het logement „Het Loods manswelvaren" aan den Hoorn op Texel, zullen ten overstaan van den Notaris Mr. A.. P. HL de LANGE, ten verzoeke van de erfgenamen van Me vrouw de weduwe van den Heer J. F. van DUNNË, publiek worden verkocht: diverse perceelen Wei- en Hooiland, gelegen in den polder Den Hoorn op Texel/ samen groot 25,84,10 HectareD, als: 0 87 20 H.A. Kuiltje van Rab in de Kuil. 1 36 80 de Dijkstal in den Buitendijk 2 49 00 de Breekoogen idem 163 30 Killow idem 1 14 60 Tetje Hersel idem 3 1630 de Bijl idem 2 09 70 Achterste Sehapenland idemi 2 40 10 Voorste Sehapenland idem 1 85 00 Voorste Joppeland en W afar in Hoornder-Nieuwlaod 2 88 40 de Sebilbol idem 105 00 Zuider Hooiland idem. 414 60 Rietschelf idem 0 74 10 Huiskoog idem In perceelen en combinatiën. Aanvaarding, vrij van huur, 20 Maart I? 16. Betaling kooppenningen 1 Februari SU16. Nadere inlichtingen worden gegev or ten kantore van genoemden Notaris M/yA.P. H. de LANGE te Alkmaar, den notaris E. C. van DISSEL, te Goes, en den Ad ministrateur H. FLENS te Te$el,

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 2