Lijnzaadkoeken Kunsttanden. Na deVoetkfraatcl) NIEUWE GASMOTOREN De AlkmaarscSie Uzer- Hfietaalgieterij te Alkmaar Bonthandel S. KEIJSER Dz. zware en lichte schrammen, bigden en drachtige zeugen. Neemt proef Boter Melange C. GRAAF, Gravenstraat. V. koninklijke Fabrieken Merk „Ster" en „W.L." en Sojaboonenkoeken merk W. L. k M kf.HA, Zaandam. Spreekuren te den Helder FEUILLETON. ARME THEA. BERTELS' LIJNZAADKOEKJES Bertels' Olieslagerij en Meelfabriek, Amsterdam. Abdijsiroop. MOTORDIEN SI MOTORDIENST SCHOUW. Woensdag 27 October a.s, SCHOUW. Woensdag 13 October ai SCHOUW. Zaterdag 16 October a s, Stationstraat 11, Texel—Rotterdam. Texel-Harlingen. LEVERT 2 P.K. ad f 350,— 4 P.K. ad f 500,--. Groote voorraad. 9X9, 1X8, W, 1X7, "AX7. Alles billijke prijzen. Steeds verkrijgbaar Vraagt wrak vee tegen hooge waarde. met de fijne v.h. Wessanen Laan, Wormerveer. Woensdags 1-4 uur, p.a, Wed. BEUKLS, NIET Stationsweg of Spoorstraat. Vorm der koekjes met Firmanaam er in geslagen. 6 stuks wegen 1 Kilo, ze zijn pasklaar om aan koeien in hun geheel te voederen, zonder ze eerst te breken. Verpakt in nieuwe zakken van 50 Kilo. Eischt dit merk. Vertrekt Donderdag van Texe Zaterdag van Harlingen. Wordt vervolgd Verder plinten, latten, tengels, battings, kantdeelen en een partij schrooten 1X4. 1X5 enz. W. KIJK. A. WONDER. vervangt natuurboter 50 ct. per pond. Planta 45 Mentor met cadeau 50 Plantenvet Buk 50 Bouquet vet 521/,! Rimdvel 50 Beleefd aanbevelend, Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe ,n muntende door hoog eiwit-en vetgehalte en groote voedingswaarde. EEISE-DIPLOM4 PRIJS 1900. NEREN GOUDEN MEDAILLES. Op danvrage zend ik gratis een boekje met inlichtingen en nuttige wenken. Naar bet Duitsch van Rudolph Stratz. 2.) Je bebt je beetje tractement, je hebt je stal vol paarden, waarmee je een hoop ueld kunt verdienen je hebt het spel, waarbij je uiets noodig hebt dan 't geluk, om eeu gruoten slag te slaan je hebt je vrienden die je in geval van nood willen burgen en ten laatste doe je een fatsoenlijk huwelijk krijgt mettertijd een escadron en zoo komt alles terecht." De andore huzaar schudde nadenkend het boofd. „Zeg ventje," zeide hij, „dat was toch van het beam at een beel onzeker bestaan." „Och kom 1" George legde hem de baud op den sobouder en een spottend laobje speelde om zijn lippen „is het werkelijk waar? Merkje dat nu ook? Verbeeld jedat heb ik vroeger ook wel eens tedacbtDe duivel mag weten bue alles me dadelijk tegenliep Mijn paarden werden kreupel, bij het spel ver loor ik gedurig, mijn vrienden hadden nooit geld, wanneer ik het noodig had en het huwelijk ja ik kon er geen vinden. De millioenen-erfgenamen loopen nu eenmaal niet bij dozijnen hier in ons stadje rond en ginds op de renbaan en in Berlijn och ja ,daar zou het wel gegaan zijn maar weet jezonder lietde neen Mij zoo ronduit verknopen - dat is ii-uvoudig ontatsoenlijk." D in.mde araaf zuchtte. „N te last is, kleine Mephisto, jtouieu hg jou de principes!" Bertels&Comp Amsterdam worden koud geslagen van rechtstreeks aan gevoerde dubbel gezuiverd lijnzaad. De koekjes worden niet zooals de gewone lijn koeken met vocht gefabriceerd, maar vol gens eene eigen betere methode door toe voeging van evenveel suiker in den vorm van Siroop. Hierdoor wordt verkregen meer dijkracht en meer slijm vorming, waaraan in diaetisch opzicht zoo groote waarde wordt toegekendgrooter duur zaamheid door de conserveerende werking der Suiker, grooter smakelijkheid, grooter voedingswaarde en een aanzienlijk groo ter opbrengst van Melk, Boter en Kaas. Door bij voedering dezer Koekjes in de weide verkrijgt de Boter de zoozeer gewenschte meervastigheid in den zomer. De levering geschiedt desverlangd onder A. H. V. (Algemeene Handelsvoorwaarden). Bekroond met 22 hoogste onderscheidingen (Eere Diploma's en Gouden Medailles) op de Landbouw Tentoonstellingen van 1907 tot 1913. //"4-?Y/ „Hè, wal ben ik rillerig, zeker een köu gevat. Als ik thuis koirlj neem ik dadelijk wat „Nu jal" George liet zich in den stoel tegenover hem neervallen, „ik begon schulden te maken eerst gewone toen de schurken lastig werden, eerescbul- den omdat ik niet anders kon voor ontslag nemen was het nu ook te laat en dan ookwaarheen Met de Ham- burgsche tamilie is het uit, zooals ik ge zegd deb. Na de begrafenis heb ik bun mijn meening gezegd, in woorden, die de verwensohte peperzakken mij nooit zullen vergeven. En de familie van mijn over leden moeder Och, Roger, mijn best graalje jij weet het beste, hoevoel klein geld er meestentijds te halen is bij jullie, mannetjes op ow en itz. Jullie bent flinker kerels dan zoo'n Ham burger wereldman als ik. Jullie gaat voor je stamboom zitten, en verbeeldt je, dat je bij Plordte of bij Hiller dineert." De huzaar maakte een afwerende bewe ging. „O ik zal een grap hebbenhet schrale gezicht van den sportman nam plotseling een grimmige nitdrukking aan. „Ik weet, als het er op aankomt, hoe ik mij moet wreken. Ik klaag de heele bende die mij heeft uitgeplunderd, aan bij den officier van justitie. Zij moeten in de ge vangenis bewezen woeker, nooddwang, lichtzinnigheid of onervarenheid. Oner varen ben ik nu wel niet." „Neenl" zeide de graaf zuchtend. „Je bent een verduiveld gladde kop. Een mensch zou soms bang voor je worden." „Maar een lichtzinnige knaap ben ik." Een kinderlijk beminnelijke glimlach speelde reeds weer om de lippen van George „Nu, en dat er nooddwang was, spreekt vanzelf." Gerammel op de trap. Hanitz kwam binnen, Luitenant Von „'n Avond, Textor." „'n Avond, Haantje." De bezoeker haalde een blad papier uit den zak. „Nu je weer hier bent, wilde ik je da delijk even laten zien, hoe ik je zaken heb geregeld. Bij Robrecht in Berlijn heb je nog 417 mark schuld, hier bij dezen en genen in het geheel 1512 dan voor extra paardenvoedor in het laatste kwar taal 680 dan „Nu hoeveel is het in het geheel?" „Ongeveer 3000 mark. „Mooi zoo," zeide George Textor on verschillig „die burgermenschjes moeten hun geld hebben. Anders kan ik mij niet met een goed geweten doodschieten." De ander ontstelde even. Toen ging hij met onvaste stem voort: „Nu heb ik Daring getelegrapheerd, die als ritmeester bij ons is overgeplaatst. Hij is bereid je geheele inrichting en de wo ning zelf, met huur en a), over te nemen en daarvoor al die kleine onkosten te betalen." „En mijn trainer?" vroeg George „Als hij in dien tijd niet door een geluk kig toeval is opgehangen zal bij zeker een geweldige schadeloosstelling eischen. En mijn stalknecht ook!" „Ik heb je laatste drie paarden verkocht" antwoordde Hanitz, „De vosmerrie aan den majoor Donna Diana gaat naar Berlijn „Nu en „Nu, en dat ging precies tegen elkaar op. Alles is geregeld." „En ik heb nog zeshonderd mark in den zak," zeide de kleine sportman na eenige oogenblikfeen van stilte, missohien vergis ik mij, maar ik geloof dat Rotschild rijker is, Kinderen, kinderen, Jullie behandelt Yertrekt Dinsdag van Texel, Vrijdi van Rotterdam. Adres: B. M. v. KEULEN, Wijnhaii 108. P. PLAATSMAN. AB Aanbevelend, J. Ph. BAKKER Zn. Dijkgraaf en Heemraden van hot Wate schap „de 30 Gemeensch. Polders op Test brengen ter kennis van de Ingeland, dat de SCHOUW op het schoonuiaaiem zuiveren van de tochtslooten en cenen v, bobbels, kroos, riet en flab is bepaald De nalatigen verbeuren eene boete ti f 1,en bij herschouw van f3,— Texel, 5 October 1915. Dijkgraaf en Heemraden vndLi J. S. DIJT, Dijkgraaf. C. J. ROEPER, 8ecretark Be leei G« Bi rde er ibil jke an bi t Het College van Dagelij ksch [Bestuift van den polder Eijerland op Texel, bren| bij deze ter kennis van de Ingelanden va dien polder naar aanleiding van het bi paalde bij art. 9 der Keur opWaterioge en Slooten, dat op de SCHOUW zal plaats hebben over d Materingen en Slooten in den polder, e noodigt de onderhoudsplichtigen uit I zorgen, dat op gemelden datum alle voor schriften als bij die keur omschreven, stip zijn nageleefd. Texel, 24 September 1915. Het College van Dagelijksoh bestuur vn< j0 H. FLENS, Voorzitter. A. J. NOORDIJK, Secretaris. et iel Dijkgraaf en Heemraden van den polde Waalenburg op Texel brengen ter kenni van de Ingelanden, dat Daar aanleidia ai van art. 13 der Keur en Verordenini voor den polder, de SCHOUW op te schoonmaaien en zuiveren dor tocbtslootei van bobbels, kroos, riet en flub is bepaal lo| De nalatigen verbeuren eene boete vai e f 1,en bij herschouw f 3,—. Texel, 1 Ootober 1915. Dijkgraaf en Heemraden vnd., J. EELMAN Jbz. Dijkgraaf. C. J. ROEPER, Secretaris. mij mooi. „Das Opfer liegt, die Raden steigen nieder 1" zooals de oude Schiller zegt 1" De beide andere huzaren gaven geen antwoord. „Ja," begon George weer na een poosje, „het is met mij gedaan, en mijn aardscb» zaken zijn geregeld. Nu is nog enkel de vraag Eervol of niet-eervol ontslag In het eerste geval kan ik de revolver ne men in het tweede geval moet ik het. Anders verlies ik het beetje achting, dat jullie nog voor mij over hebt." „Ocb, er gaan er ook wel naar Amerika!' bromde de graaf, De tranen stonden hem in zijn goedige, blauwe oogen. „Naar Amerika!" George schoof ver achtelijk zijn stoel achteruit, „neen, Roger, het beste van den mensch is, dat hij ztch wascht. Een land, waarin ik niet elkeo dag mijn bad van lauw zeepsop ban brij- gen, dat bestaat niet voor my. En 1 geloot dat ik dat moeilijk zou kunnen hebben, als kellner in New-York, of stoker op een Miseissippiboot. „Amerika een kerel als ik ik een van de elegantste heertjes, die ooit de renbaan bezochtenbespottelijk!" George ging weer zitten, en alle drie zwegen. Daar was de oppasser. Zyn sporen rin kelden, toen hij met de hielen aaneenge sloten, de militaire houding aannam. „Luitenant Köhldr laat vragen of hij den luitenant kan spreken." De adjudant van het regiment. De jonge lieden sproDgen op. Zij wisten wel, dat de berekenend, koele intrigant, die in het portaal wachtte, niet door vriend schap bierh en werd gedreven. Hg kwam een dienstbaricht brengen. 'S'

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 4