STAL TIJD ABDIJSIROOP uwimuMmmmw -- stqomtrasmolen, ARME THEA. Lijnzaadkoeken zuivere BERTELS' Murwe Lijnzaadkoeltjes. Bertels' Olieslagerij en Meelfabriek, Amsterdam. Houthandel S. KEIJSER Dz. zware en lichte schrammen, biggen en drachtige zeugen. Firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. JV. V. Koninklijke 1 Merk „Ster" en „W. en Sojaboonenkoeken merk W. Ruime keuze Vul-, Kook- en Petroleumkachels, Kolenbakken, Vulemmers, Tegel- en geem. Kachelplaten, Poken, Tangen, Kolenschoppen, enz. Aanbevelend, JOH. HILLENIUS, Waalderstraat. WANNEER GIJ HOEST gegalv. gierpompen, ijzeren raest- kruiwagens, stalsckoppen |en vor ken, stallantaarns, koetouwen. GLAD- en PUNTDRAAD, M. A. KÜIJPER. FEUILLETON. Wormervi beluisterde. Alles heeft zijn oorzaak. Ook het bizonder groot succes der Ze worden koud geslagen van zuiver Lijnzaad en zijn in smakelijkheid, duurzaamheid, voedingswaarde en in groote Melk-, Boter- en Kaas- opbrengst ongeëvenaard. De levering geschiedt desverlangd onder A. H. V. (Algemeene Handels- Voorwaarden). Verkrijgbaar bij onze wederverkoopers in bijna iedere plaats. Bekroond met 22 hoogste onderscheidingen (Eere Diploma's en Gouden Medailles) op de Landbouw Tentoonstellingen van 1907 tot 1913. Groote voorraad. 9X9, lX8i 3UX8, 1X7, "UYJ- Verder plinten, latten, tengels, battings, kantdeelen en een partij schrooten 1X4, 1X5 enz. Alles billijke prijzen. Steeds verkrijgbaar Vraagt wrak vee tegen hooge waarde. W. RIJK. A. WONDER. Naar het Duitsch van Rudolph Stratz. 4.) Wat kan ik er aan doen dat het daar zoo'u vuile boel was, en dat in de filters v d de waterleiding zeewier groeide en aal roedzwom wat kan ik eraan doen, dat bet er in de prise d' eau uitzag als io een varkenstal maar de cholera was er nu eenmaal en tegelijk de groote handelscrisis, en met de handelscrisis een bankroet wat helpt alle gezindheid tegen zulk een gemeene bacil Somber schudde de grijze generaal bet hootd. „Het ongeluk was een beproeving voor je. Je hebt ze niet kunnen doorstaan, en bent bezweken voor de verzoeking. Zoo even vernam ik, dat het vonnis uit Berlijn is aangekomen." „Ja." De tengere huzaar zag hem spot tend aan. „Ik ben niet eervol ontslagen." De oude man kreeg een schok. „De kolonel heeit het wel gezegd," mompelde hij en keek een anderen kant op, „en nu, hoe moet het verder George zocht naar zijn sigarettenkoker. „Zou u niet denken, oom," zeide by, als terloops, „dat dit voorloopig mijn zaak is De lange, zwarte gedaante richtte zich nog hooger op. Een donkere arm greep in den zak van de jas, kwam weer te voorschijn, doorsneed de lucht en legde met een zwaron slag iets naast de lamp op tafel. Een revolver blonk ia het gele licht. Onbewegelijk en loerend lag het wapen daar. Uit zes monden staarde de dood zijn offer aan, bereid bij den minsten Vingerdruk, Duamig naar buiten te sprin gen, als een kellner op het roepen van een gast. „Daarmee moet ik mjj zeker doodschie ten vroeg George en ging zitten. Een boosaardige vermetele glimlach speelde om zijn mond. De generaal keek strak voor zich uit. „Daar heb je mijn meening," zoi hij. „En mijn meening," George boog zich voorover in zijn stoel en legde fluisterend en sissend den nadruk op ieder woord „mijn meening is, dat niet ik een mis dadiger ben, maar wel degenen, die mij met alle geestkracht die zij in hun beetje hersens hebben, willen aansporen tot een werkelijke, dwaze misdaad. Het is tegen de natuur. Het is werkelijk al te gek, dat een volkomen gezonde, krachtige man zooals ik, zijn hersenpan en zijn hersens en zijn oogen zal kapotschieten, omdat hy een paar duizend mark sohuldig is aan een ellendigen woekeraar. Die kan hij hem nog best teruggeven, als bij maar eerst zelf rijk geworden is." „En je eer „Die heb ik immers niet meer," zeide de gewezen luitenant koelbloedig. „Die heb jullie my immers ontnomen, en van jullie Btandpunt gezien, met alle recht. Maar daarmee zijn wij dan ook gescheiden, en ik zou al heel dom moeten zijn, als ik mij nu nog zou bekommeren om wat jullie van my denkt. Nu ben ik mijn eigen baas en het komt mij voor, dat ik ook nog buiten jullie hoogachting zal kunnen eten en drinken en slapen. En geld yer- dienen ook. Dat is nu natuurlijk hoog noodig voor mij," „Ja wilt dus zelf je vonnis niet voltrek ken bracht de generaal mot bevende lippen uit. „Neen, oompje lief," antwoordde de kleine sportman met een spottend lachje, „eerlijk gezegd„het bevalt my veel te v.h. Wessanen Laan, Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Mur uitmuntende door hoog eiwit-en en groote voedingswaarde. EERE-DIPLOHA PRIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. George keek op zijn horloge. „Het is tijd kinderen," zei hij „ooi twaalf uur gaat de trein. Ik moet vooitl maken. Jij, Hanitz, zorgt wel voor alles! Uit Berlijn stuur ik je mijn adres. ïïJ het ga je goed, beste jongens zit niefl te veel in de kroeg trouwt liever en als in het Casino soms het komt op Textor zaliger maakt het niet al te bar." De huzaren drukten hem voor 't zwijgend de hand. T.oen rinkelden sabels langs de trap George Textor alleen. II Nu eerst overviel hem de wanhoop, plotseling en overweldigend. Hij keek de kamer rond, als om zicb overtuigen dat niemand hem Toen liet hij zich opeens nedervallen den Turkschen divan en bleef met bet gezicht in de kussens liggen, zonder geluid te geven. Zijn lichaam schokte, en van tijd tot tijd klemden zijn banden woest aan de zware, met goud stof vast. Eindelijk richtte bij zich wee.r op. Hij was nu doodsbleek geworden. Tranen stonden hem in de oogen, In radeloozo woede, in doffe, eenzame grimmigheid staarde hij voor zich uit, alsof hij iemand zocht, op wien hij al zijn loed en zij" ongeluk kou wreken. Wie het ook mocht zijn het was hem onverschillig. Allen hadden zich immers vereanigd om hem ongelukkig te maken, zijn bloedverwanten, die den o nüergang van zijn vader niet verhinderden de vuile, plompe woekeraars, die hem in 1 ïun kli wen vasthielden, de kameraden, die üem koelbloedig uit hun midden vers tieten weg met hem er uit zie m aar waar je terecht komt. Aanbavelend, goed op de wereld. Het is hier veel te prettig. Ik wil niet weg." „Men is niet op de wereld om pret te maken „Zeker wel. Maar dat geloof jullie niet. Werken en pretmaken behooren bij elk ander." „Werken I* De generaal keerde zich minachtend om naar de deur. „Metselaar wordt je, ergens in Amerika." „Neen, millionair, en in Berlijn," zeide George doodbedaard, „nog vannacht ga ik er heen." „Ik heb mij om niemand meer te be kommeren," ging hij na eenige oogenblik- ken voort, terwijl de oude ijzervreter hem verbijsterd aanstaarde. „Eu dat is een groote steun in den strijd om het bestaan. Van dien strijd begrijpt u nu wel niets, oom, omdat uw oppasser den eersten van ieder kwartaal uw pensioen voor u haalt, maar ik zal er kennis mee maken, en, de duivel hale mij," hij stond plotseling op en zijn oogen vlamden „de duivel hale mij ik zal overwinnen." „Als ik maar eerst eens met de vier rijd," ging hij kalmer voort, terwijl hij de deur opendeed voor den generaal „dan zal jullie alles duidelijk worden. Wat bromt u oom U gelooft dat ik nog in het tuchthuis terecht kom? Als ik spotten wilde, zou ik kunnen zeggen, dat het al mooi genoeg is, vlak er langs te wandelen. Maar ook dat zal ik vermijden. Ik zal mij eenvoudig houden aan ons oude hu- zarenwachtwoord„Vooruit! Vooruit!" Rechts en links er op in te hakken altijd verder in het gewoel, totdat men de voorste is en vrije lucht om zich heen heeft." De generaal keerde zich nogmaals om. „Voor mij ben je dood," zeide hij zacht en dreigend, en stapte voorzichtig, door den oppasser met de kaars in de band voorgegaan, de krakende houten trap af. Verder nog groote voorraad prima zwaar gegalv. netwerk met vler kante mazen, in hoogte van 75,100 125 cM. \Wordt vei volgd,) kunt gij U dadelijk welkome verlichting verschaffen door de Abdijsiroop te nemen, welke de vastzittende slijm zal verwijderen. Doordien met de prikkelende slijm tegelijk ziektekiemen zullen worden verwijderd, kan de Abdijsiroop de hoest bedaren en het voortwoekerend kwaad tijdig stuiten. Ontelbare dankbare gecezenen noemen dan ook de een waardevol huismiddel bij den hardnekkigsten hoest, verkoudheid, keelpijn, heeschheid, kiukhoest, influenza, ca- tarh, bronchitis, asthma. Prijs per flacon van 230 gram f 1,van ±550 gram f2, van 1000 gram f 3.50. Eischt rooden band met onze haud- teekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar V/

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 4