Tandarts Ansingh G. J. 0. D. Dikkers, Voertarwe. Cocoskoeken. Sint-N icolaas. INGEZONDEN STUKKEN. kl ar kt beri chten. Veiling V. P. N. Advkrtentiën. LEZING Spreker Ds. C. van der WAA. ia „Hotel de Lindeboom" Dr. MINKEMA, AFWEZIG Tooneelzaal de Verg. Kikkert. publiek verhuren een of meer H.A. Bouw- 0! Groenland. WOONHUIS een verkeerde overjas een huis en voortuin le kwaliteit Roomboter, prima Eierlandscke voertarwe prima inlandsche cocoskoeken De Kinderen Sint-Nicolaas-Etalage Predikbeurten. Voorstelling Huwbare Dochters, Onze Engel, Na afloop bal. Wasschen aan huis gevraagd. Voorradig Tabletten Kinderspeelgoed, Burgerlijke Stand der Gemeente Texel, van 12 tot en met 19 Nov. 1915. GEBOREN Cornelia Catharina d.v. Arie Eelrnan en Anna Johanna Gielles, den Burg. Simon, z.v. Willem van Heer waarden en Maria de Porto, den Burg. Bernardus, z.v. Frederik Halseina en Frouwtje Gielis, Eierland. ONDERTROUWD Judocus Brunt, Woer den, en Dirkje Kooger, de Waal. GETROUWD Geene. Geen dienst. in de Ned. Herv. Kerk te de Waal Woensdag 24 Nov. 's av. 7 uur Het leven van Johauu Friedrick Oberlin. VRIJE TOEGANG. Hoofdgracht 61, den Helder, is Donderdag 25 November van 10-1 uur te consulteeren van 19 tot en met 21 November. Te huur gevraagd Te den Burg wordt een flink te koop aangeboden. a 80 cent, en prima "Weiboter, a 65 cent ket pond. Winkeliers rabat. Vrijblijvend. a f9,- per 75 K.G. netto. DROS Co. Prima Friesche Kaas 28 ct. p.p. Volvette Goudsche Kaas 55 Leidsche Kaas 52Vs Vette Edammer Kaas per stuk f 1,90 en f 2,10 Aanbevelend, P. KIEL. DROS Co. Dure eieren en goedkoope appels. Tijdens het bestaan van de Tielsche markt en deze dateert van vóór 500 jaren 1 is nimmer, zooals Maandag, f13 voor 104 eieren betaald. De tijd, waarin de uitdrukkingeen appel en een ei, een kleinigheid betee- kende, is voorgoed voorbij. Ten opzichte van appels zou de uitdrukking kunnen blijven gebezigd wordenop de veiling van Maandag warende prijzen van'j belle fleurs en goudreinetten 4 a 5 cent per pond. Uitgezochte reinetten konden slechts 67> cent per pond opbrengen. Hbl. Ontvluchte Belgen. Te Zeddam zijn twee Belgen aange komen. Ze waren ruim een jaar in krijgsgevangenschap geweest. Een van hen had reeds driemaal vruch teloos getracht Nederland te bereiken, ij (Buiten verantwoordelijkheid dor Redactie.) Texel, November 1915. Mede te werken tot verbetering van den verstandelijken en maatschappelijken toe stand van het volk, bepaaldelijk door invloed te oefenen op de opvoedingen het onderwijs, de veredeling van volksbegrippen en de verheffing, zoowel van het arbeids vermogen als van den levensstandaard dit wordt ons aangewezen als doel der „Maat schappij tot Nut van 't Algemeen." Ofschoon het departement Texel van deze maatschappij, met de weinige middelen waarover het heeft te beschikken, steeds in deze richting is werkzaam geweest, toch werd meermalen de vraag geopperd, of naast de bestaande instellingen als Be waarschool, Bibliotheek en Spaarbank en naast de in het winterseizoen te houden lezingen, kookcursus enz., nog niet iets meer zou kunnen worden gedaan, in bet bijzonder op het gebied der Volksontwik keling. Bij gebreke van een goed gevulde schat kist, ziet het Bestuur zich genoodzaakt, wil het iets kunnen praesteeren, een beroep te doen op de medewerking van allen, die met dit plan sympathiseeren. Het wil een proef nemen met z.g, Toyobeewerk, waarbij degene die door studie of werkkring van een speciaal onderwerp op de hoogte zijn, zich beschikbaar stellen hun kennis op dit gebied mede te deelen aan belanghebbenden wien tijd en gelegenheid heeft ontbroken daarvan iets te vernemen en die daardoor in de gelegenheid zijn hun vrije uren, op nuttige en tevens aangename wijze door te brengen. Uit den aard der zaak is hier niet de bedoeling een keurig verzorgde voordracht te leveren, op de wijze als op onze nutsavonden, doch is eukel sprake van persoonlijke bemoeiingen van op eenig gebied meer ontwikkelden met belang stellenden. Eene bemoeiing, ook in het voordeel van de eersten, waar hun de ge legenheid wordt geboden hun kennis nog eens op te frisschen en zij zich erin leeren oefenen, die aan anderen mede te deelen. Niemand, deze weet op eenig terrein iets aan anderen te kunnen leeren, behoeft zich dus te laten weerhouden door de gedachte dal hij of zij zich moeilijk kan uitdrukken, wederzijdsche samenwerking gepaard aan eenige oefening zullen dit bezwaar wel weten te ondervangen. Gaarne ziet de eerstondergeteekende vóór 1 December a.s. aangifte tegemoet van allen, die zich naast eenige nutsleden, die zich reeds bereid verklaarden, willen be schikbaar stollen tot het behandelen van een onderwerp onverschillig op welk ge bied. Tevens is tot dien dag bij hem gelegenheid tot inschrijving van allen, mits niet beneden don leeftijd van 16 jaar, die den cursus willen volgen, welke by vol doende deelname wekelijks, geheel kosteloos zal worden gehouden. Dames en heeren van Texel, wij vertrou wen dat ods beroep op U niet tevergeefs zal zijn. Meermalen is het Nut vergeleken bij een oude juffrouw, welnu helpt gij ons, waar wij willen trachten deze oude dame een verjongingskuur te doen ondergaan. Laten wij toonen dat met veler samen werking, ook op Texel, op dit bij uitstek sociaal gebied, nog wel iets te bereiken is. Namens het Bestuur, J. E. LEOPOLD, voorz. L. J. KIKKERT, secr. OVERLEDEN: Cornelia Smit, 81 jr. wed. Simon Hin en Willem Smit den Hoorn. Pieter van d<-r Vliet, 82 jr. de Coeksd. Marretje Roeper, 54 jr. echtg. v. Jan Reuvers, de Óocksdorp. Jakob Kooi man, 46 jaar, echtgen. v. Frouwtje Marretje Dalmojjer, de Waal, Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland. van 1—15 Nov. OVERLEDENJan Zeijlemaker, wedu. van Jetske Breijl, oud 78 jaar. Zondag 21 November 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur Dr. Norel. Collecte v. Inw. Zend. in N.H. 's Avonds 7 uur Dr. Norel. Collecte v. Inw. Zend. in N.H. Waal, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Den Hoorn Vm. 10 uur ds. Visser. Oudeschild, 'sAv. 7 uur ds. Glas. Oosterend, Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Voorbereiding, 's Avonds 7 uur ds. van Grasstek. H. Avondmaal. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds, Boeke. Gebouw Zuid-Eierland, GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 ds. Dagevos. Dankuur v/h gewas des velds. nam. 8 uur ds. Dage vos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Burg, 'sAv. half 7 uur ds. Kuperus. Oosterend. Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uurds. Bussemaker. Woensdag 24 November 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's Avonds half 8 Bijbellezing. in gebouw Eben-Haëzer. Den Hoorn, 's Avonds half 8 Heidelb. Catecb. Zondag IV. Zuid-Eierland, 's Av. 7 uur Bijbellezing. Donderdag 25 November. Oosterend's Av. 7 uur ds. v. Grasstek. Bijbellezing. Cocksdorp, 'sAv. 7 uur Bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend 's av. 7 uur ds. Dagevos No. 380, 18/11 '15. Door de diverse kooplieden werd heden besteed voor Kipeieren V.P.N, f 10,90 - f 11,60. Regeeringseieren f 9,50 f 11, Eendeieren V.P.N. 10,— 19, Eendeieren Regeering f 7.80 a 1 8,05 Aanvoer V.P.N. 2139. Aanvoer Regeering 117269. Middenprjjs Jonge hanen f 0,65 f 2,10 Oude banen 1 0,81 f 1,07. Oude kippen f 0,43 t 2,—. Eenden f 0.1 1,00. Konijnen 1 0,49 f 1.06. Hazen f 0,55 f 2,30. Vederwild 1 0,35 f 2,—. 225 stuks. Langenhoff. Uit de Schager Courant: Sckagen, 18 Nov. Aangevoerd: 105 Vette Koeien f 200 a f 427,50; 80 Kaltkoeien f 230,a f 400; 35 Nuchtere kalveren f 12 a f 25. 11 Vette Varkens 74 a 84 ct. per Kg. Magere Varkens f a 1 140 Biggen f 12.00 a f20,00; 30 Vette Schapen i 36 a f 46.— 70 Overhouders f 24,a f 32,00. Lammeren f a f .00 Boter f 1.50 a f 1.60 per K.G. Kipeieren f 11.00 af 12,00 per 100. Allen die iets te vorderen hebben van verschuldigd zijn aan ot borgtochten onder zich hebben, ten laste van de nalaten schap vaa Mej. G. EELMAN, wed. van den Heer D. BAKKER Jz., gewoond hebbende en overleden te Texel, den 2 November 1915, worden verzocht daarvan vóór 1 December a. s. opgave te doen ten kantore van den Notaris G. DIKKERS, aldaar. Onderwerp Directie Frits BakkerBeumer. op ZONDAG 21 NOVEMBER a.s. blijspel in 3 bedrijven. Lachen. Lachen. Voorafgegaan door: dramatische schets in 1 bedrijf, Nieuwe decors. Aanvang 8 uur. Prijzen der plaatsen le rang f 0,75; 2e rang f 0,50. Plaatsen te bespreken van 12 tot 3 uur a 10 cent, Notaris te Texel, zal op Donderdag den 25 November 1915, 's avonds 7 uur, in het cafe „den Burg" te den Burg, ten verzoeke "van den eige naar den Heer J. Jz. RCEPER te Texel, voor den tijd van zes jaren, de navolgende perceelen land te Texel lo. Voorste Koogje groot 0,96,50 heet. 2o. Achterste Koogje groot 0.75,00 heet. 3o. Marsje, groot 0,68,40 beet. 4o. Mars, groot 0,99,30 heet. 5o. Driekant, groot 0,56,60 heet. 60. Bosch, Hooge Vlotkoog, Lage Vlotkoog, groot 3,95,30 heet. 7o. Schilderkoogje, groot 1,14.90 heet, 80. Achterste hooiland, groot 1,60,70 heet. 9o, Tweelingenweid, groot 1,09,40 heet. en lOo. Mietkoog, groot 1,22,50 heet. De laatste 3 perceelen zijn in Everste- koog gelegen en waren voorheen het eigendom van wijlen den heer C. Bz. Bakker. De overige perceelen zijn allen gunstig gelegen aan den weg om en bij de Veen, in de onmiddellijke nabijheid van den Burg. Aanvaarding 20 Maart 1916. Inlichtingen zijn bij den eigenaar te be komen. Br. onder lett. B. bur. dezer Crt. Brieven letter H. bureau v/d blad. Degene, die Maandag 8 Nov. bij ver gissing heeft medegenomen, wordt beleefd ver zocht hiervan kennis te geven in het Café „den Burg." TE KOCP hoek Weverstraat en Julianastraat, bene vens BOUWTERREIN Hallerweg. G. DIKKERS. te EIERLAND. Verkrijgbaar Adres Bureau van dit blad. Dagelijks verkrijgbaar Bekende Conditiën. Volgende week wachtende a f 12,25 per 100 K.G. inclusief zak. Bekende Conditiën. nemen wal graag de lekkere Ui Wyberl-fabletten In, die ze j legen de gevolgen van het UI g§ ruwe weer beschutten. Sedert meer dan 70 jaar alt een uit- j stekend huismiddeltje bekend U Ug en beproefd. jjg BIJ «He apothekers en drogisten 6 60 cent. Wsfeeri Ondergeteekende bericht dat de gereed is en noodigt een ieder tot een bezoek uit. Ruime keuze in Kinder-, Lees- en Prentenboeken, Verder: Huishoudelijke- en Luxe- Artikeleu, Sckemerlampeu, Glas-, Kristal-, Porselein-, Aarde- en Nikkelwerk, Lederwaren, alsTasscben, Zakportefeuilles, Sigaren- en Sigaretten kokers en portemonnaies. Opruiming van gekleede poppen tegen lage prijzen. Aanbevelend, W. P. LAP, Weverstraat, den Burg. Dank uw nieren. Dank uw nieren voor uw goede gezond heid. Zij zyn de veiligheidskleppen, dia het bloed filtreeren en de vergiften eruit verwijderen. Opwekkende dranken als bier, alcohol, thee en koffie verzwaren het regelmatig filtreerende werk der nieren Evenzoo te veel eten, voornamelijk van vleesch. En ook overspanning, zorgen en gebrek aan lichaamsoefening. Als de nie ren verzwakken, kom haar dan onmiddel lijk te hulp. Rugpijn, waterstoornissen, duizeligheid, zenuwachtigheid of verlies aan gewicht toonen, dat urinaire vergiften zich ophoo- pen en dat gij rust moet nemen en de nieren verzorgen, anders loopt gij gevaar rheumatiek, niersteen, waterzucht of mis schien chronische nierontsteking te krij gen. Verminder zoo mogelijk uw werk. Neem dagelijks eenvoudige lichaamsoefening (wandeling), gebruik minder zwaar voed sel of geestrijke dranken, rust en slaap meer, en versterk de nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Urinaire en nierstoornissen zijn een bepaalde ziekte en behandeling dient be paaldelijk op deze organen gericht te zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen al leen voor de nieren en urinewegen, en voor niets anders. Wanneer met dit geneesmid del wordt begonnen voor de nieren ernstig aangetast zijn, zullen goede resultaten vol gen, maar het is niet verstandig om uw nieren lang te verwaarloozen. Te den Burg verkrijgbaar bij den heer T. Buys. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien- is vaD nevenstaand handels merk. 47 r

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 2