Uitvoering U. d. I. Tandarts Ansingh Aan onze adverteerders! Veiling V. F, N. Advertentiën Advërtkntién. Op den 30en December a. s. der Algemeene Bewaarschool in „Hotel de Lindeboom" Noordhollandsche Graskalveren, en een beste Koe, Avondcursus - Het Nut. een gebruikt Watermolentje. een best Kuikalf. wagenhuis met paardenstal, een Pak- ei Wagenhuis, Heerencostuums. MOTORDIENST i exel—Rotterdam. Predikbeurten twee MELKERS, een zware KET, (vos) Café „Schoonoord' met inventaris, MOBILISATIE. De tijdige bestelling in een deel der gemeente noodzaakt ons vroeger af te drukken. Met liet oog daarop verzoeken wij be leefd ons zooveel mogelijk, daags vóór verschenen de advertentiën te doen toe komen. Advertentiën op den dag van verschijnen na 8.30 voormiddags aangeboden kunnen niet meer worden geplaatst. Met het oog op de Kerstdagen zal het volgend Zondagnumincr reeds Vrijdvsg verschijnen. Advertentiën voor dat nummer dienen dus Vrijdagmorgen voor 8,30 in ons be zit te zijn. De Uitg. Gevaarlijke landsverdedigers. Te Hulst werd een schildwacht op de Markt door een anderen soldaat met een mes in den schouder gestoken. De schild wacht loste vyf schoten. Enkele kogels kwamen in een winkel, één in het Landhuis terecht. Botterdam koopt mollen. Een mollenvanger, die te Sliedrecht slechts 2'A cent voor een mol kon be dingen, bracht er 280 naar Rotterdam, waar men hem er gaarne 11 cent per stuk voor betaalde. Sluipmoordenaar in een rijtuig. Toen de landbouwer H. te Nieuwveen met zijn rijtuig thuis kwam, bleek bij het openen van bet portier, dat zijn vrouw en drie kinderen op en over elkaar bedwelmd in het rijtuig lagen. Door kolendamp, veroorzaakt door een vermoedelijk te sterk rookeDde briket in een stoof, waren allen bedwelmd geraakt. Bruinkool. Indien de gemeenteraad van Bruns- sum (Limburg) goedgunstig beschikt op het verzoek van den heer Beckers te Jabeek zal te Brunssum een fabriek worden gebouwd voor het verwerken van bruinkool, die zelfs aan de opper vlakte van den bodem wordt aange troffen. Het wachten moe. Voor ongeveer twee jaar besloot de gemeenteraad van Schoterland tot vesti ging van een telefoonkantoor te St. Jo- hannesga en werd een kantoorhouder benoemd. Nog nooit is met het maken der teletoonleiding begonnen. De kan toorhouder, het wachten moe, beeft nu den Raad medegedeeld, dat hij zich niet meer voor die betrekking disponibel stelt. Goed zaakie. Na een reisje van slechts 4 dagen heeft de stopmtreiler „Zaanstroom" IV te IJmuiden niet minder dan f 13,000 besomd. Zilverbons. De Minister van Financien zegt, zich geheel te kunnen vereenigen met de zienswijze van de leden der Tweede Kamer, die blijk gaven op een spoedige algeheele intrekking van de Zilverboos prijs te stellen. Intusschen kan uit den aard der zaak thans nog niet met zeker heid worden voorspeld, dat de omstan digheden zullen toelaten in 1916 tot die intrekking over te gaan. De Duitsche deserteurs te Bergen. De „Tel." verneemt, dat de Minister van Oorlog aan de Soc.-Dem. Kamer fractie op haar verzoek, om vrijlating der deserteurs, verzekerd heeft, dat zi] niet aan de Duitsche overheid zullen worden uitgeleverd, ook niet na afloop van den oorlog. Afneming der Criminaliteit in Engeland. Bij de installatie der jury voor de „London Sessions", zeide de daarmede belaste ambtenaar, dat er nog nooit een zoo klein aantal zaken op de rol hebben gestaan als in deze maand. Het aantal vervolgingen is slechts een vierde van dat in 1912. De beperking van drank verkoop heeft een zeer gunstigen invloed gehad. De vroeger gebruikelijke vecht partijen bij de sluiting der koffiehuizen komen in het geheel niet meer voor. De vermindering der criminaliteit be perkte zich niet tot Londen alleen, maar valt over het geheele Vereenigd Konink ryk waar te nemen. f1135 boete. Een strooper uit Zandvoort kwam voor het kantongerecht te Haarlem in verzet tegen57 vonnissen, waarbij hem f1185 aan boeten is opgelegd. De ambtenaar vroeg bekrachtiging van de vonnissen. Tel. De Duitsche verliezen. De Pruisische verlieslijsten nos. 380 t/m 389 (5 November 26 November) bevatten de namen van 65.340 gesnem velden, gewouden en vermisten (vorig tiental lijsten 79 464). Sedert het begin van den oorlog zijn nu op de Pruisische verlieslijsten 2.244.248 namen vermeld. Daarbij komen 237 Beiersche, 310 Wur- tembergsche en 233 Saksische lijsten, benevens lijsten van de marine, en van in Turkschen dienst zijnde officieren en onderofficieren. Kannibalen. Op den Leidschenweg te Utrecht kreeg een paardenkoopman met zijn vriend ruzie. Van woorden kwam het tot daden zóó zelfs, dat den paardenkoopman een stuk van zijn vriends oor afbeet. De vriend wilde voor den koopman in vriendschapsbetuiging niet onderdoen en beet op ziju beuit uit pure hartelijkheid den paardenkoopman een stuk uit zijn wang. Om te voorkomen dat zij elkander verslonden, maakte de politie een einde aan deze kannibalentwist. Eenigen tijd geleden is gemeld, dat een Duitschen koopman uit Bochum,op den Visschersdijk te Rotterdam was beroofd van een bedrag van ruim 22,000 mark. De politie heeft dadelijk een uit gebreid onderzoek ingesteld, doch 't mocht haar niet gelukken eenig overtuigend bewijs in handen te krijgen. Wel zijn toen personen aangehouden, doch zij allen moesten weder woiden vrijgelaten, omdat geen grond aanwezig was, welke een vasthouden van deze personen wet tigde. ds politie zette echter haar onder zoek voort, met het resultaat, dat thans ernstige verdenkingen zijn gerezen tegen juffrouw L. de C. de F. en haar echt genoot J. M. R., wonende te den Haag. Deze juffrouw is voor slechts korten tijd met R. in het huwelijk getreden en juist op den trouwdag verscheen de politie in haar nieuwe woning en verrichtte daar huiszoeking. Vele nieuwe kleeren, meu belen en een groot bediag aan Hollacdsch geld werden in de woniDg gevonden. Spreek me niet over vrede. De correspondent van de „Echo de Paris" te Rome vertelt, dat bij het pu bliek algemeen de rondte doet een anecdote over een onderhoud tusschen den Britschen kardinaal Gasquet enden Duitschen kardinaal Hartmann, dat dezer dagen te Rome heeft plaats gehad. De Duitscher bracht een bezoek aan den Brit en ving aan met de woorden: „Eminentie, we zullen niet over oorlog spreken." Hierop antwoordde kardinaal Gasquet„Eminentie, wij zullen niet over vrede spreken." Onrustbarende daling van den Markkoers. Het trekt in fioancieele kringen zeer sterk de aandacht, dat de Duitsche valuta gedurende de laatste weken op onrust barende wijze dalen. Noteerde de Mark begin November nog f48,95, begin Decem ber was zij reeds tot f47,10 gedaald. Daarna nam de terugloopende beweging een nog meer geprononceerd karakter aan. Gedurende de eerste helft van December liep de Mark van f47,10 tot f43,65 terug, welke laatste koers heden bereikt werd. Men wijst er ons op, dat men geduren de de laatste dagen bij de wisselkantoren op moeilijkheden stuit bij het inwisselen van Duitsch geld, aangezien de koers met het uur lager wordt en de wissel agenten er bezwaar tegen hebben zich aan de officieel vastgestelde koersen te houden. Tel. Uit de Schager Courant: Scliagen, 16 Dec. Aangevoerd: 115 Vette Koeien f 200 a f 480, 8 Kalfkoeien f 235,a f 340; 20 Nuchtere kalveren f 8 a f 22. 14 Vette Varkens 71 a 79 et. per Kg. Magere Varkens f a 1 120 Biggen f 13.00 a f20,00; 6i0 V-tte Scbapen f 40 a f 61.— 2490 Overhouders 1 25,a t 36,00. Lammeren t a f .00 Boter f 1.35 a f 1.45 per K.G. Kipeieren f 8.00 ai 10,00 per 100. No. 388, 16/12 '15. Door de diverse kooplieden werd heden besteed voor Kipeieren V.P.N. f 8,65 f 9,50. Regeeringseieren f 7,90 f 9,75. Eendeieren Regeering f 7.55 a f 8.00 Aanvoer V.P.N. 915. Aanvoer Regeering 113120. Midden prijs Jonge hanen f 0,94 f 2,25 Oude kippen f 1,20 f 1,30. Konijnen f 0,85 f 1.50. Hazen f 2,00 f 0, Vederwild i 0,30 f 0, Veel vraag naar slachtvee en wild voor de kerstveiling op 20/12. Langenhoff. Zondag 19 December 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur Geen dienst. 's Avonds 7 uur ds. v. Grasstek. Waal, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Gelegenheid voor doopsbediening. Den Hoorn Vm. 10 uur ds. Visser. Oudeschild, 's Av. 7 uur ds. Glas. Oosterend, Vm. 10 uur ds, van Grasstek. H, Doop. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. Gebouw Zuid-Eierland, Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 ds. Dagevos. nam. 2 uur ds Dage vos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Burg, Vm. 10 uur ds. Kupcrus. Den Hoorn, Vm. 10 uurds. Bussomaker. De opgaven voor de Kerstdagen, Oude jaarsavond en Nieuwjaarsdag, zien wij, voor zoover nog niet ia ons bezit, gaarne spoedig tegemoet. De Uitg. Woensdag 33 December 1915. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. in gebouw Eben-Haëzer. WaalVm. 11 uur Huwelijksiiuegeniug. Zuid-Eierland, 's Av. 7 uur Bijbellezing. Donderdag 33 December. Oosterend's Av. 7 uur ds. v. Grasstek. Bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend 's av. 7 uur ds. Dagevos. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Getrouwd C. TIMMER M. DRIJVER, die, mede namens wederzijdsche Ouders hartelijk dankzeggen voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij bun huwelijk ondervonden. Oosterend, 13 Dec. 1915. hopen onze geliefde Broeder en Zuster, THKODORUS DE BIE en AAGJE SPIGT, te de Cocksdorp op Texel, hunne 35-jarige Echtvereenigingte her- deuken. Namens hunne Broeders en Zustor. Helder, 16 December 1915. Hedea overleed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, PIETERTJE KUIPER, Wed. van P. v. d. Vis, in den ouderdom van 75 jaar en 5 maanden. Namens de familie, J. v. d. VIS. Oosferend, 17 Dec. 1915. Mede namens wederzijdsche familie, be tuigen ondergeteekendea bun weJgemeen- den dank voor do vele bewijzen van be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. J. BOERHORST. N. C. BOERHORST-Rooper. Ramp, Texel, 15 Deo. 1915. ten voordeele op Zondag 26 Dec. (2e Kerstdag) in HOTEL „TEXEL." net Bestuur der afdeeling Texel van het „Witte Kruis" betuigt -bij deze zijn hartelijkeu dank aan de Dames en Heeren, door wier vriendelijke bemoeiingen op de Sint-Nicolaasavonden de kas der afdeeling met i 56,60° is versterkt, den Burg, 18 December. Hoofdgracht 61, den Helder, is Donderdag 23 December van 10-12V2 uur te consulteeren Te koop 6 stuks beste Februari kalven. W, RIJK, Waalderstraat. Belangstellenden worden uitgenoo- digd Dinsdag 21 dezer 's avonds half 8 in de Zeevaartschool, waar nog ge legenheid bestaat tot inschrijving van deelnemers. Verzoeke schrijfbenoodigdheden mede te brengen. Het Bestuur. Te koop gevraagd W. G. BAKKER, Ongeren. TE KOOP Adres: H. A. KIKKERT, Zuidhaffd. Gevraagd tegen 1 Maart bij C. BEASCIIOP, Rio Grande, de Cocksdorp. Te koop aangeboden bij M. LAVA, de Cocksdorp. Te koop of te huur alsbiljart, stoelen, tafel enz. en te aanvaarden 1 Mei 1916. TE KOOP ook zeer geschikt voor werkplaats met 2- duims zware houten vloer, staande op de Hollebol den Burg Texel. Direct of later te aanvaarden. Te bevragen aan J. J. KLIJPER, Koopman te Heilo. De ondergeteekende bericht zijne geachte begunstigers, dat hij den 20eu December met groot verlof thuis komt en houdt zich alsdan beleefd aanbevolen voor het leveren en maken van Beleefd aanbevelend, G. WORTMAA, Harchand Tailleur. Vertrekt Dinsdag van Texel, Vrijdag van Rotterdam. Adres: B. M. v. KEULEN, Wijnhaven 108. P. PLAATSMAA, 43 stuks. en I»

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 2