Texel - Purmerend. Melotte Ploegen. Eckert Ventzki 3-schaar ploegen Een-, twee- en driescharige Wend- of Keerploegen, Jlotor Dorschmachines, Boeke Huidekoper Groningen, Haarlem, Kampen, Leeuwarden Schapen, Bergen op Zoom. Kinderboeken, Romans, Reislectuur, enz. HET LOON DER ZONDE. KLEIN's HOENDERMEEL. Aanstaande Maandag en vervolgens lederen Maandag zal de Yeeboot Bur gemeester van Alkmaar II gereed lig gen tot vervoer van vee naar Purme rend en tusschengelegen plaatsen. Afvaart 1 uur. In Boekhandel Parkstraat voorhanden Eenvoudige berekende Recepten, KINDERBIJBEL, DE ROZENKRANS, GEYLEGELDE WOORDEN, de beste. Prijzen het laagst. Vergelijkt Texelsche Veestoombootdienst. Maandag a.s. en voorts iedercn Maandag zal he S.S. „Texelstroom" varen van Texel naar Purraerent en tusschengelegen plaatsen. Vertrek v.m. 1 uur. Vertrekt Donderdag 's morgens 8 uur naar Leiden Aanbevelend, G. METS Zonen. ook met draaibaar voorstel. Alles prima kwaliteit. FEUILLETON. Hoe kan ik met voordeel kippen houden P Door geregeld 's Ochtends te voeren met Dit is een krachtig voer dat de eierproductie bevordert en besparing geeit op uw graan voedering. Roodige hoeveelheid per kip een eetlepel vol. Wordt verkocht in zakjes van 21/, 5 25 en '50 Kg. Harlingen.Aanbevelend, S. F, KLEIN. De Commissarissen C. C. KUIJPER. H. HAAKMAN. door Martine Wittop Koning, uitmuntend kookboek, gebonden f 1,75. naar het Deensch van Ds. M. Pontoppidan, door Margaretha Meyboom, versierd met 32 platen naar Gustave Doré, prachtboek, in linnen prachtband f 1,40. door Florence Barclay, een heerlijk boek, gebonden f 2,90. bijeengebracht door J. H. de Ruijter, verzameling van bekende citaten, spreekwoorden en zegswijzen in verschillende talen, zooveel mogelijk met opgave van den oorsprong en met de vertaling in het Nederlandsch, benevens keur van in fraaien band f 1,50. Nadruk verboden. 35.) Een der oudere knapen bad dooreen wenk zijn speelmakkers om zich heen verzameld. Zeker had hij hun een nieuw spel voorge slagen, want onder gelach en gejubel ver deelde zich de schare en ieder was bezig aan het ophoopen van een massa sneeuw. Lang zamerhand kwam er vorm aan den sneeuw klomp. Het werd een romp met hoofd, ar men en beenen. Om het hoofd werd een hooiddoek geslagen, ingestoken stroohalmen verbeeldden de haren en stukjes kolen de oogen. De eene arm was dreigend opgehe ven, de andere hield een stok vast. Einde lijk bond een der meisjes de pop haar voor schoot om als een rok, en nu was uit het geheel heel duidelijk een oude vrouw te her kennen. De kinderen vormden een kring en zongen op één wijs Gekke gravin Lgekke gravin waar is je slot waar is je geld In de maan, in de maan. Dat kwam den vreemdeling raadselachtig voor en daarom wilde hij aan een der groote knapen een verklaring vragen, toen de ge heels schare uit elkaar stool en schreeuwend naar het boseh vluchtte. Spoedjg wist hij daarvan de oorzaak en tegelijkertijd ook de verklaring. Uit een der armoedigste hutten kwam een oude vrouw aangeslopen, die een poos in stilte had staan kijken. Plotseling hiel zij dreigend den stok op, die baar tot steun diende, en een vloed van scheldwoor den stroomde uit haar tandelooze mond. Dit was voor de kinderen hetteeken vooreen algemeene vlucht. Daar komt zij 1 Daar komt zij 1 rie pen eenigen. Zij zal ons slaan en behek sen riepen anderen, terwijl de vreemdeling haar naderde, om beter te kunnen toeluis teren. Galgengebroed! kryschte zij met hee- sohe stem. Ik zal je laten zien, wie ik beneen gravin laat zich niet bèleedigen. Ze hebben alles weggestolen alles maar de graaf, mijn maD, zal de politie op je afzenden, gespuis. De vorst leeft, hy leefthij is niet dood kop af kop af ik ben de gravin van haha. Haar oegen stonden star en dof, haar ver vallen gelaat werd door zenuwtrekkingen bewogen en een ^kelig lachen ging den vreemdeling door merg en been. Een vreemdsoortige waanzin, dacht hij. Het ongelukkige schepsel is misschien nooit het dorp uit geweest en leelt nn in den waan een gravin te zijn. Hoe zou het arme menach die gedachte in het hoofd ge kregen hebben. Terwijl hij hierover dacht, kwam er een krachtig gebouwd man uit een der hutten 15 voorschijn. Zoodra de waanzinnige hem zag, kromp zij angstig ineen. Hé Lize, hiergebood de man haar. De oude draaide on keek den vreemden heer aan alsof zij hem om hulp vroeg. Reeds te voren had zij hem met groote nieuws gierigheid aangezien. Nou,gauw wat! riep de boer. Of moet de stok je leeren. Oogenblikkelijk gehoorzaamde zy nu en AANBEVELEND. "Van Purmerend Dinsdag 11 nnr. kwam naar hem toe. Hij greep haar ruw aan enjtrok haar mee. De kinderen haddèn van verre toegezien en keerden nu juichend naar hun speelplaats terug. Eenigen van hen zeiden: Nu zal jo gauw muziek hooren bij Wagner. Onwillekeurig was de heer die twee men- schen gevolgd; zij gingen een nederig huis binnen en weldra vernam hij jammertonen, die te kennen gaven, dat er in huis iemand getuohtigd werd. Met bewogen gemoed keerde hij naar de herberg terugal zijn lust tot wandelen was hem door dit voorval benomen. De kastelein zelf bracht Uem kof fie en bleef op zijn verzoek bij hem zitten. Een lekkere sigaar maakte Schuier spraak zaam, zoodat de bezoeker weldra voorden dag kon komen met de vraaghoe het eigenlijk met die waanzinnige vrouw gele gen was. Schuier wiet daar evenwel niet veel van te vertellen. Wagner zelf woonde pas sedert vijf jaren in het dorp; hij had het huis en een stuk bouwgrond gekocht en kwam met vrouw en kinderen uit een ver afgelegen landstreek. Toen was de waan zinnige Lize reeds bij hem. Zy behoorde niet tot Wagner's bloedverwanten, maar toch had hy zeker reden om haar te onderhou den, want hy stond als brandgierig bekend en zou het niet voor niet doen. De geeste lijke had Wagner al eens gevraagd, tot wel ken godsdienst zij behoorde, wie zy was en of bet niet beter zou zijn, als zij in een gesticht werd geplaatst. Maar Wagner ant woordde kort en onvriendelijk, dat de oude een arme vrouw was,,die hij van de straat had opgenomen, zij was toen doodziek en bij haar herstel was haar verstand gekrenkt. Hoe zij heette en wie zij was, wist hij niet en M he te va te- lin Tl op te en evenmin of zij christin of beida was. In een gesticht wilde hij haar 11S brengen voor die paar jaar, die zy r leven had. Meer hoorde hij Diet uit den mond; w den kastelein; of hy er mee tevreden ze of niet, hy moest er genoegen mee neme: Na de koffie ging hij in zyn kamer, li en schreef eenige brieven en verliet byd invallende duisternis het huis. Hy richtte zijn schreden naar het sin en werd aan het voorportaal door een be diende ontvangen. Ik wensch den heer Qolinski te spit ken, zei hy. De bediende, wien de voorname heer 01' zag inboezemde, verzocht hem, binnen If komen, geleidde hem in een net iDgeriobtf kamer en vroeg beleefd, wien hij moe» aandienen. Mijn naam is nu zeg maar, het een oude bekende is. De bediende ging heen en na een fe poos hoorde men zware voetstappen indf gang. De heer des huizes verscheen 0? den drempel der verlichte kamer en bet volle licht viel op zijn gelaat. Golinski, riep de bezoeker. Vollmar, klonk het van de lippen d'( anderen, die bijna geloofde een spook te zien. De makkers uit het tuchthuis te R. I den elkaar herkend. Hoe waren de toe standen voor hen veranderd sedert bo® scheiding 1 Vollmar verbrak het eerst' het stilzwijgen. (Wordt vervolgd.) Se alt ex da; pr< ve: cië scl de ea doe de; vol eei f 1 teil ter poe bec mo Ma vei dei set Ho zee bei ric! boe om mie tha I Oos Zei late ia 1 wij bro hoi 1 Ier Schraag's Bedden va te

Texelsche Courant | 1916 | | pagina 4