G. J. 0. D. Dikkers, El WITST A AL! Distributie van Veevoeder. Voederschaarschte G. A. GOLDSCHMEDING. Nutsspaarbank Meubelhandel Waalderstraat Texel - Leiden - Alkmaar. Dorschkleeden, Schelfnetten Graanzakken, Sckelfzeilen, Beleefd aanbevelend, Wed. E. S. VLESSING. Hijkslandbouwwinterschool lo. Een boet met nieuwge bouwde schuur Hooi- en Strooleveranciers. Linnenkast en een Canapé. Gem. Zit- en Slaapk. gezocht Uitstekend middel tegen Bloedarmoede Algemeene Lichaamszwakte, enz. een nette dienstbode of dagmeid, Vermist een Lam, Piano's, Orgels, Autopiano's Meubelvak in den uitgebreidsten zin. Waschmachines. Wringmachines. Lampen, Rraalrandcn, Ganglantaarns. 2e hands Brandkasten. Maandag 28 Augustus vaart de Veeboot Burg, v. Alkmaar il naar Pwrmerend en tusscliengclegcn plaatsen. Afvaart namiddags 1 uur. Woensdag 30 Augustus zal de vceboot varen naar LEIDECV. Wegens Alkmaarsche Paardenmarkt zal de vceboot Burgemeester van Alkmaar II Zaterdag 2 September van TEXEL naar ALKMAAR varen. Afvaart 's morgens 9 uur. prima veeren- en kapokken- BEDDEN COLTOF, 141 KANAALWEG142. prima springveeren staaldraad kapok zeegras en stroo in groote voorraad tegen scherp concurreerenden prijs bij ondergeteekende verkrijgbaar. Tevens Machinale zakkenreparatie- inrichting Pakhuis Haven. EE§\S HIT S. J. KONING. DEN BURG. beleefd aanbevelendWed, S Vlessing. Afvaart 's morgens 8 uur. te Schaden. 3 OCTOBER1 APRIL. Aaneiltio van leerlingen tot uiterlijk 20 September te zenden aan den oudergeteekende. Tevens tHegenheid zich te be kwamen vi or de betrekking van MELKCONTKOLEUR. Aan oo- en minvermogende leerlingen wordt door het Rijk een toelage gegeven bij aangilte vóór 1 September. Inlichtingen worden gaarne ver strekt. De Directeur, C. NOBEL. Notaris te Texel, tal op Donderdag 31 Augustus 1916, 's avonds 7 uur, in het Calé „den Burg" aan den Burg op Texel, ten verzoeke van den Heer C. P. BOEKEL, te Giessen— Nieuwkerk, publiek verkoopen navolgende op Texel gelegen onroe rende goederen, te weten een en ander dienende voor hooiberging benevens stalling van koeien, schapen en en varkens met een perceel Weiland, genaamd „Plaatsjesland" staande en gele gen in Waalenburg, kad. sectie I no. 564, groot 1,67,74 Heet. 2o. Een perceel weiland, gen. „Voorste Lammerenweid" gelegen als voren, kad. sectie I no. 241, groot 1,05,20 Heet. 3o. Een perceel weiland, genaamd „Ach terste Lammerenweid" gelegen als voren, tad. sectie I no. 434 groot 1,54,90 Heet. Combinatie perc. 1, 2 en 3. do. Een perceel, weiland, genaamd „Si mon Ransland" gelegen alsvoren, kad. sectie I no. 244, groot 2,77,70 Heet. 5o. Een perceel weiland, gen. „Voorste Hofstee* gelegen alsvoren, kad. sectie I 245, groot 1,05,- Heet. 6o. Een perceel weiland, genaamd „Teu- nisltoog" gelegen bij de Waal, kad. Sectie C do. 662 en 663 groot 1,91,20 Heet. 7o. Een perceel weiland, genaamd „Mad- 8" gelegen alsvoren, kad. Sectie C no. 486 groot 1,03,60 Heet. i. Een perceel land, genaamd „Langwaal" den weg Waal Oudeschild, kad. Sectie C. no. 1155, groot 3,59,00 Heet. 9o. Een perceel weiland, genaamd „Ham mer" bij de Oostersluis, kad. Sectie B no. 717 en 717a groot 1.30,40 Heet. en lOo. Een perceel weiland, genaamd ,Saaiker* aan den Achteromsweg bij Oosterend, kad. Sect. B no 454 groot 0,60,40 Heet. Perc. 1 tot en met 5 zijn verhuurd tot 19 Maart 1920. Perc. 6 tot 19 Maart 1919. Perc. 7, 9 en J0 tot 19 Maart 1917. Perc. 8 tot 1 October 1916. Informatien zijn te bekomen ten kantore tan bovengenoemden notaris en ten kantore tan notaris JOHN SCHELL te Vlaardingen. Leden der H. M. van Landbouw, afd. Eierland. hebben in de vergadering van Jan. j.l. besloten, hooi en stroo niet meer op het schip, doch franco haven te leveren. Het bestuur vertrouwt, in verband met hot genomen besluit, dat door iederen hooi en strooleverancier daarin zal worden vol- daan. te huur gevraagd voor een week, door C. RENTENAAR, Koogerwcg. Te koopeen mahonie opgelegde Adres: HOTEL „TEXEL". met voll. pension, ged. eenige maanden voor Echtpaar. Liefst omtrek Zeevaart school, Br. fr. m. inl. en prijsopg. Veldheer bchooneb9rgerweg 72b, Rotterdam. Dank uw Nieren. s Dank uw nieren voor uw goede gezond heid. Zij zijn de veiligheidskleppen, die het bloed flltreeren en de vergiften eruit verwijderen. Opwekkende dranken als bier, alcohol, thee en koffie verzwaren het regelmatig filtreerende werk der nieren. Evenzoo te veel eten, voornamelijk van vleesch. En ook overspanning, zorgen en gebrek aan lichaamsoefening. Als de nie ren verzwakken, kom haar dan onmiddel lijk te hulp. Rugpijn, waterstoornissen, duizeligheid, zenuwachtigheid of verlies aan gewicht toonen, dat urinaire vergiften zictTophoo- pen en dat gij rust moet nemen en de nieren verzorgen, anders loopt gij gevaar rheumatiek, niersteen, waterzucht of mis'- schien chronische nierontsteking te krij gen. Verminder zoo mogelijk uw werk. Neem dagelijks eenvoudige lichaamsoefening (wandeling), gebruik minder zwaar voed sel of geestrijke dranken, rust en slaap meer, en versterk de nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. -Urinaire en nierstoornissen zijD een bepaalde ziekte en behandeling dient be paaldelijk op deze organen gericht te zijn Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen al leen voor de nieren en urinewegen en voor niets anders. Wanneer met dit geneesmid del wordt begonnen voor de nieren ernstig aangetast zijn, zullen goede resultaten vol gen, maar het is niet verstandig om uw nieren lang te verwaarloozen. Te den Burg verkrijgbaar by den heer T. Buijs. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel L du af 1,75 voor één, -of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels- merk. IPer liter a f 1,15 verkrijgbaar in de DROGISTERIJ BINNEISTBURG. Aanbevelend, T. BUIJS Volgens mededeeling van de Regeering stelt Zij voor de maand September 1916 Inlandsche en Buiteulandsche granen en £ijnkooken (met uitzondering van toais) beschikbaar uitsluitend voor Veehouders, d.w.z. allen die voor de voeding ?an hun paarden, runderen, schapen, varkens, pluim en aDder vee bedoeld vee^ voeder noodig hebben. Van Het Veevoeder-Bureau zullen wij bestelformulieren ontvangen waarop onze afnemers kunnen opgeven wat zij voor de maand September noodig hebben onder duidelijke opgaaf van het aantal stuks vee dat met de bestelde hoeveel heden moet worden gevoerd. De. benoodigde bestelformulieren zullen ons den- "O'ijk na 30 Augustus worden verstrekt en moeten uiterlijk op 7 September 'ngevuld en onderteekend door ons worden ingeleverd. Wij verzoeken daarom de Veehouders, die van onze bemiddeling gebruik wmen maken, beleefd, de bestelformulieren bij ons aan te vragen en zoo spoedig mogelijk juist ingevuld en onderteekend aan ons terug te zenden. Aanbevelend, Burg, 26 Augustus 1916. Laat geen gronden on bezaaid liggen. Herlstzaden in puike kwaliteit. Tamme Spurrie V. <1. nieuwe Oogst Zaaiwikken puik kiemend. Winterwikken Knolzaad Roodkop Excelsior Ronde witte Groenkop Ronde Gele Lange witte Groenkop Boterzaad wordt voel door spurrio ge zaaid. Gras- en Klaverzaad v. aanlog weide, billijk in prijs. G. v. (1. MEENT, Zaadhandel, SC1IEEMDA. Gron. Tel.-adresVaudermeent Scheenula. Gevraagd voor spoedig loon 3 gulden. Brieven franco letter B. Bureau v/d blad. gemerkt rooden stip op soholt en roodo streep op den rug, teerstip hoven den staart. Inlichting verzooht door Gebr. ROEDEK, Kerkeplaats. .Amsterdam. Magazijnen Warmoesstrnnt 141, Kalverstraat 56 b/d Dam, Utrecbtscbestraat 119 h/Prinsengr. Keizersgracht 399-301-303. Uitgebreide sorteering. Billijke prijzen. Catalogus en inliohtingen bij: J. DU1NKER, Muziekonderwijzer, Warmoesstraat, den Burg. geopend Maandag en Donderdag 's avonds van 8 tot g uur. Wegens groote voorraad zijn wij in staat onze goederen, niettegenstaande de enorme duurte tegen scherp concurreerende prijzen aan te bieden De Commissarisson C. C. KUIJPER. H. HAAKMAN. r' Matrassen.,

Texelsche Courant | 1916 | | pagina 3