THE MASTER POLISH Kunsttanden. Drogtiserü Binnenburg Lijnzaadkoeken TL van der KLEI Melotte Ploegen. Eckert Ventzki 3-schaar ploegen. Een-, twee- en driescharige Wend- of Keerploegen. Motor Dorsejimachines. HET LOON DER ZONDE. Boeke Huidekoper Groningen, Haarlem, Kampen, Leeuwarden, Schagen, Bergen op Zoom. Graanzakken, Dorschkleeden Schelfzeilen, Schelfnetten Beleefd aanbevelend, Wed. E. S. VLESSING. Drogisterij Binnenburg It. ACKEMA, Zaandam. Spreekuren te den Helder Stationstraat 11, Utrechtsche Assurantie Maatschappij, H. H. Landbouwers den lieer K. J. v. d. W0UDE te De Cocksdorp. Wcssanen's Koninklijke Fabrieken. Merk „Ster" en „W.L." en Sojaboonenkoeken merk W.L watermolentje. ook met draaibaar voorstel. Alles prima kwaliteit. Texelsche Veestoombootdienst. Maandag a. s. en voorts iederen Maandag zal het S.S. „Texelstroom" varen van Texel naar Purnierend en tnsschengelegen plaatsen. Vertrek v.m. 1 uur. Vertrekt WOENSDAG 's morgens 8 uur naar Leiden Aanbevelend, C. METS Zonen. in groote voorraad tegen scherp concurreerenden pri|s bij ondergeteekende verkrijgbaar. Tevens Machinale zakkenreparatie inrichting Pakhuis Haven. ALKMAAR, 's Woensdags 1--4 uur, p.a. Wed. BEUKES, NIET Stationsweg of Spoorstraat. Eikelcacao. Dr. Hommels Hae- matogen, Califig (Californische Vijgenstroop) Dr. Rubard's Ner- venelixer, Pertussen, Kinadrup pels van Dr.' de Vrij, Painex- peller, Haemoferrin, Sanatogen, enz. enz. Aanbevelend T. BUIJS. !;i; Maatschappelijk Kapitaal 400,000 Gulden. Verzekert Uw inwonend en uitwonend personeel tegen ziekte en ongevallen. Draagt het risico, dat voor U uit 'artt. 1638c, 1638ij en 1638x van het Arbeidscontract voortvloeit over aan onze Maatschappij. Tegen een zeer .geringe premie nemen wij dit risico en de wettelijke aansprakelijkheid van U over. Vraagt inlichtingen bij den Hoofdagent voor Texel, Inspecteur voor Noord-Holland CHR, VAN HEERDEN, Oudegracht 27, Alkmaar. TJitkeering onmiddellijk na afloop van Ziekte- of Ongeval. Gevestigd te Wormervecr. Opgericht 1765. Voedertuw vee met de zuivere Murw; Luttik Oudorp 94, Reparateur van horloges, klokken, wekkers, pendules en goud- en zilverwerken, tegen billijke prijzen, Te koop aangeboden een zoo goed als nieuw Nadruk verloden. "Van Purmerend Dinsdag 11 uur. ói i ersti neer torn wordi Vo rerwi akb De inj: toiler epaa tand al de 'erm nnne lime] e [se Jg k en d> Tex prima SchoeDcrëme in doozen a 10 en 15 cent verkrijgbaar in de Aanbevelend T. BUIJS. VINKENSTRAAT 8. Op aanvrage zend ik gratis een boekje met inlichtingen en nuttige wenken. Verkrijgbaar uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehal» en groote voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Reparatiewerken worden aangename; en terugbezorgd doer Schtpper C. METS. Weverstraat, Den Burg. Te bevragen bij C. TROOST, Krim, bij Cocksdorp. E rei dier jaar zich T? "|7 TT T T t den laten stilstaan en het verdere zou zich I! Dj U ILLili 1 U lN. Jan vanzelf wel vinden. De hoofdzaak was toch hen op beeterdaad te betrappen, opdat loochenen niet mogelijk zou zijn. Maar de oude EhreDtraut schudde bedenkelijk het hoofd. Wij mogen het zoover niet laten ko men, zei hij, en de oogen fonkelden van haat. De lieden in het dorp zouden kun nen toesnellen. Ik wil hem vóór mij heb ben; ik wil hem in de valecbe oogen zien en hem vragen: „waar is je eed, je eed! je eed. Afgemat hield de oude een oogenblik stil. Wagner trad onwillekeurig een schrede te rug; bij ijsde van den man, in wiens ver vallen lichaam een gloeiende ziel woonde. Deze grijsaard oefende een zekere heer schappij op zijn omgeving uit. De bankier dacht bij zicbzelven, dat hij dien ouden man niet gaarne tot vijand zou hebben en Wagner kreeg bijna berouw over zijn méde- deelingen, omdat bierdoor de haat van Ehrentraut tot een uitbarsting zou komen. Maar de listige boer maakte nu toch van de omstandigheid gebruik en door het goud Tanden man verleid, zei hij na een poos: Ik ben maar een eenvoudige boer en kan hier geen raad ge vod, maar het beste zou zijn, de vogels in het nest te overval len, deuk ik. Bij hel invallen van de duis ternis zouden die twee bij mij aan huis komen en samen den nacht afwachten. Het 42.) De uitwerking, die de woorden: „vluch ten vandaag nog" op de mannen te weegbracht, is niet te beschrijven. De oude Ehrentraut kon geen woord uit brengen. Zoo hield de ellendeling dus den eed, dien hij had gezworen. Zijn geliefd kind was bedrogen, sedert maanden misleid, en de engel vermoedde niets kwaads en hing met afgodische liefde aan den man, die bet plan koesterde een laaghartig, snood verraad jegens haar te plegen. Op dat oogenblik herinnerde Ehrentraut zich den jongen Max Hardenberg. Had ik hem toen verschoond, zuchtte hijhet landgoed heeft mijn arm kind geen zegen gebracht. Uit een vuile lederen brieventasch haalde Ehrentraut verscheidene banknotea te voor schijn en overhandigde ze aan den boer mot de woorden Hier is het derde deel van de som de rest zal ik betalen, als wij hen ontmas kerd hebben. Maar hoe zullen wij daarbij to werk gaaD vroeg Leopold, die door opwindiDg een zwaren hoestbui kreeg. Reichenau sloeg voor, hen aan het meer af te wachten; Wagner moest daar de paar- 1 begint tegenwoordig om vier uur donker te worden. Kom dus om vier uur bij mij, ik zal u zoodanig verbergen, d«t ge allee kunt hooren en op het rechte oogenblik komt ge dan te voorschijn, alsof ge uit den grond oprijst. Deze voorslag is beter dan de mijne, riep Reichenau uit. Hij is goed, bevestigde Nathan Ehrentraut. Ngieenig verder overleg ging Reichenau huiswaarts; ook Wagner verwijderde zich, zoodat do oude Ehrentraut met zijn zoon overbleef. Langen tijd zaten zij zwijgend tegenover elkander. Daar sprak de oude met vaste stem Hij moet sterven, Leopold. Is het geen zonde tegen God, deze vronw het hart te breken, die slechts liefde voor hem ge voelt, niets dan liefde. Ach, mijn Es ther, ge zult bet niet overleven. Door smart overmeesterd liet de man ziju hoo.fd op de tafel rusten; de oude woe- kercar met zijn steenen hart schreide als een kiud. Toen hij [zich weer oprichtte, glinsterden zijn oogen met een onverzoen- lij ken haat. Deze woeste haat was ook in Leopold's oogen op te merken, doch de jonge man was koelbloediger dan de grijze oude. Wij kunnen hem niet dooden, vader, antwoordde hij somber.Wij zouden ons zeiven aan de justitie overleveren omzijn ellendig levendat mag niet gebeuren wie zal Esther beschermen, als wij er niet meer zijn? Laten wij daarvan afzien. Onze wraak zal hem vervolgen, waarheen hij ook gaat. Als een bedelaar zullen wij hem bui tenstootea op straat, en als hij zich voort slepen en zijn leven rekken wil, zal hij over de hinderpalen vallen, die wij hem in H and ven keur tal in a trad inde cha] werp len floenc V! den weg leggen. Yan honger moet hij sief ven; als hij aan onze deur komt, zulla wij hem verdrijven en voortjagen, tot ij weer wordt wat hij vroeger was. Alslj zoover is, zal de politie goede spionnel aan ons hebben. Dan sterft hj) in W tuchthuis en ellendiger kunnen wij tea op dit oogenblik niet doen sterven. Die wraakneming is goed, zei oude. Zoo moet het zijn. Ga nu hi en laat hem geen oogenblik onbespied, zal hier wachten tot je komt om mij halen, als het tijd is. En dan wraak 1 riep Leopold uil en vertrok daarop. Ik zal er niet lang genót van hebbes, mompelde de grijze. Spoedig zal mea mij op het kerkbof brengen en wat de oude Nathan dan? Een vochtig grsf dat is het.Eaarvoor leeft men. Dasf voor zorgt men dag en nacht. Ik geloei dat ik mijn leven anders had kunnen gf1 "ege: nieten, maar God heelt het zoo Wat hij doet is welgedaan, XIII. Dienzelfden middag, dat de donkere wol ken zich boven het slot Drakeastein samoB' pakten, zat Volmar in de kamer van den geestelijke om dezen inlichtingen te vragen omtrent het verblijf van den jongen graaf von Hardenberg. Wellicht kon de geeste lijk© hem een vingerwijzing geven, wad' hij had aandacht genoeg aan den graaf geschonken, toen deze nog het rid dergoed Drakenstein bezat. In ieder ge"' wilde Vollmar eens hooren, hoe hij over de oorzaak daoht. W.v.T. Als i Omen on: rde de miste asdag ter v Kon uit! igen sarin tkeer ituen Hei menu n; jende de iugf iat «dm (ar zek ■ober. bmee: In grot

Texelsche Courant | 1916 | | pagina 4