Boekjes van den Hooftlelijkei Omslag Heden ontvingen wij een groote partij Heeren Ulsters, Rijjassen, Demi- saisons, Jongensjassen, Motor- en Ratiné Jekkers. Aanbevelend Th. SCHRAAG. HET LOON DER ZONDE. Melotte Ploegen. Eckert Ventzki 3-schaar ploegen. Een-, twee- en driescharige of Keerploegen. Dorschmachines. l mtt Boeke Huidekoper Groningen, Haarlem, Kampen, Leeuwarden, Schagen, Bergen up Zuom. Wend- Motor Nog slechts enkele Beslist nog soliede Stoffen waarvoor kan worden ingestaan. Prijzen scherp concurreerend. Texelsche Veestoombootdienst. Maandag a. s. en voorts iederen Maandag zal het S.S. „Texelstroom" varen van Texel naar Punnerend en tusschengelcgen plaatsen. Vertrek v.m. 1 uur. Vertrekt WGENSM6 's morgens 8 uur naar Leiden. Aanbevelend, C. IETS Zonen. Een ruime keuze KINDERBOEKEN in PRACHTBAND. ROMANS in prijzen vanaf f 0,40, Boekhandel Parkstraat. KLEIN's HOENDERMEEL. ook met draaibaar voorstel. Alles prima kwaliteit. FEUILLETON» Groote keuze. Nettebewerking Teekeningen en fotografische af beeldingen op aanvraag. Alkmaarscht 8TOOM- steenhnuwery. Firma W. F. STOEL ZOON, 2 kantoor Lnttik Ouddorp. a 30 CENTS, verkrijgbaar in den Boekhandel Barkstraat. SANGUINOSE Zuiver plantaardig tonicum. Vinum Sangninosurain vacuo. Als gij een bleeke gelaatskleur hebt; bleeke lippen, bleek tandvleesch Als gij lijdt aan hoofdpijn, slapeloosheid, gedurende vermoeidheid Als gij gebrek aan eetlust hebt; lusteloos zijt en prikkelbaar; Als gij moet klagen over gebrek aan energie; Denk dan aan de SANGUINOSE 1 De Sanguinose. Dat is „het" middel dat u snel en goed helpt. Zij verrijkt uw bloed, versterkt uw zenuwen; wekt uw eetlust op en bevordert een algemeene levensopgewektheid. De SANGUINOSE kost per flacon van ruim 300 gram f 1,50; per 6 fl. f8,—; 12 fl. f 15, Bij alle Apothekers en voorname Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. Den Haag, De Riemeretraat 2c/4. VAN DAM Co, Te Texel bij G. Dros, «osterend, T. Buijs, den Burgen Job. DrosOudeschiid. Van Purmerend Dinsdag 11 uur. Nadruk verboden. 43.) De geestelijke, een verlicht en beschaafd man, had zijn gast hartelijk welkom ge- heeten. Zij zaten in zjjn studeerkamer, die aan alle zijden kasten met dikke en dunne folianten vertoonde. Ja, mijnheer! zei de geestelijke. Van dit voorval is geen verklaring te vin den. De eenig mogelijke onderstelling zou zijn, dat de graaf zich naar bet buitenland heeft begeven, maar dan zou hij toch ge schreven hebben, vooral nadat gij in alle voorname dagbladen der geheele wereld een oproeping hebt laten plaatsen. Dat heb ik gedaan, luidde het ant woord, en ook in de toekomst zal ik niets onbeproefd laten om mijn doel te bereiken. Alleen vrees ik, de dochter van den over ledene niet te zullen vinden. Volgens be richten uit het Hamburger ziekenhuis is het niet uitgemaakt of de moeder gestorven is of niet. Het is bewezen, dat 'eene Elise Leonore von Thalau, moeder van een twee jarig meisje, daar ziek is binnengebracht, het was in den tijd eener vreeselijke epide mie. Haar naam is plotseling uit de boeken verdwenen; men denkt, dat zij toen over- lede is. Op de doodenlijsten is zij echter niet te vinden en ieder ,8poor van haar en haar kind is verloren. Dat ia inderdaad 2 onderling, ant woordde de eerwaarde, nadenkend. Er werd aan de deur geklopt. Binnen! riep de geestelij Ire en nu ver scheen een zijner dienstboden op den drem pel. Eerwaarde! zei ze bedeesd, malle Lize staat voor de deur, zij moet u spreken, zegt ze en ze wil niet weggaan. Ik heb nn geen gelegheid, want er is bezoek, zeg haar dat. Vollmar gal een teeken met de handen zei Doe mij het genoegen, eerwaarde heer laat die oude eens binnenkomen, ik stel veel belang in die merkwaardige verschij ning. De geestelijke gaf het meisje een wenk en een oogenblik later stond de oude Lize iu de kamer. Onder gewoonte was zij in lompen gebuid; het hooldhaar was verward eu het gelaat nog bleeker en meer ingeval len dan gewoonlijk. De waanzinnige uit drukking was uit haar oogen verdwenen zij drukten nu grooten smart en diepen weemoed uit. Met holle stem begroette zij den gees telijke. Zoo, Lize, je komt afscheid nemen, nu je ergens geplaatst wordt, waar je beter en doelmatiger verpleegd zult worden? Ik kom [afscheid nemen, eerwaarde heer, zei ze somber, omdat ik gevoel, dat ik weldra de groote reis zal aanvaarden, vanwaar niemand terugkeert. Ik dank God dat Hij mij nog eenmaal mijn verstand heeit teruggegeven. Verschrikt deed de geestelijke een stap terug en Vollmar stond op en trad aan het venster, Hoe kan ik met voordeel kippen konden P Door geregeld 's Ochtends te voeren met Dit is een krachtig voer dat de eierproductie bevordert en besparing geeft op uw eraan voedering. Noodige hoeveelheid- per kip een eetlepel vol. Wordt verkocht in zakjes van 21/, 5 25 en 50 Kg. ïïarlingen. Aanbevelend, S. F. KLEIN. Zou 't mogelijk zijn riep de eerwaar de heer uit. Zou de genade van den goeden God zich zichtbaar aan u betoond hebben? Maar ik bemerk rede en orde in uw woorden geloofd zij Hij, die uw ver stand van den duisternis heelt bevrijd. Amen, viel Lize in. Maar ik kom bij u, eerwaarde heer, om u vóór mijn ster ven een geheim toe te vertrouwen, dat ik niet in het graf kan meenemen. Misschien gelukt het u, het duister op te klaren, dat als een wolk uit het verleden tot den hui- digen dag iets bedekt hield. Eu wie betreft dat geheim? luidde de vraag. Mij zelve, mjjn ongelukkig kind en iomand, die nooit de ellende der armoede gekend heeit. De geestelijke voerde de oude vrouw nu in deiwinder vertrek, zoodat Vollmar al leen bleef. Deze liep onrustig heen en weer. Die zonderlinge vrouw had door haar ge heimzinnige woorden een storm van gedach ten in hem wakker geroepen. Hij gevoelde bij instinct, datüij stond voor de oplossing van een raadsel, waar hij belang bij had. Na een kwartier kwam de geestelijke met Lize uit het ander vertrek terug. Het ge laat van den eerwaarde verried de grootste aandoening. Hij vatte Vollmar's hand eu sprak bewogen Mijnheer, de Voorzienigheid heeft u ïd mijn huis gevoerd en uw taak aanmer kelijk lichter gemaaktbierkan geen mis verstand zijn. Deze arme, hsrdbeproefde vrouw ia Elisa Leouora von, Thaulau, de moeder van het meisje, dat gij zoekt om aan haar te vergoeden, wat de zonde des vaders aan haar en haar kind misdeed. Een kreet van de grootste verbazing ont snapte Vollmar's fippeD. De oude vrouw stond daar als een marmeren beeld, zonder beweging, zonder geluid, zonder tranen, Vol eerbied traden de beide mannen te rug deze vrouw was door zooveel onge lukken getroffen, dat het Vollmar voor kwam, alsof hij zelf en de geheele mensch- heid haar om vergiffenis moesten smeekes. Deze in lompen gehulde, door ouderdom en ziekte vervallen vrouw, scheen hem een volmaakt beeld der menBChelijke ellende. Eindelijk opende de oude vrouw ,de blee ke lippen, Hij ia dus dood dood dood? zei ze zacht. En hij heeft aan mij gedacht en mijp kind gelukkig willen maken? Gezegend zij zijn nagedaohtenis, en als nu uw geest op mij neerziet, mijn geliefde, roep ik u toeik schenk u vergiffenis Tranen stroomden langs haar wangen en de mannen voelden ook hun oogen vochtig worden. Had de oude in vela jaren geen traan gestort, nu haar leed luohtgeven- de nu stroomden die zilte tranen rijke lijk, onophoudelijk. Toen zij eindelijk weer kalm was gewor den, vertelde zij Vollmar, dat zij toen ter tijd door een Daamloozen brief kenDis had gekregen van den ontrouw van haar gelief de. Door onmiddelyk ingewounen berich ten was zij- van de treurige waarheid over tuigd geworden, en dienzelfden avond had zij de stad verlaten, waar zjj gelukkigge- weest en zoo ellendig geworden was,met het weinige dat zij bezat, verschafte zij zich een onderkomen bij een arme wevers- familie, even over de grenzen. Wordt vervolgd,) viu'ji smwj^cJiTJii cvnrairai \Tïïmi trnn^ggjan atw^sjreMt Erpypotmrr cfT7»minn MnuniL-.iTkV».iiTnnn.-t7J

Texelsche Courant | 1916 | | pagina 4