Gepelde Garnalen Vulpenhouders üumcepi! van Santen''s Offlcieele Reisgids voor Een partij Voerbieten. BQEKE BOUWKUND^. in hotel „TEXEL" te spreken. A. ENGELSMAN, In Boekhandel Parkstraat DAKLEIEI. In Boekhandel Parkstraat voorhanden Spoor-, Tram-, Boot- en Omnibus diensten. met zwarte kaart 15 cents. FEUILLETON. LOTTE LORE. De grootste keuze meest Chique Coupe Groote maten Aparte Modellen S. COLTOF, BONTWERKEN. KLEIN's HOENDERMEEL. EEN EIGEN BIBLIOTHEEK DE OPGANG UIT DE HOOGTE G. F. CALLENBACH, te NIJKERK. G. DE BEURS Gz. in pondzakken verpakt, groote kwantums te koop gevraagd. - 7 Xelef. 400, den Helder. Kanaal weg 142. Hoe kan ik met voordeel kippen liouden P Door geregeld 's Ochtends te voeren met Harlingen. Aanbevelend, S. F, ELEIN, Q <$1 Q ikk Q door Dr. E. J. W. POSTHUMUS MEYJES. Groot prachtwerk met 13 buitengewoon mooie platen in kleurendruk naar schilderstukken van William Hole. 1ST Voor zaken op het gebied der bouwkunde is ondergeteekendo elke Maandagmorgen Aanbevelend Architect. HELDER. TE KOOF Gebrs. LANGEVELD, Koogerweg. Hellandsche correspondentie. Bötzowstrasse 39, Berlin .V.O. zijn in verschillende maten voor handen aan de Steenkooperij van firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. re:, v V\:>. N Naar het Duitsch. 5.) „Mijn Dooclje" was echter voornemens met hand en tand vast te boudeD, wat een goed recht tot haar eigendom verklaarde. De Biüokenbergers stonden haar trouw terzijde. Zij voelden zich goed onder het Duo Eikel wapen en het „vrouwenbestuur", want „Mijn Doortje" was een moeder voor haar land en haar zoon, zooals God zich die gedacht zal hebben. Ze werd niet moede te hopen, dat er nog een dag zou komen, waarop de slapende ziel van haar zoon Christel zou ontwakeD. Intu*scken droeg zij de last van een vorstin en regen tes met een lachend gelaat, hoe haar halt Terschenrd mocht worden. Haar bange wanhoop, als de «verwachtingen, waaraan sij zieh overgaf, weer te niet werden ge daan, kende slechts een, die nu voor hasr ■at haar pleegzoon Eberhard von Libden. Zij vroeg den zwijgende„Nu spreek toch hoe vind je het Riszburger voor stel eigenlijk ook goed en van pas zooals de zaken nu eenmaal staan?" Uwe ;Duoiluchtigheid doet mij on recht" antwoordde de kamerheer. „Zijn Doorluchtigheid, de hertog van Riszburg, heeft geen enkele drijfveer voor zijn ver langen, dan die der hebzucht. Onder het regentschap van Uwe Doorluchtigheid bevindt zich het Biüclsenberger land onder het beste bestuur. En wat de gezondheid van Uwe Doorluchtigheid betreft, zoo moge God u verder behouden, als tot nu toe," Wij willen zeer oprecht zijn, Eber- b^rd, wat zal er gebeuren, als ik binnen kort sterf? En ja je schudt met het hoofd. Dat is nu eenmaal onafwendbaar dat komt het donkere uur ik heb gedaan, wat ik kou maar het is mogelijk, dat zich mijn lief landje onder een manne lijke vuist nog beter zal bevindeD. Maar dezo overweging mag mij Diet terughouden voor mijn jobgen, den armen Christel, den troon te bewaren. Als ik nu eerder sterf dan men denkt en hoopt Uwe Doorluchtigheid Nu nu laat mij uitspreken, dat z'jn nu eenmaal dinger, die heel zeker arriveeren, ot men wil of niet en daarom moet men ze niet uit den weg gaan." Dan moet een voogdijschap worden ingesteld." Zoo, dat vind je, maar dat wil ik niet VoogdeD, men heeft de afïiires gezien, waarin voogden een slechte rol speelden. En waar wil je ze vandaan hvlen, die den ouden vos, den Riszburger Woerstaao Buchlohen en ik zijn op een andere gedachte gekomen. Ik en hij hebben be sloten, dat Zijn Doorluchtigheid moet trouwen. Een gemalin moot hij hebben, een goede, verstaudige vrouw, die na mijn dood voor mijn lieven jorgen regeert en heen trouw blijft, zooals ik het doe. Daarom heb ik je laten roepan, Eberhard Ja; moar wat zet je voor oogen op Waarom zon mijn zoon Cbristiaan niet trouwen? Denk je, dat je heer niet geschikt is om echtgenoot zijn In het geheel geen zin voor vrouwen beeft ï1 Als ik je nu toe vertrouw, dat mijn zoon Madame de Ver- tizki het hof maakt. En haar a tout prix wil trouwen, wat zeg ie dan Vertizki heeft zich aan mijn voeten geworpen en my de geschiedenis verteld, zij beeldt zich zeker in, dat ik ja zal zeggen, omdat ik geen andere gezellin voor Christel kan vinden. Zij heeft mjj gesmeekt, dat ik Mantels Dit is een krachtig voer dat de eierproductie bevordert en besparing geeft op uw graanvoedering. .Noodige hoeveelheid per kip een eetlepel vol. Wordt verkocht in zakjes van 2Vs 5 25 en 50 Kg. te verkrijgen schijnt voor menigeen een onbereikbaar ideaal, 't Is echter inderdaad slechts schijn, want door zich aan te sluiten bij de Vereeniging Christelijke Biblio theek, gevestigd te Nijkerk, komt men met geringe kosten vrij spoedig in het bezit van een eigen bibliotheek, die er wezen mag. Thans werd aan-de leden verzonden als deel I van den 20en jaargang De prijs waarvoor dit werk afzonderlijk wordt verkocht, is f3,65 ing., f3,25 gehouden. Gelijktijdig hiermede ontvingen de leden den Scheurkalender Eben-IIuëzer voor 1917, door H. W. S. Verder zullen in dezen jaargang verschijnen: Een offer, door K. Papke, Maarten Luther, door Dr. J.R. Callenbach, Geheiligd Leven, door Anna Marquardsen, Op en om den Eikenhof, door Zelandia en Hedwig, door Ernst Schrill. Al deze uitgaven ontvangen de leden in eigendom voor slechts VIJF GULDEN. Wenscht men de boeken in prachtbanden, dan verhoogt dit den abonnementsprijs met f 2,60. Men kan ten allen tijde als lid toetreden. De catalogus, vermeldende de voorwaarden, is verkrijgbaar in eiken soliden boekhandel en bij den uitgever toe zal staan, dat [zij met de linkerhand met hem trouwt belooft mij een trouwe verpleegster voor hem te zijn. Ach God, wat zijn dat voor dingen." Uwe Doorluchtigheid heeft mij ge heel van streek gebracht. Dat geloof ik ik ben [ook geheel in de war want dat alles heeft mij opeens in een paar dagen overvallen," riep de vorstin. „Het antwoord op de nieuwe onbeschaamdheden van den >Risz- burger zal bestaan in de aankondiging van het op handen zijnd huwelijk van mijn zoon versta je mij? En jij,, mijn goede jongen, moet reizen. Je zult de bruiös- werver voor mijn zoon zijn. Het spoed bericht aan mijn nicht prinses Mansbrugge, dat u aankondigt, is reeds sedert tien uur onderweg. De huwelijkecontracten £zijn op heden avond besteld en zullen u door Bucblohea worden overhandigd. Eberhard von Lahdon stond in stramme houding voor zijn vorstiD, maar hij was doodsbleek geworden. Een verlegen uit drukking lag op zijn open gelaat. Dat kende de vorstin maar al te goed. Zulke hulpelooze oogen had hij altijd gezet, de trouwe speelgenoot van haar armen Chris tel, als maatregelen hem niet konden be vallen, die zoogenaamd tot hetwelzynvan zyn vor8telijken heer en vriend waren ge nomen. De vorstin kende deze zwygende tegenstand, die slechts moeilyk was te verbreken. Daarom viel zij onmiddellijk in den rol van gebiedster „Hoort u, baron von Lahden, hierin ken ik geen tegen stand. U moet deze reié maken. U moet de prinses zien. Zonder tegenspraak. Pak uw kofier, morgen in alle vroegte vertrekt u jiaar Dresden en verder naar Reihern ia Saven, waar mijn nicht woont. Al zet u nog zulke groote oogen op, het helpt alles niets. Deukt u, dat mijn plan, dat mij meer dan één slapelouze nacht heeft gekost, door u zal worden omvergeworpen, Dezen nacht heb ik over deze aangelegen' heid voor de laatste maal raad gebonden met de ministers van Staat en de raad* heeren. De zaak was al te dringend, dan* dat men zou hebben kunnen wachten. "Weer boog Eberhard von Lahden zwij gend „Ecoutez Eberhard," vervolgde vorstin. „Mijn nicht Thekla heeft ziet malheureusement met een broer van haar man, den regeerenden hertog, en di gemalin gebrouilleerd en is uit het land verbannen. Het is geen zaak, die prinses Thekla tot eer strekt. Twee dochters heeft zij, die goddank niet op haar gelijken, De oudste is mijn petekind. Het moet een charmant meisje zijn, vertelt haar grootmoeder, de oude Rijksgravin Bettleld in de Wetteran, die overigens in het avoD' tuur van haar dochter niet haar partij heeft gekozen. Luister, de pjinses was vroeger een gevierde Beauié aan het Sak sische hof, vandaar dit genadeasyl ia bet slot Reihern. Luister nu goed toe," Zij was weer in haar ouden, moeder lijken toon vervallen. Ja, wat moest zi beginnen als von Lahdon haar in den steek liet. Zij legde haar band op arm en ging voort van hare plannen te spreken. Zg schilderde de beide jonge dochters van prinses Mansbrugge. Het zijn treurige toestanden, mijn jongen, die je daar zult zien. Maar on danks dat, zijn de meisjes bien elevées. Ik heb mijn plicht als peet uit de verte daan, zoo goed als het ging. en op haar opvoeding een oog gehouden. Verbaasje niet, als het er daar mesquiu uiiziit. De prinses heeft het zeer zuinig, on kijk el ook niet naar wat de prinsessen aanheb' ben, dat zal erg genoeg zijn. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1916 | | pagina 4