Gr. J. 0. D. Dikkers Patentkali.1 Bleekpoeder, Vulpenhouders Gemengd Nieuws. Marktberichten. Predikbeurten- A;dyeetentien. Zaterdag 11 November a.s. If Kaasfabriek „Samenwerking" 1. Het vervoer der kaas van de fabriek naar de baven en 2. het vervoer der steenkool van de sluis te de Cocksdorp naar de fabriek. x publiek verkoopen N.Y.Het L aDdbouwkantoor Noord-Hollanl Alkmaar. Drogisterij Binnenburg. In Buekkandel Parkstraa aan te besteden Aanbevelend, T. Buijs, i Teer op de wegen. Een gedeelte van den Warmonderwege, zoo lezen wij in het Leidsch Dagblad, heeft een behandeling met teer onder gaan. Nu de veelvuldige regens der laatste weken vele wegen iD ware modderpoelen hebben herschapen, kan men zich aldaar van de gunslige resul taten van zulk een behandeling met teer overtuigen. Yan modder is op het be handelde gedeelte van den wég nog geen sprake. Is het niet evenzoo hier op het ge deelte van den Koogerweg bij Flora? Waarom worden die proeven niet voort gezet Polen een Koninkrijk. De Duitsche keizer en de keizer van Oostenrijk hebben een proclamatie uit gevaardigd waarbij het bezette gebied in Rusland tot een zelfstandigen staat werd verklaard met een erfelijke monar chalen en constitutioneelen regeerings- vovm. Waal, 7 Nov. In de feestelijke vergadering, die „Nut en Q-enoegen" alhier Zaterdag a.s. ter herdenking van haar 25-jarig bestaan zal houden, zal als declamator optreden de heer J. Groot, van Zuidscharwoude Dit belooft veel, daar men ook elders in onze gemeente- \den heer Groot heeft leeren kennen als uitstekend voordrager zoowel in het ernstige als in het komi sche genre. Naar men meent zal ook de Oud Voorzitter, de^ heer J. de Jongh, die ge durende het bestaan der vereeniging als voorzitter fungeerde, tegenwoordig zijn. Oosterend, 7 Nov. Vrijdag j.l. dreef bij de Oostkaap tegen de zeewering een Engelsche contactmijn, die door een paar personen op den dijk gedragen en onder bewaking van de kustwacht geételd werd. Zondagmorgen heeft men het gevaarlijke voorwerp ge demonteerd. In „het Wapen van Amsterdam" is gelogeerd een jachtgezelschap uit Den Haag, bestaande uit 6 jagers en een jachtopzichter. Men denkt hier eenige dagen te blijven en vooral aandacht te wijden aan de wilde ganzen, die in de verschillende polders in groote troepen voorkomen. De Coclcsdorp. De berging van lading, inventaris enz. van de op de Vliehors gestrande logger SCH. 463 is door de visschers van hier aangenopoen voor de som van f2000, De lading bestaat uit 17 ton visch, meest haring. Zondag zijn bier reeds 112 vaten aangebracht, Maandag 36 vaten, de reep en alle boeien. Opkomst Landstorm. Officieel. Zooals reeds is bekend ge maakt, zullen in het tijdvak van 16 tot 20 December a.s. worden ingelijfd de dienstplichtigen van de militielichting 1917, bestemd voor het le bataljon van een der regimenten infanteiie. Tegelijk met die ploeg zal ook een groep land- stormplichtigen van de jaarklasse 1909 in dienst worden gesteld. Tot deze groep zullen bebooren de voor de infanterie bestemde landstormplichtigen, wier ge- 4 slachtsnamen beginnen met een der eerste letters van het alphabet. Waarschijnlijk zullen het de- letters A tót G zijn, die voor opkomst in December in aanmerking komen. De rest van de jaarklasse 1909 zat vuor het grootste deel in de eerste dagen van Febr. 1917 moeten opkomen. Geen ezeltje rijden meer Een comité heeft zich gevormd tot afschaffing van rijdieren aan het strand te Zandvoonj. Dit comité, is van meening dat er een einde moet komen aan het afbeulen en mishandelen dezer dieren. Het zond een adres aan den Gemeenteraad van Zand- voort, waariD verzocht wordt, de politie verordening zoo te wijzigen, dat het exploiteeren van rijdieren op het strand verboden wordt. Mr. M. Tydeman Jr., sedert '1891 lid van d« Tweede Komer voor Tiel, is Zaterdagmiddag, terwijl hij onder Hil- varenbeejt met eenige heeren op jacht was, plotseling overleden, vermoedelijk aan een hartverlamming. De heer Tydeman bereikte den leeftijd van 62 jaren. Dank zij het gunstige najaarsweder zal de bietencampagne dit jaar bijzonder vroeg geëindigd ziin. Zoowel de opbrengst als het percentage suiker vallen over het geheel aardig mee; het suikergehalte is zelfs hoog te noemen, waarbij nog, komt, dat de landbouwers hebben gecontracteerd voor een prijs als nimmer te voren. INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van JACOB BOOGAARD, wonende nabij Oosterend, om vergunning tot het op richten van een kaasfabriek te Oosterend alhier in het perceel Wijk O Nos. 92-93 kadastraal bekend in Sectie B, No. 1739. Op Dinsdag den 21sten Nov. 1916, des middags te 12 uren, zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen- en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet op den boven- bepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne be zwaren mondeliDg toe te lichten. Texel, den 7 Nov. 1916. Burgemeester en Wethouders voorn. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUTSING DAMSTE. Verstrekking van Pluimveevoeder. •Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat houders van niet meer daD 50 stuks pluimvee, die tevens geen ander vee houden, voor de maand DECEMBER maïs en /of gerst kunnea bekomen, indien zij uiterlijk 11 November e.k. hetzij ten gemeentehui ze hetzij ten huize van een der gemeen te-veldwachters opgave doen van het aantal stuks pluimvee, dat in fhuh bezit is, en desverkiezende van den winkelier, handelaar of organisatie, bij wien men het voeder bij voorkeur wenscht te be trekken. Met nadruk wordt er op gewezen, dat opgaven, ingediend na 11 November e.k. ter zijde worden gelegd. Wanneer men voor de maand Novem ber aangifte heeft gedaan en ook voor de maand December voor het bekomen van voeder in aanmerking weDscht te komen, moet opnieuw aangifte geschie den. Omtrent de November-distributie zijn binnen enkele dagen nadere inlichtingen te verwachten. Zij, die meer dan 50 stuks pluimvee hebben en zij, die tevens ander vee dan pluimvee houden, kunnen voeder be trekken door bemiddeling van een aan- koopvereeniging of een handelaar in die artikelen. Bestelbiljetten hiervoor zijn bij de aankoopvereenigingen en han delaren verkrijgbaar. Texel, 7 November 1916. Burgem. en Weth. voornoemd, BUYSING DAMSTE. De Secretaris, JONKER. Markt. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend a. dat op Maandag 13 November e.k. te den Burg alhier geen markt wordt gehouden b. dat de najaars groote beestenmarkt te den Burg alhier zal worden gehouden op Dinsdag 14 November a.s en c. dat voortaan ook gedurende de wintermaanden des Maandags 'te den Burg gelegenheid zal bestaan tot het markten van vee, uitgezonderd op 25 December en 1 Januari e.k., voor welke dagen in plaats treden Woensdag 27 December en Dinsdag 2 Januari a s. Texel, 7 November 1916. Burgem. en Weth. van Texel, BUYSING DAMSTE. De Secretaris, JONKËB. Veevoeder voor Schapen. De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat blijkens ontvangen bericht van het Veevoederbureau te Amsterdam op de daarvoor bestemde biljetten voor de maanden December en Januari e k. voor ALLE schapen op Texel krachtvoeder kan worden besteld. Texel, 7 November 1916. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE. Begeeringsbrood. Burgemeester en Wethouders- der ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het tarwebrood, verkrijgbaar op broodkaarten, alleen mag worden af geleverd in stukken van 1, 2 of 4 halve kilogrammen. Daarbij is eene speling toegelaten van ten hoogste 5 procent. Afnemers worden dringend verzocht indien hun mocht blijken, dat het gele verd brood het vereischt-e gewicht niet heeft, daarvan ten spoedigste' kennis te geven ten gemeentehuize of aan de politie., Texel, 7 November 1916. Burgem. en Weth. voornoemd, BUYSING DAMSTE. De Secretaris, JONKER. Uit heULeidsch Dagblad: Leiden, 3 Nov. Ter markt aangevoerd: 21 Stieren f125,— a f 460,—; 93 Kalf- en Melkkoeien f 320 a 1 495. 1072 Varekoeien f 175 a f 390 219 Vette Ossen en Koeien f 270 a f525 27 Kalveren (vette) f 75 a f 165. 32, Kalveren (magere) f 8.a 117.— Lammeren f af 720 Schapen (vette) f 20,00 a f 45.— 474 Biggen f2.f 6.00 Amsterdam, 6 Nov. Aangevoerd 226 Runderen, lekwal.llOa 0— ct. j* 2o kwal. 100 a 105 ct. 3e kwal. 92 a 96 ct. 2, 43 Melk- en Kalf'koeien f 325 a f 425, 99 Nuchtere Kalveren 1 12,k 1 20, 505 Vette Varkens a ets. Purmcrenn, 7 Nov. Aangevoerd 503 Runderen waaronder: 370 vette koeien 95 4125Ct. per KG. 124 Gelde koeien f 170 k 420 Melkkoeien f 170 k 420. 9 stieren. 22 vette kalveren f 1,30 a f 150 p. Kg. 157 Nuchtere kalveren f 14.ai 28; 1708 Schapen f 27 157, Lammoren f a f 404 vette varkens f 0,90 a f 1.00 per Kg. 11 magere varkens 1 20 a f 40,00; 147 biggen f 6 a f 13; kipeieren f 12.00 a f 13,00 per 1U0; Woensdag S November. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's Avonds ZEVEN uur Bijbellezing. in Gebouw Eben-Haczer. Waal, 's avonds 7 uur ds. v. d. Waa. Den Hoorn, 's Av. 7 uur ds. Visser. Catechismus Zondag 16. Donderdag 9 November. Koog, 's avonds 7 uur ds v, d. Waa. Oosterend, 's Av. 7 uur Bijbellezing. HERVORMDE GEMEENTE. Zondag 13 November 1916. Dm Burg, 's Avonds 7 uur Dr. Norel. Koog, Viu, 10 uur de. van der Waa. H. Avondmaal. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Viseer. H, Avondmaal. Oudeschild, Vm.UO uur ds. Glas. Oosterend, Vm. 10 uur da. vau Grasstek. H. Avondmaal. Oocksdorp, Vm. 10 uur Dr. Norel. Gebouw Zuid-Eierland, Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, Vm. half 10 ds. Dagevos. Nm. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, Vtn. 10 uur ds. Kuperue. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. NED. PROTESTANTENBOND. Oosterend, 's A voeds 7 uur ds. P. Glas vau Oudeschild. *U Geboren: DIRK, zoon van H. KOORN Dz. en A. KOORNWeijdt. den Burg, 7 November '1916. f hopen ODze gelielde Ouders D. MANTJE W fen C. J. MANTJE-Bas. hunne ^/a-jarige EchtvereeDi- (6j Sin? ie herdenken. 36 HuDne liefhebbende Kinderen. JM hoeve Ruysdael, Nov. 1916. Zondagmorgen werd plotseling van ons weggenomen, ons geliefd Zoontje, JAN CORNELIS, in den aanvalligon leeftijd van.l1/» jaar. Zijn diepbedroefde Ouders, P.G.J. SCHUURMAN. A. K. SC HU URM AN-Pruissen. Eierland, 6 November 1916. Wegens vertrek van ondereeteekende worden allen, die nog iets hebben te vorderen, verzoent hunne Nota's in te leveren voor den 16 November e.k. S. GROENEVELD. Prins-Hendrikpolder. TE EIERLAND. Het Bestuur dezer fabriek weDscht voor 1 jaar of langer Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór Woensdag 15 Nov. bij den heer N. DroB, directeur der fabriek, bij wieu tevens alk inlichtingen zijn te bekomen. Notaris te Texel, zal, op Woensdag 39 November 1916 's morgens 10 uur,op de hofstede „Locristy' in den polder Eijerland op Texel, ten ver zoeke van den heer N. C. van Exel aldaar 1 voBmerrie oud 12 jaar (drachtig) 1 bruine merrie oud 5 jaar (drachtig) 1 idem Oud 8 jaar 1 zwarte ruin oud 8 jaar. 1 vo8tnerrie (Belgisch ras) oud 4 jaar met veulen ingeschreven in stamboek B onder no. 1930. 2 anderbalfjarige merries (Belgisch rae) 2 veulens 8 melkkoeien (kalftijd April) 14 kalfvaarsen (kalftijd April) 1 stier 2 kalveren 2 varkens 26 schapen 3. boerenwageus 1 tilbury 1 bakwagen 1 driewielige kar met iorvat 1 driewielige kar 1 graanmaaier 1 hooimacbine 1 cultivator 1 zigzagegge 4 ploegen 4 eggen 1 koekenbreker, 1 bietensnijder, .1 haksel machine, 1 haverbreker, 1 slij pateen, waschinachine, 1 bascule, 1 kippenhok, partij booi eo stroo, 1 groote partij bietet tuigen, rieken, varken, varkensbakket balies en hetgeen verder zal worden aan geboden. prima zuiver iv 30 cent per ons verkrijg baar in de

Texelsche Courant | 1916 | | pagina 2