N° 3101 Zaterdag 7 Juli 1917. 30"0 Jaargang. Nieuws- en Advertentieblad. LOTTE LORE. Binnenland. FEUILLETON. rek o.oo Mr, Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagmorgen Advert8ntiön daags voor do uitgave vóór (J uur nam. BONNEMENTEN en ADVERTENTIEN worden aangenomen bij de üitg. Fibma LANGEVELD DE ROOIJ, ParkstraatBona opTbxïe, ie uitslag van de stemming wordt enavond te den Bnrg per bulletin [6Dd gemaakt, op de overige dorpen de gewone wijze, bij aanplakbiljet. VARKENS. )e Burgemeester der gemeente Texel ngt ter kennis van de varkenshouders deze gemeente dat zij verplicht zijn vóór MAANDAG 9 JULI 1917, "s4! i de Vleeschvereeniging te 's Gr^ven- ;e (Hoogewal 16a) opgave te ver- 'ikken van het aantal hunner varkens i een slachtgewicht van 100 K.G. meer, daaronder echter niet begrepen dieren welke bestemd zijn voor de kerij. an hen, die zoodanige opgave inzenden, de Vleeschvereeniging de plaats iwijzen, waar bedoelde varkens in de ,and Juli 1917 zullen moeten worden eleverd tegen een prijs van f 1,25 K.G. slachtgewicht. je Minister van Landbouw, Nijverheid Handel is voornemens hen, die nalaten ■tave te doen of weigerachtig zijn onder al enstaande voorwaarden ten verkoop *Hi te bieden uit te sluiten van verdere strekking van veevoeder. S^Wexel, 6 Juli 1917. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE. Rfgeeringswaren. Gemeentesecretarie. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen in herinnering, dat de gemeente secretarie op werkdagen voor het publiek geopend is voor aangelegen heden betreffende de broodvoorziening des voorm. 9 12 uur betreffende de overige levensmiddelen voorziening van 10 uur v.m. tot 12V3 uur nam. betreffende de brandstoffenvoorziening ook voor betalingen van brandstoffen van 2 tot 5 uur nam. betreffende alle andere zaken van 9 uur vm. tot 2 uur nam. Op andere plaatsen en uren bestaat voor behandeling geen gelegenheid. Texel, 29 Juni 1917. Burgem. en Weth. voorn. BUYSING DAMSTE. De Secretaris, JONKER. TEXEL, 4 Juli 1917. N'utsvergadering. Onze tijd staat in het teeken van de booiveilingen en het is een eigenaardig verschijnsel, dat slechts daarvoor belang stelling schijnt te bestaan, en de prijzen van het hooigewas en nagras zijn daaraan evenredig en grenzen aan het onmoge lijke. De vergadering van bet Nut, Woens dag in café den Burg gehouden, kon maar op een karig bezoek bogen en beantwoordde zeker niet aan de ver wachtingen door het toetreden van zoo veel leden gewekt. Gelukkig voor het bestuur bleken, degenen, die aanwezig waren, met goede voornemens bezield en mocht aan het einde van de vergadering op een resul taat geroemd worden, dat voor de toe komst iets belooft te zijn. Maar laten wij da zaak niet vooruit loopen en op de gewone wijze verslag van de vergadering geven. Na opening van de vergadering worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Tot commissarissen van de Nuts- spaarbank, ter voorziening in de vaca- tures ontstaan door bedanken van den heer Dikkers en vertrek van den beer Leopold, worden gekozen de heeren Joh. Keijser Dz. en Gualtherie van Waezel, tot directeur van die instelling, in de vacature ontstaan door bet overlijden van den heer Aug. C. Ketfser, wordt gekozen de heer J. Keijser Augz. De verkiezing van drie bestuursleden van het departemant noodig wegens vertrek van den heer G. Brands, over lijden van den heer Aug. C. Keijser en bedanken als bestuurslid van den heer L. Kikkert, in vorige vergadering uitge steld, is daarop aan de orde. Gekozen worden de heeren Jb. Roeper Jbz N. H. Reuvers en Gualtherie van Weezel. Bij de bespreking van de belangen der vereeniging meent een der aanwezigen, dat wil bet departement werkelijk tot nut van het algemeen werkzaam zijn, men zich met allerlei zaken van alge- meenen aard zal hebben bezig te houden. Spr. komt het voor dat instelling van een commissie van voorlichting b.v. zeer nuttig zou zij a en de populariteit van het Nut ten zeerste bevorderen. Algemeen wordt de wenschelijkbeid van een zoodanig instituut beaamd en besloten op die zaak de aandacht ge vestigd te houden. Omtrent het voorberoiden van school reisjes met de oudste kinderen der open bare school, in een vorige vergadering reeds ter sprake gebracht, wordt daarna uitvoerig van gedachten gewisseld en het slot daarvan is, dat een commissie van voorbereiding wordt gevormd om nog dit jaar aan dit plan begin van uit voering te geven. Besloten wordt, dat wanneer men de medewerking van de autoriteiten zal kunnen erlangen, het Nut zich blijvend met het organiseeren van schoolreisjes zal belasten. Was het wonder, dat het sluitings woord van den voorz. van meer opge wektheid getuigde dan het openings woord De voorz. bracht een woord van dank aan het aftredend bestuurslid den secre taris L. J. Kikkert voor al wat door ge noemden heer in die functie in het be lang van het departement was gedaan. Ecn excursie op Texel. Hoe graag wij van de ons aangeboden gelegenheid, om do excursie van oud leerlingen van Landbouwwin tercursussen op Texel mee te maken, hadden gebruik gemaakt, bijzondere plichten hebben ons dat belet. Van een ons welwillend verstrekt verslag der tocht, verleenen wij, onder dankzegging, het onderstaande gaarne plaatsruimte. Op Zondag 1 Juli werd door een vijf tiental leden van do vereeniging van Oud-Leerlingen van Landb. Wintercur- cussen op Texel een reis gemaakt over het geheele eiland. Dezen keer ging het eens niet per flets maar met rij tuigen. Dit is uitstekend bevallen, 's Morgens om elf uur kwamen we samen te de Cocksdorp. Overal kouden we natuurlijk consta- teeren, hoe ontzaggelijk Texel lijdt aan de droogte. Ook bij voldoende regen zou door kunstmestgebrek niet alles goed zijn geweest, maar nu is het al zeer slecht. De weiden bieden weinig voedsel meer, hooi "wordt zeer weinig gewonnen. Op „Texel" is het grasland over 't algemeen beter dan in de polders. Do graange wassen vonden we in den Prins Hendrik polder veelal wat beter, dan in Eierland. De stand van de erwten was over 't geheel gunstig. In Eierland hadden we het genoegen do Korenschoof (altijd een flinke schoot) en Jacbtlust te bezichtigen. De droogte doet zich ook daar geducht gevoelen. We kregen toch allen wel den indruk, dat op deze boerderijen goed wordt ge werkt. Van Jachtlust ging de reis door het Noorden over den Burg naar den Pritjs Hendrik Polder. De verwachting van het Noorden was niet hoog en inderdaad is de toestand er ook met rooskleurig Toch zagon we nog wel enkele stukken •graan, die er behoorlijk voorstonden. In den Prins hadden we geen gelegen heid de nieuwe boerderij van den heer Parlevliet te bezichtigen. Dat speet ons wel, daar 't geboyw wel een kijkje waard schijnt. Op Zondag past het echter niet iedereen bezoek te ontvangen, 't Was voor ons een teleurstelling, maar we 'gaan dan maar weer eens op een anderen dag. Ta 311 H lo Uil Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor den Burg 30 Cta. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cta. No»r Amerika en andere landen met verhooging der porto'a. Prijs der Advertentie. Van 1 tot 5 regela 30 Cta. Iedere regel moer 6 Ct Groote lettera en Vignetten worden naar plaatsruimte borekend. Bewijsnummer» 3 Cta, per nummer. ÏEMMIXG LEDEN VAN DEN RAAD. 5,3 1 1fi~v ?,8 adbi burgemeester en Wethouders van Texel |ken bekend, dat van 9 Juli tot en met 15 Juli bij de winkeliers alhier verkrijgbaar zal lp elke witte bon no. 20 1 Va hectogram I, ons) zachte zeep lp elke groene bon no. 14 1 Va ons Javarijst len een maximumprijs van 28 ct. per K.G. 11ons regeeringsrijst tegen onderstaande Jximumprijs lp elke groene bon no. 15 öf 1V» hectogram leeringsrijst tegen een maximumprijs van let. per halve K.G. öf 1hectogram gort öf 1 hectogram havermout lp elke bruine bon no. 15 öf 1 /j hectogram lene erwten öf 1 l/i hectogram bruine boonen lp elke gele bon no. 19 een hectogram (maal bak- en braadvet, bovenstaande goederen mogen niet anders tegen afgifte van bons worden verkocht. Texel, 6 Juli 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BUYS1NG DAMSTE. De Secretaris, JONKER: Jaar het Dnitsch van W. Heimburg. |Hij had er nog kort geleden met haar ■er gesproken. Hoe jammer, hoe verdrie- 1 dat Lotte Lore juist vandaag dit teest joest op touw zetten. Van zes uur des liddags ai had Sibylle gewacht; steeds leger steeg de maan. Uit de schaduwrijke jsscben van den grooten tuin, waardoor fiks en rechts de lindelanen leidden en fit beekje murmelde, dat de fonteinen fin water voorzag, kwam bet helderklin- find, zacht lied van den nachtegaal, dat loiseling verstomde, toen op den toren 9 avondklok baar slagen deed hooreD, Het las juist negen uur. ISibylle. die een dergelijk kleed had aan- fidaan, als zij droeg, toen zij haar echtge- pot voor het het eerst zag, begon onge- hldig te worden. |„Hij kon toch verlof vragen," fluisterde 1 voor zich heen. „Hij is toch geen slaaf, (nt is alles goed en wel wat wij beloofd lebben, maar mijn liefde zal daaronder pet lijden." I Lotte Lore de danslnetige, zou zeker |6sr een menuet boginneu. Boven baar Boorde zij een venster openen, want zij fend juist op de i tienen trapjes, die naar 'deur yau de eetzaal loiddeo,onmiddel* lijk van uit den Fransch aangelegden tuin wat Eberbard eerst kort geleden zoo had laten maken opdat men van uit een der kamers dadelijk in den tuin zou kunnen komen. Marie," riep de schoone vrouw, vragend naar boven kijkend. Marie antwoordde: „Uwe Hoogheid." „Kunt ge zieD, ot de ramen in het slot nog verlicht zfjn „Het Blot is duister, Uwe Hoogheid, maar in de balcon kamer van de vorstin brandt licht." Dan moet hij gauw komen, dacht Sibylle ei her ratte haar wandeling. Maar Eberbard kwam niet. Sibylle zat reeds lang in de kinderkamer naast het bedje van haar kleine Eberdine, toen eindelijk de windhond aansloeg die gewoonlijk beneden voor de' deur van Eberbards kamer lag. Sibylle zocht haar woonkamer op. Anders was zy hem altijd, en zelfs als hij nog la ter kwam, tegemoet gevlogen, nu zat zij zonder licbt in haar kamer en wachtte op zijn komst met een gevoel van trots en droefenis in het hart. Hij kwam ook eorst na een vol kwartier, zij hoorde hem op de gang met zijn ka merdienaar spreken het klonk, alsof hij bevelen gaf. Toen opende bij de deur en keek naar binnen. „Ben je bier, ma cbère?" vroeg hij. Een weiuig verwondering was er in zijn stem. „Ja," antwoordde zfj iuid en koel. „Waar dan, som ee Dieu 't Ik kau im- ners met zien, waar je zit in deze grouie zaalHjj stiet tegen een tabouret en zei geërgerd en op ruwen toon: „Wat drommel, wat moet dat boduider, Si bylle Zij kwam nader, vatte zijn hand en ge- geleidde hem naar eeu fauteuil. „Ga zitten, ik zal om licbt schellen." „Ach neen dat is niet noodig, Sibylle, ik ben zoo doodmoe. Ik wil dadelijk gaan slapen. Hoe iaat is het eigenlijk Zeker wel één unr. Ik wilde ja alleen goeden nacht zeggen." ,'t Is een half uur later," ant woordde zij kalm. „Drommels en ik moet om drie uur vertrekken, en de koffers en de geheele bagage." Hij had zich aan de duisternis gewend, greep naar haar hand, bracht die aan zijn lippen en verzocht„Laten wij gaan rusten, Billa." Zij volgde hem on vroeg onderwijl „Dus ja gaat op reis f* „Nair Pyrmont morgen vroeg. Het heeft haar Doorluchtigheid behaagd, zulks te bevelen," antwoordde hij geprikkeld en geërgerd. „Ik ga als kwartiermaker, weet je. Na drie dagen volgt je zuBter; zij wil daar eeo zes weken verblijveu." Met Sibylies kalmfe was het gedaan. „Zes weken riep zij verstoord, „en je woigert dat niet, Eberhard?" „Hoe kau ik dat 't Zij heeft mij gezegd zonder mij niet te gaan. Toen ik om ver- lot vroeg, laobte zij. Hare Doerluchtigbeid heeft mij oudst zij afscheid van haar gas- ten had genomen over de twee uur ia gesprek gehouden en opdracht na op dracht gegeven, het séjour daar betreffende. Het doet mij ontzageiyk veel leed, m'amie; maar zoolang ik in betrekking ben, moet ik gehoorzamen." „Ga dan maar rusten," zei Billa, „ik zal Marie helpen, om je boffers te pakken. Ik bid je gaan nu dadelijk slapen. Wan neer je wakker wordt, zal alles in orde zijn. Hoe laat komt het rijtuig?" „Om drie uur, ma chme Sibylle. Maar nu mis jij je slaap. God weet hut, ik beu nog nooic zoo toornig geweest, en zoo op eens zet je die vrouw het mes od de keel." „Maak je maar geen zorg," herhaalde Sibylle terwijl zij wegging. „Ik heb nu zes weken tijd om ongestoord uit te rus ten." Hij luisterde opmerkzaam. Zij had zeer bitter tot hem gesproken. „La pauyre Si bylle," mompelde hij. Tegen drie uur wekte hem de kamer dienaar en hielp hem bij het kleeden. Hy zei dat de barones in de eetzaal met het ontbijt wachtte. Er viel een beginnend vaalgrijs schemer licht over do tafel waaraan Sibylle voor een keteltje met kokend water zat en waarmede zij naar EngeLche nieuwe ge woonte t-hee zette. Een zach.e regen be sproeide den tuin. Wrordt vervolgd,)

Texelsche Courant | 1917 | | pagina 1