J. A. HlLLEN.Waalderstr. SCHOUW. Staatsboschbeheer Verordening. Afslag. Ziekte Overspanning, Wormen Hoofdpijn. Haaruitval Enersan-tabletten Ruwe Gal en slijm Maagzuur, Hoesten, Als gij U Adykrtentiën. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Predikbeurten Advertentiën Ben 13 October a.s. Dankbetuiging. „Int m üeiaoegen" MeobelSiandel enz. Beveelt zioh beleefd aan. Dinsdag 30 October a.s. Bond van Melkveehouders Algemeene Vergadering G. J. O, D. Dikkers, Voorloopig Bericht. G. J. O. D. Dikkers, publiek verkoopen een beste vulkachel PEES, liet kappen van Houtgewas in de gemeente Texel is verboden. eerste kwaliteit Groote Eiken Houtverkooping* Deurwaarder C. GÏÏDB, een partij Scheepssloophont, Geen Huishoudelijke Vergadering Sollicitanten voor bode gevraagd. Bespreking melkprijs en verschillende mededeelingen. publiek verhuren Een aan den Koogerweg bij den Burg zeer gunstig gelegen boerenwoning, genaamd „Wel tevreden", met schuur, tuin en weiland, benevens bouwterrein, groot 2 73,90 Hectaren. publiek verkoopen: wie eigenaar is van de bruggen over de Schild- sloot achter Oudeschild, waarbij de heer Dijt inlicht, dat het zijn gewone boerenbruggen, waaraan het Alg. Weeshuis vroeger bijdroeg, doch waarvoor, nu de waterputten niets meer opbrengen, het motief is vervallen. Over de opvordering der aardappelen is de voorz. niet bereid den Beumkes in openbare vergadering inlichtingen te verschaffen. Door den heer Keesom wordt gevraagd naar de vergoeding voor den vertcunvensman. De voorz. zegt dat die zaak wel is besproken in de vergaderingen van B. en W., en men het er allen over eens was, dat het geven van een vergoeding als bedoeld, niet ligt op den weg van de gemeente, al schijnen anderen dat- als vanzelfsprekend te beschouwen. Volgens oordeel van B. en W. is daarvoor allereerst aangewezen de belanghebbende, de afdeeling of het Rijk. Belanghebbenden om vergoeding aan te spre ken voor wat gebeurd is, zal, meent de heer Keesom, niet best mogelijk zijn, voor wat komen zal zou dat gaan en de afdeeling aan sprakelijk stellen Allen die van de hulp van den vertrouwensman hebben geprofiteerd, waren geen leden of zoons van leden. Heeft de afdeeling al pogingen bij het Rijk aangewend vraagt de voorz., zoo niet, laat men dat nog doen." De heer Dijt is van oordeel, dat de betrek king van vertrouwensman is aanvaard als zoo vele anderen, met de wetenschap dat die functie niet bezoldigd was. Indien nu de vertrouwens man iemand was, die wat hooger in den H. Omslag was aangeslagen, zou er nooit sprake van vergoeding zijn geweest. De heer Jb. Kikkert Nz, merkt op, dat hij als vertrouwensman nimmer om eenige vergoe ding heeft gevraagd. „Dat heb ik ook niet gezegd", antwoordt de heer Dijt, waarop de voorz. opmerkt, dat hij zich kan indenken, dat de heer Kikkert die ver klaring hier wenscht af te leggen. De heer Keesom stelt voor eenige vergoeding te geven voor het tijdvak vóór de heer Kikkert als raadslid zitting had. Het voorstel vindt geen steun en wordt door den voorsteller weder ingetrokken. De voorzitter wijst er nog op, dat als vele menschen van een of ander profiteeren het daarom nog geen gemeentebelang is, terwijl de heer Dijt opmerkt, dat de gemeente dient te betalen, wie zij aanstelt, maar niet ieder die dat niet ergens anders halen kan. Sluiting. het spoorwegverkeer. Vrij alarmeerende berichten doen de ronde over het spoorwegverkeer in de toekomst in verband met den kolennood. De „Tel." heeft ter bevoegder plaatse hieromtrent inlichtingen ingewonnen en kan mededeelen, dat van stopzetten van het personenverkeer of inkrimpen van de- dienstregeling op het oogeDblik nog geen sprake is. We vernemen, dat het goederenver voer beperkt zal worden; Te beginnen Woensdag a. s. en voorts op alle Woens dagen, zullen geen goederen voor vervoer worden aangenomen, uitgezon derd „bestelgoed met snel vervoer," dat alleen wordt aangenomen 's morgens tusschen 8 en 10 uur. Bestellingen van goederen zullen even wel op die dagen plaats vinden. Thee op komst. Het stoomschip „Lombok" heeft, naar de Tel. uit Batavia verneemt, verlof ge kregen om tien-duizend kisten thee naar Nederland te brengen en wellicht zal aan het stoomschip „Djember" hetzelfde worden toegestaan. Geen treinvenoarming „Het Volk" deelt thans mede, dat in den aanstaanden winter de reizigers- tieinen niet verwarmd zullen zijn. Purmerend, 9 Oct. Aangevoerd l 1301 Runderen waaronder: 480 vette koeien 90 dl25Ct. per K.G Gelde koeien f 120 d 210 Melkkoeien f 170 A 320. 38 stieren. 30 vette kalveren f 1,20 a f 1.40 p. Kg. 159 Nuchtere kalveren 1 12 al 18; 2718 ISchapenf 13 a 145,— 0Lammeren 1 af—, 267 vette varkens f 1,14 a f 1.24 per Kg. 19 magere varkens f 15 a 1 29,00; 60 biggen f 5.00 a i 9,00 kipeieren f 14,00 a f 15.— per 100; Scha gen, 11 Oct. Aangevoerd: Uit de Schager Courant: 249 Vette Koeien f 180 a f 480,00; 35 Kalfkoeien f 230 a f 300; 19 Nuchtere kalveren f 8 a f 18. Overhouders f 0 a f .00 1922 Vette Schapen f 28 a f 52.00 16 Vette Varkens 100 a 110 ct. per Kg. 12 Magere Varkens f 15,a f 37 Biggen f4.— af 9,00; 60 Lammeren f 10 a f 18 00 Boter f 2.40 a f 2,50 per K.G. Kipeieren f 14,00,at 16,00 per 109 Zondag 14 October 1917. HERVORMDE GEMEENTE. Den Burg, y.m. 10 uur ds. Visser. Waal, nm. hal! 3 Eerw. heer StaveDga van Vieringen. Den Hoorn, n.m. 2 uur uur ds. Visser. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. v. Grasstek, n.m. half 3 ds. H. Buiskool. Oosterend, c m. balt 3 ds. van Gras-itek. Cocksdorp, v.m. 10 uur Eerw. Heer Stavenga van Wieriogen. GEREFORMEERDE KERK. Oost er end, Vm. 10 unr ds. Dagevos. nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, 'savoDda 7V,4 uur ds. Kuperus. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland. vau 1530 Sept. GEHUWD Eelke de Boer on Mij8je Bakker. I vóór VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche. Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. hopen onze geliefde Ouders en Behuwdouders, C. GIELIS 1 en F. GIELIS Schuatsenbcrg, hunoe 25 jarige eehtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kindore», J. Gielis. M. Gielis-v. Waardenbarg W. Gielis T. Gielis C. Gielis J. Gielis A. Gielis J. Gielis L. Gielis. Den Burg, Texel, Oct. 1917. Tot onze groote droefheid overleed heden onverwacht ons lief kindje J AN in den leeftijd van ruim 3 maanden. M. LAAN en Ecbtgenoote. de Cocksdorp, 10 Oct. 1917. Ondergeteekenden betuigen hiermede hun hurtelijken dank aan Mej, A. C DROS—Donker, voor het knipouderwijs dat zij hebben genoten. A. Duiuker. J. Pool. F. Dogger. M. v. d. Vlies. G. de Jager. N. Zegel. J. KrijueD. T. Bonne. te OOSTEREND. op Zaterdag, 20 October te 7VS 's av. O.m. Bespreking verhooging contributie. Het Bestuur. Dijkgraaf en Heemraden van hot Water schap De 30 Gemeenschappelijke polders op Texel brengen tor kennis van de inge landen, dat naar aanleiding van art. 18 der Keur vcjor het Waterschap, de schouw op het schoonmnaien en zuiveren der tochtslooten en cenen, van bobbels, kroos' riet en flab, is bepaald op De nalatigen verbeuren eene boete van f en bij herschouw van f3,—. Texel, 9 October 1917 Dijkgraaf en Heemraden \nd., J. S. DIJT, Dijkgraaf. C. J. ROEPER, Secretaris. Afd. TEXEL. op Maandag 15 October a.s., 'savonds 7 uur, in het café „Den Burg" san Den Burg op Texel. Punten van behandeling Aller opkomst gewenscht. Namens het Bestuur, Jn. KOOIJ, Voorzitter. D. MANTJE Kz., Secretaris, Notaris te Texel, zal op Maandag, 15 October 1917, des middags 12 uur in het Hotel „de Zwaan" nan den Burg, ten verzoeke van den heer J. Jz. WITTE voor den tijd van 6 jaren, om te ploegen 132Heet. Korseland 1 28 96 Okes 132 Eienweid 1.06Hazen weid 122 Joppenlaod en voor den tijd van 3 jaren, 105— Heet. Mientje, om te ploegen 140— Scheltstuk, voor weiland 1 03 op het Mientje. Alles gelegen in Everstekoog. Notaris te Texel, zal in de volgende maand ten verzoeke van Mej. de Wed. W. Cz. EELMAN, TE KOOP: voor billijken prijs. Te bevragen bij P. C. FLEAS, te Oudeschild, Texel. Te koop aangeboden een in goeden staat zjjode Te zien en te bevragen bij IJ. LAP. n.b. den Hoorn. Bosehwachterjj Westermient. De ondergeteekende maakt bekend, dat het weghalen van DOOI) hout tijdelijk zal worden toegestaan op werkdagen van 9 uur voormiddag tot zonsondergang. Het gebruik van bijlen en zagen is verbodeD. Men wordt verzocht er toe mede te werkeo, dat van de verleende vergunning geen misbruik wordt gemaakt, daar anders meer beperkte bepalingen noodzakelijk zullen zijn. De Houtvester i/d Houtvesterij „Haarlem" VAN STEIJN. De Vice-Admiraal, Commandant der Stelling van den Helder, aangewezen voor de uitoefening van het militair gezag in de gemeente Texel Overwegende dat het noodig is gebleken om to beletten, dat hout wordt gekapt op plaatsen, waar zulks nadeelig zoude zfju voor de defensie; Bepaalt: Op schriftelijke aanvrage van belang hebbenden kan ontheffing van dit verbod verleend worden door den Commandant der troepen op Texel Overtreding van deze verordening wordt gestraft overeenkomstig dé bepalingen der wet op den staat van oorlog en den staat van beleg Beveelt dat deze verordening zal worden afgekondigd door aanplakking op de wijze, als t»r pluatse a bruikelijk is en door op name in p'a tselijkr bladen. Geg.-ve- Li 1der, 8 October 1917. De Vice-Admiraal, Stellingcummandant, TEN GATE. Ondergeteekenden berichten hun geachts cliëutele dat zij met ingang van Maandag 15 October a. s., het RUNDVLEKSCH met 20 cent per K.G zullen verlagen. Beleefd aanbevelend, Gebr. PEREBOOM, te Texel, zal op Vrijdag 49 October a. s., des mor gens te 10 uur, nabij het Nieuweschild te Texel als Eiken plaDken 10 tot 35 voet lang, 2 tot 3 duim dik en tot 15 duim breed. Eiken aekbalken 12 tot 15 voet lang, 3 tot 6 dm. dik, 8 tot 13 dm. breed. Eiken palen 5 tot 9 voet lang. Eiken dekdeelen 10 tot 20 voet lang en 2 X 6. Een partij luiken 6 voet lang 6/.t dik. Een roef groot 2VnX 3 M3. Eene groote partij BRANDHOÜT, alsmede 1 mast 46 voet en een giek 42 voet lang. Een en ander afkomstig van een ge sloopte tjalk. kan blijven bestaan indien slechts het goede geneesmiddel wordt aan gewend. Zenuwachtigheid, slapeloosheid, on rust, gejaagdheid, examenvrees. Mijnhardt's Zenuwtabletten, g Per koker 60 ct. 3 kok. f 1,70 kinderen en volwassenen. Neem Enfan-wormbon bons. Per doos 30 ct Gebruik Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. Per koker 45 ct. wordt genezen, de hoofdhuid bevrijd van roos en schilfers door was- schingen met Purolzeep. Per stuk 60 ct. 3 stuks f 1,70 Bloedvormendé licht verteerbare staaltabl., tevens eetlustopwekkend. Per koker f 1.—3 kok. f 2,85 roode ontstoken huid, doorloopen, zeere plekken, schrijnen en smetten der huid. Gebruik Purol. Per doos 15 en 30 cent. worden verwijderd door Mijnhardt's Laxeer- tabletten. Deze tabletten zijn bloed zuiverend, regelen den stoelgang. Per doos 35 ct. 3 doozen f l,- Maagpijn, maagwater,oprisping,geen eetlust, slechte spijsvertering. Gebruik Mijnhardt's Maagtabletten. 1 Per koker 60 ct. 3 kok. f 1.65 vastzittend slijm op de borst, krie beling in de keel, verkoudheid. Neem Auga-bonbons. Per doos 30 en 60 ct. afgemat gevoelt en lijdt aan voort durende vermoeidheid, gebruikt dan Mijnhardt's Lcvetogen. Bussen 90 ct.,f l,75,f 4,25,f 8,25 Zie bij koop toe, dat op het door U gekochte voorkomt de naam van den fabrikant: A. MIJAHAUDT, Pharmac. Fabriek ZR1ST. Bij Apoth. en alle Drogisten, Te den Burg Gez. de Roos; A. Lan- geveld Mzn.; Oosterend D. Wuis; S. Dros; Oudeschild P. Vqs\ C. Vlas Jz'. P. Smit Pz.; Den Hoorn Fa. Wed. P. de Jager; Cocksdorp Wed. G. v. d Kooij; hoogR J. Daalder; Engros G. Haagen Kanaalweg 147, Helder.

Texelsche Courant | 1917 | | pagina 2