A T TT M DEN haag. LIJST van BOEKWERKEN in Prachttand, voorhanden in den Boekhandel Parkstraat. DAKLE1EN. ONGEVALLEN- EN ZIEKTE-VERZEKERING. XTJL Kapitaal f2,000,000. AgentTb. SCHRAAG, den Borg. BiljartBiljart Biljart Pommeranzen, onwels biljartkrijt Bockhandel Parkstraat FEUILLETON, DE STERKSTE. Keur van boekjes in prijzen vi f 0,75 tof f 0,40 en een prachtige sorteering PRENTEB8ÉKEB. zijn in verschillende maten voor handen aan de Steenkooperij van firma VV. F. STOEL ZOOJV, Alkmaar. Ongevallen ook oorlogsmolest Ziekte Arbeidscontract Wettelijke aansprakeiijklieid Borgtocht Automobiel en motorrijwiel. "V" ooi\h.an.den Ia den prijs van f2,90. joh. H. Been, De kinderen v.d. Veteraan. Kakkerlak b.d. Padvinders De jongens de baas. De 3 matrozen van Michiel de Ruijter. Chr. o. flbkoude, De otters. Marïe Bodaert, Roswitha, In den prijs van f2,10. Chr. o. flbkoude, Jolig Strandleven. Prits van Duren. De fietsclub „alle vijf'" I-Iollandsche jongens. Iioe Jan Bekkers een fiets kreeg. Hein Stavast. De waterratten. Jaap Snoek v.Volendam Pietje Bell. Tim en Tom. fldona, Weggeloopen. Marie Bodaert, Prins Almanzor's makker C. Joh. Kieuiet, Gouden daden. Twee neven. - Prits Wardland. J. G. Kramer, Met Roggeveen de wereld om De adjudant van Generaal Daendels. J. Leeinis, Herman's luchtreis. Koen uan Dam, Mijn jongensjaren. E. Molt, Floris de vijfde. H. J. u. d. Kraan, Kees Koepel. Chr. Krienen, Karei Vermeer. Th Sfeuens, Op een rijwiel de wereld rond. Joh. h. Been, De gedenkschriften van een schooljongen. Heintjes groote vacantie S. J. flndriessen, He page van Napoleon. P. Visser, Taco de Minstreel. De laatste der Arkels. De slag aan de Marne. J. Karei Brederode, De -schipbreuk van de „Holland." C'. u. d. Vliet, Blauw en Goud. N. W. C. Kuijk, Een wandeltocht met avonturen. Rudyard Kipling, Flinke zeelui, fl. H. Schlüter, De jongste thuis. A. C. Kuiper, Een Hollandsch meisje op een Eng. kostschool. Anneke. Ver van huis. Een Heldin Alleen in een kleine stad. Een lastige dochter. Elsje. M. Baldwin, Oudé Schoolvriendinnen Felicie jehu, Haar Zusters, "Wies Ongeluk. p. v. Hichtum, Afken's tiental. In den prijs van f 1.90. W. Al ets Tz., De Vrijbuiter. Mark Twain, Prins en bedelknaap. In den prijs van f 1,50. C Joh. Kieuiet, Het badreisje van Cor Slung Jaepie, Jaepie. Uit het leven van Dik Trom Het slot op den hoef. Bertha Clement, Koningin Roza. N W. C. Kuijk, Toch naar Zee. Emmy u. Rhoden, Mignon. P. Visser, Het beleg v. Alkmaar. Het beleg v. Haarlem. E. Molt, Roderik. Hoste Bruneels. Een valkenjacht op het kasteel van Brederode. Uieryc, de schrijnwerker De page van gravin Hilswinde. De laatste strijd. In den prijs van f 1,40. M. Pontoppidan, Kinderbijbel. Tine u. Berken, Ons zonnetje. Kruidje roer me niet. Betsy Hort, In het Zwaluwhuis. fiermanna, De zusjes v.d. Berkhoev'e Johanna u. Woude, Van knop tot bloem. Berta Clement, De zilveren kruisjes. Juffertje Wildzang, fllletta Hoog, Alleen in het nestje Henriëtte Blauw, Loe en Jettie Henriëtte Rappard, Hetty Een gezellig thuis fl. de Graaff-Wüppermann, Bakvischjes. P. J flndriessen, Esther en Agatha. M. R. Fischer, De jongste v.h. klaverblad Harriet Beecher Stowe, De Negerhut van Oom Tom. Andrew Home, De spion op school. Jacob van Rensum. Jacob de Vondeling. Jaap en Ben. Door dik en dun. Bravo Bob,de padvinder- uit Canada. S. flbramsz, Wilskracht. Miguel Seruantes de Saauedra, Don Quichot. Chr. u. flbkoude, De voetbalclub. Het jongenskamp. Instituut Sparreheide. Chr. Krienen, Avonturen van vier pretmakers. H. W. C. Kuijk, De club der jonge Kaninefaten. Uit de vlegeljaren van Henkie Snip. J. G. Kramer, Adriaan Brouwer. op de vloot van Admiraal Verheul, fl. M. o. d. Linde, Jan Bloemer. Door W. Reimburg. 17). Ongeveer een kwartier later keerde Helene Bonnhofï terug-, met een betraand gezicht. Stilzwijgend deed zij haar mantel veer om, wenkte Hanai en samen gingen zij de trap af. \nte Welthin wil je op een anderen :ien, Hansi, ze was vandaag zoo ai- -ei Helene Bonnhoff, „maar ze is eer "legend je te loeren kennen." „Dokter "-anders heelt het haar zeker verheden. - roeg hij. „Dokter Waarom „Hij was toT'k 00 k tante hier naast?* „Heer in den Helene verschrok zoo, dat zij moert hii-ven staan, het was ol haar bloed stilste ,n<L „Hij kwam toch kleine door, die u binnengegaan i*, npooder." „Heb je hem werkelijk- ,'ozien, Hansi „Ja heeft u oom dan nietgePjep, moe 'vroeg de jongen terug. „Neen, Hansi, ik ben niet in de kamer hiernaast gebleven, ik ben in de .slaapka mer geweest en dan heeft hfl' tante niet'.willen storen, Het komt er .ens ook niet op aan. Ben jo ai met je huiswerk klaar? Ja? Maar inat <"jb nu maar voortmaken, het is ai ze>-,en uur en wij moeten-.ons nog wat opknappen vojr het eten." Thuis gekomea, voelde Halece zich echter niet in staat, aan tafel te verschij nen zij had een te moeilijk half uur doorgemaakt. Zij ging op de chaise-longue liggen en gaf Hansi de boodschap moe, of overgrootmoeder en grootmoeder baar wilden verontschuldigenzij had van de sterke lucht hoofdpijn gekregen en ver zocht alleen om een kopje thee. Toen Hansi de groote eetzaal binnentrad vond hij de gebeele fam'lio al bijeen en op het punt aan tafel te gaan. De joegen ging dadelijk naar overgrootmoeder, gaf haar de hand en zei luid: „Moeder kan niet komen, zij heeft zoo'n hoofdpijn.. Toen boog hij het hoofd en vouwde de handen, want de oude vrouw zei„Dit komt wel terecht blijf hier naast mij staan en zeg het gebed op." Dat was een eereopdracht. Hij sprak met halfluide bevende stem zijn „Heere zegea" uit. Toen gingen allen zitten, en ook hij liep snel naar het ondereind der tafel, waar zijn plaats was naast Kareltje Blomber, die vanavond met zijn beide ouders tegenwoordig was, Het merije begon op te dienen, toen opeens grootmoeders stem over de ta el klonk: „Hansi, waar ben je vanavond geweest „Moeder heeft hoofdpijn," zei de jongen verstrooid, „zij kan niet komen." Maar danrmee was grootmoeder niet tevreden. l3oor het gelach heen over een grappig gezegde van oom Blomber, klonk grootmoeders stem scherp: „Wil je mij niet zeggen, Hanai, waar je vanavond C. Joh. Kieuiet, Frans v. Dorentil. Henriëtte Blaauiu, Oude getrouwen 't Is lang geleden. H. o. Hichtum, Jan Trip, Jan Tree. Flardoor. Om honderd daalders. Klein Martje' E. de Pressensé. Een levenslustig troepje In den prijs van fl.25. fl. Hans, Een Vlaamsch gezin in oorlogstijd Visser, Heemskerck op Nova Zembla De Zwervers van het groote leger. De Vliegende Hollander Jan Ligthart, Een zomervacantie aan de grenzen. S. flndriessen, Heide en veld. Sneeuwklokjes P. J. flndriessen, Uit Stad en dorp Uit ons dorp B. Harraden, Klein, maar dapper Tine uan Berken, Wilde wingerd Onder ons Regen en Zonneschijn Kibbelaarstertje Rietjes pop Kleine menschen P. Loumerse, Tusschen licht en donker Aan den haard Wat grootje vertelt Agatha, Brieven van een poes Jan en Bertha E. Reesink, Kleine kleuters, Kleine rakkers Kleine bengels S. H. H. Adelaar-de Leon, Kinderdichtjes In den prijs van fl, fllletta Hoog, Een gelukkig viertal Koninginnetje Marie Honig, Millies Vacantie Betsy, Vier nichtjes Chr. u. flbkoude, Willem's verjaargeschenk Bob zonder zorg Een ongeluksvogel Bert en Bram Hermanna, Mieke Op den Seventop Lot Mertens, Kasteel v. Rompersburgen C. Joh. Kieuiet, De twee broeders Onder verschill. meesters Brouwer, Volharding bekroond Vriendschap Joh. de Meester, Op weg naar Transvaal Joh. H. Been, Van Paschen tot Pinksteren flgatha, Kruidje roer me niet W. P. de Vries, De kapitein van Murat Marie Bodaert, Jonge kracht Johanna, Prettige vacantie In den prijs van f0.80. F. Louuierse, Vertelavonden Jan met de pijp Ver van huis Hier is wat Versch geplukt Tante Poes De kerstwagen Is er nog plaats voo AI D' rolg len tan loo: chc iet iam V, ige ierc In den prijs van f2,10. Johanna u. Woude, Tom en ik Hollandsch binnenhuis l371 In den prijs van f 1,90. Georg flsmussen, Het zwijgen der dooi In den prijs van f 1,50. J- H. de Ruyter, Gevleugelde woorden In den prijs van fl,25. W Heimburg, Lotte Lore Op dwaalwegen De sterkste De laatste stem Arme Thea Pittah, de grijze wolf 0 Voorbijgaande schepe ,f j in donkeren nacht u. Wermeskerken, Leo Smeder In den prijs van fl;— Anna Koubert (Tine u. Berken) Moeder Wassal|3n E. fl. fl. uan Heekeren, Een Indisch huwel C. P. Brandt u Doorne, Verweghenen u Zjjne vrou Herm. Heyermans Jr,, Interieurs Sabbath Gustaaf af Geyerstam, Een liefde Wraak Alleen De verloren vader Mijn Kleine Jongen Sprookjes Mea Culpa prijs van f0,90. Sprookjes Bergvolk Opstanding Adam Bede B aal flrne Garborg, Carl Emald,' Cyriel Buysse, In den heen geweebt bent?" Het was opeens stil aan tafel en allen keken Hansi aan. Die zei snel met het oog op de schotel die juiet aan Kareltje gepresenteer.; werd: „In de Ridderstraat zijn we geweest, bij tante Welthin, of hoe ze heat." Eerst nn bemerkte hij. hoe alle aanwezigen met onverholen ver bazing hem aankeken en de consuiswednwe haar vork weer neeriei. Eindelijk vroeg mevrouw Ida Blomber met haar zachte stem:'„Dan was dokter Sanders daar zeker ook wl, Hanai Hansi die al met vollen mond kaawde en niet dadelijk kon spreken, knikte be vestigend, slikte haastig het veel te heete eten door en voegde er als een welopgevoede jongen aan toe„Ja tante Ida, maar moeder heeft hem in 't geheel niet gezien, die was bij tante \t elthin in de slaapkamer 'en heelt gehuild." Zwijgend keken allen elkaar aan; op elks gezicht stond slechts verborgen ergenis te lezen, een spottende verbazing Alleen de oude dame at rastig haar bordje leeg. Hansi keek verwonderd van den een naar den ander, hij begreep, dat hij iets onaangenaams gezegd had. Zijn blik bleef het laatst op zijn neet Kareltje rusten, wiens lang niet mooi jongensge zicht door een hatelijk lachje werd ver trokkenterwyt hij de bolle h«nd om den mond legde vormden zijn lippen zachtjes een paar woorden, en zyn oogen glinsterden vau leedvermaak. Hans Bonnhofï staarde hem aan als om rai ,16,r( hem te vragen wat hfj bedoelde. Het vo. gend oogen blik echter was hij opgesprot gen ea hing hij als een wilde kat aai den hals van zijn neef en nu lagen de j0) jongeDS over den grond te vechten. Het was een geschreeuw en hijgen en steunen ei aa daartusschen de stem van Hansi: „Wacht aa maar, hond, dat zul je boeten Dat alles was zoo stiel als de wind gt- gaan. Toen de verschrikte ouders en grootmoeder de jongens wilden scheidei knielde Hans op don half bewustoloozei Karei en sloeg als een bezetene maar op diens hoofd. „Help I" schreeuwde mevrouw Ida, ,b vermoord mijn kind!" „Blomber, om Gods wilschreeuwdo de grootmoeder. Toen Blomber met veel moeite Ham omhoog trok om hem van zijn slachtoffer te verwijderen, sloeg hij als dol om zich geen en brak luid snikkend uit in woorden: „Ik wil geen stiefvader, wil geen stiefvader, en als hfj dat nog eens zegt, de gemeene sohoft, dan ver moord ik hem 1" De oude Minna bracht den jongen bijt» met geweld naar zijn moeder. Met de woorden: „Ik wil geen stiefvader, moe der vluchtte hij naar Helene, die bes verschrikt in de armen sloot en brak op haar schoot in krampachtig snikken uit. Wordt ver oloo'.,\ Rud. Stratz. Jack London, B. Harraden, bS. ;ijn 01 1 C O flrcdersen, Ernst Zahn, Leo Tolstoï, George Elliot, 101 tot ia: tri ik

Texelsche Courant | 1917 | | pagina 4