Boekhandel Parkstraat LUST van BOEKWERKEN in Prachtband, voorhanden in den Boekhandel Parkstraat. Ruim voorzien van KANTOOR, en WINKELBOEKEN, SCHRIJFBEHOEFTEN, enz. enz. „HET ANKER" G. COEVERT, te den Burg DE STERKSTE. DAKLEIEN. FEUILLBT Keur van boekjes in prijzen va 10,75 tot f 0,40 en een prachtige sorteering PRENTEBOEKEN. zijn in verschillende maten voor handen aan de Steenkooperij van firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. - 7 Maatschappij van Verzekering te Amsterdam. Arbeidscontractverzekering Ziekte- en Ongevallenverzekering. Individueel en Collectief, Vraagt inlichtingen aangaande prem «n coulance bij uitkeering bij den heer Adj. Inspecteur. In den prijs van f2,90. joh. h. Been, De kinderen v.d. Veteraan. Kakkerlak b.d. Padvinders De jongens de baas. De 3 matrozen van Michiel de Ruijter. Chr. o. flbkoude, De otters. Marïe Bodaert, Roswitha, In den prijs van f2,10. Chr. u. Rbkoude, Jolig Strandleven. Frits van Duren. - De fietsclub „alle vijf-" Hollandsche jongens. Hoe Jan Bekkers een fiets kreeg. Hein Stavast. De waterratten. Jaap Snoek v.Volendam Pietje Bell. Tim en Tom. fldona, Weggeloopen. Marie Bodaert, Prins Almanzor's makker C Joh Kieuiet, Gouden daden. Twee neven. Frits Wardland. j. G. Kramer, Met Roggeveen de wereld om De adjudant van Generaal Daendels. J. Leeinis, Herman's luchtreis. Koen can Dam, Mijn jongensjaren. E. Molt, Floris de vijfde, h. J. u. d. Kraan, Kees Koepel. Chr. Krienen, Karei Vermeer. Th Steoens, Op een rijwiel de wereld rond. Joh. H. Been, De gedenkschriften van een schooljongen. Heintjes groote vacantie S. J. flndriessen, De page van Napoleon. P. Visser, Taco de Minstreel. De laatste der Arkels. De slag aan de Marne. J. Karei Brederode, De schipbreuk van de „Holland." C. u. d. Vliet, Blauw en Goud. N. W. C. Kuijk, Een wandeltocht met avonturen. Rudyard Kipling, Flinke zeelui. A. h. Sctilüter, De jongste thuis, fl. C. Kuiper, Een Plollandsch meisje op een Eng. kostschool. Anneke. Ver van huis. Een Piel din Alleen in een kleine stad. Een lastige dochter. Elsje. M Baldwin, Oude Schoolvriendinnen Felicie Jehu, Haar Zusters, Wies Ongeluk. N. u. Hichtum, Afken's tiental. Door W. Eeimbtjrg. 25). De jonge vrtuv trok haar huisjapon aan en maakte het z'ch gezellig. Zij wilde voor het eten brieven schrijven en na den middag had zij haar jongen beloofd „zeeslag" met hem te spelen. Na een'gen tijd werd het eten opgedaan vo'gens verlangen van de oude burge meestersweduwe prec.es zoo als boven aan hot diner. Kort voor de soep kwam mevrouw Blomber met haar Karelje en het eenigzins verlegen verzoek ot deze bij Heleni en Hansi mocht etende kleine Rose had men thuis kunnen laten, maar Kareltje had beslist meegewild. Helene knikte stilzwijgend en Earel ging tegenover zijn neef zitten, die hem volkomen negeerde, Hierdoor word het diner dat uit zes gerechten bestoud, ver moeiend en vervelend. De jongens hielden het echter dapper dit en werden tenge volge van de champagne zHls spraakzaam by het dessert echter voelde Leni zich zoo afgemat dat zij de kicderon voorstelde het in de speelkamer te gebrniken, wat zij gaarne deden. Zij zelf ging weer naar haar kamer terug, waar zij zich aan haar sohrijlbureau zette. Zy gevoelde behoefte door in haar dagboek te schrijven in dm geest met de overledene te verkceren zooals zy in don laatsten tyd dikwijls uren In den prijs van fl.90. W. Mets Tz., De Vrijbuiter. Mark Twain, Prins en bedelknaap. In den prijs van fl,50. C. Joh. Kieuiet, Plet badreisje van Cor Slung Jaepie, Jaepie. Uit het leven van Dik Trom Het slot op den hoef. Bertha Clement, Koningin Roza. N W. C. Kuijk, Toch naar Zee. Emmy u. Rhoden, Mignon. P. Visser, Het beleg v. Alkmaar. Het beleg v. Haarlem. E. Molt, Roderik. Hoste Bruneels. Een valkenjacht op het kasteel van Brederode. Dieryc, de schrijnwerker De page van gravin Hilswinde. De laatste strijd. In den prijs van f 1,40. M. Pontoppidan, Kinderbybel. Tine u. Berken, Ons zonnetje. Kruidje roer me niet. Betsy Nort, In het Zwaluwhuis. Hermarna, De zusjes v.d. Berkhoeve Johanna u. Woude, Van knop tot bloem. Berta Clement, De zilveren kruisjes. Juffertje Wildzang. >- fllletta Hocg, Alleen in het nestje henriëtte Blauw, Loe en Jettie henriëtte Rappard, Hetty Een gezellig thuis A. de Graaff-Wüppermann, Bakvischjes. P. J. flndriessen, Esther en Agatha. M. R. Fischer, De jongste v.h. klaverblad Harriet Beecher Stowe, De Negerhut van Oom Tom. Andrew Home, De spion op school. Jacob van Rensum. Jacob de Vondeling. Jaap en Ben. Door dik en dun. Bravo Bob,de padvinder uit Canada. S. Rbramsz, Wilskracht. Miguel Seruantes de Saauedra, Don Quichot. Chr. u flbkoude, De voetbalclub. Plet jongenskamp. Instituut Sparreheide. Chr. Krienen, Avonturen van vier pretmakers. N. W. C Kuijk, De club der jonge Kaninefaten. Uit de vlegeljaren van Henkie Snip. J. G. Kramer, Adriaan Brouwer. Up de vloot van Admiraal Verheul, fl. M. u. d. Linde, Jan Bloemer. C. Joh Kieuiet, Frans v. Dorentil. Henriëtte Blaauw, Oude getrouwen 't Is lang geleden. N. u. Hichtum, Jan Trip, Jan Tree. Flardoor. Om honderd daalders. Klein Martje E. de Pressensé. Een levenslustig troepje In den prijs van fl.25. fl. Hans, Een Vlaamsch gezin in oorlogstijd P. Visser, Heemskerck op Nova Zembla De Zwervers van het groote leger. De Vliegende Hollander Jan Ligthart, Een zomervacantie aan de grenzen. S. flndriessen, Heide en veld. Sneeuwklokjes P. J. flndriessen, Uit Stad en dorp Uit ons dorp B. Harraden, Klein, maar dapper Tine uan Berken, Wilde wingerd Onder ons Regen en Zonneschijn Kibbelaarstertje Rietjes pop Kleine menschen P. Louwerse, Tusschen licht en donker Aan den haard Wat grootje vertelt Agatha, Brieven van een poes Jan en Bertha E. Reesink, Kleine kleuters, Kleine rakkers Kleine bengels S. H. H. fldelaar-de Leon, Kinderdichtjes In den prijs van fl, fllletta Hoog, Een gelukkig viertal Koninginnetje Marie Honig, Millies Vacantie Betsy, Vier nichtjes Chr. u. flbkoude, Willem's verjaargeschenk Bob zonder zorg Een ongeluksvogel Bert en Bram Hermanna, Mieke Op den Séventop Lot Mertens, Kasteel v. Rompersburgen C. Joh. Kieuiet, De twee broeders Onder verschill. meesters Brouwer, Volharding bekroond Vriendschap Joh. de Meester, Op weg naar Transvaal Joh. H. Been, Van Paschen tot Pinksteren figatha, Kruidje roer me niet W. P. de Vries, De kapitein van Murat Marie Bodaert, Jonge kracht Johanna, Prettige vacantie In den prijs van f0.80. P. Louwerse, Vertelavonden Jan met de pijp Ver van huis Hier is wat Versch geplukt Tante Poes De kerstwagen Is er nog plaats vooi In den prijs van f2,10. Johanna u. Woude, Tom en ik Hollandsch binnenhuis; In den prijs van f 1,90. Georg flsmussen, Het zwijgen der doodei In den prijs van f 1,50. J. H. de Ruyter, Gevleugelde woorden In den prijs van f 1,25. W Heimburg, Lotte Lore Op dwaalwegen De sterkste Rud. Stratz. De laatste stem Arme Thea Jack London, Pittah, de grijze wolf B. Harraden, Voorbijgaande scheper in donkeren nacht u. Wermeskerken, Leo Smeder In den prijs van fl,— Anna Koubert (Tine u. Berken) Moeder Wassinl E. fl. fl. uan Heekeren, Een Indisch huweljji C. P. Brandt u Doorne, Verweghen en zijne vroufl Herm. Heiiermans Jr., Interieurs Sabbath Gustaaf af Geyerstam, Een liefde Wraak Alleen flrne Garborg, De verloren vader Cari Ewald, Mijn Kleine Jongen Sprookjes Cyriel Buysse, Mea Culpa In den prijs van f0,90. flndersen, Sprookjes Ernst Zahn, Bergvolk Leo Tolstoï, Opstanding George Elliot, Adam Bede aaneen al schrijvende met hem had doorgebracht wat haar, toen zij het nog ia werkelijkheid had kunnen doen, vol strekt onmogelijk zou geweest zijn. Van dezen arbeid, waartn zij z:ch ge heel verdiept had, schrok zij eerst op, toen iemand voor haar stond en een bekende stem vroeg: „Heb ik u doen schrikken meTonw? Het was mij onmogelijk het huis te verlaten zonder n en mijn pupil gezien te hebben. Is n boos op my Werkeiyk niet „Zeker niet neemt u plaats," ant woordde zij verward en met hevig hartkloppen „neem mij niet kwalijk." „Heeft u zich nogal geamuseerd vroeg zij om toch iets te zeggen. „O," zei by, „ik vond het wel interessant de lui van nabij te zien die mij voor lid van „Casino" hebben gedeballoteerd." „Helene richtte ziob." Ia h"t mogelijk vroeg zy. „Ja, ik kreeg Vrijdag de mededeeling van 't beetuur." „Niets bijsonders maar het doet toch eigenaardig aan. Eeriijk gezegd, het ia my tamelijk onverschillig." „Dat doet mij genoegen ik denk er ook zoo over," zei ze. „Maar iets anders, is mijn grootmoeder niet een lieve vrouw." „Zy is een persoonlijkheid, die het hart op de rechte plaats heeft.-<ïk heb een hoogst aangenaam uur met haar doorge bracht." „Ik wilde, dat ik u>v grootmoeder vrueger beter gekend had," vervolgde hy Daarna volgde een lange pauze, het was alsof er iets in de keel der jonge vrouw kwam, alsof zij iets wilde zeggen, maar zich weer bedacht. Hoe bevalt u de winter in Frauenfelde P" vroeg zy om het gesprek aan den gang te houden. „Het is eenzaam in het oude huis. en het spookt er," zei hy met moeite schert seid. „Och kom, het heeft er my altijd heel prozaiech geleken. „My niet voor my dwaalt er een geest in rond. Het is zonderling, ik zie hem op klaar lichten dag, ik hoor zachte lichte voetstappen en ik z e lichte kleeren overal in de kamers, gangen „Een witte vrouw „Ja u mevrouwIs n dikwyis daar met uw gedachten P" Zeer dikwyis maar..." „Maar deze gedachten hebben niets te maken met den tegenwoordigen bewoner, wil u zeggen." „Niets. Dat is wel wat sterk dat moest u beter weten." „Maar zij zijn niet aangenaam, die ge- daohten," zei hy, als tot zich zelf. „Dat is ook niet het juiste woord droevig zyn ze, dat is een beter woord." Hij boog zich iets naar haar toe. „Is hot dan noodig, dat zy zoo droevig zijn „Hoe zou het anders kunnen Zy gelden mijn doode," „Die is niet in Frauenfelde, die is hier bij u, om u heen." „Maar daar heb ik hem bedroefd Ala n eerlyk wil zyu dan heeft nietu, maar ik heb het verdriet in uw leven en daardoor in dat van Herman gebracht onbewust dat is het noodlot; moet my vergeven, want ik kende het leven niet, toen ik n begeerde ik hield my in de trotschheid myner jeugd, mijn warm op het hooge en schoons gericht streven, volkomen gerechtigd, de hand naar u nit te strekken. God, wat was ik toen toch onnoozel en wat stond ik radeloos, verblnlt en wanhopig voor den onbarmhartigen muur die zoo stevig uit lamilietrota en kastengeest en nit allerlei vooroordeelen om u heen was opgebouwd en dien ik door al h9t groen der hoop waarmee ze overgroeid was, in 't geheel niet voor een muur had aangezien tot op het oogenblik, dat ik mij het hooid er bijna tegen te pletter stiet. En u stond daarachter r, mevrouw, en u weende en riep„Ga. gaZy is te stevig je kunt hem niet omverwerpen nooit; je stoot je er slechts te bloediger tegen. Toen heb ik myn wonde in vreemde werelddeelen laten genezen en getracht myn ontgoooheling te overwianen." Hy hield op, en ook Helene zweeg. „Is u nu boos?' vroeg hy na eenige oogenblikken, „omdat ik u dit na zeg, a ale t ware in dit schemeruur ermee overval? Het heeft my reeds lang op het hart gedrukt, het onuitgesprokene stond z;oo drukkend tusschen u en my, had voor my iets vreeselyk pijnlijks..,. (Wordt vervolgd.}

Texelsche Courant | 1917 | | pagina 4