PT Advertentiën STEMMING. Agenten. H.H. Mosselvisschers. landbouw werktuigen. 2 kamerkookkachels. INGEZONDEN STUKKEN. Marktberichten. Advertentiën. P r opaganda-a vond Nederlandschen Anti-Oorlograad de Heer H. WIERING Vergadering R.K. Tain- en Landarbeidersbond G. J. O. D. Dikkers, zijn hnis met vruchtbaren tain Maandag 10 December a.s. R. P. KE1JSER Sijbr.zoon A. J DALMEIJER. Ledenvergadering Vervoer basaltslag en grint. roode wijnpeen 5 a 6 Heet. best weiland vet schot erwten en boonen nit te zoeken, veel vrijen tijd beschikt, 10 koeien aan de markt, stokvisch, mosterd, haring en prima zuurkool 10 ct. p. kilo. Predikbeurten. Nut en Genoegen Bal na. UWITAS. prijsopgaaf Heeren schapen- en varkenshouders. een best werkpaard. Een verrassende aanval der Engel- schen byj Kamervj'c. De forsche aanval, dien de Engelschen ten zuiden en zuidwesten van Kamerijk hebben gedaan, heeft een belangrijk wapensucces voor hen opgeleverd: zij zijn ter diepte van 7 ül 8 K M. in de Duitsche stellingen doorgedrongen heb ben 8000 gevangenen, o.w. 180 officie ren, binnengebracht en verscheidene kanonnen vermeesterd Een aantal dor pen rondom Kamerijk zijn in hun han den gevallen en zij zijn die stad tot op enkele kilometers genaderd. Dinsdagmorgen begon de aanval. Het aanva'sfront strekte zich van St. Quentin in het zuiden tot aan de Scarpe, o jstelijk van Atrecht, uit. Een geschut- vooi bereiding van beteekenis ging er niet aan vooraf. Daarom heeft de aan val de Duitschers blijkbaar volkomen verrast. En een ander belangrijk voor deel was, dat het terrein, waarover, de opmarsch zou plaats hebben, niet door mijn- en granaattrechters bezaaid was, zooals op de meeste slagvelden het ge val is. Vandaar, dat de tanks, waarvan een groot deel de actie der infanterie voor bereidde, zulk prachtig werk konden doen. Mon weet, dat de Engelschen in de buurt van Kamerijk nog steeds op de linie zaten, waarop do Duitschers in het voorjaar waren teruggetrokken. Na tuurlijk hebben de Duitschers die linie sedert nog aanzienlijk versterkt. De Engelschen noemen die linie de Hinden burg linie en de daarachter gelegen linie de Hindenburg steunlinie. Beide linies zijn in den halven boog zuidwestelijk van Kamerijk thans doorbroken en al leen haastig aangevoerde Duitsche reser ves hebben een verdere doorbraak we ten te voorkomen. Zooals gezegd, baanden de tanks den weg voor de infanterie. Achter elkaar maakten deze monsters bressen in de achter elkaar gelegen gordels van Duit sche draadversperringen en de infanterie marcheerde daar doorheen. Intusschen hebben de Duitschers zoo'n van ver ward prikkeldraad voorziene linie meest al versterkt met betonnen machine- geweer-stellingen en allerlei andere ver sterkingen. Al' werden ook de voorposten spoe dig onder den voet geloopen uit vele verdekte schuilplaatsen spuwden de Duitsche machinegeweren nog dood en verderf om zich heen. De Hindenburg linie alleen bestond uit drie gordels van loopgraven met prikkeldraadversperring. Langs het grootste deel der linie liep een tunnel, hier en daar van openingeu voorzien, waardoor Duitsche troepen gedekt tegen het zwaarste gesohutvuur van het eene punt naar het andere konden worden gebracht. Al die hin dernissen bezweken de een na den an der voor den Engelschen druk. Aange voerde reserves van de Duitschers wierpen zich wel in het vuur doch deze tegenaanvallen vermochten den Engelschen opmarsch niet te stuiten evenmin als de regen en de storm die na een periode van mooi weer, gedu rende welke de voorbereiding geschiedde waren ingevallen. We zullen alle plaatsjes en boschjes die de Engelschen Dinsdag en gisteren toen de slag voortduurde, vermeesterden niet opnoemen. Ook vele vliegtuigen hebben aan den slag deelgenomen d w z. Engelsche want, er zijn maar 5 Duitsche vliegtutgen gezien, bewijs vau de verrassing, welke de aauval voor de Duitschers is ge weest. Door den nevel waren de Engel sche vliegtuigen genoodzaakt gevaarlijk laag te vliegen, zoodat er dan ook elf worden vermist. Vermoedelijk is do strijd nog niet uit. Van het 220,000 man sterke per soneel van de Duitsche posterijen doen 107,000 man werkelijken legerdienst. Gesneuveld zijn 136 hoofdambtenaren, benevens 2016 ambtenaren en 7617 be ambten, in 't geheel 9769. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie. Zij mij vergund een plaatsje in uw blad In antwoord op uw vraag, heer Kooij, wil ik u even melden dat mijn opgaaf bij den he:r Directeur van het Levensmiddelenbureau te Helder, zeer juist was. Mij werd gevraagd horveel liter ik per dag leverde. Het was dien morgen precies 40 liters. Geen slechte dag, anders was het 36 37 liter. Tevens heb ik liem wel laten weien, dat het in de toekomst wel meer zou zijn. Doch niet zoo is gestegen als u zich laat inlichten, om pressie uit te oefenen, om mijn melk naar den Helder te krijgen. Dat de melkveehoudersbond den prijs hand haaft, dat kan ik billijken, maar dat hij dwang middelen te baat neemt niet. Toen ik en anderen de melk verkochten aan de vereeniging Dorpsbelang te Oosterend, waren er al slijters daar, die den melkprijs lager stelden dan waarvoor wij ze verkochten. Dus de kwestie zal zeker wel een klanten kwestie wezen. Maar hèt waren weggeloopen klanten die zich tot een bond hadden gescha keld. Hiermede heb ik een vraag beantwoord en tevens allen ingelicht. Dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, Jb. BOOGAARD Hz. Trentgeest, 24 Nov. 1917. Burgeiiijke Stand der Gemeente Texel. van 17 tot en met 23 Nov. 1917. Geboren: Frouwke, d. v. Jan de Boer en A. M. Cornelisse Dirk, z. v. M. Molenaar en A. M. C. Eelman. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Jan Meijers en Dirkje Koopman Adriaan Bakker en Cornelisje DuinkerFrederik van der Wiele en Dieuwertje Koorn. Overleden: Jacob Koning, weduw naar van Aagje DrosHendrika Boon, d. v. Abraham Boon en Elisabeth Dogger. GEVONDEN VOORWERPEN. Een lederen brillendoos. Woensdag 28 November. HERVORMDE GEMEENTE. Den Hoorn, 's av. 7 uur Heidelb. Catechismus Zondag 23. Zondag 25 November 1917. HERVORMDE GEMEENTE. Dm Burg, v.m. 10 uur ds. Visser. Waal, n.m. half 3 ds. v. d. Waa. Den Hoornn.m. 2 uur ds. Visser. Dankzegging H. Avondmaal. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. v. Grasstek. Oosterend, n.m. half 3 ds. van Grasstek. Kerkcolleefe. v.m. half 11 Zondagsschool. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds, v. d. Waa. H. Doop. Dankdag voor de Oogst. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, Vm. lialf 10 ds. Dagevos, nam. 2 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, 's avonds 7 uur ds. Kuperus. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Purmerend, 20 Nov. Aangevoerd: 833 Runderen waaronder: 470 vette koeien 95 d!30Ct. per K.G ok7 Gelde koeien f 130 d 270 Melkkoeien f 190 d 330. 6 stieren. 14 vette kalveren f 1,20 a f 1.40 p. Kg. 142 Nuchtere kalveren 1 12 a f 31: 1386 Schapen f 18 k 160, 0— Lammeren f af—, 288 vette varkens f 1,10 a f 1.20 per Eg. 28 magere varkens f 12 a 1 32,00; 15 biggen f 6,00 a 19,00; kipeieren f 19,00 a f 20.00 per 100; Schagen, 22 Nov. Aangevoerd: Uit de Schager Courant: 176 Vette Koeien f 200 a f540,00; 5 Kalikoeien f 240 a f 450; 19 Nuchtere kalveren f 12 a f 22. 159 Overhouders f 20 a f 28.00 599 Vette Schapen f 38 a f 64.00 Vette Varkens 000 a —0 ct. per Kg. 3 Magere Varkens f 20,a f 40, 20 Biggen f 7.- a f 10,00; Lammeren f af —.00 Boter f 3.05 a f 3.15 per K.G. Kipeieren f 19 00 a f 20,00 per 100 voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. GETROUWD Adr. BAKKER en Corn. DUINKER, die, mede namens wederzij isehe familie, hun hartelijken dank b- tuium .„„r d vele bewijzen «an belaogsn-1 ing bij hun huwelijk ondervoiden. den Burg, Texel, 22 Nov. 1917. Voor de vele bewjjzen van deelneming ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden zoon en broeder, TEUN1S KUITER, betuigen wij onzen hartelijken dank. Inzonderheid aan Dr. WAGEMAKER en zuster METS voor de verleende hulp, aau Ds. BUISKOOL voor de woorden van troost tot ons gesproken, aan buren en aan dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer den overledene bewezen. iam. P. KUITER. Haven, Oudeschild, November 1917. te Oosterend. ZITERDAG (heden) 7]/3 uur 's avonds herdenking 55-jarig bestaan der Vereen Optreden van den Heer JAN GROOT Jr. en Mej. Hogetoorn zangeres, met Pianiste. Het Bestuur. van den op Woensdag 28 November 1917 's avonds 8 uur in hotel Texel (den Burg). Spreker uit Amsterdam. Onderwerp lo. Waarom is niet ieder Nederlander lid van den N.A O.R. 2o. Waarom moet u lid zijn van den N A. O.R.? (Verklaring van het program. Komt in groote getale op, vooral gij Vrouwen. Van U kan in de toekomst grooten invloed uilgaan tot het verhinde ren van den oorlog. Entree 10 Cent, Het Bestuur. van den Afdeeling Texel, op Donderdag 29 Nov. 1917, 's avonds 7 uur in hotel „de Zwaan". Punten v. behandeling 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag y.d. Secretaris. 4. Penningmeester. 5. Centrale Commissie. 6. Rondvraag. Het Bestuur. Deze vergadering ook toegankelijk voor niet-leden. Notaris te Texel, zal op Dinsdag, den <1 December 1917, des avonds half 7 uur, in het calé d6n Burg, aan den Burg op Texel ten verzoeke van den heer C. ROEPER Gz. publiek verkoopen te Zuid-Haffel op Texel, groot 17,50 aren. Aanvaarding 1 Januari 1918. Betaling 1 Juli 1918. Het Dagelijksch bestuur van den polder Waal en Burg brengt ter kennis van de stemgerechtigde ingelanden dat op van des voormiddags tien tot namiddags één uur aan den Burg in café den Burg zal worden overgegaan tot de stemming van een Heemraad en een Hoofdingeland voor het Bestuur van dien polder, waartoe alsdan aan de Kiezers hunne stembriefjes zullen worden uitgereikt. Ingeval van herstemming zal deze ge schieden op een nader te bepalen dag. Deze stemming behoort te geschieden ter voorziening in de vacaturen ontstaan door de periodieke aftreding volgens den rooster van den Heemraad den heer en van den hoofdingeland den heer Texel, 21 November 1917. Het Dagel. bestuur vo.irooemd, J EELMAN, Voorzitter. C. J. ROEPER, Secretarie. op Dinsdag 27 Nov. a.s. 's avonds 7 uur in „Loodsmanswelvaren. Het Bestuur. Het Bestuur van den polder Ejjerlaud op Texel verzoekt voor het vervoer per as van basaltslagen griüt van haven Oudeschild, steiger het Noorden en losplaats Cocksdorp naar en laDgs de verschillende wegen in Eijerland. Aanbiedingen voor Maandag 26 Nov. a,s. 's avonds 7 uur bij den Dijkgraaf H. FLENS te den Burg Texel, alwaar tevens inlich tingen te bekomen zijn. TE KOOP welke krachtvoer vervangt. Op verlangen thuis bezorgd. A. BOOT, Pietershoeve, Cocksdorp. Schippers die genegen zijn mosselzaad te visschen voor den prjjs vani 12 per last lossing in een tjalk haven Oudeschild kunnen zich ver voegen bij P. P. VLAS, Oudeschild Te huur gevraagd voor hoogen prijs om te scheuren voor bouwland. Voor 6 jaar, desver langd wordt het over 6 jaar weer als groen land opgeleverd. Brieven lett. K franco bureau v/d blad> De ondergeteekendo zal volgende week een eerste kwaliteit slachten. Vleesch verkrijgbaar vanaf 65 ct. Dinsdag afhouwen. Adr. KIOSK. Aan hetzelfde adres te koop Er word gevraagd voor de winteravonden eenige partijtjes Adres te bevragen aan het bureau v/d blad. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aau voor het leveren en repareeren van Ook gelegenheid voor hoef beslag en wat er verder in het smidsvak voorkomt. S. A. KNOL, Oudeschild. Iemand, die 's avonds over zag dezen gaarne bezet. Brieven franco onder letter H. bureau van dit blad. A. 8. Maandag 26 November gelde en bekalfde. W. RIJK. Ook nog een partij Biggen. Heden ontvangen Aanbevelend J. A. GERTENBACH. TE KOOP Adres te bevragen bureau dezer courant, Tegen hooge provisie actieve ageaten gevraagd voor de verkoop van solide Effectea en Premieioten op termijnbetaling Bij gebleken geschiktheid vast salaris be nevens provis'H Vraagt inlichtingen aan de REGENTESSEBANK, Regeateaaelaan 82, Den Haag.

Texelsche Courant | 1917 | | pagina 2