3188 Zaterdag 11 Mei 1918= 31ste Jaargang. Nieuws» en Advertentieblad. DE STERKSTE. Binnen land» Gemengd Nieuws. n 1 FEUILLETON «saps i 1 Sfjst* swfes Tel. .*1 Sit hlafi verschgat Woensdag- en Zaterdagmorgen Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor den Bürg 40 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 55 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's, Advertentie» daags voor de uitgave vóór A nur nam. Pr\j$ der Advertentièn. Van 1 tot 5 regels 40 Cts, Iedere regel meer Ct Groote lettors en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers S Cts. por nummor. BONNEMENTEN en A9VERTENTIEN worden aangenomen bg de üitg. Firma LANGEYEL3Ï DE R O O IJ, Parkstraat, Burg op Tex bi. Melk. i Burgemeester van Texel brengt openbare kennis, dat bij beschik- ig van den Minister van Landbouw, verheid en Handel de maximum klein- ïdelprijs voor de leveriDg van volle isumptiemelk is vastgesteld a. Op i4 cent per liter door de ver- Bitters afgehaald aan de boerderijon Op 15 ceut per liter bezorgd ten izo van de verbruikers. Mei, 7 Mei 19 8. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMS TE Regeeringswaren. iurgemeester en Wethouders van Texel ken bekend, dat van 13 tot en met 19 Mei bij de winkeliers alhier verkrijgbaar zal bon no. 10 2 ons peul- 6 hectogram nel u'ep'. ip elke grijze ichten. ip elke gele bon no. imaal bak- en braadvet, ip elke witte bon no. 2 gemerkt G. L. 1 ons B Goudsche 20 pCt. en op elke witte bon 2 NIET gemerkt G. L. een half ons kaas udsche 20 pCt. tegen een maximum prijs f 0,75 per K.G., 37'/, ct. per half K.G., 8ct. ons, 4 ct. per half ons. jedurende het tijdvak van 12 tot en met Mei a.s. is verkrijgbaar: ip elke groene bon no. 8 één ons gort of lien voorradig één ons havermout; ïanaf Woensdag 15 Mei tot en met Zondag is verkrijgbaar jp elke groene bon no. 9 I'/j ons regeerings- it tegen een maximumprijs van 20 cent per jedurende het tijdvak van 16 tot en met Mei is verkrijgbaar: op elke bon no. 29 eener thee-en koffiekaart 5 K.G. Koffie. Jovenstaande goederen mogen niet anders o tegen afgifte yan bons worden verkocht, j Texel, 10 Mei 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BUYS1NG DAMSTE. De Secretaris, JONKER. Lammerenmarkten, Burgemeester en Wethouders van Texel bren- u belanghebbenden in herinnering lo. dat dit jaar de groote lammerenmarkten lier zullen worden gehouden op DINSDAG Door W. Reimburg. Het was immers haar eigen wil, dacht koppig, maar toch had hij een gevoel 'i veiligheid in haar nabijheid. Ernst liet nog slechts zijn oogen spreken 'en zei hij„Yandaag Leni, was het de '8 geweest, de achtste Maart. Dan hadden ij willen trouwen.* Leni kon niet antwoorden, zij dankte "1, toen eindelijk de trein aankwam en ar met den jongen opnam. Maar toen i zich langzaam in beweging zette, over- ïl haar de vreeselijke zekerheid van de 'Leiding eerst geheelbet was, alsof er Is in haar scheurde, als moest zij uit trein roepenIk kan toch niet ik niet weg! Maar steeds verder ging trein den nacht in. Het duurde niet ing ot Hans zat in het hoekje van hun 'cpé te slapen. Io Heienes oogen kwam !en slaap. 'egen tien u"r 's-morgcns waren zij op plaats huneer bestemming. Zij reden het hotel „do Gouden ring" en He- ging dadelijk aitgeput van vermoeid' 21 MEI en MAANDAGEN 27 MEI, 3, 10, 17 en 24 JUNI 2o. de navolgende artikelen der politiever ordening dezer gemeente Art. 160. Het is verboden gedurende de groote lam merenmarkten a. zich met wagens anders dan door de Parkstraat naar het marktplein te begeven (met dien verstande dat tot dat doel geen gebruik zal mogen worden gemaakt van de Nieuwstraat) of dit plein met wagens of vee anders te ver laten dan door de overige daarop uitkomende straten b. het van gemeentewege verstrekte stroo of andere stoffen, welke tot strooisel gediend hebben in de lammerhokken, daaruit te ver wijderen, of zelf daaraan meer toe te voegen c. met het wegvoeren der lammeren voor des voormiddags elf uur een aanvang te maken tenzij met toestemming van den marktmeester krachtens opdracht verleend. Art. 161. Ieder, die ter gelegenheid van de in het vorig artikel bedoelde markten, lammeren ter markt wenscht aan te voeren, is verplicht vooraf, hetzij mondeling of schriftelijk, de noodige hokken te bespreken. Art. 162. Iedgr, die gerechtigd is tot het gebruik van een hok, moet het zelf gebruiken of bezetten en tot geen ander doel bezigen dan tot plaatsing van vee. Het is aan alle andere personen, gelijk mede aan hen, wier recht opeenig hok, door het niet" voldoen der verschuldigde marktgelden is ver vallen verboden een standplaats in te nemen, tenzij met toestemming van Burgemeester en Wethouders zij worden door den marktmeester geweerd, die zoo noodig de hulp der politie inroept. Zij brengen voorts ter algemeene kennisse dat voor het verplicht bespreken der noodige hokken gelegenheid bestaat a. ter Gemeentesecretarie op alle werkdagen uitgezonderd op marktdagen, gedurende de ge wone bureau-uren van 9 uur*tot 2 uw n.m. b. des maandags van 9 uur voorm. tot 2 uur nam. aan de kiosk op of nabij het marktplein c. voor de markten op Maandag te houden bij den Marktcontroleur, die daags voor die markten zitting zal houden van des voormid dags half elf tot namiddags half twee in een der aan het marktplein gelegen hotels. Zij, die lammerenhokken bespreken, worden dringend uitgenoodigd daarbij het verschuldigde marktgeid, enz. onmiddellijk te voldoen. Aangiften, hetzij mondeling of schriftelijk ter Secretarie of door den marktmeester ontvangen na Zondagmiddag half twee voor de Maandag- sche markten worden niet meer ten uitvoer gebracht. Texel, 7 Mei 1918. Burgemeester en Wethouders voorn., BUYS1NG DAMSTE. De Secretaris, JONKER. W naar bed, het aan Minna, die met haar meegegaan was, overlatend mat Haas De siad te gaan bekijken. Na den middag ging zij zelf met hem door do straten van het stadje, dio wel breed maar slecht geplaveid waren. Veel bezienswaardigs was er niet. Het kwam den jongen die aan het drukke, vroolijk Kaszbtrg gewoon was, vreeselijk stil ea leeg voer. Vooral het gymnasium, dat zij eindelijk ontdekten, stond hem slecht aau Het waa vroeger een klooster geweest, dat tegen een wagens bouwvalligheid nist meer gebruikte kerk stond en meer van een gevangenis dan van een school had. „Morgen ga ik met je naar den directeur zei Helene. Den volgenden dag gingen zij dan ook. De directeur ontving hen vriendelijken heel gewoon. Drie dagen later kwamen de- meubelen aan en nog drie dagen daarna waren ze geheel iDgericht en begon het stille leven van een vrouw, die nog slechts voor haar kind leefde, dat gedwaald bad en dat zij weer op het goede pad wilde brengen. Maart ging voorbij. Na Paschen zon Hansi eaar 't gymnasium gaac bij zou in dezelfde klas komca als te Kaszberg. Den eersten April ging Helene naar het station en Hons ging met haar mee. Hj WuB zoo mogelijk cog schutter eu TEXEL, 11 Moi 1918 Men verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op de advertentie in dit nummer betreffende de Algemeene Ver gadering der sportvereeniging op Dinsdag a. s. in hotel Texel. Wij vermeenen dat het niet noodig zal zijn de sportvrienden en vriendinnen op te wekken de vergaderingen van de sportvereeniging waren immers altijd goed bezocht. Mej Jannette Maat alhier, is met ingang 1 Juni benoemd tot leerling ver pleegster aan het Ziekenhuis te Helder. Met ingang 16 Mei wordt te don Hoorn het hulppostkantoor geopend. Tot brievengaarder is aangosteld de heer S. Dogger aldaar. Oosterend9 Mei. Heden hielden hier eeDige heilsoldaten van Helder eene samenkomst op het aangekondigde terrein. Talrijke personen waren hierbij aanwezig om te luisteren naar de toespraken, het gezang en de getuigenissen, die op de bekende wijze gegeven werden. Ten slotte werd dank gebracht voor de groote belangstelling en aan den heer W. Bromer voor de beschikbaarstelling van hot terrein. Van de distributie uitgesloten. Ingevolge de verplichting aan bezit ters van bouw- en grasland, om zooveel mogelijk hun eigen levensmiddelen te verbouwen, zullen in de gemeente De Rijp (Noord-Holland) een 90-tal personen van de distributie van aardappelen en peulvruchten worden uitgesloten. Hongerige honden. Te Neer (Limburg) werd een rund in de weide zoodanig door hongerige hon den verscheurd, dat de rest van het vleesch voor de consumptie moest afge keurd worden. Geld. bleeker geworden door het niets doen en de verveling, „Wie gaan we aikalsn vroeg hij. „Dit zul je wel zieui* antwoordde zij glimlachend» Toen de trein voor het station stilhield kwam uit een coupé derde klasse Maltjo Klee. Met een kleur van zaligheid viol zij de jonge vrouw bijna om don hals. „Ach, ik weet niet mevrouw, hoe ik u ervoor most dankeD, dat u me bij u neemt „Ia 't geheel niet, lieve Maltjo het is eenvoudig egoïsme van mij,4 antwoordde Helene, „ik heb u noodig, ik verga in de eenzaamheid, als Hans den geheelan dag naar school is," zei ze eenvoudig. Zoo had de vrouw, die innerlijk verteerde van verlangen en smart, zich een tehuis gevormd waarin het aangenaam en gezellig was. Yan wat er in haar binnenste omging bemerkte niemand iets. Het was licht en vriendelijk om den jongen, niets herinnerde hem aan het verleden. Eiken dag gir-g Helene met hem wandelen, ot zjj maakten een rijtoerlje in de omstreken van hetstadjp die niet van schoonheid ontbloot waren. Er was een groot meer aan welks oever een uitspanning stond, w;,ar men een mooi uitzicht had. Eens waren zij weor daarheen gereden. Helene zit met Muitje Klee onder de glazea vezanda, torYiji Haus bij de Kleine Onze matrozen. Te IJmuiden viel de 7-jarige jongen Z. van een viscbschuit bij de sluis in het water. Zijn broertje van 14 jaar sprong hem na, doch kon alleen de joDgen niet redden. Gelijkertijd waren drie matrozen, een van de onderzeeboot en twee van het logementschip „Vali" te water gedoken, die de beide knapen redden. Nadat zij dezen aan wal gebracht hadden, sprongen zij weer te water en zwommen naar hun schepen. Verhooging der hier prijzen. Men schrijft aan het Huisgezin De vraag of verhooging der bierprjjzen wel noodig is, is zekor gewettigd als men de groote winsten ziet, door de bierbrouwerijen het laatste jaar gemaakt. De wiust van de brouwerij De gekroonde Valk" te Amsterdam bedraagt niet min der dan f 461,840, zoodat na alle moge lijke afschrijvingen 15 procent dividend kan uitgekeerd worden. Ook voor 1918 verwacht de directie een gunstig resul taat. R. N. Do reis van den heer Colijn, Engelsche bladen weten mede te doe len, dat de heer Colijn te Londen ver toefde voor (particuliere)petroleumzaken. Spek in biervaten. De politie te Gouda hield een sleepers wagen aan, waarop 5 biervaten werden vervoerd en die zuur bier bevatten en naar de brouwerij terug moesten. De politie liet echter de vaten openmaken en deze bleken een flinke hoeveelheid spek te bevatten. Een tweetal geslachte varkens bleken in de vaten te zijn ver borgen. Het spek werd natuurlijk in beslag genomen en zal worden gedistribueerd. Slachten op zee. Uit Nijkerk meldt onze correspondent, dat de vorige week 5 varkens hun ein de hebben gevonden in volle zee aan boord van een vaartuig, dat voor slacht- gelegenheid diende. De smokkel kon v.ilig worden volbracht, zonder angst voor ongewenschte tusschenkomst. Hbl. a mlesplaats aan het meer stond. Zijn moe der had goen oog van hem af. Nu en dan bleek uit een plotselinge kleur, die over haar gelaat trok, dat de uiterlijke kalmte niet ia overeoostemming met haar innerlijk waa. Als hij het leven eens niet verdroeg, nog eens ruw herinnerd word aan dat wrt hij gedaan had. Maar nu geen wantrouwen tooncD, in geheel niet doen, aleot het mogel^1" zou kunnen zijn dat had zij zich voorgenomen. Een geluk was het, dat bem hier niemand bende. Een oule visioher trad op den jongen toe. „Zog," vroeg hij. „wil de jongeheer niet een beetje varen Hans knikte. „Nu,4 zei de oude, „vraag het maar aau je moedor.* Leni vond het goed, dat hij een uurtje ging varen en het nette bootje s'ak „in zee,* zooals de oude man lachend zei. Van deze gelegenheid maakte Maltje Klee gebruik een boodschap, waarmee zij al dagen rondliep, doch nog niet mee voor den dag had durven komen, aan Helene over te brengen. Ilae vou Plotzon was namelijk een paer keoren in de Echemering en ais zij w'sf, dat mevrouw Schneider niet thuis was, bij haar Mal'je Klee, gekomen en had on 't adree van mevrouw Bonnboff gevaaagd. Wordt vervolgi,/

Texelsche Courant | 1918 | | pagina 1