Piano's en Orgels Reparatieinrichting. Wen, verhuren, stemmen. UITVERKOOP VAN PETTEN Slachtpaarden. BIJ WIEL BANDEN AIKmaarsciie Stoomsteenliouwerij. Angina H.A.V.BANK Te koop gevraagd GHR. GOES, Kroonstraat 3, Regulateurs met soliede koperen werken. WITTE KOZEN. Verkrijgbaar bij J. Ph. Bakker Zoon, Burg Texel. Dr. E. HOEKSTRA'S BLOEDZUIVERENDE PILLEN Dr. E. HOEKSTRA'S ROODE HOESTPILLEN Dr. E. HOEKSTRA'S LIERDRUPPELS Ontvangen 1ste kwaliteit Aanbevelend, M. A. KUIJPER. J. A. BILLEN, WAALDERSIRAAI. Menbelhandel, Meubelmakerij. f. C0E VEIIT, te den Burg, W. H. TIELR03Y. FBUILLBÏO.N. DRIE GENEESMIDDELEN, Bij aankoop worden reiskosten vergoed Helder. Weststraat 58, Honderden in Uwe omgeving ÖANGUINOSE (Vinnni Saoguinosum; in vacuo) R. BAKKER, Warmoesstraat. Fl. 1,80 per doos van plm. 300 pillen. Fl. 1,80 per flacon van plm. 300 pillen. Fl. 2,00 per flacon van 150 gram. welke in den winter in geen gezin mogen ontbreken. Schiedam. -tabletten^ r. Stoa zoon 4LKMAA9 Adj. Inspecteur. uit do eerste hand en van de beste fabrieken, met langdurige garantie. lijden, doordat zij te zwakke zenu wen hebben, en te arm bloed. Maar ook honderden in ons land en daar buiten verklaren dat de hen heeft genezenhunne bloedar moede en zenuwzwakte overwoa- nen een verkwikkenden slaap, ge zonden eetlust, levenslust en ener gie teruggegeven. Neemt ook eens eene proef met de Sanguinose. Wacht U voor oninaak. Prijs per flacon f2,25; 6 fl. f 12,50; 12 fl. f24.—. VAN DAM <5 Co. de Riemerstraat 2c-4. Den Haag. Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. Te Texel bjj G. Dros, Oosterend, T, Buijs en I. Moerbeek den Burg en Joh. Dros, Oudcschiid. gednrende de maand Maart, tegen veel verminderden prijs. Aanbevelend, G. WORTH IK, HELDER. ONTVANGEN": Aanbevelend, Naar het Hoog-Duitsch van Gravin E. von Adlersfeld-Ballestrem. 3) Plotseling bleef z.ü staan, toen zij de Caboinen, het heerlijke openbare park van Florence, genaderd waren, en sloeg Mar cellus voor, een oogenblik op een bank onder een der reusachtige eiken nit te rasten, waarvan Sasoha gebruik zou maken om te zien ot bet rijtuig hen langzaam gevolgd was. Na zioh overtuigd te hebben dat Sascha zioh ver genoeg verwijderd had, begon mevrouw Cbrysopras aldus .Marcellus, ik wil je er geen verwijt van maken, dat je nog jonggezel bent, maar dit jaar word je vijf en veertig jaar oud zeg, Marcellns, weet je dan niet datje verplicht bent te trouwen," ,Z o zegt men," antwoordde de vorBt laohend, .maar dat, Teve Olga, is niet gemakkelijk te bevelen en moeilijk te ver bieden. In dit opziobt ben ik het met Lessing eens.Geen mensch moet moeten. .En de erfopvolging in Hoohwald Moet die aan de jongere linie overgaau P Dat mankeerde er nog maar aan," zeide zij, terwijl zij haar parasol met kracht in 't zand stootte. .Wat gaat mij de erfopvolging aan P Die zal mij geen grijze haren bezorgen want er zijn bij de jongere linie zonen genoeg. Men moet andere ook iets gunnen, vervolgde de vorst kalm lachend. .Neen, dat kan je geen ernst zijn, Mar cellus/ riep de vrouw van den generaal bijna boos uit( ,In zekeren zin wel," antwoordde hij kalm, .maar," voegd, bij er droo.uerig bij, .je heb gelijk. Hoohwald is sedert eeuwen van vader op zoon overgegaan, en in de jongere linie is vrel bloed gekomeD, dat den stam niet veredeld heeft. Maar ik heb mijn tijd verzuimd. Ik begin oud te worden. Uit liefde zal een jong meisje mij niet als levensgezellin de hand willen reiken en om mij voor mijn vorstentitel te laten trouwen, daar heb ik in 't geheel geen lust in. Zoodoende zal de jougere linie dus toch wel de erfopvolging aanvaarden." .Nous verrons, nous verrons," zeide zijne zuster, met eene geheimzinnige uitdruk king op het gelaat, en daar Sasoha met hot rijtuig aankwam, vervolgde zij.Wfj zullen dat thema nog wel eens bespreken niet waar, MaroellusP Want dat was toch niet je laatste woord. Nn moet je me beloven, van avond mijn gast te zijn. Het is mijn jour fixe, en je znlt eens zien, over welk een interessanter), internationalen salon ik beschik. Dus je komt, niet waar au revoir." En weg reed ze met Sasoha, in haren gehumden landauer, de Via dei Re Umberto in. Het was laat geworden, toen vorst Hochwald by zijne zuster aankwam, die hem al beknorde, dat hjj zoo laat kwam daar zij graag had gezien, dat hij haar bjj de ontvangst behulpzaam was geweest. Toen stelde zij haren broeder aan de aan zienlijke dames en heeren voor, die in den ruimen salon tegenwoordig waren. „Ei nu naar de koningin," zeide me vrouw Cütysopras, terwijl ze haren broe der een arm gat. „Dus koninginnen heb je ook al onder je gasten P" vroeg de vorst. „Koningin Daria, weet je," a itwoordde zijne zusters met een trotsoh lacbje. „Men geeft zich een weinig m9t politiek af, dat geeft ons zoo'a diplomatiek geucjo als ik het zoo mag nitdiukaeu. De koningin brengt den winter hier officieel voor haar gezondheid door, maar ieder weet, dat het een soort van verbenning is. En daar zij eene Duitsohe van geboorte is, hebben we onze opwachting by haar gemaakt dat was een wenk van Boris, weet je, die van zulke zaken goed op de hoogte is. O, het is tooh heerljjk, als men een zoon heeft, die van de hooge diplomatie geheel op de hoogte is." Marcellus Hoohwald was het daarmede nu niet volkomen eens, maar bjj Spaste wel op, het zeggen. Het volgende oogen blik stond hij voor de koningin, die in een klein salon reoipieerde. Zij hield hem wel een kwartier lang aan de praat, met haar bekoorlijke stem en hare schoone, maar treurige oogenwant zijn naam was haar niet onbekend. Daarna groette hij de hooge Vrouw en ging met zijne zustor de zaal in, toen de laatste met de woorden„Ah, daar is ouze lieve juffrouw Grant," op een schoone dame, met rood haar, afkwam, .Mij dear child, hier breng ik jo mijn broeder, vorst Hoohwald." sprak zij tot de schoone, zeer pikante Amerikaansche. Mevrouw Chrysopas verwijderde zioh hierop, want hare plichten als gastvrouw riepen haar weder naar een ander gedeelte van de zaal. Fuchsia Grant was een schat rijke dame, die naar Italië was gekomen in de hoop daar, in rail voor haar geld, een Europeeschen baron, graaf of zoo iemand te huwen. Hare mameren waren overigens nog echt Amerikaanech, wat zeer in den smaak viel van mevrouw Chrysopras, die nog altijd hoopte, dat baar „zoete" Boris zijn oog op hsar zou laten vallen, omdat, zooals zij zeide, haar zoon de kleine .Habenichts" van een gravin onmogelijk kon bnwec. „Aha, dat is dus de schoondochter naar deu smaak mijner zuster," dacht de vorst terwijl hij htiar tecsiuiks iu oogensohouw I nam. „Hm op die Yanbee-giil zou il verlieven wanneer zij van mijn genn was." IntU8schen had .miss I-reckon of Nev York", zooals haar bjjnasm was, den vore van haar kant zeer ongegeneerd door eei face a main bekeken. Nadat zij zijn tite vernomen en een gesprek met bem aangc knoopt had, gaf zij op onomwonden wij® te kennen, dat zij zich voorgenomen bai een Duitsoben vorst te bnwen. „U bewijst mijn vaderland te veel eei mejuffrouw," antwoordde de vorst ernstig Op dit oogenblik kwamen er meer heerst die door een van hen aan de Amerikaanschi wenschten voorgesteld te worden, en vors; Hoohwald maakte van dezen gunstige om standigheid gebruik, om naar Boris ei Sascha om te zien, „Dit zal niemand mij kwalijk nemer,' dacht hij, zioh door do menigte een weg banend. „Maar wie, in 's hemels naam, if die oude hèer daar P Dien moet ik ergem meer gezien hebben." Ü9ze uitroep gold een oud heer, die aas een post van de deur stond en het gezel schap tamelijk oaverscbillig stond aan te staren. Zijn haar was wit, tooh kon bij nog niet ond zijn, wat een zeker iets ia zijn sohoone, voorname rustige trekken verried, en de blauwe oogen ouder de witte wenkbrauwen waren nog te weinig ingezonken, om van hoogen ouderdom te getuigen. Getroffen door het uuerlijk van dezen heer, wiens trekken bem, hij wiet niet aan witn, herinnerden, giog Hoohwald naar hem toe en stelde zich, terwijl bij zijn naam noemde, voor. Verrast zsg de vreemde h?er op. .Wij zgja ou ie bekenden, waarde vorst," antwoordde hij in 'c Daitcch. „Evenwel zal u mij nauwelijks meer her- kennen want in de twintig jaar, sedert ik u voor het laatst zeg, ben ,k wit gewa den, terwijl u bijna met veranderd is. Ik beu Luds-ig Enestein." Beveelt zich beleefd aan. Groote voor raad Levensverzekering. Arbeidscontract verzekering. Siekte- en Ongevallenverzekering. Individueel en Collectief, raagt inlichtingen aangaande premie i coulance bij uitkeeriug bij den heer is een veel voorkomende keelziekte, welke U voor komen kunt door een geregeld gebruik der LIA-ta- bletten. LlA-tabletten zijn een uitstekend middel tegen alle catarrhale aandoeningen der ademhalings organen. Door hun fijn verfrisschend aroma worden zij ook met succes aangewend tegen een slechte mondreuk. Prijs f0,75 per doos bij drogisten en apothekers. Eischt onze handteekeningL. I. Akker, Rotterdam. I tegen hoest verkoudheid, keelpijn

Texelsche Courant | 1919 | | pagina 4