THE FLYING BIOSCOPE twee voorstellingen. A Stervend Weenen. JE alle soorten huidei^ LichtleelcLsnavon&en over Spanje ®1 $@©E!¥ 5 *eraen#(l i euw onze landerijen nabij Cocksdorp, DOOD! Deze film zal U doen brollei gieren en proesten van 't lachei" ^ia afloop Bal. Dansclub T. O. G In een klein deftig gezin V eenvoudig keukenmeisje stalhouderij hebben overgedaan aan de Heeren C. KALIS Zd._ Stalhouderij van de Heeren Knij per Kind hebben overgenomen Adverteeren doet verkoopefl. Predikbeurten M:arkibefi'. »fceu CHARLIE CHAPLIN, PUROL. Bet Horntje. Be Cocksdorp, 29 Jan. 24 Januari. De eerste sneeuwklokken bloeien reeds en de vroege tulpen komeD boven den groDd, alsof het al Maart was. Op den kouden grond komt de spinazie zelfs al op. Zoo lezen wij in het Leidsch Dagblad' Pensionneering na 40 jaren dienst en van 60-jarigen hef tijd. ue Veree'<iging van directeuren en commiezen der posterijen en telegrafie heeft aan de regeering verzocht te bepa len, dat ambtenaren met 4U jaren dienst of van 60-jarigen leeftijd op hun ver zoek kunnen worden ontslagen op een wachtgeld, dat gelijk is aan het volle salaris, tot zij aanspraak op pensioen verkrijgen. Zomertijd. Terwijl in Nederlandsche landbouw kringen stemmen opgingen tegen 't bestendigen van den zomertijd, is in Frankrijk een wetsontwerp ingediend om dezen in het vervolg in Frankrijk en Algiers telken jaren te doen ingaan op 31 Januari en eerst 23 October te doen eindigen, een en ander met het oog op de de kolenbesparing In België gingen reed stemmen op om dit voor beeld te volgen, meldt De Veldbode. Met den dood voor oogen. Een wisselwachter der Noord Ooster Locaalspoor was bezig met het smeren van wissels en was daarbij gaan zitten op de rails. Natuurlijk alle aandacht bij zijn werk hebbend, dacht hij er niet aao, dat het de tijd werd, dat een trein zou komen Plotseling begon de man eenige caprioles te maken en met zijn pet te zwaaien, daarbij voortdurend schreeuwende. Wat was er gebeurd? Op het station was bericht gekomen dat de trein van het voorgaande station was vertrokken het stationspersoneel trok daarop de wissels in den goeden stand, doch bemerkte niet, dat onze wisselwachter daarbij met zijn broek turschen den wissel beklemd raakte. De man in angst zat iDtusschen nog maar steeds te schreeuwen en met de pet te zwaaien, inmiddels zich allerlei visioenen vooi den geest halend van wat komen zou. Gelukkig bemerkte men nog intijds wat er gaande was en kon men den man uit zijn niet benijdenswaardige po sitie verlossen. N. Coev. Ct. Burgerlijke Stamt der Gemeente Texel, Zondag 1 Februari 1920. HERVORMDE GEMEENTE Burg, v.m. 10 Va uur Bidstond 413 V 8§ ÜT KNTIB N door Dr. E. L. SMIT te Boxmeer. Hebt gij noodig M Manufacturen, als: Costuums Dekens Lakens Lingeries Luiermand art. Schorten, enz. enz. Betrek dan zelf van de Engrosmagazij nen. I' hespaart dan veel geld. Vraagt direct gratis prijscourant „Noord Nederland" afd Manufacturen. Wijk B 35 Leeuwarden. geeft Zondag i Febr in de zaal van Hotel Texel nog Voorziet U bijtijds van plaatskaarte: om teleurstelling te voorkomen, te de Cocksdorp. Door omstandighedei- wordt de Soirée op 1 Feb/ een week TTITGESTEllF G. W. KEPPEL, Te koop gevraagd: grond in aanraking, wat de ontkieming bevor dert, 2e. het grondwater kan daardoor beter naar boven opstijgen. Om de jonge grasplantjes niet te lang van licht en lucht verstoken te doen blijven, be veelt spr. aan, de haver groen te doen maaien, ingekuild, dan wel op ruiters gedroogd, vormt het een uitstekend veevoeder. Op deze wijze den akker behandeld, heeft men in den herfst een mooi grasgewas, dat kan worden gemaaid of afgeweid. Mannen van ondervinding, zegt spr., raden het in korten tijd .afweiden met klein vee ten sterkste aan. Op Texel levert dat, met de vele schapen, geen bezwaar op. Ook het volgend jaar past men die methode, in korten tijd af laten weiden, toe, men heeft dan, naar beweerd wordt, geen last van de sukkeljaren, die bij een andere behandeling zoo vaak voorkomen. Welke grassen moeten worden uitgezaaid Spreker raadt hiervoor het volgend mengsel aan Italiaansch zaaigras en Engelsch zaaigras, als vroege grassen, veldbeemdgras en ruw- beemdgras, verder kamgras, op Texel veelvul dig voorkomend, beemdlangbloemgras en Ti- motheegras. Kropaar als een grof gras, vosse- staart dat in onze gewone weiden niet voor komt, en wollig zorggras, witbol, een gras van geen beste kwaliteit, kunnen meent spr. wel achterwege worden gelaten. Wanneer gezorgd wordt voor goede be mesting en ontwatering, kunnen meent spr. de aanbevolen grassen een goede weide vormen. Een weinig reukgras, alhoewel zelf een min derwaardige soort, zou spr. om de geur, in het zaadmengsel willen opnemen, zoo ook een weinig witte klaver en overblijvende roode klaver. De vraag, moet men al de aanbevolen gras sen uitzaaien en hoeveel van elk, wenscht spr. liever hier niette beantwoorden, (ook later niet toen de heer Roeloffs om een recept vroeg.) Spr. geeft aan, dat veldbeemdgras en ruw beemdgras, als de eenige uitloopersvormende grassen, onder de aanbevolen grassen, volgens den heer Rauwerda, door hem herhaaldelijk als specialiteit genoemd, beslist noodzakelijk zijn om een gesloten weide te vormen. Om de weide te doen slagen, is beslist noo- dig, dat de grond in goeden bemestingstoestand verkeerd en spr. raadt dan ook aan, wanneer zulks niet het geval mocht zijn, er is tegen woordig weer kunstmest genoeg, strooi er maar genoeg op, het zal zich zeker betaald maken. Na de pauze bestond gelegenheid over het onderwerp van gedachten te wisselen waar van een vrij druk gebruik werd gemaakt. De heer R. P. Keijser Cz. informeerde naar Westerwoldsch zaaigraszaad en Rood Bra- bantsch klaverzaad, zaden die hier veelvuldig worden uitgezaaid. De heer Nobel antwoordt dat Westerwoldsch zaaigras een variëteit is van het Italiaansche zaaigras en evenals rood Brabantsche klaver uitstekend geschikt is voor kunstweiden, om de hooge opbrengsten. Voor blijvende weiden zijn ze niet aan te bevelen. Of er verschil in het mengsel voor zware en lichte gronden moet worden gemaakt, mede een vraag van den Keijser, zou spr. niet dur ven uitmaken, proeven zouden dat moeten uit wijzen. In verband met de vraag van den heer Keijser naar het percentage kiemkracht deelt spr. mede, dat door hem zijne bemiddeling is aangeboden bij den aankoop van gras- en kla verzaad voor blijvende weiden en dat het zaad dan op zuiverheid en kiemkracht zal worden onderzocht. Wanneer er onder de aanwezigen mochten zijn, die daarvan alsnog willen gebruik maken dan bestaat daartoe de gelegenheid zich schrif telijk op te geven. Per bunder dient dan een bedrag van f 100,op de Bank vanWisselink te Alkmaar gestort. Over verschillende andere 'gras- en klaver zaden wordt nog van gedachten gewisseld, ook over het uitzaaien in den herfst en het al of niet in het mengsel opnemen van alle aan bevolen grassoorten. Bij de hceren boschwachters, ter vergadering aanwezig, die bij den aanleg van blijvende weiden zeker ruimschoots ervaring hebben op gedaan, informeert de heer Nobel daarnaar. De heer Epe merkt op, dat door hem met uitzaaien zonder dekvrucht de beste resultaten zijn bereikt, doch dat bij de andere proeven, de dekvrucht steeds rijp geoogst werd. Verder deelt de heer Epe mede, dat hem steeds is gebleken, dat van de uitgezaaide grassen slechts Timothee en Eng. raaigras blijvend zijn gebleken, na 7 jaar wordt ook beemdgras niet meer in de weide aangetroffen. De heer Klimp .zou een onderzoek naar de grassoorten in onze weiden gewenscht achten en meent dat het loonend zou zijn, de vele graslanden op Texel, die meer stekels, made liefjes, boterbloemen en onkruiden dan goede grassen bevatten, te doen ploegen en later op gemelde wijze met goede grassen te bezaaien. De heer Nobel is mete den heer K. eens dat zulks aanbeveling zou verdienen en zegt dat bij den lateren aanleg tot weide van de ervaringen van thans betreffende te zaaien grassoorten kan worden gebruik gemaakt. Nadat nog de heer Klimp heeft aangedron gen vooral alle aanbevolen grassen te doen uitzaaien en de heer Nobel heeft opgemerkt het daarmede eens te zijn, wanneer vooral ruim voldoende zaad woidt uitgestrooid, sluit de voorz. met dank en tot weerziens aan den spreker de vergadering. Gisteren kwam ons per geruchte ter oore, dat er opnieuw een verzakking aan het Horntje zou hebben plaats gehad. Wij hebben heden ter bevoegde plaatse daar naar geinformeerd en kunnen onze lezers volkomen geruststellen. Van een oeverafschuiving of verzakking van den bodem is thans geen sprake. Tengevolge van den aanslag waren eenige zakken bezweken. Het zand was daardoor weggespoeld en zoo was het noodzakelijk geworden, andere zakken zand daarvoor in de plaats te stellen. Vandaar het gerucht. De boerenplaats „Capnio's Burg" in den Prins-Hindrikpolder, groot 39,20,50 H.A. heeft in opbod mogen gelden f44575,—. Hedenavond zijn de mannen, die de wacht op de „Johanna" hielden en de noodvlag had den geheschen, van het schip gehaald. Van morgen lag het op zijde en vreesde men, dat het zou breken. De reddingsvlet, welke in de davids hing, heeft men los moeten snijden, daar een der davids brak. Ze ging onder het schip door en brak door midden. Alles, wat los was, is van het dek gespoeld. Het schip is zwaar lek. De kans om het af te brengen wordt hoe langer hoe minder. vt.n 24 tot ea met 30 Jao. 1920. GEBORENTrijtrj?, d.v. Auke Knol eo Trijn je Krul. Sara, d.v. Harinus Cornells Pladdet enCatharina Haak. GETROUWD: Cornelia Drijver en Anna Neef. Marti us W itta en Neeltj-s Smit. OVERLEDEN Heudrik Bo^n Pz. ljaar. Levenloos aangegeven, 2. samenkomst in de Kerk, 'sar. 7 uur Openb. Samenkomst onder leiding van den br. T. van Essep, va Rotterdam. Koog, v.m. 10 uur ds. Pijnacker Hordijk. den Hoorn, n.m 10 uur ds. Vit-ser. Oudeschild, nrn. hait 3 ds. Pijnacker Hordijk. Oosterend, v.m 10 uur Ds v. Grasstek. Cocksdorp, n.m. half 3 ds, van Grasstek. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur Leesdienst. n.m. 3 uur DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, v.m. 10 uur ds. de Maar. .Oosterend, 'sav. 7 uur ds. de Maar. den Hoornv.m. 10 uur ds. Kuperus bm—May» Schapen (vette) f ,00 a f .—00 224 Overhouders f 35 a f 59,00 35 Biggen t 25.00 it f 50.00 Boter 1 2.80 a 1 3,00 per K.G. Kilte'oren 112 00 n 14.00 per IOC. Houdt altijd een huidzalfin huis. 5 Men dient een betrouwbare zalf te kennen of liever nog in huis te hebben om haar in geval van nood te gebruiken. En wel, omdat de ergste huidkwalen aanvankelijk zeer gering kunnen zijn Een ruwe, korsterige huid, jeuk, een pijnlijk of brandend gevoel, vurigheid, puistjes of vlekken kunnen het begin zijn van een der vele bedroevende vormen van eczeem, dauwworm, gordelroos, psoriasis, schurft of andere vormen van huidziekte Om te voorkomen dat de kwaal zich uitbreidt, is zindelijkheid en spoedige aan wending van een antiseptische zalf aan te bevelen. Het succesvol resultaat zijnde van jaren lange onderzoekingen bevat Foster's Zalf de antiseptische, verzachtende en genezende bestanddeelen, die het best geëigend zijn om de ontsteking, pijn en prikkeling van alle jeukende huidziekten ie doen bedaren Foster's Zalf droogt niet te spoedig op, laat zich niet te gemakkelijk afvegen en zij dringt tot elke plek door. Aanwending bij het uitbreken van de kwaal voorkomt uitbreiding en verzekert baat. Poster's Zalf dient niet voor open wonden doch uitsluitend voor jeukende huidziek ten en is een uitstekend geneesmiddel voor in- en uitwendige aambeien. Let op den juisten naam Foster's Zalf Te den Burg verkrijgbaar bij T. Buijs a f 1,75 per doos. 34 GETROUWD: C. DRIJVER en A. NEEF, die, mede namens wederzjjdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Den Burg, 27 Januari '20. GETROUWD: M. WITTE en N. SMIT, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank betuigen voor de belang stelling hij bun huwelijk ondervonden. T xel, 30 Januari '20. Schagen, 29 Jan. Aangevoerd: Uit de Schager Courant: Vette Koeien 1 400 a f 685.—: 15 Nuchtere kalveren i 25 a f 45,00 Heden overleed, ca een kortstondig lijden onze eenigste lieveling HENDRIK, in don nog jeugdigen leeftijd van U/a jaar. Zijn diepbedroefde Oudere, P. BOON. 8. BOON—Backer. Keogeretr. den Burg, 29 Jan. 1920. Dinsdag 3 Febr. den Hoorn, 7 uur. Collecte. Woensdag 4 Febr. den Burg, 7Va uur, in Ebenhaëzer, Entree 25 ct. Donderdag 5 Febr. de Waal, 7 uur, Collecte. Vrijdag 6 Febr. Oosterend, 7 uur, in de N. H. Kerk Entree 20 ct. Betreffende alle aangelegenheden van gelieve men zich uitsluitend te wenden tot onzen opzichter, den hr. Th. REUVERS. L. VAN LEEUWEN Zoon, Sassenheim. Eerste voorstelling 's middags 5 uur. P Tweede voorstelling 's avonds 8 uur Als hoofdnummer zal gegeven worden! drama in 5 acten, en een klucht ••■an den wereldberoemde filmkomiek Tevens zal er in de avondvoorstelling een film gegeven worden van Deze film Rat U zien alle ellende, di er beerscbt in de millioenenstad. Tijdei dat deze film vertoond wordt, zal de muzie de film niet begeleiden, daar er b(j dei ellende geen muziek toepasselijk ia.c De prijzen der plaatsen zijn voor i middagvoorstelling 10 en 20 ct en voo de avondvoorstelling eerste rang 80 e tweede rang 40 ct. Dansonderwijzer. barsten, kloven en springende i, winterhanden en wintervoeten. Gebruik ende Lj eten. I. bij HaarJero, eenigzins buiten, aau de trao wordt met Mei een gevraagd. P.G. Genegen huiswerk t] verrichten. Loon naar bekwaamheid. Br. tr. onder No. 6Boekh. W. F. HOOG KAMER, Haarlem. Prijzen als volgt: Koehuiden 65 cent per pood, 'i Paardebuiden f25 00. Zwarte katten f 3,_ tot f6,'-.' Wilde Kon^jnenhuiden 55 cent. Tamme go Hazenvellen go Sebapevellen tot f 15*-. Witte Hermelijn f i^go, L. VERMEULEN. ARIE EELMAN Jbz. Ondergeteekenden berichten hiermede- dat zij de Dankend voor het genoten vertrouwen bevelen zij hnnne opvolgers beleefd aan, KUIJPER KIND. |1 In aansluiting met bovenstaande, be richten ondergeteekenden, dat zij de en bevelen zij zich in ieders gunst aan. Voor nette en billijke jbediening zsl worden zo ggedragen. Tel. no. 15. C. KALIS ZOON. e' - K

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2