Gemengd Nieuws. Bij eerste suppletoire begrooting 1919 werden de kosten voor oprichting Electrische Centrale voor verlichting den Burg geraamd op f61,000. Thans is gebleken, dat die met inbegrip aan koop reserve materialen, uitbreiding net en over brengen stroom voor straatverlichting op afzon derlijke lijn uitgevoerd, te zamen f 63,500 hebben bedragen, zoodat een bedrag van f 2500, thans nog ongedekt is. Besloten wordt een leening tot dat bedrag te sluiten tegen hoogstens 6 pet., aflossing uiterlijk 1925. Ter voorkoming van misverstand, zou de heer de Graaf het gewenscht vinden, dat een leening voor het Gem. Elect. Bedfijf, ook als zoodanig op de agenda wordt geplaatst, hetgeen door den voorz. wordt beaamd. De heer C. de Hon heeft getoond vol doende capaciteiten te bezitten om als bedrijfsleider op te treden. B. en W. stellen voor, gezien de stijging van de mon teurssalarissen, de jaarwedde te verhoogen van f1900 op f2100 met vrije woning en licht Waartoe wordt besloten. Met algemeene stemmen wordt de heer C. de Hon benoemd. Van het terrein bij de Koog waarop de woning, verhuurd aan den Rijksveldwachter aldaar zou worden gesticht, blijkt de buurt de Koog reeds meer dan 30 jaren als be- zitsier te zijn opgetreden, die niet bereid is zonder schadevergoeding van hare ver meende rechten afstand te doen. Nader overleg heeft tot resultaat gehad, dat de Buurt besloten heeft voor een bedrag van f400 het ter vrjje beschikking van de gemeente te stellen Het terrein is 2050 M3 groot, waarvan 1375 M3 laag gelegen en uitsluitend geschikt voor weiland en waarvoor een der belen dende eigenaren een bedrag van f 150, wil geven De overblijvende 675 M3 uit stekend geschikt voor bouwterrein komen dan de gemeente op rond f250,— off0.40 per M3. Voor de te bouwen woning is 875 M3 voldoende, de overige 300 H3 kunnen nog veilig op f300 worden geschat. B. en W. zijn dan ook tot de conclusie gekomen, dat het gemeentebelang mede brengt het niet op een rechtsgeding te laten uitloopen, doch op het aaDbod van de Buurt in te gaan. De heeren Boon en de Vries kanten zich aanvankelijk tegen het voorstel. De heer Dijt licht toe, dat alle onge nummerde wegen op het kadaster staan ten name van de gemeente, ook die in onderhoud bjj het Waterschap de 30 gem. polders, en dat z. i. de gemeente ook aan verschillende buurten, wegen in onderhoud heeft afgestaan, die daarvoor de lusten, het verhuren van het grasgewas kregen. Z. i. gaat het niet aan de inkomsten aan een buurt te ontnemen, zij kunnen dan geene uitgaven meer bestrijden. Na eenige discussie wordt ten slotte met 11 tegen 2 stemmen overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Tegen stemmen de heeren Mets en Dekker. Op voorstel van de commissie, door den Raad ingesteld, wordt besloten tot rioleering en demping van de sloot. Insgelijks wordt op voorstel van de com missie besloten niet in te willigen het ver zoek van den heer C. Boon betreffende den aanleg van een verbindingsweg Waalder- straat—Tuindorp bij het Witte Kruis. In hoofdzaak adviseert de commissie niet op het verzoek-Boon in te gaan, omdat de weg in aanleg te smal is en voor meer dan de helft niet aan behoorlijk bouw terrein gelegen. Ook het aanbod van bouwgrond a f2,— per meter wordt op voorstel van de com missie van de hand gewezen, De voorz. brengt namens B. en W. de commissie dank voor hare bemoeiingen. Bij de rondvraag vraagt de heer Kikkert nadere inlichtingen betreffende de aanbe steding te de Koog. De voorz. deelt mede, dat besloten is op advies van den gemeente opzichter het werk in eigen beheer uit te voeren, er waren aanwijzingen die een complotje deden vermoeden, vooral wat het metselwerk betrof. Nog informeert de heer Kikkert naar het uitbreidingsplan. De voorz. geeft te kennen dat een zoodanig plan niet bestaat. Een teekening is indertijd ontworpen en aan den Raad ter inzage gegeven, een plan is nooit vastgesteid. De heer Kuip stelt voor, nu het markt terrein van boomen ontbloot is, het meer onder een lijn te brengen. De heer Keesom meent, dat thans met het oog op de hooge kosten een algeheele verbetering niet kan worden ondernomen, waarmede de voorz. instemt. De heer Vlaming vraagt verbreeding van de z.g. Elleboogsteeg aan de Koetebuurt te Oosterend, de belendende eigenaar Tim mer is tot medewerking bereid. Tevens wijst de heer VI. op den vuilen toestand nabij Oosterend speciaal aan den weg naar Oost. De voorz. zegt onderzoek en verbetering toe. Een voorstel tot afschaffing van kermis op Zondag, wordt na bespreking door den heer de Vries ingetrokken, evenzoo een voorstel om het scheuken van sterken drank gedurende de kermis te verbieden. Wat het laatste voorstel betreft, belooft de heer de Vries om de volgende vergadering weer te zullen indienen. De heer Boon vraagt of het gemeente bestuur bekend is, dat door textielfabri kanten stoffen worden aangeboden tegen prjjzen beneden de kosten der grondstoffen en verklaart zich bereid nadere gegevens te verstrekkenwaarvoor de voorz. zich aanbeveelt. Op voorstel van den heer Keesom wordt besloten met het oog op elders heerschende tongblaar in het belang van den a s. uit voer van lammeren, aan den Minister te verzoeken, den invoer van vee naar onze gemeente te verbieden De heer de Graaf vraagt beschikbaar stelling van het z.g. Groentje te den Burg voor manege bij de keuring van dekhengsten terwijl de heer Mets onderzoek vraagt be treffende aanstelling schoolartsen. De voorz. wijst den heer Mets op de van hoogerhand te dier zake ontworpen regeling. Ontevreden is de heer Dekker, die ge wezen had op een gebouw geschikt voor vischafslag staande in het Noorden, waarop B. en W niet zijn ingegaan, hetgeen hem de opmerking ontlokt: „in het bouwen door de gemeente zit muziek." Beleedigd gevoelt zich de heer Dekker door den heer Dijt, die als wethouder voorbij het werk aan den Noorderdijk is gegaan zonder daarnaar te zien. De heer Dijt licht toe met het waterschapsbestuur daar te zijn gepasseerd voor een inspectie waterschapszaken betreffende, die van 's morgens 9 tot 's middags 5 uur duurde. Nog wijst de heer Dekker op den slechte* staat van een deksel op een zinkput aan de Waalderstraat te den Burgde voorz. zegt voorziening toe. Over het voetpad Oost deelt de voorz. mede, dat een der eigenaren uitvoering van het werk heeft belet, zoodat besloten is de verdere uitvoering te laten wachten totdat men wijzer is geworden. De openbare vergadering wordt daarna geschorst voor behandeling van punt 19. Reclames belastingen De prijs der eieren zal tegen Paschen 4 a 5 cents zijn aldus de meening der Limburgsche kippenhouders. Op de eiermarkt te Tiel waren Maandag ruim tweemaal zooveel eieren aangevoerd als verleden week (ruim 90,000). De prijzen liepen terug van 10—13 op 7-9 cents per stuk. Leerlooierijen Wegens overproductie (de schoenen zijn ook zoo goedkoop) dreigt in de leder-industrie malaise. Eenige leerlooie rijen, zoo meldt men ons uit Eindhoven zullen binnenkort personeel ontslaan. Ned. Nikkelen munt. Naar verluidt, heeft de Mond Nickel Company een groote bestelling van de Engelsche regeering gekregen om de Britsche munt van nikkel voor nieuwe muntstukken te voorzien, die in plaats van zilveren munten zullen uitgegeven worden, nu het zilver zoozeer in prijs is gestegen. 12. Geldleening. 13. Regeling jaarwedde Chef-Machinist electriciteitsbedrijf. 14. Benoeming Chef-Machinist alsuoren. 15. Dading inzake grond uoor ueiduiach- lersiuoning te de Koog. 16. Demping sloot Wittekruisweg. 17. Verzoek C. Boon om uergunning weg aanleg. 18 Aanbieding bouwterrein C. Boon.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 6