Aanbesteding, ,,Het Witte Kruis" Uitslag van gehouden Verkoopiogen. Vrijdag 19 Maart a s. UITSPANNING DOOR INSPANNING UITVOERING „Als de kersen bloeien Na afloop Bal. Algemeene Vergadering N. V. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming. Vergadering van Aandeelhouders Tuinbouwvereeniging „TEXEL." niet meer geveild. trachten aan te besteden het vergraven van a. de tochtsloot van de Breg tot den grooten driehoek van des staat. b. de tochtsloot van het Elzebosch tot de Oaterkoog. Uitslag: der aanbesteding- van bet bonwen van een vischafslag: aan de haven te Gudeschild op Maandag jl. iDgekomen waren 2 biljetten: M. Blom Jz. Oudeschild f 5777,— Gebr. Timmer Oosterecd f 5690,— De gunning is aangehouden. Oosterend 15 Maart Bij den bakkersknecht van den Brink brak brand uit. De vrouw snelde ont steld naar buiten om hulp te roepen. Gelukkig was spoedig aanwezig de 72- jarige J. Bakker Jz. die al meermalen getoond heeft cordaat te kunnen optre den. Ook nu gelukte het hem in zeer korten tijd het gevaar af te wenden. De schade was bierdoor niet heel groot. Eere aan den wakkeren grijsaard voor zijn flmk aanpakken, zoodat in een volk rijke buurt geen ernstige verliezen be hoefden.geleden te worden. IN MEMORIAM. In de godsdienstoefening, die hier gis teren in de Doopsge. Kerk werd gehou den, gaf de predikant de droeve mede- deeling, dat in het Ziekenhuis te Helder ter eeuwige ruste was iDgegaan de hr. C. Roeper Jz., bij zoovelen bekend. Reeds vele jaren was hij organist bij deze ge meente en wel voor de drie verschil lende dorpen. De heer Ds. de Maar sprak woorden van warme waardeering over wat hij voor de gemeente is ge weest. Steeds wist hij door zijn spel wijdiDg te geven bij de bijeenkomsten en zeker zal de heer Roeper als zooda nig gemist worden. Maar ook in de kringen der landbou wers zal zijn heengaan zeker voorloopig een leegte geven. Hij toch was secretaris van het waterschap De Dertig Gemeen schappelijke Polders en ook van de pol ders Waalenburg en Prins-Hendrik pol der. Ook als zoodanig heeft hij 'zich een goeden naam weten te verwerven, èa door zijn keurige boekhouding èn door de goede en vriendelijke wijze, waarop hij inlichtingen verstrekte. Zijn echtgenoote en eenigst kind zul len hem zeker in de eerste plaats mis sen, maar ook vele anderen zullen stel lig zijn heengaan diep betreuren. Dat bij gewoekerd heeft met zijn talenten en niet te vergeefs heeft geleefd, moge ti oost brengen daar, waar men hem zal missen. Moge zijn nagedachtenis in dankbare horionerii g blijven 1 Zijn assche ruste in vrede De tooneelvereeniging L. i. D. (Liefdadigheid is Doel) van Oudeschild mocht zich Zondagavond in „Het Wapen van Amsterdam" in een flinke opkomst verheugen, daar ruim honderd personen aanwezig waren. Men weet, dat deze vereeniging door en voor de liefdadigheid is geboren ze bestaat uit dezelfde krachten, die met St. Nicoiaas op verschillende dorpen een lied hebben gezongen en giften hebben verzameld voor weduwen en weezen. Dit gaf aanleiding om voort te gaan op den liefdadigheidsweg. Dit deelde ook de voorz. de heer Dijker mede, toen hij aan allen het welkom toeriep. Dit wel kom werd herhaald bij het zingen van een lied door alle leden. Vervolgens werd hetzelfde programma afgewerkt, dat men te Oudeschild heeft gegeven. -Verschillende dames zongen liederen en twee heeren gaven in een kamerstukje op koddige wijze te kennen hoe ze naar een concours waren ge weest. Dit alles gaf een 'aardige af wisseling bij de twee tooneelstukjes, die gegeven werden. „De verloren Zoon", een ernstig stuk, werd goed weergegeven, de verschillende rollen waren in goede handen menigeen was bewogen bij de aangrijpende momenten, die in dit stuk voorkomen en die natuurlijk vertolkt werden. Verder heeft men tranen ge lachen bij het kluchtspel „Een knap stel". Hierin was Hannes onverbeterlijk, ter wijl ook de andere rollen goed vertolkt werden. Kritiek wordt niet gegeven. ^>e vereeniging is nog zeer jong en ge schoolde krachten mag men er nog niet bij verwachten. Maar het geheel heeft goed voJdaaD, dit bewees het gedurig applaus en menigeen had ook een waar- de9rend woord over wat vertoond werd In het slotlied werd gezongen van een tot weerziens en dat kaD zeker weder- keerig zijn. Gaarne wordt aan L, i. D. een lang en bloeiend leven toegewenscht, èn om het edel streven èu om c:e goede kr.ichten, die bij oefening zeker cot seaoone ontwikkeling kunnen komen. Zondag 31 Maart 1930 HERVORMDE GEMEENTE Burg, v.m. 10 uur ds. Kroese. Oen Burg—Texel. HET BESTUUR. Afdeeling- TEXEL. .Allen, die nog; iets te veilen hebben, kunnen dat DONDEHDAGmiddag nog brengen, want er wordt vooreerst Algemeen was men van gevoelen niet tot liqudatie te moeten overgaan, nu de Algemeene Centrale Bank bereid was de zaken te willen overnemen en hier een correspondentschap te stichten en het bestuursvoorstel werd ten slotte met eenparige stemmen aangenomen en het bestuur gemachtigd deze acte te teekenen De N.V. Texeische Middenstands-Credietbank te Texel besluit over te dragen aan de N.V. Algemeene Centrale Bankvereeniging voorden Middenstand gevestigd te Amsterdam, alle activa en passiva der N.V. Texeische Midden stands-Credietbank te Texel, welke overdracht wordt besloten een terugwerkende kracht te hebben vanaf 1 Januari 1920. De Algemeene Centrale Bankvereeniging voornoemd, verklaart zich hiertegenover bereid de aandeelen der N. V. Texeische Middenstands- Credietbank te Texel over te nemen en daarvoor in de plaats te geven aandeelen der Algemeene Centrale voornoemd. Aldus besloten in de buitengewone Algemeene Vergadering van Aandeelhouders, gehouden op 12 Maart 1920. De heer Adriaanse, die de zaken had voor bereid en ze met het bestuur van de vennoot schap nader zou afwikkelen, dankte de vergade ring voor dit besluit en sprak de hoop uit, dat binnen afzienbaren tijd het correspondent schap toch weer in een eigen bank zou worden omgezet. Dat te bewerken, daartoe deed spr. een beroep op de middenstanders. Met een woord van dank, in het bizonder aan den heer Adriaanse,.sloot de heer Wage maker daarna de vergadering. Zaterdagavond vergaderden hier de leden van de hier bestaande fondsen, gewoonlijk Zieken- en Begrafenisfonds geheeten. De Directeur van eerstgenoemd fonds, de heer J' Daalder Dz. riep aan de niet zeer vele aanwezigen het welkom toe en hoopte dat de kleine opkomst niet aan gebrek aan belangstel ling te wijten mocht zijn. Verder sprak hij een woord van warme hulde ter nagedachtenis aan den in de vorige maand overleden heer J. Bruin Jz. die van 1872 tot aan zijn verschei den Commissaris van het fonds is geweest en steeds heeft getoond, hiervoor daad zoowel als raad ten beste te hebben. Zijn nagedachtenis werd ter voortleving bij allen aanbevolen. Met den w'ensch, dat de besprekingen van vriendschappelijken zin zouden mogen getuigen werd de bijeenkomst geopend. De Directeur van het Ziekenfonds gaf een overzicht van zijn gehouden beheer over 1919 Hieruit bleek, dat de ontvangsten hadden be dragen f1139,671/., en de uitgaven f1118,75'.., zoodat het batig saldo bedraagt f20,92 terwijl de bezittingen hiermede op 1 Januari j.l. be droegen f773,70. Voor geneeskundige hulp was uitgekeerd fl070,22'/s aan bodeloon werd voldaan f30 en voor de Vereenigingen „Witte Kruis" en „Wijkverpleging" ieder f7,50. Aan contributie was ontvangen f 1109,55. De rekening werd goedgekeurd. Tot directeur van het fonds werd bij accla matie herkozen de heer J, Daalder Dz. en tot commissaris de heer D. Brouwer, terwijl in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. Bruin voor den tijd van twee jaar ge kozen werd de heer J. Burger Pz. Allen namen de benoeming aan. Een der aanwezigen, nog geen lid der ver- eeniging zijnde, vroeg of ook vrouwen en kinderen leden kunnen zijn, waarop de direc teur mededeelde, dat men dit eerder meermalen heeft gewild, doch dat de dokters met te hooge eischen voor den dag kwamen. De directeur zegt toe hierover opnieuw met de genees- heeren van heden te spreken. Hierna dankte de voorzitter voor de belang stelling en droeg de leiding der vergadering over aan den heer M. Kikkert, directeur van het begrafenisfonds. Deze sloot zich aan bij de woorden van zijn voorganger, in den aanvang gesproken en gaf het volgende financieel overzicht van zijn fonds waaruit het volgende gegeven wordt Op 1 Jan. 1919 bedroeg het aantal leden 529 met 164 contribueerende kinderen tusschen 4 en 18 jaar. Op 31 Dec. van dat jaar waren er 543 leden en 156 kinderen, totaal 699. Aan contributie was in 1919 ontvangen f542,42. De uitgaven bedroegen f 430.60, waar onder f390 voor uitkeeringen, zoodat een di recte winst was verkregen van f 111,82. De bezittingen bedroegen op 31 Dec. j.l. f2711.69 of f 192.14 meer dan een jaar te voren. Nogt werd er op gewezen, dat in 1920 reeds 3 uit keeringen werden gedaan tot een bedrag van f250. Er werd op aangedrongen te zorgen, dat de inschrijving van 18-jarige personen geregeld kan plaats hebben. Nadat de rekening goedgekeurd was, kwamen verschillende voorstellen voor hoogere uitkee ringen aan de orde, waarover nogal gesproken werd. Ten slotte werd besloten de uitkeeringen te laten op f80 en f115 evenals in het vorig jaar en slechts gedurende 4 maanden contribu tie te heffen. Tot directeur werd bij acclamatie herkozen de heer M. Kikkert en tot commissaris de heer J. Brans Jz. Medegedeeld werd, dat de bode, de heer K. Vos, wegens gedurige ongesteldheid als zoodanig had bedankt. De Directeur bracht hulde aan den heer Vos, die een getrouwe en ijverige bode is geweest. Bij de rondvraag wees de heer A. Brans Jz. er op, dat de begraffnisbewijzen meermalen telaat inkomen, wat schuld van de dokters schijnt te zijn. Bericht is ontvangen dat geen.be grafenis mag plaats hebben, wanneer de ver- gnnning niet aanwezig, is, zoodat er stagnatie zou kunnen ontstaan. De directeur zegde toe, hierover te zullen spreken. Niemand verlangde verder het woord, zoodat de vergadering gesloten werd met dank voor de belangstelling en met de beste wenschen voor het fonds in 1920. Na de vergadering werd nog gesproken over de brutale nieuwsgierigheid van ouderen zoowel als jongeren bij begrafenissen. Nog kort geleden hadden de betergezinden zich daaraan zeer geërgerd. Mochten de menschen niet verstandiger kunnen zijn, door bij zulke gelegenheden thuis te blijven en hun kinderen van de straat te houden, dan zou het goed zijn naar meer ingrijpende maatregelen uit te zien. Meer eerbied voor de dikwijls treurige verliezen van anderen, zou zeker goede indruk ken maken. Moge men er over gaan denken en betere gevoelens krijgen. Ke- kcollecte. Waal, vm 10 uur ds. van Grssstek. den Hoornn.m 2 uur ds Vicser. Oudeschild »m. 10 uur ds. Visser. Oosterendom half 3 ds. van Grasstek V.m. t>alf 11 Zondagschool. Cocksdorp, -ro. 10 uurds. Pijnacker H rdijk Be»estiiing nieuwe leden. Col ecte Gen Kas. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. B. v. d Werf vaD Helder. Heilig Avondmaal. D.m. 3 uur dezelld--. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, v.m. 10 uur ds. de Maar. Avondmaal. den Hoorn, Geen dienst. Notaris G. J. O. D, DIKKERS, op Zaterdag 13 Maart 1920, 's avonds 7 uur in het logement „de Zeven Provinciën* te Oudeschild, a. ten verzoeke van den heer C. A. Dek ker, Twee huizen en erven, groot elk 108 c.A. Opgehouden voor f 1620,— b. ten verzoeke van den heerC. de'VVijn Een huis en erf, groot 185 o A. bewoond door den heer Sikkelee, en Een buis en erf. groot 230 o.A. bewoond door den heer van Boven, in combinatie opgehouden voor f 2950.— c. ten verzoeke van den heer Joh. P. Dros, Een huis en erf, groot 112 c.A. bewoond door den heer Joh. Burger, opgehouden voor f 1200,— hopen onze geachte vroegere buren Jn. BAKKER Bz. en M BAKKER-v. Maarleveld Alkmaar, Kaoaalka e 45, hun 40 jarige Echtvereeniging te herdenken. Uit naam hunner vroegere buren, Wed. W. ROEPER "Wz. B'rgen. fliermeie vervullen wij den treu- rigen plicht, kennis te geven, dat in het gemeente ziekenhuis te Helder is overleden, onze lieve Man en Vader, COR.VELIS JiCOB ROEPER, in den ouderdom van bijna 52 jaar. A. M. ROEPERKievit. A. ROEPER. Den Burg, Texel, 13 Maart 1920. Met leedwezen deelen wij mede, dat in het Z ekenhuis te den Helder is overleden, onze beste Broeder, Zwager en Oom, CORNEUIS JACOB ROEPER, in leven Secretaris der 30 Gem. pol ders, Waalenburg en P. H. Polder, in den ouderdom v->p buna 52 jaar. DE FAMILIE. Burg Texel 13 Maart 1920. Den 14en Maart overleed in het Gesticht van Weldadigheid, onze Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, ANTJE SMIT, Ecbtgen. v. wijlen Reijer Vermeulen, in den oud rdom vau 76 jaar en bijna 11 maanden. E. VFRMEULEN. J. VERMELLEN-geb. Trap. en KindereD. Oosterend, Texel, 15 Maart 1920. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, ons innig geliefd zoontje en Broertje JACOB, in den jeugdigen leeftijd van ruim 7 maanden. Zijn diepbedroefde Ouders en Zusje C. BROUWER. J. BROU WEK-Bafeker, GEERTJE BROOWER. Oosterend, 15 Maart 1920. Eenige kennisgeving voor Texel. Aan allen, die blijken gaven van belang, stelling bij ods 55-jarig huwelijksfeest, be- tuigen wij onzen hartelijken dank. P VOS. T. VOS-Visser. Oudeschild, Maart 1920 KEDERIJKERSKtM'R op Zondag 31 Maart, des avonds half precies, in „Hotel Texel." Opgevoerd zal worden: Tooneelspel in 3 bedrijven, door Dr J. v. EPEN. Toegankelijk voor donateurs met hunne dame. Vanaf beden zijn geen donateurskaarten meer verkrijgbaar. Plaatsbespreking op'den dag der nit voering van 12 -1 uur a 10 et. per persoon Kinderen benedenjlö jaar geen toegang, op Donderdag den 35 Maart a.s,, 'savondi half acht iu 't Hotel „de Zwaan. Agenda Notulen, b. Jaarverslag, o. Reke ning over 1919. d. Rapport der commissie van rekemngopnemers. e. Verslag ovet het magazijn, f. Verslag van den afge vaardigde ter algem. vergadering, g. B«- stuursverkiezing. h. Benoeming commissie van rekf-ningopnemurs. i. Rondvraag, j. Sluiting. A. WAGEMaKER. Voorzitter, L. J. KIKKERT, Secretaris. op Zaterdag 10 April, des avonds ten ure in Calé „den Burg." Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Overlegging Balans en Verlies- en Winstrekeniog 1919. 3. Jaarverslag 1919. 4. Vaststelling Balans en Verlies- Winstrekening 1919. 5. Verkiezing van twee Commissarissen Uitloting obligatie's. 7. Rondvraag. De balans eu Verlies-en Winstrekeninj liggen voor H. H. Aandeelhouders van22 tot en met 29 Maart ter inzage ten kan tore der Onderneming te deu Burg, De Directeur. p—mm—i— Het Bestuur. Dijkgraaf en Heemraden van het Water schap de 30 Gom. Polders up Texel, zulle» op Maandag 33 Maart as. des middag! 12 uur in cafe Den Burg Dij gezegelde inschrijving Aanwijs Zaterdag 20 Maart: »an perceel a. 's namiddags half viif de Breg, van perceel b. 's namiddags 6 uur nabij de Fonteinsweg. Texel, 15 Maart 1920. Het Dagelijkse'! Bestuur van de 30 Polders, J. 8. DIJT, Vuoizitter. A. VISSER, wnd.-Seiitii6.riB.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2