gmifct émw ,,Het Witte Kruis" De Neger-Prediker Br. F. fl. W, Siyngrard en Br. Keurink. StoomzÉeliabriek „Samenwerking" Ged. Vee-Verloskundige een partijtje dekriet. Dames Duitsche Kinderen. Predikbeurten ADVBBTENTIËN De uitgestelde Nat Vrij willigen l andstorm Woensdag 24 Maart, acht imr m Hotel Texel. Luitenant van Rees en de Heer Lobel Algemeene Vergadering Godsdienstige Bijeenkomst. Afdeeiing Texel der Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland. V ergadering Vergadering N. V Texels Eigen Stoomboot-Onderneming. een flink Meisje, J. KAGEK Cz. Deurwaarder C. G. GUDE, publiek verkoopen: alsmede eenig huisraad, Adverteert in de Texelsehe Courant. Poters te koop, De publieke verkooping huis en land van den Heer J. Boo- gerwerf gaat niet door. Geen Chiquer en voordeeliger hoed GEZ. GRAAF, den Burg. V erzoeke hiervoor Attentie Bekendmaking. het gewijzigd ontwerp Keur en Verordening de betrekking van Secretaris. roept sollicitanten op maakt bekend ernstig gevaar kan opleveren. Stierenvereeniging Den Hoorn. Vergadering van Aandeelhouders Adelborsten—Texel 1—2. Vergadering melkveehouders. Raadsvergadering 23 Maart 1920. Donderdag 25 Maart 1920. HERVORMDE GEMEENTE. Oosterend, 's av. half 8 opwekk. samenkomst Brs, Slijngard en Reurink. Zondag 28 Maart 1920. HERVORMDE GEMEENTE Burg, v.m. 10 uur ds. Kroese. vergadering van den Romen spreken: Afdeeiing TEXEL. Opkomst dringend verzocht. nabij den Burg. TE KOOP J. ROEPER, Veen, Betaling 1 October 1920. Roode Star en Schotsche [Muizen, a 10 cent per kilo, btj M. A. LANGEVELD, Burg. G. DIKKERS, Notaris. dan bij Diegenen die wenschen te ver anderen van leverancier van brandstoffen, kunnen zich daar voor uiterlijk tot 31 Maart wen den tot een vai) de brandstoffen- handelaren of brandstoffencom- missie. Het Bestuur. voor de vereenigde betrekkingen van Secretaris en Penningmeester bij dien polder. Sollicitatiën in te zenden voor 15 April e.k. aan den Dijkgraaf, die nadere inlich tingen geeft. J. EELMAN Jz., Dijkgraaf. De Schout b(j Nacht, Commandant der Marine te Willemsoord, dat bij gehouden schietoefeningen op de Hors drie van schokbnizen voorziene granaten van 15 c.M. niet z(jo gesprongen. Naar deze projectielenis vruchteloos ge- zooht en is de mogelijkheid niet] uitgeslo ten dat zij nog op Onrast of de Laanbank liggen. Eer ieder wordt gewaareehuwd, dat aan- r< rakinj,' dezer projectielen bracht op f 1077,22 of bijna f550,— minder, vischvervoer bijna f500,— minder n.l. f 1550,19. Tot zoover ons overzicht van de cijfers, de algemeene vergadering brengt ons het verslag en daarbij mogelijk nog wel eenige mededee- lingen. Blijde verrassingen verwachten wij echter niet, de verhooging der personentarieven spreekt in dat opzicht voldoende, githans zoo komt het ons voor. Zondag had op de Rijkswerf te Helder bo vengenoemde ontmoeting plaats. De Adel borsten waren volledig. Texel speelde met 4 invallers, maar had Blinkhof op de spilplaats. Het eerste kwartier was geheel voor de Adel borsten, die Texel geheel insloten. Het gevolg was dat de Adelborsten met een mooi schot, van de rechtsbuiten de leiding namen. Texel die in 4 maanden niet gespeeld had, raakte echter door het schitterende spel van Blinkhof spoedig op dreef en tot de rust bleven de par tijen verder tegen elkander opwegen. Na rust pakte Texel direct flink aan, en maakte, door een mooi schot van Dros, de ge lijkmaker. Een aanval der Adelborsten strandde op de hechte verdediging van Texel, die alles retour zond. Na een half uur spelens maakte Blinkhof, uit een mooie voorzet van Koorn, No. 2: Deze stand bleef tot aan het einde.on veranderd. Er werd van beide zijden goed spel te zien gegeven, hoewel het spel der Adelborsten techgisch hooger stond. Texel beschikt, wan neer voltallig over een uitstekende ploeg en hopen we, dat dit elftal zich wat meer in den Helder laat zien. Ingez. Mej. A. Braakenburg, vroeger onderwijze res alhier, thans te Krommenie, is in gelijke betrekking benoemd te Santpoort. De vergadering Maandag j.l. in hotel de Zwaan gehouden, was al heel slecht bezocht en de resultaten waren daardoor vrij pover te noemen. Onzen lezers zij'n de besprekingen te Helder bekend en van den melkprijs 16 cent per liter voor Maart en 14 cent voor April door afd. II bepaald, deden wij reeds mededeeling. Evenzoo van de melklevering via het hoofdbestuur aan België, Frankrijk en Duitschiand, wij kunnen dus die mededeelingen achterwege laten. Betreffende de plannen tot verlaging van den melkprijs te den Burg met 2 cents per liter door de slijters in uitzicht gesteld, werd een hartig woordje gesproken, de beslissing werd, gezien de slechte opkomst, aangehouden Over de oprichting van een melkcentrale te Helder werd nog gesproken, terwijl door een der aanwezigen werd medegedeeld, dat de melkprijs te Waal met ingang van 22 Maart op 14 cent was gesteld. Daarna werd de vergadering gesloten. Ter bestemder ure waren alle leden van den Raad tegenwoordig,, met uitzondering va'n den heer Boon, die met kennisgeving van verhin dering afwezig was. Met een kort woord opende de voorz. de vergadering, waarna de secretaris de notulen las van de beide vorige vergaderingen. On gewijzigd werden ze vastgesteld. Als ingekomen stukken kwamen ter tafel een proces-verbaal van kasopname bij den ge meente-ontvanger, kas en boek in orde bevon den, kas groot f3037,37, zoomede een schrij ven van den heer T. de Wijn houdende be richt aanneming benoeming tot lid van de schoolcommissie en een idem van den heer Stompff als lid van de commissie M O. De begrooting 1920 van het Algemeen Weeshuis, een staat van af-en overschrijvingen, zoomede betalingen uit de post onvoorziene uitgaven dienst 1919, werden op voorstel vali de com missie van onderzoek, die bij monde van haren voorzitter, de heer Kikkert, rapport uitbracht, bij acclamatie goedgekeurd. Bij het derde en laatste punt van de agenda „verhooging jaarwedden vakonderwijzeressen" werd op voorstel van B. en W. besloten, de jaarwedden van de onderwijzeressen in hand werken te den Hoorn en Oosterend te bepalen op f275.voor die te Koog op f 150.—met dien verstande dat aan mej. G. Bakker, de te genwoordige onderwijzeres, een extra-toelage van f 100.per jaar wordt toegekend, als ver goeding voor den door haar tweemaal per week af te leggen afstand. Vervolgens deelt de voorz. mede, dat bij de inschrijving voor verhuring perceeltjes grond te Koog, de hoogste inschrijving was f25.50, doch voor die aan den weg Haven—Burgzicht geen biljetten waren ingekomen. De wegwerker Janson was bij informatie ge bleken bereid te zijn, de strookjes grond nog onderhandsch te willen huren, doch nu voor f30.— per jaar en voor den tijd van 3 jaar, B. en W. stelde voor dat bod aan te nemen. De heer Dekker wilde den grond in gebruik geven als een emolument voor den wegwerker, doch de voorz. vond dat niet raadzaam, omdat de wegwerker niet was in vasten dienst. De heer Keesom achtte zich thans verant woord tegenover het publiek de grond onder handsch te verhuren, terwijl de heer de Vries zich met den afloop ingenomen verklaarde en de f 20.—, die de grond thans minder op brengt, van harte aan den wegwerker te gun nen, waarmede de heeren Kikkert en Mets hunne instemming betuigden. De heer Epe, stelde nog voor den grond te verhuren aan den wegwerker, m. a. w. dat de huur zou eindigen, wanneer Janson ophield wegwerker te zijn, doch de vergadering besloot overeenkomstig het voorstel B. enW. Bij de rondvraag informeerde de heer Dekker of in onze gemeente een arbeidsbeurs bestond waarop de voorz. inlichtte, dat de heer van Frankenhuijsen alhier, correspondent is voor arbeidsbemiddelling en onze gemeente thans onder den Helder resorteert. Nadat de heer Keesom nog had voorgesteld adhaesie te betuigen op een adres van het departement Helder van de Maatschappij van Nijverheid, werd de openbare vergadering door den voorz. gesloten. Bevesri.iDg nieuwe leden. Waal, v.m 10 uur ds. Pijnackor Hordijk. den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Virser. BL. Doop. Bevestiging nieuwe lidmat«D. Oudeschild vm. halt 3 ds. PijDacker Hordijk. Oosterend, v.m 10 uur ds. van Grasstek. Openb. Belyd. Ke'kcollecte. 's av. 7 uur ds. v. Grasstek. H. Avondmaal. Cocksdorp, nm. half 3 de. Kr eso. H. Avondmaal. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uurds. Buitenhuis van Heem-iede. Biduur vo r het g«wuB. n.m. 3 uur dezelld DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. de Maar. den Hoornv.m. 10 uur ds. Kuperus. De Heer en Mevrouw HENDRIKSE— Keijser geven kennis van de geboorte van hun Zoon JAN JOHANNES. Groot-Ammers, 20 Maart 1920. Geboren: MAARTEN, zoon van D. MANTJE Kz. en C. J. MANTJE—Bas, Hoeve Ruisdael, 21 Maart 1920 Heden overleed ons jongste kindje JOHANNES THEODORES slechts 3 weken oud. J. S BREVIER. E. H. A. BREMER Gajentaan. Amsterdam, 20 Maart 1920. Rokin 112. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken d>ink, voor de v Ie bewijzen van deelne ming, ondervonden bij het overlijden van onz geliefd» Moeder en Be uwdmoeder. H.J. EBBINGE WUBREN-v. d Vegt. P. E. K. EBBINGE WEBBEN. Pomona, 22 Maart uit H- arlem. Toegankelijk voor alle dienstplichtigen. op Donderdag den 25 Maart a.s,, 'aavonds balt »cht t» 't Hotel „de Zwaan.- Ag nda a. Notulen, b. Jaarverslag, c. Reke ning over 1919. d. Rapport der commissie van rekeningopnemers. e. Verslag over het magazijn, f. Verslag van den afge vaardigde ter algem. vergadering, g. Be stuursverkiezing. h. Benoeming commissie vaD rekrfningopnem=rs. i. Rondvraag, j. Sluiting. A. WAGEMARER. Voorzitter, L. J. KIKKERT. Secretaris. op Donderdag 25 Maart, 's avonds 7,30 in de Ned. Herv. Kerk te Oosterend. Sprekers Het Bestuur der Cür. J. V„PilatKifk". op Vrijdag 26 Maart a.s, 's avoDds half8 in het caté vaa den heer KDIJPER te den Burg. Bestuursverkiezing. Verkiezing afgevaardigde naar de Algem. Vergadering. Het houden van een practische les door den Ryksbijenteelt-oonsulent. Het Bes'aur. VERGADERING van belanghebbenden op Vrijdag 26 Maart, 's avonds half acht in „Loodsmaos wel varen" te den Hoorn. Toegang vrfl, ook voor niet-leden. Het Bestuur. TE EIERLAND. op Vrijdag 26 Maart, des avonds om half aoht in bet lokaal „de Hoop" te Cooksdorp. 1. Bespreking openen der fabriek. 2. Opgave aantel koeien. Het Bestuur. op Zaterdag 10 April, des avonds ten 8 ure in Caté „den Burg." Punten van behandeling: 1. Notulen. 2 Overlegging Balans en Verlies- en Winstrekening 1919. 3. Jaarverslag 1919. 4. Vaststelling Balans en Verlies- en Winstrekening 1919. 5. Verkiezing van twee Commissarissen. 6. Uitloting obligatie's. 7. Rondvraag. De balans en Verlies- en Winstrekening liggen voor 3. H. Aandeelhouders van 22 tot en met 29 Maart ter inzage ten kan tore der Onderneming te deu Burg, De Directeur. Mevrouw LUYTEN—Keijser, Oranjekade 25 Haarlem vraagt met Mei of September dat netjes is in haar werk. Loon 300 gld, klein gezin (2 personen) geen zwaar werk. Katoenen japon niet geeischt. Zich te vervoegen bij Mej. A.M. REIJSER Waalderetraat Burg op Texel. te Texel, zal op Woensdag 31 Maart 1920, des voor- middags te 10 uur ten verzoeke en ten huize van den Heer J. Biersteker in de Witte Hoek te Texel 1 zevenjarige) zware Bels (merrie) 1 tienjarig mak rijpaard, 1 jarige koe, (15 April kal«en,) 1 gelde koe, 20 lamschapen, 10 jarige schapen, 2 rammen, 40 kippen, kippenhokken, 1 rijkar, boerenwagen, 1 driewielde kar met hekken, hooiraam en ponder, 1 bakwagen met hekken, 1 wiel- ploeg, 1 vijfbalkegge, 1 spijkeregg», ver schillende tuigen, 500 M. vltchtdraad, diverse rollen punt- en gladdraad, 100 graanzakken, 300 heiningpalen, 1 stuit mest, 1 klampje hooi, partijtje brandhout, als kachel, tafel, matrassen, houten en Ijzeren ledikant, enz. enz. Maandag 29 Maart, met do middagboot, zullen er veder kinderen vertrekken. Pleegouders, die hun kind met dit trans port wenschen mede te geven, worden verzocht dit spoedig te berichten. Men heeft natuurlijk bet recht de kinderen nogv wat langer te houden. Kinderen die Hollandsch geld hebben, wordt aangeraden dit iu Holland tegen marken in te wisselen. Het Comité. Het College van Dageiyksch Bestuur van den polder Hoornder-Nieuwland, maakt bekend aan de Ingelanden, dat gedurende 30 dagen ter visie ligt bij den Secretaris, voor gemelden Polder. Bezwaren kunnen schriftelijk ingeleverd worden bij den Seoretaris. Het College van Dag Bestuur voornoemd, D. Jb. BRUIN, Voorzitter. KI. LAP Sz. Secretaris. Bij het Waterschapsbestuur van de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel is vacant Gegadigden gelieven hunne sollio'tatie- stufeken in te zenden voor Woensdag 7 April a.s., bij den Voorzitter te dan Burg, bij wien inlichtingen te bekomen zijn. Texel 22 Maart 1920. Het College van Dagelijkscb Bestuur van de 30 Gem. Polders op Texel, J. S. DIJT, Voorzitter. A. VISSER, wnd. Secretaris. Het College van Dagelijksch Bestuur van den polder Waaleaburg, De Schout bij Nacht voornoemd, J. SOUTENDAM,

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2