Koolrapenzaad. Landbouwmachines en gereedschappen Boerenknecht, Roomboter 1 beste Springstier en 4 mooie Jonge zeugen H.H. Stisrenhouders. teer goed heeft bediend. 10 beste schrammen en drachtige zeugen. twintig beste biggen partijtje beste aardappelen. een mooi© 2-jarige zwartbonte stier Prima gerookt Paardenvleeseh, blauwkoppen (Elite) per kilo f 1,60. Verkrijgbaar bij DBOS Co. Voor het leveren van alle soorten houden wij ons ten zeerste aanbevolen. v. d. KLOOT Co. Ontvangen uit de fabriek de „Een dracht'' te Twijzel per pond f 1,40. Gebrs, DROS. een waschmachine Gemengd Nieuws. Ondergeteekcnde verklaart, dat de heer C H. DE WAAL «Jong Hollandaltijd M. Düker-Dijkstra. üVIaandag aan de markt Tevens nog te koop leverba«r met drie weken. Aan hetselfde adres een Gebr. BRUIN. TE KOOP genezen van de tongbhar. A. BREESNEE. per ons 30 cent. Per stukje 120 cent per pond. Aanbevelend, 0. VISSER. Terstond gevraagd een flinke G. W. van SANTEN, Waal en Burg. de bekende TE KOOP zoo goed als nieuw en een wandelwagentje. Adres Bureau dezer Courant. TE KOOP bij W. RIJK, Waalderstr. Als kippen windeieren leggen, is dit veelal een gevolg van gebrek aan kalk in het voeder of in den loop. Aan bevolen wordt mede om gemalen krijt aan het voeder toe te voegen. RN. Niet om het geld. Algemeen wordt geschreven en ge klaagd over den nood in predikants gezinnen. Het is een gewoon verschijnsel, dat 69n predikant zich per advertentie aanbiedt voor anministratief werk. Als bijzonderheid wordt daarom uit Huizen (N.Hgemeld, dat de predikant der Herv. gem. aldaar een beroep kreeg naar een plaats waar zijn salaris met 1600 gulden vooruit zou gaan. Dominee heeft evenwel in Huizen zooveel parochiale bemoeiingen, vooral op onderwijsgebied, dat hij voor het beroep heeft bedankt. Toch betalen. In Utrecht waren nogal wat wan betalers der kerkelijke belasting. De korkeraad der Ned. Herv. gemeente aldaar heeft nu een 10-tal wanbetalers voor den kantonrechter gedagvaard. Deze beeft, alhoewel er rechtskundig' verweer was aangevoerd, de kerkvoogden in het gelijk gesteld en de wanbetalets tot be taling veroordeeld. Deze laatsten hebben hun belasting met de bijkomende kosten betaald. Nu dit zoo goed van stapel is geloopen ligt het in het voornemen van den kerkeraad om met dagvaarden door te gaan ten einde den achterstand op te ruimen. De vork. Van ons eetgerei is de vork het jongste gereedschap. Wel kende men degroote tweetandige vork reeds sinds overouden tijd, maar men gebruikte haar slechts oen er het vleesch mede uit den ketel te nemen. Haar stammoeder zal wel een spiets met twee punten van hout ge weest zijn. Uit ijzer was dit keuken gereedschap vervolgens sedert twee eeuwen bekend. De beten uit den schotel en later in de middel eeuwen van de borden, nam men eenvoudig met de vingers tot zich. In de elfde eeuw bericht de monnik Petrus Damianus, dat een uit Konstan- tinopel afkomstige hertogin van Venetië, „de slechte gewoonte had het vleesch met een gouden tweetandige vork op te pikken en naar den mond te brengen." Dit „slechte voorbeeld" vond toen in voorname kringen navolging. De tatel- vorken der middel-eeuwen waren in den regel zeer klein en vooral zeer zeidzaam. Vorsten en voorname heeren hadden in hun tafelgerei wel tienmaal meer lepels en messen dan vorken. Nog in de löde eeuw was het een vertoon van weelde, als men aan tafel zich van een vork bediende. Sedert werd het gebruik meer algemeen, maar de vork bleef nog laDg klein en tweetandig. Eerst in den loop der I7de eeuw gat men haar de grootte van een mes en een lepel en kreeg zij den derden en in de 18de eeuw den vierden tand. (Ontleend aan „Ueber Land und Meer".) "iggr

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 6