net dagmeisje CLOSET-PAPÏËR merk „Tokio", Voor billijke prijzen luxe doozen Postpapier. mTkuip, bijvallen van Voeren- en Kapokbedden maaieaeMa© Dames-japoonetjes. een netto dienstbode of dagmeii nachtelijke schietoefeningen Gekookte Ham Boterhamworst Weder ontvangen de Mende rellen Boekhandel Parkstraat. een gebruikte Boekhandel Parkstraat. KINBERJURIM en m vmrmad. 6 beste eenjarige Schetters Dienstmeisje VERLÓREN Vertrouwd adres voor is bij A. JONKER. grafpaleis, zerken, monnmenten en marmeren schoorsteenmantels. G„ VISSER. een partij kantreebfe schroeien en planken een nikkelen sluitdop. SJSggg^- De Schout-by-Nacht, Comman- ïaP®^ dant d. Marine te WILLEMS OORD, brengt ter kennis: drt door torptsdoboot' n op Maandag 14, Dinsdag 15, Woensdag 16 en Donderdag 17 Juni a.s. zullen worden gehoudeD, turende vanuit Texelstroom van nabij de spitse ton nen No. 3 en 4 over de Lutjeswaard, waardoor een terrein tusacben de peilingen licht Oude-Schild N 104° 0 mgn. en N 144° 0 mgn. tot nabij den Vlioter onveilig woidt gemaakt. fir zal geschoten worden van na zons ondergang lot ongeveer 1 uur des nachts, wanneer op een nabij de genoemde tonnen liggende torpedoboot vanaf een half uur vour zonsondergang een zwate bal is ge- heschen. De Schout-bij-N.ic'ot voornoemd, J. 80UTENDAM. Gevraagd tegen Juli of later in klein gezin. ZONDAGS VRIJ. Adres te bevragen Bureau dezer Courant, 50 cent per ons. 25 cent per ons. Aanbevelend Badcostumes en Badmutsen zijn verkrijgbaar bij M. KUIP. Te koop 1X4, 1X5, 1X6, en partij 1 X 8, (mot klein waantje) zeer geschikt voor schuttingen. S. EMJSER Dzn. TB KOOP: met nieuwe grove vingerbalk en een gebruikte dunne vingerbalk. GEBBÏ. v. HEERWAAR DEN, Molenstraat, Oen Burg. Beeft mooie witte Tevens verkrijgbaar en in voorraad Zichtzcndingen kunuep niet woidaa gegeven. Beleefd aanbevelend. Te koop A. BROUWER. Een net Herv. Christ, meisje biedt zich aan als liefst aan den Burg. Inlichtingen te bekomen bij J. HILLEN, Waulderatraat Burg, en W. KIKKERT, Kamp n/b den Burg. van Den Burg naar Ondeschild s. v. p. terug bezorgen bureau v. d. blad. Speciaal adres voor Teekeningen en prijs op aanvraag. P. J. DUÏJVFLSHOFF. Gravenstraat no. 54b, Helder. In een klein gezin te den Burg gevraagd Adres te bevragen bur. v. d, blad. Noodlottig ongeval. De 32-jarige arbeider Kok, te Hilver sum, deed met zijn kinderen wat gym nastische oefeningen op den zolder, ter wijl de moeder met het pasgeboren 5e kindje lag te rusten. Plotseling zagen de kinderen vader vallen en niet weer op staan. Toegesnelde buren riepen terstond geneeskundige hulp in. De dokter consta teerde halswervelbreuk. In allerijl naar het Ziekenhuis overgebracht overloed de man weldra. hardhoorende wielrijders. Het bestuur der Vereeniging tot be vordering der belangen van siechthoo- renden vestigt, nu het toerseizoen weder begonnen is, nog eens de aandacht op de rijwielschilden voor dooven en hard- hoorenden. Deze schilden, rood en wit, gekleurd, voorzien van het merk van den A.N.W. B., worden bevestigd aan de achtervork boven het spatbord en hebben ten doel achteroprijdenden opmerkzaam te maken op het gehoordefect van den betrokken wielrijder. Het bestuur verzoekt vriendelijk dooye en hardhoorende wielrijders bij het inha len voorzichtig te passeeren en hen niet rakelings voorhy te snorren. De aardbeien in het Westland be loven een overvloedigen oogst te zullen opbrengen, de planten hebben op tijd regen gehad en niet al te felle zon, zoodat er van verdrogen der te zetten vrucht geen sprake is. Kind, wat doe je daar vroeg moe der verbaasd, terwijl ze naar haar jong ste keek, die ijverig bezig was een papier vol te smeren mat inkt. Ik schrijf een brief aan Jantje van hierover, antwoordde de dreumes. Een brief schrijven, lachte moeder en je kunt nog niet eens schrijven. Lat is niks erg, Jantje kan immers toch niet lezen. halende pachten. De Friesche boeren gaan nu luisteren naar den raad vau den voorzitter der Friesche Mij. van landbouw om, in ver band met de uitkomsten van bet bedrijf voor het hooiland 50 pCt. minder pacht te betalen dan in 1919. Op de verhu ringen in de gemeente Idaarderadeel was de opbrengst gemiddeld 40 pCt. lager. N. Ct. Het koude weer. De sterke daling van de temperatuur der laatste dagen is een verschijnsel, dat in dezen tijd van het jaar nogal vaak voorkomt. Verleden jaar kwam" het b.v. precies op dezelfde dagen voor en van de laatste tien jaren was alleen 1911 op dezelfde dagen warm. Het verschijnsel wordt veroorzaakt door het doorkomen van een sterken noordwestelijken of noordelijken wind, die ten gevulge heeft, dat de koude lucht uit het hooge noor den in groote hoeveelheden over West- Europa wordt gevoerd. Was het dan te voren helder, windstil weer, zooals het in Mei dikwijls is, dan gaat het warme zomerweer in enkele dagen over in guur eni betrokken weer, dat somtijds met regen gepaard gaat. Gelijktijdig wordt de lucht bedekt met donkere wolken, de zonneschijn houdt op en de lage tem peratuur wordt dan ook door het ont breken van dezen laatste dubbel onaan genaam. Gewoonlijk komt in dien ongunstigen weerstoestand niet gauw verbetering- Niet voordat de hoofddepressie is weg. getrokken, komt er verbetering, welke dan gewoonlijk wordt aangekondigd door stijging van den barometer en vermin dering van de bewolking. (Vad.) De heer P. J. Peereboom Jr. te Wieringen, is aangesteld als particulier secretaris bij den hofmaarschalk van den voormaligen Duitschen keizer te Doorn, met ingang van 1 Juni. R. N. Uitkeeringen uit de 0. W. belasting. De minister van Financiën heeft by do Tweede Kamer een wetsontwerp in gediend, waarin hij een bedrag aanvraagt van 153,800,000, ten einde aan gemeen ten, die daarvoor in aanmerking komen, een uitkeering te doen uit de opbrengst der O.W.-belasting. Zooals men weet, werd reeds vroeger hiervoor een bedrag van f 10,000,000 beschikbaar gesteld. 0e f53 millioen, die thans worden aangevraagd, worden beschouwd als een uitkeering aan de gemeenten voor uit gaven, die zij gedaan hebben over 1917 en 1918. Blijkens den bijgevoegden staat komen eenig9 honderden gemeenten voor deze tweede uitkeering in aanmerking. Aan Alkmaar wordt b.v. f 413,431, aan Helder f314,687,— betaald, aan Amsterdam 15 millioen. Aan geheel Noordholland ruim 19 millioen. Een derde uitkeering zal nog volgen. Verbetering der schapenfokkerij. In de vorige week gehouden vergade ring dezer vereeniging is besloten om een collectie Texelsche schapen naar de tentoonstelling te Rijssel te zenden. Het is de bedoeling uit te komen met een goed schaap, al is het dan niet di rect le klasse. Met het oog op de laken industrie te Rijssel zal er scherp op worden gelet dat met het schaap ook de wol wordt ingezonden, m.a.w. dat ook deze wol van prima kwaliteit is. Tot commissie van regeling enz. werden benoemd de heerenC Keijser Sr. te Texel, E. Dz. Govers, J. Sijp Jr. en H. W. Kuhn. De inzending zal bestaan uit 12 ooien van meer dan een halfjaar en 4 rammen van anderhalf jaar en ouder. Er zal voor deze schapen een zachte handels- prijs worden besteed, daar de verkoopers ook het oog op het goede doel zullen moeten houden. Sch. Ct. Rentestandaard boerenleenbankm. De Centrale Bank te Utrecht heeft aan de bij haar aangesloten Banken meegedeeld, dat met ingang van 1 Juli de rente van deposito's van 3'A pCt. op 47. pCt. en van voorschotten van 47. pCt. op i3U pCt. is gebracht. Invoer van Engelsche kolen. Naar de Rijkskolendistributie mede deelt, kan thans tot nader bericht de import van Engelsche kolen, gelijk reeds voor AmerikaansGhe kolen met vrije tonnage aangevoerd het geval was, ge heel buiten haar om geschieden. Elkeen die zulks wenscht, kan dus voorloopig in Engeland gekochte kolen hier te lande vrij aanvoeren en daaraan de bestemming geven, die hij wenscht. De bestemming dient echter aan de Rijkskolendistribu tie te worden opgegeven, terwijl in ver band met het bestaande vervoerverbod van kolen, cokes enz. de vereisehte ver gunningen tijdig aan te vragen. Een trouwe hond. Een landbouwer onder Hoogland nabij Amersfoort had van zijn wagen een hooi vork verloren zonder het te bemerken. Zijn hond had het echter wel in de gaten. Het dier bleef achter en hield de wacht bij hot verloren stuk. Het kostte heel wat moeite den hond weg te krij gen om de vork aan den verliezer, terug te bezorgen. Den hond kende men en zoo wist men ook den naam van den eigenaar van de hooivork. mm ii ïwiir-i i jmsis-aw

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2