3411, Zaterdag 3 Juli 1920. 338t# Jaargang. Mieuws» ©ei Advertentieblad. Spoor- en Bootdienst. Gemengd Meuws. FEUILLETON. Dit blad verschuilt Woensdag:- en Zaterdagmorgen Abonnemenltprij* per S maanden2 Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 65 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. idvertentiëu daags voor de uitgave vóór 1 uur nam. Pró* dor AdwrUntiin; Van 1 tot 5 regels 50 Cts. iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. ABONNEMENTEN en ABVERTENTIEN worden aangenomen bQ de üitg. Emma LAN GEVELS DE ROOIJ, Parkstraat, Bona or Tixïe, LICHT OP! Van Woensdag 30 Juni tot en met Dinsdag 6 juli voor rijwielen 10.— uur, voor rijtuigen 10.30 uur HOOGWATER Reede van Texel. (Zomertijd.) Donderdag 1 Juli v.m. 9,49 Vrijdag 2 10,22 Zaterdag 3 10,55 Zondag 4 11,29 Maandag 5 12,04 Dinsdag 6 12,41 Woensdag 7 1,— Des namiddags is het ongeveer een halfuur ater hoogwater. Beperkte dienstregeling van 1 Juli 1920 Vertrekuren van de Boot. Op Werkdagen: van Texel: 6,— v.m. 2,45 n.m.5,15nm. van Nieuwediep: 9,15 4.— 6,35 Op Zon- en Feestdagen: Van Texel: 6,— v.m. 5,15 n.m. Van Nieuwediep 8,45 v.m. 6,35 n.m._ Vertrek en aankomst der treinen van den Heldernaar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,30 9,05 7,28 sneltrein 9,05 12,37 3,25 1.54ft' 4.42 4,08*» 6,30 4,29§ 8,45 7,- 9,40 Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,28§ 8,36 8,02§ 9,43 9,15 11,40 12,24§ 3,11 3,03 6,01 6,07 9,04 8,57 10,48 11,lit 12,54 ?Nlet op Zon- en feestdagen. Alleen op Zondag, ff Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. Onderhandelingen over opheffing van den boycot over Hongarije Uit Amsterdam meldt men aan de Opr. H. Ct. Naar aanleiding van een mededeeling van de Neue Freie Presse te Weenen, dat het plan zou bestaan, vertegenwoor digers van het Internationaal Verbond yan Vakvereenigingen naar Weenen af te vaardigen, voor onderhandelingen De typïsohe lotgevallen van een gevangene in Engeland door STEVENSON. Mijn oom Kéroual vluchtte. Myn ouders, die waarschijnlijk minder doorzicht bezaten, zijn gebleven. In het begin waren zij zelfs republikeins gezind. Zij zijn tot op het laatst van bun leven op de hand van het volk gebleven. Het was een glorioryke dwaasheid, die mij hen nog te meer doet vereeren. Zij stierven kort na elkander. Indien ik een man van eer geworden ben, heb ik dat te danken aan hem, die op bet schavot gestorven is, en mijn laatste op- voedingscbool was de gevangenis te Abbaye. Gelooft gij, dat ik nog van u leeren kan wat verbittering is? Maar er is een ding, wat ik niet be grijp hoe iemand met uw bloed in de aderen en met uwe levenservaring beslui ten kan in dienst van den Corsiaan te treden. Ik begrijp zoo iets niet. Me dunkt alles in u, uw gevoel van rechtvaardigheid vooral, moest daartegen in opstand komen. Indieu gij uw jeugd hadt doorgebracht onder de wolven, antwoordde ik, zoudt u misschien den Corsiaanschen herder met met vertegenwoordigers derHongaarsche regeering over het eindigen van den boycot, vernemen wij van het secreta riaat van" het I. V. V. dat het I. V. V. inderdaad langs diplomatieken weg de uitnoodiging heeft ontvaDgen, zijn sec retaris voor een bespreking met verte genwoordigers der Hongaarsche regeering naar Weenen af te vaardigen. In verband met deze uitnoodiging is de heer Edo Firn men naar Weeoen vertrekken. Gulden morden. Een enkel goed voorbeeld heeft op het kind veel meer invloed, dan een reeks voorschriften. Vermoedens zijn de zaadkorrels van den laster. In de dorheid van het dagelijksch leven is elk liefdebetoon een verkwikking. Misbruik van alcohol. Naar aanleiding van een voorstel van het departement Dordrecht om aan te dringen op een krachtiger beperking van het alcoholverbruik, werd er op de alge meen® vergadering van de Maatschappij van Nijverheid op gewezen, dat het toenemende alcoholmisbruik de productie in den weg begint te staan en dat de vakvereenigingen, die zooveel gedaan hebben tot bestrijding van het drank misbruik, thans geen houvast meer op de menschen hebben, zoo dat het tijd wordt, dat van hoogerhand wordt inge grepen. Besloten werd het hoofdbestuur te machtigen, om zich tot de regeering te wenden met verzoek om krachtiger maatregelen te nemen ter bestrijding van het alcoholmisbruik. R.N. Het kan niet uit. De stoombootdienst Harlingen Vlie land—Terschelling heeft over 1919 een verlies geleden van f 20,075,0372. In verband daarmede stellen Ged. Staten van Noord-Holland voor, aan de N. V. Mij. Alkmaar-Packet, die dezen dienst organiseert, een extra bijdrage te verleenen van f5018,76. Een dievenbende. Sinds geruimen tijd kwamen herhaal delijk diefstallen voor te Alphen en om streken, zonder dat de daders gevat konden worden. Het in het openbaar dragen van gestolen goederen gaf de vreugde hebben begroet. 't Is wel mogelyk, antwoordde de heer Romaine. Er zijn dingen, die men niet kan ver- of beoordeelen. En mfj toewuivend verdween hij plot seling. Ik zag hem nog even terwijl hij door de schaduw van de poort ging. HOOFDSTUK V. St. Yves ziet een hnis. Nauwelijks was de notaris vertrokken, of ik herinnerde mij, dat ik hem nog ver scheiden dingen had willen vragen. Zelfs een der voormaamste had ik vergeten, het adres van Burchel Fenn. Ik snelde naar de trap, waarlangs hij was afgedaald, maar kwam reeds te laat. Hij was uit bet ge zicht verdwenen. Ik keerde terug naar mijn plaats op de wallen. Ik weet niet zeker of ik wel het recht had op dat boekje. Maar ik was een groot gunsteling. Geen officier, evenmin een bur ger in de vesting zou mij verdreven heb ben, tenzij ik een strafbare daad beging. En zoodra ik alleen wenschte te zyn, zette ik mij achter mijn kanon. De rots was hier zoo steil, bijna loodrecht, begroeid met dicht struikgewas en opgaand hout. Iets verder onderscheidde ik een kleine toren, en nog verder schitterde de lange Princessstreet, waar da haute voleé van Edinburg haar wandelingen maakt. Hoe politie aanleiding een inval te doen in een bepaald huis. Hiervan waren de resultaten verrassend. Van onder den vloer kwamen dingen van allerlei aard te voorschijn, welke op wagens naar het politiebüreel werden gebracht. Een drietal personen werd gearresteerd en door den commissaris in verhoor genomen. Het onderzoek gaf nog verrassender resul taten. Men bleek n. 1. te doen te hebben met een groote bende van stelers en helers, die hun arbeidsveld verschillende kilometers in 'trond hadden. Niet minder dan 21 personen zijn in verhoor genomen, waarbij ter sprake kwamen diefstallen van meer dan drie jaar terug en die thans opgehelderd werden. Het onder zoek duurt voort. Te Schellingwoude, over het IJ, aldus het Persbureau Vaz Diaz, ligt een uitgestrekt, bloeiend graanveld, groot 58 H.A., dat voor bouwterrein bestemd is. Thans is men bezig, dien grond op te spuiten, zoodat het geheele gewas, dat meer dan f 15,000 had kunnen opbrengen vóór den oogsttijd vernietigd wordt. Te bevoegder plaatse deelde men mede, dat het een gedeelte van de terreinen be treft, die vroeger eigendom waren van de Maatschappij „Johannahoeve". Hoewel voor deze gronden reeds onteigening was aangevraagd, werden zij, daar de ge meente de terreinen noodig had, tegen hoogen prijs gekocht. De boeren, die geen pacht meer betaalden, zijn op hoop van zegen den grond gaan bebouwen, waarvan nu een gedeelte wordt opge spoten, omdat de handel dringend be hoefte heeft aan de tanks, welke daar geplaatst zullen worden. Een woudreus. Dezer dagen werd op het landgoed „Groot Wezenland", te Twello, een eik geveld, die, ondanks zijn normale grootte van 87» H., een gewicht had van 15,225 K.G. Per wagen met zés paarden werd de kolos naar Nijmegen overgebracht, om daar te worden bewerkt. Onderweg bezweek tweemaal een wiel. Nieuwe stadsioijken droog. Burgem. en Weth. van Haarlem stellen voor, dat in de nieuwe stadswijken geen vergunningen voor den verkoop van sterken drank meer zullen worden ver leend. wonderlijk, dat men in een militaire ge vangenis de hoofdstraat van een stad kan overzien. Ik wil den lezer niet noodeloos bezig houden met de gedachten, welke in my omgingen na het onderhoud, dat ik zoo even had gehad, en de hoop, die in mij was ontwaakt. Mijn blik volgde, zelfs ter wijl ik aan andere zaken dacht, de bewe ging der menschen in de Princessstreet, terwfjl zij haastig been en weer liepen, winkel in, winkel uit. Mijn geest was echter met geheel andere dingen vervuld, en mijn oog dwaalde daardoor af. Opeens bleef het rusten op een jongmensch met rood baar en in een witte groote jas ge huld. Ik stelde natuurlijk niet het minste belang in hem en waarschijnlijk zal ik nimmer iets naders omtrent hem vernemen Hij scheen zeer veel kennissen te hebben zijn hoed was voortdurend in zijne band. Eindelijk zag ik hem stilstaan voor een jongmensch en een jonge dame, die ik aan hun gestalte en manier van loopen meende te herkennen. „De afstand was te groot, om zeker te zijn, maar het vermoeden was voldoende en ik boog mij zoover mogelijk voorover om hen te zien. Ik wil er niet aan denken dat deze ontroering kan veroorzaakt zijn door een toevallige gelijkenis en dat ik daar stond, bevend van opgewondenheid, ter wille van een vreemdeling Het zien van Flora of van iemand, die op haar Wegens den woningnood in Den Haag heeft een daar gedetacheerd officier zijn intrek genomen in woonwagens aan het einde van het Bezuidenhout. In een der wagens woont hij met zijn echtgenoote. De andere is als keuken ingericht en dient tot verblijf van de dienstbode. De 80-jarige landbouwer H. Blokker reed gistermorgen op den kanaaldijk te Purmerend met een jong paard dat, schichtig geworden, tegen een paal van de electrische leiding vloog. Daardoor brajk een draad van de bovengrondsche leiding. Blokker kwam er mee in aan raking en was onmiddellijk dood. De politie te Tilburg heeft, naar den „Nieuwe Tilb. Ct." meldt, een dienst bode aangehouden, die verdacht wordt van diefstal van een bedrag van 6000 a 7000 guldeD, ten nadeele van den heer S., bij wien zij in betrekking was. Er is f2600 aan bankpapier in haar bezit gevonden. Haar verloofde is aangehouden als verdacht van heling. Tal van handelaars en exporteurs in de Zuiderzeedorpen waren in de oor logscrisis aangesloten by de vereeniging van belanghebbenden bij de Zuiderzee- visscherij, een noodbedrijf annex met „Centraal-bureau voor afzet van Vissche- rijproducten." Bedoelde vereeniging is in staat van faillisement verklaard en mr. Asscher wikkelde deze crisiszaak af, de crediteuren ontvingen nu 30 pCt. hunner vorderingen. Tal van kleinhan delaars en exportfirma's zijn gedupeerd. Alleen te Huizen beloopt de schade tien duizenden guldens. Dezer dagen is aan het licht ge komen, dat in een onzer departements gebouwen in den afgeloopen winter zijn verbruikt zeer ruim 200,000 kilogram anthraciet, d.i. meer dan 20 wagons. Alles en alles bij elkaar kostte de ver warming van slechts weinige uren daags, min de Zondagen en vrije dagen ruim f12,000. Dit mag pas prinselijk huis houden heeten. (N. Crt.) Gerekend van ongeveer I Juli wordt, het korps der Rijksveldwacht uitgebreid met 50 man, ter bezetting van standplaatsen, alwaar het meest behoefte bestaat aan plaatsiDg van Rijksveldwacht. geleek gaf oogenblikkelijk een andere wending aan mijne gedachten, Het was nu wel heel aangenaam en ook heel goed, dat ik mijn oom zou weerzien, maar een oom, nog wel een oudoom, dien ik niet kende, laat de fantasie koud. En indien ik de vesting verliet, zou ik waarschijnlijk nooit meer gelegenheid hebben Flora te ontmoeten. De geringe indruk, dien ik op haar had gemaakt, en daarvan was ik niet eens zeer zeker zou zeer spoedig geheel zijn uitgewischt. Van myn beeld zou in haar geheugen niets meer over blijven dan een vage schaduw, waarover zij in later jaren echtgenoot en kinderen zou doen lachen. Neen, ik moest het zegel in de weeke was drukken, voordat ik Edinburg verliet. En nu vereenigden zich de twee belangen, waarmede mijn ziel vervuld en werden een. Ik wenschte Flora weer te zien, en ik had iemand noodig, die mij hielp ontvluchten en my andere kleeren kon bezorgen. Het slot van myn gedachtenloop was dus duidelijk. Behalve mijn bewakers, wier plicht het was te zorgen, dat ik de vesting niet verliet, kende ik in heel Schotland niemand anders dan Flora en haar broeder. Zij en zij alleen hadden het in hun macht mij te helpen. Wordt vervolgd URANT.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 1