De Heltahe Meubeltransport en Sleeponderneming Verbeterd Marktbericht Schagen 12 Aug. 20. Kipeieren f 13,50 a f 14,50. Gemengd Niéuws. Regels voor den weg. V. I. O. D. De vereeniging, met bovenstaande aan vangsletters aangeduid, geniet onge twijfeld in onze gemeente een algemeene bekendheid. Over geheel Texel en ook daarbuiten telt de vereeniging tot uit- keering van overlijden hare leden, vooral in die plaatsen op ons eiland, waar bij de oprichting der vereeniging nog niet een plaatselijke vereeniging bestond. Behalve te den Burg, Waal, Koog en omstreken, heeft de vereeniging zoo doende ook in Bierland en te de Cocksdorp een groot aantal leden. De afstand is voor die leden een groot bezwaar om de algemeene vergadering bij te wonen en hot is daarom, naar men ons mededeelt, dat het bestuur, (zie advertentie in dit nummer) gemeend heeft Zondag te de Cocksdcrp een verga dering te moeten houden, om de leden van ae werking der vereeniging een en ander mede te deelen en anderen op te wekken tot aansluiting. Een zilveren jubileum. Woensdag 18 Augustus zal de heer W. P. Lap 25jaren op het notariskantoor van den heer Dikkers zijn werkzaam geweest. Het zal den jubilaris zeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. Kerkconcert. Wij verwijzen onze lezeressen en lezers naar de advertentie in dit nummer betreffende het kerkconcert te den Burg en dat te Cockodorp, beide in het kerk gebouw der Ned. Herv. Gemeente. Oosterend17 Aug. De heer D. L. Daalder, die onlangs benoemd werd tot hoofd der school te Oost, heeft voor die benoeming bedankt en eene benoeming bij de schoolvereeni- ging te Hilversum aangenomen. De school te Oost zal nu tijdelijk worden waargenomen door den heer J. de Jager, thans te den Burg. Inkrimping leger sterkte. Naar ons ter oore kwam, zegt de N. Ct, zou het in de bedoeling liggen van den minister van Oorlog mee voor stellen te komen, die ons leger in oor logssterkte terugbrengen op 100.000 man. Doodelijk motorongeluk. Vrijdagavond had op den weg van Laren naar Muiden een ernstig motor ongeluk plaats. De heer Feld, uit Am sterdam kwam op zijn motorfiets uit Laren, toen uit de richting Muiden een boerenwagen kwam aanrijden. Beide voertuigen weken naar denzelfden kant uit, tengevolge waarvan een ernstige botsing ontstond. De heer Feld werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Muiden overgebracht, waar hij na tien minuten overleed. Door de Rijkspolitie werden Zondag middag te Rheden ongeveer vijftig per sonen bekeurd wegens het te snel rjjden met een auto. Tegen een vijftal landbouwers te E le is proces-verbaal opgemaakt wegens het niet kennis geven van de bij hun vee heerschende mond- en klauwzeer. Auto-slaclitoffer. Op het Frederiksplein te Amsterdam had een jongen een defect aan zijn rijwiel gekregen en werd daarom door een kame raad op sleeptouw genomen, die zijn flets door middel van een touw aan die van den ander vastmaakte. Op een gegeven oogenblik naderde een zware vrachtauto van de bierbrouwerij De Amstel. De eene wielrijder wilde rechts van dien auto uitwijken, de ander daarentegen naar den linkerkant, wat natuurlijk een botsing tengevolge moest hebben. De jonge van het defecte rijwiel viel en kwam onder het achterwiel van den auto. Zwaar gewond moest de jongen naar het O L. Vr. Gasthuis worden vervoerd, waar hij overleden is. Op de teenen loopen. In de Academie des Sciences is prof. d'Arson val wonderen komen vertellen hoeft reeds vele gunstige ge- tuigenissen van Texel's inge- JE g. zatenen ontvangen. a Wij hebben de grootst mogelijke S3 verhuiswagen beschikbaar, die 3, p met de boot mee kan. Bestelt bij a Jb. HAEJER Zn. Spoorstraat 49. Tel. intc. 46. Eigen Tapissières Eigen stal. over het loopen op de punt vanj de voeten, waarop dr. Gautier het eerst de aandacht had gevestigd. Oefent men zich daarin door van tijd tot tijd enkele minuten aldus op de teenen te loopen dan zal men daarvan de weldadige ge volgen ondervinden in de verruiming van de borstkas, het omspoelen van de toppen der longen, die anders te veel droog blijven en verdorren, door meer zuurstof en de hoogere intensiteit van de longenventilatie. Berekend wordt uit de proeven, die men in het Conser vatoire des Arts et Métiers genomen heeft, dat in de houding van den mensch die op de punt van de voeten loopt, het cellenleven over een dosis zuurstof beschikt, die ongeveer een derde sterker is dan in elke andere houding van het menschelijk lichaam. Wat meer zegt, de radiografie heeft aan het licht gebracht, dat het staan en loopen op de punt der voeten den ruggegraat en de dijen versterkt., doordat de borstademhaling bevorderd wordt ten koste van de buikademhaling. Wanneer men op die manier de long toppen iederen dag een bad geeft, draagt men er toe bij voor de tuberculose een harer voornaamste toegangswegen af te sluiten. Iedereen kan met dit al zeer gemak kelijke voorbehoed middel de proef nemen want wat is nu eenvoudiger dan een paar keer dag gedurende eenige minuten op de teenen te loopen. Het behoeft geen betoog, dat men het niet moet zoeken in schoenpn met hooge hakken. Daarmee loopt men voortdurend op de teenen en dat is natuurlijk voor het lichaam weer in hooge mate nadeelig. Auto ongeluk. Donderdagavond is te Wierden op den straatweg naar Almelo een ernstig on geluk gebeurd. Zekere J. P., uit Almelo werkzaam bij de firma Hillarius, die zich per rijwiel naar hier begaf werd door de hem achterop rijdende vrachtauto van de N. V. Twentsche Chemicaliënhandel overreden. De chauffeur die wilde uitwijken voor een andere auto en een wagen, kwam halverwege op het Rijwielpad. In deer- niswekkenden toestand werd P., na ver- loopig verbonden te zijn, naar het Ziekenhuis te Almelo overgebracht. De ironie van het lot. Indertijd werd door den gemeenteraad te Zuid-Scharwoude 'n politieverordening vastgesteld, waarbij ter bevordering van een geregeld verkeer, onbeheerde rijtui gen aan den Westkant van de straat moesten worden geplaatst. Het raadslid De Jong maakte in de laatste raads zitting de opmerking, dat aan deze ver ordening slecht do hand wordt gehouden en drong er op aan, dat de gemeente politie er beter toezicht op zou houden. Dit is geschied. De eerste, die bekeurd werd wegens overtreding washet raadslid De Jong. „Wilt gij wie langzaam rijdt voorbij, Doet dat dan aan zijn linkerzij." De zeeslang is er. D3 laatste experimenten van den be roemden physioloog, dr. X...., hebben merkwaardige resultaten opgeleverd. Hij bracht een pas uitgebroed kikvorsch jong onder narcose, nam zijn schildklier weg met een gesteriliseerde veiligheids speld, vulde het gat op met brieflak en liet den patient daarna op dieet leven van miereneieren en vermicelli. Op het oogenblik, dat dit bericht ver zonden wordt, heeft het dier, dat met buitengewone snelheid is gegroeid, de grootte van een meloen bereikt^ zonder in 't minst op een kikker te gaan ge lijken. Het is dr. X's bedoeling verder te experimenteeren, ten einde controle te krijgen over vorm, omvang en gewicht van deze kunstmatig gestimuleerde kik- vorschen. Hij hoopt op deze wijze goedkoope en solide voetballen op de markt te kunnen brengen voor welk doel deze super- kikvorschen zich, nadat ze gedroogd en met üe hand gepolijst zijn, uitmuntend leenen. Deze parodie van het H b 1. op de be richten in de pers op allerhande meest Amerikaansche ontdekkingen is zeker niet kwaad gevonden. Jonge vrouw (die een arme zieke een middagmaal heeft gebracht): Als je wilt breng ik je iederen dag; zoo'n mid dagmaal. Zieke (gemoedelijk)Och we kunnen het eens een week probeeren. Langs gerechtelijken weg. Als bijzonderheid mag wel gelden, dat de burgemeester van Almkerk, na her haalde pogingen, mede met behulp van Gedeputeerde Staten, echter zonder succes, zich genoodzaakt ziet zijn ver hoogde salaris, volgens de nieuwe Koninklijk goedgekeurde regeling, over 1919, langs gerechtelijken weg te vor deren, daar de raad halsstarrig blijft weigeren te doen uitbetalen. De burgemeester heeft reeds een actie tegen de gemeente ingesteld. De Burgemeester der gemeente Haarlemmermeer heeft aan ongeveer 275 eigenaars en gebruikers van landerijen vergunning verleend tot het schieten van schadelijk gevogelte. De landbouwers en tuinders in dezen polder ondervinden zooveel overlast van dat gevogelte op hun gronden, dat ook van verschillende kanten naar middelen wordt omgezien om vooral bevrfjd te worden van de zoozeer gevreesde musschenplaag, waar door reeds heel wat schade in het graan en andere gewassen werd teweeg gebracht. Hoe noodzakelijk het is voor meisjes om niet zonder grondige informaties in te gaan op advertenties, waarin betrek kingen in groote steden worden aange boden blijkt weer uit het volgende uit Leeuwarden aan het „Nbl. v. Friesland" gemeld. Door een besteedster te Leeuwarden werden dienstmeisjes gevraagd voor Den Haag. Een 19-jarig meisje aldaar, bood zich aan en werd aangenomen als dienst meisje bij een zekere mevrouw v. M. daar te stede. In den Haag aangekomen, werd ze aan het station afgehaald door een besteedster en 's avonds aan het adres (het meisje wist n. b. niet eens de straat waar ze moest zijn 1) afgeleverd. De nieuwe betrekking stond haar goed aan, zoodat het meisje een paar dagen later een zeer opgetogen brief aan haar ouders schreef. De menschen waren zeer lief voor haar, ze had een mooie kamer, veel vrij, enz. enz. Op zekeren avond thuis komende hoorde ze vreemde mannenstemmen in huis, doch daar er niets bijzonders ge beurde, sloeg ze er verder geen acht op. Den volgenden dag echter deed mevrouw haar mededeelmgen omtrent den aard der betrekking, waarin zij zich daar zou bevinden, welke haar het bloed naar de wangen joegen. Ze wilde direct weg, maar daarvan zei mevrouw, kon niets komen, ze moest blijven. 't Meisje overwoog, dat ze met kwaad heden niet veel bereikte en gaf oogen- schijnlijk toe. Mevrouw was nu een en al beminnelijkheid en vertelde haar dat straks een heer zou komen dien zij zou moeten ontvangen. Toen er gebeld werd, was Marie gereed. Persoonlijk deed ze open, meneer trad binnen en zei, terwijl hij baar vriendelijk bejegende„Zoo is 't lieve Friezinnetje er al Plotseling vloog de deur dicht, meneer was binueD, 't lieve Friezinnetje echter buiten, 't Meisje holde zoo hard ze kon naar het bureau van de zedenpolitie aan de Prinsengracht, dat ze toevallig ODder- weg had gezien en vertelde wat haar was wedervaren. Voor den nacht werd haar daar onder dak verschaft en den volgenden morgen werden haar kleeren door de politie ge haald en zij onder bescherming van een rechercheur en 'n politieagent naar Leeuwarden gebracht. Aao de verschrikte ouders vertelde de rechercheur, dat het meisje door haar cordaat optreden voor een groot onheil was bewaard, daar ze in een zeer slecht bekendstaand huis was aangeland. Haar ervaringen mogen voor anderen een waarschuwing zijn, om niet dan Da deugdelijke informaties in den vreemde een dienst te betrekken. De vrouio aan het vliegen. In Autoleven schrijven Tom Schilpen- oort en Leo Faust, dat de vrouwen auto en vliegtuig moeten leeren besturen. Waar de man zonder chauffeur rijdt, is het zeer goed, dat ook de vrouw kan helpen en aflossen. Wat het vliegtuig betreft, wordt den vrouwen gewezen op het voorbeeld der Amerikaansche dames, van wie velen reeds vliegen voor hun plezier 't Klinkt voor ons nog wel vreemd, maar spoor trein en auto werden ook eerst met verbaasde oogen bekeken. Wellicht vlie gen we nog eens allemaal even naar Amsterdam, om boodschappen te gaan doen, als we ergens-boven Groningen of in den Achterhoek wonen, we nemen de jongste mee en zijn weer thuis voor de andere kinderen uit school komen. Een goed voorbeeld. Een 20tal motorrijders vaD den Langen dijk heeft een motorclub opgericht welker doel het is te bevorderen, dat het te snelle rijden wordt tegengegaan en te trachten meer gelijkheidj te krijgen in de politieverordeningen dienaangaande in de verschillende gemeenten. Van tijd tot tijd zullen proefritten worden gedaan om een en ander te demonstreeren. In welk soort schoenen lijkt de voet het kleinst Het is vrij algemeen bekend, dat de voeten in witte sehoenen grooter lijken en menschen met groote voeten doen dan ook beter zicb hiervan te onthouden, evenals van grijze, bruine en roode schoenen. Voor hen is de zwarte schoen het beste middel om te verbergen op welken grooten voet zij leven. Minder bekend is het echter, dat schoenen met hooge hakken den voet grooter doen schijnen. Door de onnatuurlijke houding puilt het leer over de zool en de schoen lijkt grooter en lomp. Bij een tekorten schoen heeft men hetzelfde euvel. Ook hierin is middelmaat het beste en doet men wijs goed passende schoenen met lage hakken te nemen. Betalen. In Hoorn is de IHoofdelijken Omslag heel erg hoog. Een anti-verhoogings belastingcommissie is thans reeds opge richt. Hans in de Hoomsche Crt. dicht over dezen hoogen Hoofdelijken Omslag als volgt Met vreeze werden ze verwacht De aanslagexemplaren. Ze zouden weer veel hooger zijn Als gepasseerde jaren. De schrik was dus niet. doodelijk Toen ze 't couvert ontsnapten. Maar menigeen z'n zenuwen Verstijfden toch of knapten. Men kon het niet gelooven haast, MeD dachthet is gelogen. Men wischt zich het angstzweet af, Men wreef zich uit, de oogen. Men keek naar 't varken met de gleuf, Men ging den buit taxeeren. En kwam ie niet tot aan het peil, Dan zou men reclameeren. Men vroeg z'n buurman en z'n vriend, Men vroeg z'n pa, z'n tante, Men vroeg het aan de meid, den knecht En ook aan alle klanten. En ieder riep, met kippenvel Op alle lichaamsdeelen, Ze mogen mijn belastingbrief Van ganscher harte stelen. Maar 't einde van het liedje is, Trots mopperen en dralen, Dat we, als zoete kindertjes, De hooge som betalen. Laat Texels burgerij in dit versje zijn troost vinden, zouden wij in Davolging van de Schag. Ct. willen zeggen. Zeilbootje omgeslagen. In de Groninger vaart onder Bergum is gisteravond een zeilbootje met zeven personen omgeslagen. Van de inzitten den kon niet worden gered de onder wijzer S. V- Later werd met dreggen het lijk opgehaald. De ongelukkige laat een vrouw met vier kinderen achter. Groote vrouwenvoeten. Onlangs is met cijfers aangetoond voor het Londensche Hof van Appèl in 'n zaak over zijden kousen, dat, hoe noor delijker men komt, des te grooter de voeten der vrouwen zijn. Do leider van een groote fabriek van zijde kousen

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2