Eegels mm den weg. Marktberichten. Volksfeest te de Koog. Hoewel het weer minder gunstig was, waren er toch zeer velen saamgekotnen, om te zien wat er ook dit jaar wederom aan de Koog te zien zou worden ge geven. Het eerste punt van het program was Schoonrijden met paard voor twee wielig rijtuig. Daar de feestcommissie meende, dat de beoordeeling daarvan aan deskundigen moest worden toevertrouwd, hadden zij enkele ingezetenen van deze gemeente die op 't gebied van paardensport geen onbekenden waren, verzocht om de jury te vormen, die den prijs zou toekennen. Deze jury, waarvan de heer J. W. Roe- loffs voorzitter was en waaraan als leden warentoegevoegdC.de Wit, M.A. Langeveld, P. Kikkert en G. Leber, hadden ongetwijfeld een zeer moeilijke taak. Vooral toen de laatste 3 span in 't veld waren, en uitgemaakt moest worden, wie den le, 2e en 3e prijs toe kwam, verkeerde iedereen in spanning. Nadat de leden van de jury zich met elkander hadden verstaan, bleek dat de uitslag was als volgt Ie prijs H. Dijt JSzn. den Burg 2e C. A. Witte, Zuid-Haffel 3e C. Kuip Jr. te de Koog. Zoodra de uitslag bekend was, verzocht de voorzitter van de jury, den prijs- winners, om ieder een dame te kiezen en een paar rondritten te maken, waar aan zij allen gevolg gaven. Gezien de geringe voorbereiding bleek dat er op het gebied van paardensport op Texel nog wel wat gepresenteerd kan worden. Naar ons ter oore kwam heeft de feestcommissie te de Koog het plan om het volgend jaar weer in deze riching werkzaam te zijn en er dan wat vroeger bekendheid aan te geven, zoodat vooraf wat gedresseerd kan worden. Na den middag begon het, ringsteken met paard en kar le prijs C. Dros en mej. N. Bakker Jd. 2e prijs C. Keijser en mej. S v. d. Kooij, 3e prijs H. Boogaard en mej. Haakman. Ringsteken op fietsen le prijs W. Boon, 2e prijs H.Witte, 3e prijs G. Kok. Zakloopen voor jongens le prijs N. Kikkert, 2e prijs M. Kik kert, 3e prijs G. Kelderhuis en H. Bakker. Zakloopen voor meisjes le prijs Mej. Adr. v. Liere, 2e prijs Mej. Greta Steijn, Se prijs de dames Nelly Boekei en Guurtje Bakker. Stembuswedstrijd le prijs Mej. W. Smit, 2e prijs Mej. A. Smit-Trip, 3e prijs Mej. G. Lap. Stoelendans le prijs Mej. A. Maas, 2e prijs Mej. F. Kelderhuis, 3e prijs Mej Bakker. Na afloop van de spelen werden de prijzen in „de dependance" van het hotel van den heer Kikkert door den Voorz. met een toepasselijk woord uitgereikt. Hoewel het weer soms wel wat te wenschen overliet, kan deze dag toch als uitstekend geslaagd beschouwd wor den. Een woord van dank aan de commis sie en aan allen, die er toe hebben mee gewerkt om het feest goed te doen slagen, mag voorzeker wel niet ont houden worden. Oudeschild, 2 Sept. Gisteren bij het inkomen der haven, kwam de groote aak aak Hans Grete, geladen met keislag, in aanraking met het oostelijkste havenhoofd, waardoor dit vrij aanzienlijke averij bekwam. Oosterencl, 3 Sept. Bij de Geref. kerk alhier is beroepen ds. J. Ubels, te Witmarsum. Sommige boeren alhier hebben den melkprijs met 2 centen per liter ver hoogd en gebracht op 14 cent. Een loopjongen van de Remington Maatschappy te 's-Gravenhaga moest een bedrag van f3500 innen en ver klaarde bij zijn terugkomst het te heb ben verloren. Bij nader verhoor bekende hij echter het te hebben verstopt in het Haagsche Bosch en op zijn aanwijzing heeft de politie het geheele bedrag teruggevonden. Hoe de jongen tot zijn daad gekomen is, begrijpt men niet. Hij was altijd zeer nauwkeurig, eerlijk en trouw. Zondagmiddag had op den Jut- phaascbenweg onder de gemeente Jut- püaas een aanrijding plaats tusschen een wielrijdster en een motorrijder, ten gevolge waarvan eerstgenoemde aan den nals een bloedende wond opliep, terwijl de echtgenoote van den motorrijder van het duozadel werd gesliDgerd en bewus teloos aan den weg bleef liggen. Beiden werden met de ontboden zie kenauto uit Utrecht overgebracht naar de Rijksklinieken. De duorijdster was bij haar overbren ging nog in bewusteloozen toestand, ter wijl de wielrijdster zich loopende naar den ziekenauto kon begeven. Het ongeluk moet zijn veroorzaakt door verkeerd uitwijken en zenuwachtig rijden van de wielrijdster. Klim niet op wagens. Het vierjarig dochtertje van den heer Huizebosch te Gramsbergen was achter op een wagen geklommen. Toen de wagen stilhield, geraakte het kind onder een wiel en werd levenloos opgenomen. Wegens het heerschen der veepest in België is te Maastricht het houden der veemarkten verboden. Onder den naam I. T. H. R. E. K. A. wordt tot 24 Sept. in de zalen van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam een internationale tentoonstelling gehouden georganiseerd door den Ned. Bond van Koffiehuisrestauranthouders en slijters. De eerste kermiszoDdag te Zaan dam is, ondanks den grooten toeloop van bezoekers zeer kalm verloopen. Al was nog niet alles zonder vlek, zag men toch niet die dronkemanstooneelen van andere jaren. Dit gunstige resultaat mag veilig gesteld worden op rekening van het tapverbod. Slechts éèn persoon werd door de politie wegens dronkenschap in arrest gesteld. Hbl. Bij het afsteken van een zeven klapper is -Zondagmiddag te Arnhem een driejarig meisje door een brandenden zevenklapper geraakt. Haar kleertjes vatten vlam en het kind is tengevolge van brandwonden overleden. Indien twee of meer wielrijders of motorrijders naast elkander rijdeD op een rijwielpad, dan moeten zij bij het tegenkomen van een anderen wielrijder of motorrijder op het rijwielpad achter elkaar gaan rijden. Hij, die rechts is, gaat voor rijden. Door de Regeering is wederom aan de VereenigiDg tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland vrijdom van accijns toegestaan voor 500.000 K.G. suiker heeft men zich te wenden tot de afdeeling suiker van genoemde vereeni- giDg, Bijenhuis, te Wageningen. Bijna radeloos. Men schrijft van Vlieland aan de N. Har!. Ct. De heer T. Zeijlemaker heeft als lid van den raad bedankt. Zijn opvolger op de kandidatenlijst heeft ook bedankt. Dat is het derde raadslid, welks plaats niet weer wordt ingenomen. Zoo zitten er thans nog vier onzer vroede vaderen op hunnen zetel. Net genoeg om wette lijk bevoegd te zijn. Eigenlijk is 't niet in orde, want het aantal leden van den gemeenteraad zij oneven, Als nu deze vier maar blijven zitten, want met nog eentje ruinder is de raad geen echte raad meerdan zijn we radeloos. En wat dan Goede raad is duur, maar een verkeerde raad is niet goedkoop en een dure raad is niet goed. Wie weet raad Wij zijn ten einde raad, want onze raad is ten einde. Die wij willen willen niet. Die wel willen, willen wij niet. Die wel willen en die ook wij wil len die mogen niet Vlaggen. Te Purmerend werd Dinsdag weer officieel gevlagd. Van het stadhuis en andere openbare gebouwen wapperde de driekleur. Ook vele burgers hadden ter eere van den verjaardag d9r Koningin de vlag uitgestoken. Naar het V. D.-bureau meldt, hadden B. en W. van Wormerveor Maandag in offlcieele vergadering besloten, dat ei- Dinsdag Diet zou worden gevlagd Gis teren werden op last van den burge meester de werklieden toch op het dak van het Gemeentehuis gestuurd om de vlag uit te steken. De wethouders ge lastten den werklieden naar beneden te komen met de vlag, hetgeen ge schiedde, maar de burgemeester zond onmiddellijk de politieagenten met de vlag bet dak op. Het Gemeentehuis werd afgezot, en de toegangen tot het dak werden bewaakt. Ged. Staten van Noord-Holland hebben opnieuw een suppletoir kohier, dienst 1919, waarin voorkomende de aanslagen in den Hoofdelijken Omslag van den ex-kroonprins en majoor von Mühlheim, respectievelijk naar een ge schat inkomen, groot f42,0U0 en f4250 goedgekeurd. Alcoholgebruik. Maandag 30 Aug. 1.1. had te Utrecht, in het Gebouw van Kunsten en Weten schappen, een vergadering plaats van de afgevaardigden der vijf Landelyke Vak centrales met de Commissie van Admini stratie der Nat. Comm. tegen het Alco holisme, om, ingevolge het verzoek van den Minister van Arbeid te overwegen lo. of er meer sterken drank in arbei derskringen wordt gedronken? 2o. of, indien dat het geval is, het ook voor een deel te wijten is aan verkorting van arbeidsduur en den vrijen Zaterdag middag 8o. Wat er tegen een eventueele toe name zou zijn te doen? De voorzitter, Prof. Slotemaker de Bruine, noemde het een vereerende, doch tevens moeilijke opdracht. Geen geruch ten, doch slechts goed geconstateerde feiten kunnen ons dienen. En dan, moch ten de feiten al spreken, het te voorschijn brengen van al de oorzaken zal geen gemakkelijke taak zijn. En dan ten slotte als er feiten zijn vastgesteld en oorzaken zijn aangetoond, dan wacht nog doel treffende maatregelen ter verbetering voor te stellen. Toch zijn wij bij den Minister dank schuldig; dank omdat hij klaarheid wil en, zoo noodig, ingrijpendank ook, omdat hij daarvoor de georganiseerde drank bestrijders en de georganiseerde arbei ders wilde raadplegen. De vergadering verklaarde zich een stemmig bereid aan het door den Minister gedane verzoek gevolg te geven. Besloten werd lo. dat de leiding voorhands zou worden gelaten aan het bestuur der N. C. A. wier secretaris een tweetal studenten tot helpen bereid vond 2o. dat de N. C. A. zal nagaan wat de cijfers inzake accijnsen en processen- verbaal kunnen leeren; 3o. dat de vakcentrales eene enquête zullen instellen, met behulp van hare afdeelingsbesturen, in de arbeiders kringen. 4o. dat zoo spoedig dat werk resul taten heeft opgeleverd,- de commissie opnieuw zal bijeenkomen. Aangifte voor de Bevolkingsregisters, Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel brengen voor zooveel noodig, den inge zetenen in herinnering: A. dat zij, die zich in deze gemeente komen vestigen, hiervan binnen eene maand ter secre tarie der gemeente moeten doen blijken door overlegging van een getuigschrift van verande ring van werkelijke woonplaats (verhuisbiljet) B. dat zij, die deze gemeente verlaten, een getuigschrift, als bovenbedoeld, behooren op te vragen. Overtreding der bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden; C. dat van verhuizing binnen de gemeente binnen dertig dagen moet worden kennis ge geven ter secretarie, rhet aanduiding van het perceel, dat men verlaten en hetwelk men be trokken heeft. Het' niet naleven der bepaling wordt gestraft met geldboete van ten hoogste drie gulden. Texel, 3 September 1920. Burgemeester en Wethouders voorn., De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. Regeeringsbrood. De Burgemeester van Texel maakt bekend, dat vanaf 4 September 1920 geen bruinbroodkaarten meer zullen worden uitgereikt en dat Regeerings- bruinbrood bij de bakkers zal zijn ver krijgbaar tegen den prijs, die op een vanaf den openbaren weg duidelijk zicht bare plaats, in ^iedere bakkerij zal zijn aangegeven. De Burgemeester van Texel, BUYSING DAMSTE. Landbouwtentoonstelling te Schagen. De Burgemeester vau Texel maakt bekend, dat herkauwende dieren, van uit Texel naar de landbouwtentoonstel ling te SchageD gezonden, zonder ver gunning van Burgemeester en Wethou ders niet weder te Texel mogen worden ingevoerd. Zij, die eene dergelijke vergunning wenschen te bekomen, worden verzocht de aanvrage daartoe ten spoedigste ten gemeentehuize in te dienen. Texel, 3 Sept. 1920. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE. Mond- en klauwzeer. Sinds de vorige opgaaf is aangifte geschied van mond- en klauwzeer onder het vee van Gebr. KoDing te Oosterend. Als hersteld is aangegeven het vee vaD J. MaDtje Cz. te Oosterend, Simon de Porto te Spang en K. Mantje Czn. te Bargen, wiens vee loopt te Spang. Texel, 3 September 1920. De Burgemeester der gemeente Texel, BUYSING DAMSTE. RAADSVERGADERING. De Burgemeester der Gemeente Texel Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Dinsdag 7 September a. s. deg voormiddags te tien ure in de daarvoor bestemde zaal ten ïtaadhuize dezer Gemeente. Texel, den 3 Sept. 1920. De Burgemeester van Texel, BUYSING DAMSTE. Onderwerpen ter behandeling: Burgerlijke Stand der Gemeente Texel, van 28 Aug. tot en met 3 8ept. 1920. GEBOREN Cornelis, z.v. Cornells Witte en Neeltje Kiljan. Trijntje, d. v. Klaas Hendrik Kind en Anna Hout wipper. Cornelia Wilhelmina, d.v. Iluibert Boonstoppel en Trijntje de Beurs. Elisabeth, d.v. Simon Wuis en Gerbrandina Kikkert. ONDERTROUWDMaarten Witte en Dieuwertje Eelman. Nicolaas Slot en Dorothea Catharina Smit. GETROUWDJan Zijm en Maria Cor nelia Schraag. OVERLEDENCornelis v. Heer waarden Wzn. 1 maand. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). een portemonnaie met eenig geld, een vingerring. Moedeloosheid 161 een der verschijnselen. Een ernstig verschijnsel bij nieraandoening I is moedeloosheid, omdat het dientenge-| volge lastiger valt om alle 'andere ver-I1 schijnselen te boven te komen. I Gij doet meer kwaad dan goed door bij| de pakken neer te zitten en u zorgen tel maken Maakt inplaats daarvan een wande-I ling en neemt een opgewekt flink besluit.11 Zegt tot u zelf„Ik weet door mijn rugpijnj loomheid en urmestoornissen, dat mijnl 1 nieren verzwakt zijn, maar ik zal de ge l J woonten veranderen, die er nadeelig voorl zijn." Vermijdt laat naar bed gaan, zwarel maaltijden en onnoodige prikkels, en be-l gint eenvoudiger te leven. Dat is een ver-I standige, geschikte leefwijze voor uw ge-I zondheid, die veel zal bijdragen tot heil genezen van nierverschijnselen als rheu-l matiek, steen, ischias, niergruis, nier- oil blaasontsteking, rugpijn, spit en - urine-l kwalen. 10 Foster's Rugpijn Nieren Pillen zullen lil helpen om gezond te worden Zij ver-I sterken en heelen de nieren, geven ver] zachting aan de urinewegen, en wekkecl E de nieren op tot haar taak om het urine-l zuur en de vloeibare onzuiverheden uil het bloed te filtreeren, Foster's Pilleil werken niet op de ingewanden. Zelf? gevorderde gevallen van nierziektfl zwichten dikwijls voor een voorzichtigj verandering in gewoonten en tijdelijke bel handeling met Foster's Rugpijn Nierecl Pillen. j En als gij weder gezond zijt, houdt r| dan aan matigheid, opgewektheid en dj E noodige lichaamsbeweging om gezond tl blijven, maar vergeet ook niet een woorcl van lof voor het geneesmiddel, dat u genas. I Overtuigt u, dat de juiste naamFosterj Rugpijn Nieren Pillen en de handteekeninl van James Foster op het etiket voorkomerl Dit behoedt u voor namaak. De echte zijJ - te den Burg verkrijgbaar by T. Buijs f 1,75 p. doos of f 10.— p. zes doozen. 4| Schagen, 2 Sept. Aangevoerd: Uit de Schager Courant: 65 Yette Koeien 1500 a f 875.—; 1. Ingekomen stukken. 2. Ooorloopige uaststelling gemeente rekening en bedrijfsrekeningen ooer 1919. 3. Benoeming commissie uan onderzoek uan de gemeente-begrooting uoor 1920. 4. Benoeming commissie uan onderzoek reclames belastingen dienst 1920. 5. Instructie uoor den uischafslager. 6. Presentiegeld schoolcommissie. 7. Jaarwedde gemeente-uroedurouiu te Oosterend. 8. Subsidie-aanurage uoor de Christelijke Bewaarschool te den Burg. 9. Steun uoor woningbouw te de Koog,

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2