BAL een nette dienstbode. eenige boutwaren, COMMENSAALS. Markt berichten. Gemengd N ienws» Advektemtien* Zondagavond 12 September In het Algemeen Weeshuis Deurwaarder C. G. GUDE, Verkoop Strandgoederen. 107 planken, 105 ribben, 16 platen, 12 schroten, 11 bos tengels en eenig wrakhout, I. M van Landbouw Md. Texel Bespreking Vee-Invoer. aan te besteden het vervoer van grint vanaf de haven t. w. Adverteeresï doet verkoopen. M Brandstof! encommissie te Texel 50 ton nootjes, 50 ton stuk kolen en 100 ton eierkolen, 1 zwarte merrie 6 jaar gedekt, 1 bruin aftands werkpaard, 1 zware bruine ket. Predikbeurten- Gemeentedag der Doopsgezinden. een Werkman, Danscursus. Wij verwijzen op verzoek onze lezers gaarne naar de advertentie in dit num mer betreffende een door de lieeren Polak alhier te houden danscursus. Een woord van aanbeveling is hierbij feitelijk overbodig, de heeren Polak zijn hier voldoende bekend, bekend mag ook verondersteld worden, dat zij in voort durend contact zijn met alle bekende dansleeraaren in binnen- en buitenland tot in Amerika toe. Zij woonden per soonlijk het Internationaal Congres te Parijs bij en kunnen dus zonder over drijving verklaren, dat ze niet alleen een jarenlange ervaring hebben, maar tevens kosten, noch moeite ontzien om op de hoogte van hun tijd te blijven. Om vleescli zonder toevoeging van boter of vet te braden Men neemt een contrefilet of ribstuk, dat niet te mager mag zijn, wrijft het in met zout en peper en legt het in een braadslee met den vetten kant naar boven. Men zorgt, dat de oven goed heet is, zet het vleesch er in, zonder bijvoeging van boter of vet. Na een 10 a 15 minuten als het vleesch flink aan het braden is, moet men het met wat water overgieten en dat van tijd tot tijd herhalen, vooral zorgen, dat de oven heet blijft. Als het vleesch mooi bruin en gaar is (15 a 20 minuten per half K G., naar gelang men het meer of minder gaar wil hebben en den tijd, gerekend van dat het vleesch begon te braden) zet men de braadslee boven op de kachel neemt het vleesch er uit, braadt de jus flink na met wat water, roert goed het bruin van de kanten en den bodem los, en bindt dan ue jus met een weinig koude, ongekookte melk, die men al roerende bij de bradende jus doet. Een reiziger vertelt, dat hij Hindoe kinderen heeft gezien, die volleerde hand werklieden waren op een leeftijd, dat andere kinderen het alfabet leeren. Een van de beste houtsnijders, die hij ont moette, was een jongen van zeven en de kostbaarste kleeden worden geweven door kinderen beneden de tien. 'tls een merkwaardigheid van den kalender, dat een eeuw nooit kan be ginnen op een Woensdag, een Vrijdag of een Zaterdag. De bamboe bloeit pas na z'n dertig ste jaar. Dan geeft hij overvloedig zaad en sterft daarna. Men zegt, dat in 1812 in Engelscb- Indië een hongersnood werd bezworen eoor het plotseling bloeien van den bam boe. 5u,000 Menschen trokken naar de jungles en verzamelden het voedzame zaad. Onze woning. Vergeten wij het nooit, zindelijkheid is een bondgenoot in den strijd tegen ziekten. Maar haar toepassing eischt overleg. Dat 't noodzakelijk is, allbs, wat vuil is in de woning te reinigen met water en zeep, spreekt vanzelf, maar 'n overtollig rondplassen en schrobben met veel water in de womng zelve, is daarom niet noodzakelijk. Wio zijn woning goed wil onderhouden bedenke in de eerste plaats, van hoe groot belang het is, frissche lucht en zonlicht in haar toe te laten. De zon brengt ook warmte in het vertrek en deze met de frissche lucht, droogte, een belangrijk verei-chte voor gezond wonen. Daarom tunge men geen dikke gordijnen voor de ramen, die toetreding van licht en lucht keeren. De vochtigheid der meeste huizen berust niet op de vochtig heid der muren, maar op gebrekkig toe laten van licht en lucht. Bloembollen. Men schrijft aan de Opr. Haarl. Ct. Ter Haarlemsche bsuize gaat het met de bloembollenhandel maar steeds niet vlot. Wel zijn de prijzen bevredigend, doch veel contracten worden niet afgesloten. Drie oorzaken zijn hiervoor te noemen. Ten eerste onvoldoende samenwerking tusschen exporteurs-kweekers ten aan zien der betalingen. Ten tweede de lage valuta en ten derde de slechte brand stoffen voorziening over de gansche wereld die voor de buitenlandsche bloemisten een beletsel is otn hun broei- en stook- kassen voldoende te verwarmen. Gaiaoius en zijn graag, ook wel som mige Narci-sen. Toch gezien het een met het ander voltrouwen wij, nu de planttijd weer aangebroken is, met goede moed de bollen aan den grond toe en hopen dat spoedig betere tijden voor het vak mogen aan breken. Ret gewaar van den weg. Maandagnacht 12 uur is te Eefde (bij Zutfen) de heer van Rossum, ambtenaar ter secretarie van Gorsel, door een auto aangereden, bestuurd door een dronken chaffeur, niettegenstaande de heer van Rossum met behoorlijk verlicht rijwiel aan den kant van den weg reed. Zwaar gewond en met gebroken beenen is de heer v. R. opgenomen en naar het Ziekenhuis te Zutfen vervoerd. De beschonken chauffeur wilde door rijden, doch werd daarin door den chef veldwachter van Gorsel verhinderd, die hem een revolverschot achterna zond waarop hij de auto stopzette. Hij is daarop gevangen genomen. Sondag 13 September 1920. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Kroese. Koog, v.m. 10 uur da. Schellenberg. den Hoornv.m, 11 uur ds. Viseer. Oudescliildvm. 10 uur ds. van Graestek. 's av. half 8 ds. Buiekool. Oosterend, n.m. 3 uur de. van Graestek. half 11 Zondagsschool. 7 uur Openb. Ahiëzer-verg. met zang. Coclcsdorp, v.m. half 11 Eerw. Hr. R J. Barende van Alkmaar. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m 10 uur ds. M. Rooseboom, van Hillegersberg. H. Avondmaal. n.m. 3 uur dezelfde. Een dag te bed. 17 Als gij overwerkt, overkropt van zorgen en uitgeput zijt, blijft dan een dag te bed. Dit geeft rust aan de nieren. Een beroemd geneesheer zeide eens „Het bed is een geneesmiddel, een goede dienaar, maar een slechte meester." En ongetwijfeld is een dag te bed een goed begin voor de uitgeputte man of vrouw, die Foster's Betere Gezondheid Methode beproeft om het urinezuur te verminderen en de nierzwakte te overwinnen. De methode is eenvoudig en zoo ge makkelijk, dat iedereen haar kan toepassen. Vermijdt om de taak der nieren het filtreeren van het bloed te verlichten, zware maaltijden en onnoodige prikkels, overschat uw kracht niet en maakt u geen zorgen. Weest integendeel matig en op gewekt, neemt voldoende lichaamsbeweging in de buitenlucht en slaapt iederen nacht acht uren. De natuur wijst ons reeds op het voor afgaande, en de. wetenschap verschaft ons het tweede deel der methode. Zwakke nieren kunnen haar zware taak niet vol brengen, zij vereischen de hulp van een speciaal niergeneesmiddel. En wat die hulp betreft, kunt gij vertrouwen op deop wekkende en versterkende werking van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Pillen werken niet op de inge wanden, De hoogste chemische wetenschap is toegepast om haar genezende eigen schappen uitsluitend op de nierorganen te richten en om nier verschijnselen als rug pijn, urinestoornissen, graveel, rheumatiek, nier-waterzucht, ischias, steen, onzuiver bloed, ontstoken nieren en blaas, spit en urinezuur vergiftiging te bedwingen. Ziet toe, dat de handteekening van James Foster op het etiket voorkomt, ten einde de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te verkrijgen. Te den Burg verkrijg baar bij T. Buijs a f 1.75 p. doos off 10, per zes doozen. 46 Burgerlijke Stand der Gemeente Teiel, van 4 tot en met 10 Sept. 1920. GEBOREN: Maria Klaziena, d.v. Adriaan Bakker en Cornelisje Duinker. Leo- nardus Gerardus z.v. Bartholomeus Adrianus Westgeest en Maria Johanna van der Kroft. Lndwig Alfons z.v. Jan Jonk en Cornelia Hendrika Steens GETROUWD: Fredrik Dijksen en Lenft Dekker. OVERLEDEN Pieter Spreeuw, 53 jaar. LEVENLOOS AANGEGEVEN: één. 27 Aug.—2 Sept. GETROUWD: Alke Cornell's Smit en Hijke Wels. Dirk Cornelia Bakker en Cornelia Bakker. V geboren MARIA CLASINA, dochter van ADR. BAKKER en C. BAKKER—Duinker. den Burg, 7 Sept. 1920. GEBOREN: LU» WIG ALFONSUS zoon van J. JONK en C. JONK—Steens. Den Burg, Texel, 9 Sept. 1920. Schilderweg. V GEBOREN CORNELIA MARG ARETHA, dochter van M. H. ZIJM, C. G. ZIJMRidder. Den Burg, 10 Sept. 1920. Algemeene kennisgeving. De FEESTCOMMISSIE te den Hoorn op Texel betuigt langs dezen weg haar hartelijken dank voor de medewerking van 't pubiiek bij de onlangs gehouden volksfeesten, tevens aan de ingezetenen voor hun financieele hulp en ook vooral aan hen die paard en rjjtuig beschikbaar stelden en daardoor in zoo mime mate bijdroegen tot 't slagen van 't feest. bij J. V. d. STAR. Entree ÏO cent. wordt ten spoedigste gevraagd, tegen hoog loon, Gelegenheid voor Adres bureau Texelsohe Courant. te Texel, zal op Donderdag 16 September 1930, des voormiddags 10 uur (nieuwe tijd) op de hofstede „Gent" in polder Eierland, publiek verkoopen: als planken, palen, balken, zware teakhout en eiken platen van verschi'lende lengte en dikte, 7000 nieuwe en oude steen, 3000 gebruikte roode en blauwe pannen, kippenhok, hekwerk, ramen, kozijnen, lat ten, ribben, deuren, schot werk, eenig ijzer werk, enz. Inf. bi] den Makelaar H. Flens te Burg op Texel. De Burgemeester vaD Texel zal op Vrfl- dag 17 September 1920, 's morgens 10% uur in het Hotel Texel te den Borg, publiek verkoopen: liggende op verschillende plaatsen, bene- veDs een SLOEP, liggende te Oudescbild en een MAST liggende op het strand bij O. Troost te Eierland, 4 balkjes, 1 berkel, 1 laadboom en 1 kluiverhout, te den Hoorn. Texel, 10 September 1920. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, v.m. 10 uur ds. de Maar. Purmercnn, 7 Sept. Aangevoerd 665 Runderen waaronder: 380 vette kooien 160 215 Ct. per K.G 9Sr Gelde koeien f 350 d 600; Melkkoeien f 450 d 800; 48 stieren 56 vette kalveren 1 2,50 a f 2.80 p. Kg. 120 Nuchtere kalveren 125 af 70; 1181 Schapen f 60,a 1 85. 175 vette varkens i 1,64a f 1.84 per Kg. 290 lammeren f 35,— a f 45,00 140 magere varkens f 75 a 1 110,00; 169 biggen f 45,00 a (62,00; kipeieren f 15,00 a f 16.00 per 100; Sehagen, 9 Sept. Aangevoerd: Uit de Schager Courant: Vette Koeien t 0a f —0.—; 35 geldekoeien mag. f 400 ,a f 750 50 kallkoeien f 600 a f800 12 Nuchtere kalveren f 25 a f 45,00 101 lammereD f 40,a 1 50, 64 Biggen f 48 00 f 64.00 Boter f 3.00 a f 3,20 per K.G. Kipaieren t 15 50 a f 16.50 per 100. GETROUWD F. DIJKSEN Cz. en L. DEKKER, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dankzeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Cocksdorp, 9 September 1920. Hiermede betuigen ondergeteekenden hunnen hartelijken dank aan Dr. Boswijk en Zuster Meijer voor hun onvermoeide hulp aan Ds. Kroese voor zijn Iroostvolle woorden tot hen gesproken en aan buren, dragers en kleedoplegsters, voor de laatste eer aan hunne Echtgenoote en Moeder bewezen. ABRAM DE RIDDER en Kinderen. Koogerveld, Sept. 1920. Hartelijk dank aan allen, die tot het welslagen van onzen gemeentedag hebben bijgedragen. De Commissie. Algemeene Vergadering op Maandag 13 Sept. a.s, 'a middags 12 uur in hotel „de Zwaan", Het Bestuur. Er biedt zich. aan bekend met vee- en bouwbedrijf. AdresBar. Nieuwe Tex. Crt. Het Collego van Dag. Bestuur van den polder Waal en Burg wenscht 27 M3 naar den Westerweg vanai Middelweg tot Pomona. 20 M3 naar den Westerwee vanaf Bur- ger-Nieuwland tot den Middelweg. 15 M3 naar den Kilstukweg. 15 M3 naar den Koois ukweg. 15 M3 naar den Westerboersweg aan den djjk achter Qngeren. 8 Is naar den Middelweg. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór Woensdag 15 September a. s.. 8 uur in calé Den Burg. Het Coll. van Dag. Bestuur voornoemd, J. EELMAN Jz,, Voorzitter. P. BAKKER Az Secretaris. maakt bekend, dat te üudeaohild zijn aan gekomen welke onder de klanten van onderstaande handelaren zjjn verdeeld als volgt Eenh. Eenh. Eenh, Nootjes Stukkolen Eierk. P. Bakker 1 Gebr, Bruin A. Dekker J. P. Dros Coöperatie 1 Wed. v.d, Kooij 1 J. J. Rab j/j '/s D. Vos i/s 7s A. wuis 1 P. Wuis 1 G. Zoetelief 72 1 De maximumprijzen zijn Nootj 's Eierk. Stukk. Afgehaald v. boord 3,83 3,17 3.13 Thuis te Oudescbild 4,03 3 37 3,33 den Burg 4,18 3,52 3,48 de Waal 4 20 3,54 3,50 Oosterend 4,25 3,59 3,55 den Hoorn 4,28 3 62 3,58 de Koog 4,37 3,71 3,67 Eierland en Cocked. 4.20 3,54 3,50 langs boord Cocksdorp. Te koop By Adr. MOSK. Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2