ONTVANGEN KACHELS, vulemmers, kolenbakken, emailleplaten, enz. Aanbevelend, E. BOEKEL. TBTv'aTB- nieuwe RIJWIELEN Eerste Helflersche Electrisclie Boterbereidintj. Duinker's fijne Melange Boter, PA U WIN-CACAO TV HOOFDELIJKEN OMSLAG ©glillli®, 1 best werkpaard, drachtig, of 1 gekruiste driejarige gele merrie. B0EK3 PARKSTRAAT. H A.V. BANK ft.COEVERT, te den Bnrg, Wegens vergevorderd seizoen opruiming van de nog voorradige met flinke korting. Aanbevelend E, BOEKEL. Vraagt steeds van G. KampSmys' Fabrieken, Zaandam een Eerste klasse product v. P. DUINKER, Goede cacao behoort, ter- wille van smaak en aroma, in BUSSEN verpakt te zijn. is uitsluitend verkrijgbaar in BUSSEN van: een kiloa ^.SO pond1.35 half pond0.75 ons0.32 De typisobe lotgevsllen vaneen gevangene ia Engeland door STEVENSON. 40.) Dank zjj mijn kennis van de Engelsche taal en de bankbiljetten van den heer Romaie, sloeg ik mij zonder liem door alles heen, maar ik had geen rust voordat ik mijne nieuwsgierigheid had bevredigd Daaraan waren vele moeilijkheden verbon den, omdat ik, behalve zijn naam, niets van hem wist. Het was mij onbekend welk beroep hij uitoefende, behalve dat van „Helper der vluchtelingen", ik wist niet of hij in de stad of op het land woonde of hij rijk of arm was, evenmin had ik een flauw vermoeden in welken vorm ik mijne zaak moest voordragen om zijn vertrouwen te winnen. Het zou natuurlijk een zeer slechten indruk hebben gemaakt indien ik aan den eersten den besten op straat had gevraagd naar een man dien ik niet nader zou hebben kunnen omschrij ven, en hoe belachelijk zou ik mij maken, indien ik mij bij hem aanmeldde op het oogenblik, dat de politie hare hand in het nest had gestoken. Toch kon ik den wensch mijne nieuwsgierigheid te bevredigen, niet weerstaan. Ik week van mijn weg af en sloeg dien naar Wakerfield in. Ik trachtte hier en daar onbemerkt naar hem te informeeren, spitste de ooren of ik zijn naam niet hoorde noemen en vertrouwde voor het overige op mijn goed gesternte. Indien het geluk dat eigenlijk van het vrouwelijk geslacht moest zijn mij be gunstigde en mij den man deed ontmoeten was ik bereid een extra kaars voor de dame te laten branden. Maakte ik niet kennis met hem, dan zou ik mij ook wel troosten. In deze op avontuur beluste stemming en me' zoo weinig hulpmiddelen, moet het een wonder genoemd worden dat ik mijne onderneming tot een goed eind bracht. Ik had dien nacht in een goede herberg in Wakefield geslapen, ontbeet bij kaars licht in gezelschap van de passagiers van een nachtpostkoets en ging, zeer ontevre den met mijzelf en mijne omgeving, op weg. Het was nog vroeg, en het weer vinnig koud. De zon- was nauwelijks opge gaan, toen ze reeds weer verdween achter een berg van dikke regenwolken, die zich langzamerhand over den geheelen noord westelijken hemel uitbreidde. Reeds begon de regen in stralen neer te vallen, en ik bereidde mij voor. op een natten dag met doorweekte kleeren, en ik ben in dat opzicht zoo gevoelig als een kat. Op den hoek dei- straat zag ik een overdekten wageD, zooals ik er nog nooit een had gezien. Hij be woog zich langzaam voort als werd hij door doodmoede paarden getrokken. Een voetganger stelt belang in alles wat hem de onaangenaamheden van een regenach tige dag kan doen vergeten. Ik verhaastte dus mijne schreden en haalde weldra het voertuig in. Hoe meer ik het naderde, des te vreem der kwam het mij voor. Het was een wageu zooals de kooplui in gedrukte katoenen stoffen gebruiken, om hunne waren te transporteeren. Hij rustte op twee wielen en aan de voorzijde bevond zich een zit plaats voor den koetsier. Dit voertuig was met een deur gesloten en te oordeelen naar de grootte, kon het een flinke voor raad stoffen bevatten of, indien noodig, vier of vijf personen Doch indien men- schelijke wezens daarin moesten reizen, had ik diep medelijden met hen. Zij zou den zich in de duisternis bevinden, want nergens was een venster te ontdekken en bovendien zouden ze als een medicijnflesch heen on weer worden geschud, daar de kar op haar twee wielen er niet alleen zeer weinig verlokkend, uitzag, maar ook Te koop aangeboden C. TROOST, Krim, Cocksdorpe verkrijgbaar a 75 cent Schiedam. Levensverzekering. Arbei dscon tract verzekering. Ziekte- en Ongevallenverzekering. Individueel en Collectief. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den heer Adj. Inspecteur. dagelijks versch bereid met de fijnste roomboter 75,85 en 100 p.p. Wederverkoopers korting. Vraagt uwen winkelier. Westgracht 84, hoek Keizerstraat. 1 Kilo Kilo V* Kilo V10 Kilo Gelithogr. bus f 2,70 f 1,50 f 0,85 f 0,36 Gewone bns f 2,50 f 1,35 f 0,75 f 0,32 sterk schommelende bewegingen maakte. Ik kwam geheel van mijn vermoeden terug, dat zich menschen in den wagen bevonden, maar ik was nieuwsgierig te weten te komen wat er dan wel in was en waar hij vandaan kwam. De wielen en de paarden waren met slijk bespat. De koetsier knalde herhaaldelijk, met de zweep. De dieren schenen een langen tocht achter den rug te hebben, ja, misschien hadden zij wel den gansclien nacht geloo- pen, en de koetsier had blijkbaar 'haast op dit vroege uur het was iets over achten om het doel van zijn reis te bereiken. Ik zocht met de oogen den naam van den bezitter en ge kunt u voorstellen hoe verbaasd ik was, toen ik las Burchell Feun. Welk een gelukkig toeval -- Een regenachtige dag, vriend zei ik. De koetsier was een plompe kerel met een gezicht als een knol. Hij beantwoordde mijn groet niet, maar sloeg heftig op de paarden. De vermoeide dieren, die nauwe lijks de pooten meer konden oplichten sloegen niet eens acht op de wreede be handeling en het kostte mij weinig moeite ze bij te houden. Ik glimlachte overzyne vergeefsche pogingen en toch werd mijne nieuwsgierigheid noggrooter om te weten, waarom hij zulk een haast had. Mijn uiterlijk kon hem geen vrees aanjagen. Daar ik geen al te zuiver geweten had, was ik meer gewend zelf achterdochtig te zijn dan die eigenschap bi] anderen waar te nemen. Eindelijk gaf hij het op: hij stak zijn zweep in den daarvoor be stemden ijzeren koker met het air van een man, die zich overwonnen verklaart. U wilde mij dus ontvluchten vroeg ik. Dat doet toch een echt Engelschman niet. Neem mij niet kwalijk, antwoordde hij, zijn hoed afnemènd. Het was niet mijn plan u te beleedigen. En ik voel mij ook niet beieedigd, riep ik. Ik verlang Diet anders dan vroo- lijk reisgezelschap. Ik meende uit zijn antwoord te verstaan, dat hij niet tot vroolijkheid geneigd was. Nu, dan tot iets anders, zeide ik. O, ik kan alles zijn wat de menschen maar willen. Ik heb al met andere lui gereisd dan gij zijt en ben beste maatjes met hen geworden. Zijt ge op weg naar huis Ja, antwoordde hij. Zoo, dat treft goed, hernam ik. We zullen dan een goed eind samen kunnen reizen, daar wij denzelfden weg hebben. En zoudt ge me niet kunnen laten mee rijden? Er is nog juist een plaatsje voor mij naast u op den bok. Met een plotselingen ruk bracht hij den wagen midden op den straatweg. De paarden struikelden en bleven staan. Neen. dat gebeurt niet, zeide hij, mij met de zweep dreigend. Zulke aardig heden komen niet in mijn kraam te pas." Aardigheden herhaalde ik. Ik heb u slechts vriendelijk verzocht mij te laten meerijden, 't Is in de verste verte niet in mij opgekomen mij met geweld op te dringen. Ik moet op mijn paard en wagen passen, zeide hij. Ik kan mij niet afgeven met landloopers. Uw vertrouwen is zeer vleiend voor mij, hernam ik, den wagen Daderend, terwijl ik sprak. Zoo geheel ongelijk hebt ge niet. De weg is eenzaam en een onge luk is gauw gebeurd. Maar bij u is de koets in goede handen. Uwe voorzichtig heid bevalt mij, en ook uwe landelijke ontoegankelijkheid. Maar waarom zoudt ge mij niet voor alle zekerheid in uw wagen stoppen en dan de deur dicht doen? Dan hebt ge niets meer van mij te vreezen. Dit zeggende legde ik de hand op de kar. Hij scheen zoo te schrikken, dat hij my wezenloos aanstaarde, zonder een woord over de lippen te "brengen. Wordt vervot(d

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 4