De Heldersche Meubeltransport en Sleependerneming Gemengd Nieuws. - Ah öhd bijzonderheid deelt men <m> mede, dnt deze week in den tuin van den heer J. Roeper Cz. werden geplukt, 12 groote frambozen aan één tak. Het heerlijke herfstweder van de laatste dagen heeft daartoe zeker wel medegewerkt. Voor wijlen den heer W. Mets werd gekozen de heer Jr. Beumkes. Den heeren Schaap en Beumkes zal kennis van hun benoeming worden gegeven. Vervolgens wordt nog besproken dat het 60 jarig bestaan feestelijk herdacht zal worden en men zoo mogelijk zal trachten met eigen krachten het feest luister bij te zetten. Zoo spoedig mogelijk zal er weder eene huishoudelijke vergadering worden uitgeschreven tot verdere regeling. De Cocksdorp. Alhier is aangespoeld het cadaver van een tonijn met een lengte van ongeveer 1,30 M. 't Is een viscbsoort, welke veel in de Middellandsche Zee voorkomt. Ingediend is een wetsontwerp tot 't verleenen van een rentedragend voor schot van totaal f 127a millioen aan Oostenrijk, Hongarije, Polen en andere Oost-Europeesche Staten, ten behoeve van de betaling van leveringen door Nederland en Nederlandsch-Indië. De nieuwe jachtwet. Volgens het ingediende ontwerp Jacht wet, zullen naast de groote jachtacte, die voor f 75 verkrijgbaar zal zijn, bestaan: Een acte, voor elke jacht en de valkenjacht (a f75.) Een logeeracte voor logé's uit het buitenland, geldig voor 14 dagen (a f 10). Een kleine acte voor de jacht op waterwild (a f 10). Alle acten zijn voor het geheele Rijk van kracht. Wie op andermans grond jaagt moet daartoe een schriftelijke vergunning van den bezitter hebben, dit geldt niet voor een pachter, tenzij het recht om te jagen in het pacht-contract is voorbe houden. De termijn, gedurende welken het verkoopen van wild na de sluiting van de jacht geoorloofd is, wordt van 14 op 8 dagen verkort. In het belang van den wildhandel kunnen hierop uitzonderingen worden toegestaan, voorzoover het betreft den verkoop van wild, dat in koelhuizen is opgeslagen. Melk voor de Amsterdamsche gast huizen. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft van den Noordhollandschen Zuivel- ooud de benoodigde hoeveelheid melk voor de gasthuizen, circa 50000 L. per week, aangekocht tegen den prijs van 7 cent per proceDt vetgehalte. Kaasverbod. De Minister van Landbouw heeft met ingang van 1 November verboden volle, geheel of gedeeltelijke afgeroomde of op andere wijze verwerkte melk te ver werken tot kaas. Het verbod is niet van toepassing ten aanzien van melk, tot welker verwerking tot kaas door of vanwege den Minister van Landbouw, zoo noodig onder daarbij te stellen voorwaarden, toestemming is of wordt verleend. Een record-hongerlijder. Amerika is het land van de records. Volgens een bericht uit Washington heeft daar de „hongerende" burgemeester van Cork reeds lang zijn meester gevonden. Het betreft een zekere Benjamin J. Salmon, een principieel dienstweigeraar die in het militaire hospitaal te Was hington reeds 84 dagen moet „honger- staKen", gelijk de vakterm luidt. Geen vergoeding aan de slachtoffers 1 De Hollandsche Spoor heeft inzake de spoorwegramp bij Weesp geconcludeerd de ingestelde vorderiDg af te wijzen door niet-ontvankelijkheidsverklaring. Vlissingen en Z eebrugge. Sedert eenigen tijd wordt iu de locale pers van Brugge en Zeebrugge propa ganda gemaakc voor een waterweg van Zeebrugge naar Antwerpen over Belgisch grondgebied. De Belgische „Standaard", die reeds instemming met het plan. heeft betuigd, i i aldu d „Tel." hierover thans het volgende: „Het waie zeer belangrijk, het oordeel van Nederiand Uil—I WH Will I heelt reeds vele gunstige ge- tuigenissen van Texel's inge- S g, zetenen ontvangen. g Wij hebben de grootst mogelijke ja verhuiswagen beschikbaar, die g, B5 met de boot mee kan. 2 Bestelt bij 0 Jb. HAPJER Zn. Spoorstraat 49. Tel. intc. 46. Eigen Tapissières Eigenstal over dit plan te hooren, om te weten, of dit het ontwerp succes of mislukking zou voorspellen. Wat ons vooral tot de verdediging van een eigen zeeverbinding met Antwerpen aanspoort, is het natio naal belang. Eigen zee en eigen land, eigen scheepvaart, zonder vreemde be moeiingen. Heeft de koning dit beginsel niet gehuldigd, toen hij zich te Zeebrugge inscheepte? Verder weet iedereen, hoe moeilijk en hoe duur de scheepvaart op de Beneden Schelde is. De vaargeul - wordt er door ontelbare boeien aangeduid, wat een uitgebreiden loodsdienst ver- eischt, die ten voordeele komt van Vlis singen, waar de dienst gevestigd is. Voor den oorlog bewogen de Nederlanders hemel en aarde om de Scheldeloodsen te Vlissingen te houden., toen er sprake was, den dienst naar Zeebrugge over te brengen. Zij zijn in hun pogingen ge slaagd. Zeebrugge moet thans echter uit zijn verlatenheid tot bloei komen en alleen de verbinding met Antwerpen kan de haven van Zeebrugge redden. Veiligheidsmaatregelen bij lucht- vaartver tooningen. De Minister van Waterstaat heeft een regeling vastgesteld voor het verstrek ken van deskundige voorlichting b\j vliegvertooningen. Aan burgemeesters, die zulks verlangen, wordt aan de hand dezer regeling door een deskundige voor lichting verstrekt. Een door den des kundige in te stellen onderzoek betreft de gesteldheid der terreinen, de deugde lijkheid der vliegtuigen en de bekwaam heid der bestuurders. Verder kunnen de burgemeesters overeenkomstig deze regeling aan het toestaan van lucht- vaartvertooningen veiligheidsvoorschrif ten verbinden, o. m. betreffende het vliegen boven een bebouwde kom, het vliegen boven een groote groep van toeschouwers, het naar beneden werpen van voorwerpen, parachutesprongen, enz. Welk dier loopt het snelst Spionkop, het paard dat de Derby-race dit jaar won, heeft alle records gebroken door vijf-en-dertig Eng. mijl (1 Eng. M. is 1609 Mper uur af te leggen, aldus nog sneller loopend dan de hazewind hond die vier-en-dertig mijl per uur aflegt. Dan komt de antilope met dertig mijl per uur, vervolgens de vos met zes-en- twintig mijl. De meusch echter loopt maar plm. veertien mijl per uur, al zijn er uitzon deringen, die het sneller kunnen. Vermoedelijk. We lezen in een oud exemplaar van een dagblad van 1880: Een oude heer, blijkbaar een oud gediende, zat dezer dagen in de Rousseau eilanden te Berlijn te kijken naar de drukte op de ijsbanen. Toen hij op zijn stok leunend naar huis wilde, bezeerde hij zich zoo hevig, dat hij alleen niet verder kon. Een jong officier snelde hem tegemoet en bood hem ziju geleide aan. Dankbaar aanvaardde de oude snorrebaard zijn hulp en kwam gesteund door den hulp vaardigen jonge man aan de Berlijn Charlottenburger Chaussée, waar hij wachtte op een tram. Met tranen in de oogen bedankte hij zijn geleide en vroeg hem naar zijn naam... Het was prins Wilhelm, de oudste zoon van den kroonprins, vermoedelijk een maal keizer Wilhelm III, besluit het be richtje. Vermoedelijk. Dure rammen. Wie zou durven denken, dat een schaap voor f 295 verkocht zou worden Een prijs, waarvoor men vroeger een beste koe kreeg 1 En toch is het zoo. Bij publieke veiling hebben 16 jonge volbloed Cotswold rammen uit de fokkerij van S. ue Cock te Uirum en O. v. Hoorn te Vierhuizen (Groningen), niet minder dan ruim f 2600 opgebracht. Voor f295 is het duurste exemplaar toegewezen. Stakende wethouders. Nu de burgemeester van Leerdam, de heer J. R. Mees, is herbenoemd, weigeren de beide antirevolutionnaire wethouders de vergaderingen van Burgem. en Weth. bij te wonen. Men vermoedt ook, dat 11 van de 13 Raadsleden de vergaderingen niet meer zullen bijwonen. Een ex kroonprins als hoefsmid. Men meldt uit Wieringen aan het Hbl. Gewaagt de geschiedenis van een Czaar Peter op de Zaandamsche scheepswerf, die der laatste jaren van een keizer, die in de bosschen te Amerongen hout zaagde in de analen van de geschiedenis van 't eiland Wieringen zal worden geboekt van een kroonprins, helpende bij het hoefjjzers-smeden in de werkplaats van een Wieringer smid. Strijd overal. Uit Alkemade bericht men aan het „Leidsch Dagblad" Vanaf 16 October a.s. wordt de pont bij Nieuweweteiing weggenomen, zoodat dan alleen voetgangers en tweewielers de Ringvaart over kunnen door middel van de wegens haar gevaarlijken toestand reeds lang voor rij verkeer afgesloten brug. Naar wij vernemen, is Alkemade niet voornemens de enorme kosten voor een nieuwe brug alleen te betaleD, en daar de grootste belanghebbende, Haar lemmermeer niet „over de brug" komt, is besloten de pont weg te nemen en zoodoende alle rijverkeer onmogelijk te maken. Een botsing. Zaterdag kwam op den Kruisweg nabij de Cruqius te Haarlemmermeer een boerenwagen, bespannen met twee paar den, in botsing met een passeerende auto. De paarden sloegen op hol, met het gevolg dat de bestuurder, de arbeider G., van den wagen viel en een eind werd meegesleurd. Ernstig aan rug en hoofd verwond werd hij opgenomen en naar een ziekenhuis in Haarlem over gebracht. Daar zit visch. Zondagmorgen kwam uit een der om liggende steden een drietal hengelaars in de wateren van de Haarlemmermeer hnn geluk beproeven. Nabij Hoofddorp vingen de mannen zulke groote snoeken als ze in geruimen tijd niet hadden ge zien. Een hunner droeg twee reuzen- exemplaren, tezamen minstens 25 pond wegende. Reeds vóór 10 uren 's morgens keerden de hengelaars met hun buit weer stadwaarts. Een aanrijding. Zaterdagmiddag had te Oegstgeest een aanrijding plaats, welke heel wat sen- - satie verwekte. De gemeenteveldwachter Van der Pol, van Rijnsburg, werd, terwijl hij den RhijDgeesterstraatweg overstak, met zijn rijwiel door een auto gegrepen en een eind medegesleurd. Zwaar ge wond werd hij door inmiddels toegescho ten hulp bevrijd en in de auto naar zijn woning vervoerd, waar, na geneeskundig onderzoek, bleek, dat hij, behalve ernstige hoofd en been verwon dingen, vier ribben had gebroken. Ook zijn nieuw rijwiel werd grootendeels vernield. De landbouwer C. Bijl, te Putters hoek, bemerkte, dat een van zijn varkens dood in het hok lag. Het beest bleek doodgestoken te zijn en een aantal mes steken te hebben ontvangen. Een ham was netjes uitgesneden en meegenomen, de rest was in het hok achtergebleven. De staking bij Post en Telegrvaf. Zaterdag hebben zich te Amsterdam de stakers bij het hoofdpostkantoor aan gemeld, overeenkomstig de door de betrokken post- en telegraaforganisaties genomen besluiten. Natuurlijk is de „achterstand op het postkantoor zeer groot. Er ligt nog een bestelling van een paar dagen en het zal enkele dagen duren voor men zich daar door heen heeft gewerkt. Wat betreft de eventueele bestraffing van de stakers, wees de directeur van het postkantoor er in het „Nieuws" op, dat dit zal geschieden overeenkomstig dienstreglement. Volgens reglement zal aan alle stakers gelegenheid worden gegeven, zich schrif telijk te verantwoorden, daarna zal de directeur-generaal hun de straf aanzeggen. Van die straf is hooger beroep mogelijk bij dsn Minister van Waterstaat, dia de eindbeslissing heeft. Er kan geen sprake zijn van onmiddellijk ODtslag. Spoorwegramp bij Parys. Zaterdagavond om 7 uur 20 is de sneltrein van Parijs naar Nantes op 69n goederentrein geloopen nabij het station van Houilles, op 13 kilometers van Parijs. Zës wagons derde klasse werden totaal verbrijzeld. Volgens de laatste berichten zijn et 45 dooden en een honderdtal gekwetsten Een inspecteur der Rotterdamsche recherche heeft met behulp der Ant werpsche politie aangehouden te Ant werpen den automobielhandelaar Val kenburg v. d. Kreke, beklaagd van oplichting van 165,000 gulden ten nadeele van een Duitscher voor wien hij in 1918 levensmiddelen over de grenszon smokkelen. Valkenburg was uit het hoofdbureau van politie aan het Haagsche Veer ontvlucht. Hij blijft in Belgis in bewaring, totdat omtrent zijn uitlevering zal zijn beslist. Op de veekeuring te Leeuwarden werd voor een 2-jarigen stier 20,000 gulden gevraagd. Deze keuring gold alleen vee van het Friesche Rundvee stamboek. De vlindernatuw) der Belgen. Het aantal echtscheidingen neemt in België onrustbarend toe. Volgens ver klaringen van den afgevaardigde Woeste kwamen in België in 1830 slechts 4 echtscheidingen voor, in 1835 reeds 11 in 1840 steeg dit getal tot 26, in 1850 tot 29, in 1860 tot 55 en in 1870 was het reeds 81 geworden. Van dien tijd af nam het aantal echtscheidingen bui tengewoon snel toe. In 1880 was het reeds 214, in 1890 werd het 373 en in 1900 was het 630 geklommen. Na den oorlog is het niet meer bij te houden, in de eerste 15 weken van dit jaar werden alleen in de stad Brussel niet minder dan 555 echtscheidingen aangevraagd en in de andere Belgische steden van België schijnt het al niet beter te wezen. Volgens „De Vee en Vleeschhandel voerde Donderdag een Batavierboot 50.000 K-G. Argentijnsch vleesch en vet uit Engeland te Rotterdam aan, deels voor Den Haag bestemd. Het vet werd van de boot reeds verkocht a f 1,70 per K.G. Waarschuwing aan emigranten. In verband met herhaaldelijk uit de Vereenigde Staten van Amerika ont vangen mededeelingeD, ziet de Directeur van het Informatiebureau der Nederland sche VereenigiDg Landverhuizing zich genoodzaakt er nogmaals met nadruk de aandacht van belanghebbenden op te vestigen, dat het beslist verboden is, eenigerlei afspraak te maken voor een betrekking, of voor werk in Amerika, alvorens daar te lande te zijn aangeko men zelfs voorloopige toezeggingen zijn niet toelaatbaar. Het in strijd handelen met de bedoelde bepalingen van de Amerikaansche immigratiewet kan de meest onaangename gevolgen hebben. Zoo werden in den laatsen tijd om die reden meerdere Nederlanders niet toe gelaten en naar het vaderland terugga zonden. Mijnongeluk. Zaterdagmorgen te zes uur heefteen ongeluk plaats gehad in een mijnschacht in de nabijheid van Luik. De kabel van een kooi brak en deze stortte van een hoogte van 242 meter naar benedeD. Van de tien arbeiders, die zich in de kooi bevonden werden er zes gedood en vier gewonde. De ex keizer en de finantieële toe stand van Doorn. Hoe treurig het in vele gemeenten met de geldmiddelen gesteld is, van Doorn kan dit nu juist niet gezegd worden. Bij het nazien der rekening over 1919 bleek, dat ontvangsten bedroegen f119,182, en de uitgaven f115,742; een batig saldo dus van f3440. De Hoofdelijke Omslag wordt berekend naar 27» pet. van het belastbaar inkomeD. Bljjft het inkomen van den ex-keizer vastgesteld op l'/j millioen dan beteekent dit voor de gemeente-inkomsten een vermeerdering van f33,000 d.i. 25 pet. van het totale bedrag.; De ex keizer op zijn beurt kan tevreden zijn over het lage belastingpercentage. Ook in dit opzicht heeft de ex-keizer zijn verblijfplaats nog zoo dom niet gekozen. Tel. Gearresteerd. De Rotteroamsche medewerker van het Hdbld. meldt: Een Rotterdamsche fabrikant, wiens

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2