SNELWEGERS UTRECHT 3447, Zaterdag 6 November 1920. 34st' Jaargang» Nieuws»* en Advertentieblad. Spoor- en Bootdieast. nnenlancL (Gemengd Nieuws, •O it blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagmorgen idrertentiëu daags voor de uitgave vóórt uur nam. ABONNEMENTEN en ASVERTSNTIEN worden aangenomen bfl d# üitg. Firma LANGEVEL0& BE R O O IJ, ParkstraatBdr® of Taxai LICHT OP HOOGWATER Reede van Texel. Post- en telegraafkantoor Den Bnrg geopend. Beperkte dienstregeling van 25 October 1920 Vertrekuren van de Boot. van- Texel7,45 v.m. 2,45 nm. 0 i A* L Jé* Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Gebroeders DROS te de Cocksdorp, om vergunning tot het oprichten van een graanmaalderij, te drijven door een olie motor van VA P.K. in een gebouw, te plaatsen op het perceel kadastraal be kend in Sectie A, no. 179. Op Dinsdag den 16 November 1920 des middags te 12 uren, zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de .terzake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er de aandacht van be langhebbenden op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van de Gedeputeerde Staten bevoegd zijn zij, die niet voor hot Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 2 November 192Q. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. TEXEL, 5 Nov. 1920. Bond van Melkveehouders, Tex. Alg. Wijkverpleging. Verplichte lichamelijke ontwikkeling. De Tel. is in staat een en ander te ontleenen aan de memorie van toelichting van den Minister van Onderwijs, op het te verwachten ontwerp van wet tot regeling van de lichamelijke ontwikkeling van de rijpere mannelijke jeugd. Alle physiek geschikte jonge mannen van 15-19 jarigen leeftijd zullen bij de wet verplicht moeten worden, lichamelijk zich te oefenen. Deze, bij voorkeur in de openlucht te houden oefeningen, zullen elk militair karakter missen. In het bijzonder treden lichte athletiek, springen, speerwerpen, hardloopen, vrije- en orde oefeningen, Zweedsche gymnastiek, wan del- en marschoefenlngen, alsmede de verschillende openluchtspelen op den voorgrond. Bij het bereiken van den militieplichtigen leeftijd zijn dan, na de geregelde deelnoming aan dergelijke oefeniogen, alle gezonde jonge mannen lichamelijk voorbereid voor den militairen dienst. Intusschen zal, naar de plannen van den Minister van Oorlog, slechts een gering deel van hen door loting worden aangewezen om bij het leger te worden ingelijfd. Het contingent wordt belangrijk beneden het thans bestaande gebracht. Het zal voldoende blijken, deze jongelui op eenvoudige, nader te ontwikkelen wijze de vereischte militaire bekwaam heden bij te brengen om, mocht onver hoopt ons vaderland worden aangevallen, hen in korten tijd tot bruikbare soldaten te vormen. De uitwerking van de geschetste denk beelden heeft de Minister zich aldus gedacht, dat zooveel mogelijk aansluiting wordt gezocht aan het bestaande. Wie lid is van een te goeder naam en faam bekend staande vereeniging, welke zich lichaamsoefening, als hier bedoeld, voor oogen stelt, zal, mits zekerheid bestaat, dat hij zich geregeld, ernstig oefent, niet nog verplicht behoeven te worden aan andere oefeningen deel te nemen. Voor degenen, die niet in een dergelijk geval verkeeren, zal op terreinen of in locali- teiten van gemeentewege beschikbaar te stellen, onder burgerlijke leiders, ge regeld geoefend worden. Voor den bouw van de vakschool voor schoenmakers te 's Gravenhage is een terrein aangekocht achter de H.B.S. aan de Waldeck-Pyrmontkade. Te Loosduinen zijn enkele demon straties gehouden met een motorspit- machine. De eerste voldeden niet te best, maar de laatste uitstekend, zoodat velen reeds besloten in combinatie zich zulk een machine aan te schaffen. Wordt vervolgd C( IURAWT, Abonnementsprijs per 3 maande*} Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 65 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. Prijs der Adverlentiini Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Oroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Van Zaterdag 6 Nov. tot en met Vrijdag 12 Nov. voor rijwielen 4,45 uur, voor rijtuigen 5,15 uur Donderdag 4 Nov. v.m. 2,14 Vrijdag 5 3,35 Zaterdag 6 4,55 Zondag 7 5,59 Maandag 8 6,54 Dinsdag 9 7,38 Woensdag 10 8,16 Des namiddags is het ongeveer een halfuur later hoogwater. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 7'/? uur. Voor postwissels, kwitantiën en Rijks verzekeringsbank Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Voor postcheque- en girodienst Vm. 9 uur tot n.m. 3 uur. van Nieuwediep9,15* 4.— Zondags 8,45 v.m. Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,30 9.06 7,28 sneltrein -9,06 10,25§ 1.30 12,37 3,25 I.54ft 4.42 4,08** 6,30 4,29§ 8,45 7,25 9,40 Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,28§ 8,36 '8,01 9,47 9^15 11,40 12,24§ 3,11 3^03 6,01 6,07 9,04 857 10,48 II,lit 12-54 Niet op Zon- en feestdagen, f Alleen op Zondag, ft Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. De typische lotgevallen van een gevangene in Engeland door STEVENSON. 53.) Ik heb dikwijls gelegenheid gehad mij in die taal te oetenen en heb die ge legenheid steeds waargenomen, actwoordde hij. Weiaige menschen zijn beter op de hoogte met de afwijkingen en overeenstem mingen der beide talen. Ge zijt een praalhans ook, zside ik. Ik versta ook de kunst mij naar de omstandigheden te schikken, mijnbeer, her nam, hij. Ik kan met de Bedfordshire boeren praten, en ik kan mij ook behoorlijk gedra gen en uitdrukken, in gezelschap vau sen gentleman, zooals u beat. Iadien gij beweert een gentleman te zijn begon ik. O, pardon, viel hij mij in de rede, dat heb ik volstrekt niet gezegd. Ik be schouw adel en stand slechts uit een zakelijk oogpunt. Ik zelf ben maar een zeer een voudig man.- Maar zeg mij dan toch in 'a hemels naam wie en wat ge zijt, riep ik uit. Ik heb geen reden om mij over mijn naam te schamen, mijnheer, antwoordde hij, en evenmin over mijn beroep Ik ben Thomas Dudgeon, om u te dienen, klerk bij anjahesr Daniel Romaine, advocaat te INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer M. Eelman, thans Brigadier-titulair der Rijksveld- wacht te Krommenie, is bevorderd tot Brigadier der Rijksveldwacht en als standplaats aange wezen Haarlem. Donderdagavond had in Hotel „de Oranje boom" de aangekondigde vergadering plaats van de afd. Texel II van bovengenoemden bond. Ondanks de toevoeging onder de advertentie, dat alle melkveehouders op deze vergadering toegang hadden, waren er toch buiten bestuur en pers maar een 18-tal personen aanwezig. Na opening door den Voorzitter, den heer H. Hin Pz., die zijn spijt uitdrukte over de weinige ambitie, verkreeg de spreker voor dezen avond, de heer J. Brinkman Hz. van Zaandam, het woord. Deze begon met te zeggen, dat men niet van Londen. Ons adres is High Holborn. Pas, nu het gevaar voorbij was, voelde ik in welk oen ontzettende angst ik bad verkeerd. Ik wierp mijn stok op dsn grond. Romaine, riep ik uit. Daniel Romaine. Een oude hongerlijder met een rood gezicht en een groot hoofd, gekleed als een kwe ker Mijn beste vriend, kom in mijne armen. Terug, zeg ik u, zeide Dudgeon met zwakke atem. Ik luisterde niet. Nu mijn angst voorbij was. echeea het mij toe, dat ik alle gevaren te boven wao. Het pistool dat hij in de eene hand hiold joeg mij niet meer vrees aan, dan het valies, dat hij in de andere droeg en dat hij thans als een barriere voor aieh uitstrekte. Terug, anders geef ik vuur, riep hij. Pas tooh op. Wees voorzichtig. Mijn pistool Hij kon roepen en schreeuwen zooveel als hij lust had, ik drukte hem tegea wil en dank aan mijn borst, ik kuste zijn laelijk gezicht, dat waarschijnlijk nog nooit gekust was eu ook zeker niet weer gekust zou worden sa bij mijne stormachtige omhel zing viel zijn hoed af en kwam zijn pruik scheet op zijn hoofd te zitten. Hij steunde en kreunde, b{3 blaatte als het schaap in de arme», van den slager. Als ik er aan terugdenk, komt mij hut gehesle tooneel belachelijk voor ruajr tiea gotd, el (W. C. «LLAND.) voor ieder die weegt tot ruim 25 Kg., leve ren wij een specialen Snolweger nauw keurig op 1 gram, dosverlangd 0,5 gram, met elk gewenschte weegplaat tot 34X34, cM. Prospectus gratis bij den hoofdagont A. HEYfVES, Jacob Marisstr. Amsterdam. hem wetenschappelijke beschouwingen moest verwachten, maar dat hij door nuchtere feiten uit de praktijk, wilde aantoonen, welke houding de boeren hadden aan te nemen ten opzichte van de consumptiemelkvoorziening in de toekomst. Spr. noemde als voorbeeld eenige groote steden, waar de gemeenten reeds ingrijpen en toonde aan, dat wanneer het zoover is, het voor de boeren niet voordeelig kan zijn. Elke boer is verpicht te zorgen, dat er goede melk geleverd wordt, daarom moet tr zoo weinig mogelijk tusschenhandel bestaan, tusschen producent en consument, opdat ver- valsching bijna niet kan plaats hebben. Wanneer de consument dan goede melk krijgt, kan ook een betere prijs worden bedongen, zonder dat deze zal mopperen of actie voeren tegen de hooge prijzen. Maar om tot dat doel te geraken, moet men zich vereenigen. Allen moeten één zijn. Geen persoonlijke veetes mogen bestaan, wanneer het geldt, het algemeen belang van de boeren. Er zijn er nog velen, die zich niet hebben aangesloten. Spr. hoopte dat zij toch leerden inzien het nut van organisatie. De contributie kan toch geen bezwaar zijn, meende hij, temeer daar men toch groote voordeelen er door kan behalen. De secretaris, de heer D. Mantje Kz. merkt aan het slot nog even op dat deze vergadering is belegd naar aanleiding van een vergadering van de afd. Texel I. Spr. vindt het jammer dat beide afdeelingen niet samen gaan, temeer daar het toch een en hetzelfde belang is waarvoor wordt gestredén. Nadat nog eenige vragen door den heer Brinkman waren beantwoord en toegelicht, sluit de voorzitter de vergadering,met den wensch den heer Brinkman nog eens in hun midden te zien en met dank aan de opgekomenen voor hun betoonde belangstelling. Vrijwillige bijdragen tot heden N.N. den Burg f25,—, tam. M. O.sch. f2,50, tam. E. O'end f25,—, Mej. F. D. O'end f 10,tam. B. Cocksd. f 10,-. goed. Ziezoo, zeide ik hem loslatende, maar toch de hauden op zijne schouders leggend. Met zijn pruik over zijn eene oog zag hij er oageloofelijk treurig en terneerge slagen uit. Kom, laat 't hoofd niet hangen, Dud geon, de plechtigheid is voorbij, ik omhels je niet weer. Maar Bteek, ia 's hemelsnaam eerst je pistool weer in den zafe, ge springt er mee om als een basilisk. Ge zult nog beleven, dat het van zelf afgaat. Hier is uw hoed. Neen, laat mij neen n opzetten en eer3t uw pruik in orc!6 brengen. Laat nooit de omstandigheden zich itengen tus schen u eu wat ge «zelf schuldig zijt. Indien er niemand is voor wien ga u goed moet kleeden, doe het d&a voor God. „Zet ja pruik goed op Op je kalen kop, Houd je kin geschoren Ea kleed je naar beheoreg." Doet ge mij dat na? Alle plichten van een maa ia een vierregelig veirs Ea let wel, ik beweer niet eens een dichter van beroep te zijn. Dit zij a ontboóziag'.n van een dilettant. Maar, mijnheer, riep hij uti. Maar mynheer. 11: geef niemand de vrijheid den siroom mijner goat'eiba .ge dacht ea te stremmen. Z-ig mij éérst toe ge ore? mijl gedicht ceiskt, uadei:a krijgt ruzie mat mij. Ge zjt i.derdaad een zeer ocgAetl man, zeide hij. Ja, zeer, zeide ik, en ik gelooi dat ik mfjn pendant voor mij heb. Maar, a propos, Dudgeon, veroorloof mij een vraag hebt ge ooit met dat pistool geschoten Ja, mijnheer, twee maaal; op mua- schen. E;i gij zoudt dat wapen op mij heb ben afgevuurd, gij wreedaardig mensch riep ik uit. Me dunkt, dat gij even roekeloos zijt omgesprongen met uw stok, zeide Dudgeon. Vindt u Enfin, dat behoort nu alles tot het verleden. Gelukkig zijn wij nu de beste vrienden vau de wereld en hebben wij dtzalfde belangen. U loopt den tijd vooruit, neem mij niet kwalijk d»t ik het zog, mijnheer..., ik ben uw naam niet, voor zoover-ik mij herinner, hebt u hem mij nog niet genoemd zeide Dudgeoc. Neen, neen, u hebt volkomen gelijk, antwoordde ik, Eea woord van ophelderingbegon hij. Neen, Dudgeon,viel ik hem in de rede. Wees verstandig, ik weet heel best wat je wilt en dat ia: eteo, lekker eten. Ik heb zelf honger en ik ben toch meer aan do ontb iriogan van den oorlog gewoon dan gij, mumchenjager.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 1