I De Ueltehe lïleiÉltwporij en Sleependerneming t Centraal Bioscoop Theater. Doopsgez. Gemeente een best Kuikalf. Marktberichten. 2 Boerenwagens, Gemengd 'Nieuws. INGEZONDEN STUKKEN. ADVSR'KNTllN. Oproeping* Cursus in de Seer der Veevoeding. Hollandsche Maatsch. v.Landbonw JUgemeene Vergadering Zondagavond aanvang 8 uur. De Kroondiamant, Zondagmiddag om 4 uur een prachtig gekleurd Kinderprogram. ZANGKOOR Borg, Waal en Oosterend. Schietoefeningen Vrijw. Landstorm. slachten, van varkens aan hnis. beste speenhonciende BIGGEN Pr ad Bk toen Hare- Jb. HAEJER Zn. Spoorstraat 49. Teï. intc. 46. Eigen Tapissières Eigen stal. De tennis-clnb Deuce". Het behoort bij ons tot de goede ge woonten van onze plaatselijke vereeni- gingen om zoo af en toe aan de leden, begunstigers en introducees een gezelligen avond aan te bieden en de tennisclub „Deuce" heeft gemeend daarop geen uitzondering te moeten maken. Zaterdag was de groote zaal van hotel Texel flink bezet en gezellig is het er bovenal toegegaan. Na openiDg van den avond door den heer Boswijk, werd gegeven het blijspel „De nieuwe leus" van Marcellus Emants dat zeer verdienstelijk werd opgevoerd De bloemenhulde aan de dames-uitvoe renden, (waarom deelden de heeren niet in die hulde Ook hun spel was uitste kend,) zoo mede aan mevr. Boswijk, onder wier leiding het stukje werd inge studeerd, gebracht, was meer dan ver diend. Een kinderdans met zang, na de pauze door een 8-tal jonge meisjes uitgevoerd, oogsta zooveel bijval, dat het op alge meen verzoek herhaald moest worden. De jongejuffrouw E. Dijt gaf daarna een solo-nummer voor cello, daarbij geaccompagneerd door de jongejuffrouw D. Dros, waarna onder leiding van den heer Rees en waarbij de genoemde jongedames hunne medewerking ver leenden, een quartet volgde. Voor het verdienstelijke spel, werden ook nu de dames met bloemen vereerd, als slot nummer werd gegeven „'t Boottochtje" waarbij mej. Emma als een lieve jonge dame uitblonk. Een prettig en gezellig bal volgde. De Cocksclorp. Als notabelen der Ned. Herv. Gem. zijn gekozen da heeren P. den Braven en R. Dalenberg (vac Q. Tuinder), en ia herkozen de heer P. Blom. Als leden van het kiescollege zijn her kozen de heeren F. Kikkert, J. Barends en P. Zaijlemaker en is gekozon de keer M. de Visser, (vac. Havinga Dr, KUYPER. f Dr. Kuyper is Maandagavond op 83- jarigen leeftijd te 's Gravenhage over leden. Te Rotterdam zijn in de laatste dagen dagen tal van bankbijetten van f25 in omloop 'gebracht, die valsch bleken. Zij dragen alle den datum van 24 April 1919 en de letters B R, doch verschil lende nummers. Het watermerk is vervangen door een droogstempel. Er worden onderhandelingen ge voerd tusscben bet gemeentebestuur van Amsterdam eu de directie van de „Bijenkorf" over den verkoop van het Midden-Damterrein aan de „Bijenkorf,,. Een onbcicoonbare pastorie. Als unicum deelt da N. Prov. Gron. Ct. mede, dat da pastorie te Legkerk prijkt met een bord, waarop het ge bruikelijke „Onbewoonbaar verklaarde woniDg". Geachte Redactie Geachte Redacteur. Mijnlmr de Redacteur. Mond- en klauwzeer. Sinds de vorige opgaaf is aangifte geschied, dat lijdende is aan of verdacht van mond- en klauwzeer het vee van H. van Harn, Mariahoeve. Joh. Kik kert te Rozenhout. J. P. Quartel, Eierl. Huis. R. P. Keijser Czn. te den Burg. Johs. Flens Pzn te den Burg. Texel, 9 November 1920. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE. Mej. A. RIJR-Graaf, in den ouderdom van 52 jaren. 2e les op Woensdag 17 Nov. 7 uur in de Zeevaartschool. Daarna verschillende lachnummers als van Bamse de Dikke. ie rang f 0,90. 2e rang f 0.70 I. BONNE, Koog. TE KOOP AdresG. A. GEUS, de Waal. TE KOOP: Labora bij Cocksdorp. heeft reeds vele gunstige ge- w tuigenis8en van Texel's inge- 5? g, zetenen ontvangen. h Wij hebben de grootst mogelijke ja verhuiswagen beschikbaar, die 2, 85 met de boot mee kan. Bestelt bij e: na afloop even te willen blijven om de toe gezegde gedenkplaten in ontvangst te nemen, terwijl alsdan gelegenheid zou bestaan voor niet-aangeslotenen om alsnog een verklaring te teekenen. (Buiten verantwoordeUiklieid der Redactie) Ondergeteekende vraagt plaatsing voor het volgende Het vraagstuk der belastingen is een van de gewichtigste van allen, daar staat alles mede in verband. Niet alleen dat de kosten van de huishouding van staat en gemeente daardoor worden gedekt, maar ons eigen bestaan wordt daardoor in balans gebonden. Een aanslag die te hoog is, geeft een te kort in elk bedrijf. Nu moeten wij niet kleingeestig zijn, maar, om eigen rechtspositie te veroveren, vergaderen om te wegen en te wikken of de aanslagen eerlijk zijn. De enkeling heeft met zijn klagen weinig effect, maar het ligt aan ons of de inspecteur van de Rijksinkomstenbelasting zal blijven of niet. Ondergeteekende wil op uitnoodiging overal spreken, om aan te toonen, dat zonder een goeden aanslag de maatschappij fout gaat. Zij, die niet met hun aanslag tevreden zijn beginnen mij te schrijven. Bij voorbaat dankend, FLOR1S DEKKER, lid van den gemeenteraad, te Texel. Mag ondergeteekende een bescheiden plaatsje in uw geëerd blad Bij voorbaat mijn hartelijken dank 1 't Was mooi weer op Maandag 1 November. Maar wie verwachte nu, dat „de Texelsche boot" niet varen kon. Helaas het was zoo. Zonder dat het beproefd werd, kwam de be wering „we kunnen er niet uit." Men hoorde daarna liet gerucht, dat het 6 of 7 uur zou worden, voordat „ie er uit kon." „Texel 'k vind je zoo lief en zoo mooi," „Met je meisjes, strand en je duinen." zong ik in vroegere dagen. Maar nu daalde de toegenegenheid daarvoor op bedenkelijk laag peilbij de gedachte aan zulk een lang opont houd. En 'k geloof, dat het bij de meesten zoo was, die bij Dogger in 't logement kv/amen wachten. Ja, 't water stond laag en 't bleef laagook toen de boot om 6 uur met geringe moeite de haven uitvoer. Volgens de bewering van enkele visschers, was het water niets hooger dan 's middags om twee uur. Maar wat geeft nu een paar uur vertraging. We konden toch nog gemakkelijk de trein halen van 7,24. 't Viel nog mee, want er was gezegd, 't kon wel 7 uur worden „voor die er uit kon." Ja, zoo redeneerden wij. 't Viel helaas bitter tegen. We waren op tijd in de haven van den Helder. Als „de Dageraad" eerst aangelegd, de passa giers van boord gelaten en daarna gedraaid had, dan hadden alle reizigers, die naar de trein moesten, op tijd geweest. Het „draaien" vorderde 10 a 12 minuten. Helaas er werd eerst gedraaid. In 't kort, op 5 personen na, die beslag wisten te leggen op het eenigste rijtuig, kwamen wij allemaal te laat voor de trein, 't Scheelde bij de eerst aangekomenen maar 3 a 4 minuten. Genoeg hiervan. Dat er echter een zeer ontevreden geest heerschte onder de passagiers, behoeft zeker geen betoog. Vooral het „draaien" eischte veel van het nog aanwezige geduld. Ik meende daarom te moeten vragen Was het beslist onmogelijk om te 2.45 te vertrekken Waarom werd er toen juist tot zes en b.v. niet tot 5 uur gewacht Waarom werd er in Den Helder eerst gedraaid, voor dat de passagiers van boord waren Kon er geen hulpdienst in gesteld worden, b.v. een kleiner vaartuig, voor zulk een geval U mijnheer de Redacteur nogmaals hartelijk dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik na verschuldigde hoogachting, Uw dw. dnr. P. v. d. KNAAP, P.D.l.B. Monsterscheweg 91, Loosduinen. Voldoende aan Uw verzoek, om het ingezon den stuk van den Heer v. d. Knaap te beant woorden, deel ik U mede lo. Waterstand haven Oudeschild vertrektijd boot 2,45 n.m. 133 A.P. Later 150 A.P. Waterstand haven Oudeschild vertrektijd boot 6,20 n.m. 90 A.P. Wegens laag water kon de boot niet op tijd vertrekken. Wel had dit vertrek eenigszins vroeger dan 6,20 kunnen zijn, als de havenmond niet geheel verstopt was geweest door zinkwier. 2o. Wat betreft het opzwaaien bij aankomst te Nieuwediep, kan ik volstaan met den Heer v. d. Knaap te antwoorden, dat het aan den steiger komen bij den toen bestaanden toestand niet anders kon geschieden, en denkende aan het bekende spreekwoord„de beste stuurlui enz. zal ik daartoe ook geen moeite doen. 3o. de kleinste boot (de Ada van Holland) had dien middag nog geen stoom op. 4o. Was de heer v. d. Knaap zoo verstandig geweest, om evenals andere reizigers, per tele foon een rijtuig te bestellen bij aankomst boot te Helder, dan was hij ook op tijd aan den trein gekomen. Dat het zinkwier niet tijdig uit den havenmond is verwijderd is een klacht die bij Waterstaat thuis behoort. Gedurende het tijdsverloop van 21 September 4 November dreef door de heerschende Oostelijke winden veel zeewier aan en hoe wel dezerzijds herhaalde malen voor een ver stopping van den havenmond werd gewaar schuwd werd er aan opvisschen van wier niets gedaan. Den len November werd den Heer Hoofd ingenieur Directeur der Waterstaat telegrafisch in kennis gesteld van den onhoudbaren toestand aan de haven alhier en Dinsdags 2 Nov. werd er aan de opruiming in den havenmond begonnen Toch is te voorzien, dat, indien de oostelijke winden weer spoedig doorkomen, de toestand weer even ernstig zal worden, omdat de hoek benoorden de haven nog vol zinkwier zit en aan de opruiming hiervan nog niets gedaan is. DIRECTEUR T.E..S.O. Vergun mij s.v.p. een klein bescheiden plaatsje in uw veel gelezen blad om den heer D. Bakker Pz. wethouder even te beantwoorden. Dat het publiek klaagt over hooge melkprijzen, dat is ons bekend, maar dat de heer Bakker er over durft te spreken in den Gemeenteraad in deze voege, dat op een vroolijke vergad. van Melkveehouders de prijs der .melk maar wille keurig wordt verhoogd, gaat onze verbazing te boven. En wel om reden, dat de heer Bakker, zelf landeigenaar, zulk een buitensporige huur voor zijn landerijen durft vragen. Als de boeren al de landerijen tegen dien prijs moesten huren, de melk zeker minstens 25 ct. p er liter af boer derij zou moete n kosten. Hiermede onz.en welgemeendan dank voor de plaatsing. Namens het Bestuur Melkveehoudersbond Texel I, J. KOOIJ, Voorz. wmb—anM3g—mtiani Woensdag 10 Nov 1920. HERVORMDE GEMEENTE. den Hoorn's av. 7 uur Bijbellezing. Zondag 14 November 1920. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur da. Kroeae. Koog, v.m. 10 uur da. Pijnacker Hordijk. H. AvoDdmaal. den HoornV.m. 10 uur da. Viseer. Bediening H. Avondmaal. Oudeschildn.m. 2 uur de. Visser. Ooslerend, v.m. 10 uur ds. van Graastek. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. H. Avondmaal. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m lialf 10 uur ds. H. Buitenhuis van Heemstede. n.m. half 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. v.m. 10 uur ds. de Maar. Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Luikenga van IJmuiden. Texel, 8 Nov. 1920. 18 koeien f 550 a f 750. 23 Pinken f 380.— a f500, 5 graskalveren f 150,— a f 220, 6 nuchtere kalveren f 35,— a f 65, 26 Biggen f 40,00 a i 50. 8 korven kippen 13,50 a f6,p. St. Pnraerend, 9 Nov. Aangevoerd 740 Runderen waaronder: 350 vette kooien 160 200 Ct. per K.G OQO Gelde koeien i 350 a 800; Melkkoeien f 350 a 800; 18 stieren. 36 vette kalveren 1 2,60 a f 3.00 p. Kg. 154 Nuchtere kalveren 120 al 70; 1532 Schapen f 65,— a 1 98. 279 vette varkens 11,50 a 11.70 per Kg. 52 magere varkens f 55 a i 85,00; 142 biggen f 33,00 a 148,00; kipeieron f21,00 a f 23.00 per 100; Aambeien. 1 De hevige jeuk en stekendeipijn moeten spoedig zwichten voor Foster's Zalf door haar verzachtende, heelende en antisep tische eigenschappen. Foster's Zalf helpt ook uitstekend bij jeukende huidkwalen, eczema, uitslag en huidroos. Prjjs f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. V GEBOREN ANNA dochter van H. J. THOMASSEN en D. THOMASSEN—Ylaming. de Cocksdorp, Texel, 7 Nov. 1920. Geboren; JOHANNA ELISABETH, dochter van Joh. DU PORTO en Cath. M. DU PORTO- Horntje, 5 Nov. 1920. de Waard. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder, Uit aller naam, J. RIJK. 3e Laakdwarsweg No. 2. 's Gravenhage, 6 No». 1920. Heden overleed jte 's Gravenhage, tijdig voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Doch ter en Zuster, ANNA RIJR—Graaf, ia den ouderdom van 52 jiar. FAMILIE RIJR. den Bnrg" Texel, 6 Ncv. 1920. Eenige kennisgeving. Met deze betuigen wij onzen liartelflken dank, voor de vele blijken van belangstel ling, bij bet overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader ondervonden. Namens do familie, G. Cz. KUIJPER. Oudeschild, Texel, 8 Nov. 1920. Allen die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan CORNELIS Gz. KUIJPER, overleden te; Oudeschild op Texel 23 Sept. 1920, worden verzocht opgave of betaling t9 doen voor 1 Decem ber 1920, aan G. Cz. KUIJPER te Oude schild. De Comm. voor landb. onderw. AFD. TEXEL. op Zaterdag 13 N'ov. 's avonds 8 uur in het hotel do Zwaan. Agenda Notulen. Ingekomen stukken. Benoeming afgevaardigde. Rondvraag. Namens het bestuur H. W. KEESOM, Voorzitter. R. A. KEIJSER, Secretaris. Als hoofdnummer een spannend detective Komediestuk. Prijzen der plaatsen: Voorziet u vroegtijdig van besproken plaatsen. Prijzen der plaatsen lste rang f 0,45, 2de rang f 0.30 Ouders en familieleden denzelfden prijs als kinderen. De Directie. Zij, die mee willen werken aaneen ge- msngd koor worden uitgeooodigd a.s. Zondag 14 Nov. 's middags 273 uur sameu te komen in ons kerkgebouw te den Burg De oefeningen zullen gedurende den winter op Zondagmiddag worden gehouden. De aanvangsleeftijd is voorloopig gesteld op 17 jaar. Eiken Zaterdagavond van S-10 udr te beginnen op 13 November a.s. bestaat er voor de bizondere Landstorravrijwilligers, gelegenheid zich te oefenen in het Marga- sebieten in het gebouw Eben Haëzer, Julianastraat te den Buig. TE KOOP: W. Tz BARKER, Spijk. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2