SNELWEGERS UTRECHT NT° 3455 Zaterdag 4 December 1920. 84rté Jaargang. Nieuws- en Advertentieblad. Spoor- en Bootdienst. Binnenland Gemengd Nieuws. FEUILLETON» S M »it blad verschuilt Woensdag- ea Zaterdag morden BONNEMENTEN en AÖVERTENTÏEN worden aangeaomos Advortentiön daags voor de uitgave vóór 4 aar aam. Ui fff. Firma LAN8SYBL9 DE ROOIJ, Parkstraat, BuR«o*T*x«a HOOGWATER Reede van Texel. Post- en telegraafkantoor Den Burg geopend. Beperkte dienstregeling van 6 December 1930 Vertrekuren van de Boot. 8,°1§ ,9'fn Bestemming ter inlijving militielichting 1031. INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare keönis, dat het verzoek van de firma GEBROEDERS DROS, gevestigd te de Cocksdorp, alhier om op het perceel, kadastraal bekeüd in Sectie A, no. 179 een graanmalerij en koekenbrekerij, gedreven door een oliemotor van 24 P.K. to mogen oprichten door hen is toege staan. Texel, den 29 November 1920. Burgemeester en Wethouders vnd. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. TEXEL, 3 Dec. 1920. Cijfers betreffende Invaliditeits- en Ouderdomsverzekering. Terpsiclioré. Landprtjzen, In verband met den uitslag van ver- kooping in ons vorig nummer vermeld, is het misschien eigenaardig onzen lezers mede te deel en, dat dezelfde perceelen land ODder Doolhof, die thans f28,335, mochten gelden, op 21 December 1906 in openbare veiling een bedrag van f 17,400,— hebben opgebracht, terwijl een nieuwe woning sedert op het ver kochte, bij de bestaande boerderij, is gebouwd. Dienstregeling T.E.S.O. Blijkens advertentie in dit nummer is aan de dienstregeling T.ES.O., met ingang 6 December, a.s. Maandag, uit breiding gegeven, door inlassching van een derden dienst op werkdagen, vertrek van Texel 11,— uur v.m., vertrek van Helder 12,10 n.m. De dienstregeling aan het hoofd van ons blad is in verband daarmee gewijzigd. Oudeschild, 2 Dec. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. J. de Wijn, thans Hoofd der School te Westerland, Wieringen, staat als no. I op de voordracht te Oud-Karspel (N.H.) als zoodanig. Strenge maatregelen tegen drank misbruik. De gemeenteraad van Purmerend heeft onlangs een verordening vastge steld, waarbij aan den burgemeester het recht werd verleend uit vergunningloka len te weren personen, die bi) herhaling misbruik van alcoholhoudenden drank maken of wegens dronkenschap zijn ver oordeeld. De zwarte lijst, welke aan de café houders verstrekt wordt, bevat thans de namen van 6 overtreders, zelfs 3 min derjarige meisjes, van wie er twee zich niet alleen aan openbare dronkenschap schuldig hebben gemaakt, maar ook aan erger gedragingen. De burgemeester, die met deze maat regel het ergste drankmisbruik wil tege gaan, is over het resultaat hiervan te vreden. Een stier van f85,000. Als een bijzonderheid kan zeker wel worden gemeld, dat te Nieuwenhoorn de stier Admiraal Beatty is verkocht voor 7750 Engelsche ponden (ruim f85.000). Hbl. In het ijs bekneld. Vrijdag werd door de Deventerboot „Burgemeester van Heemstra" kapitein Slot, te Kampen binnengesleept het tjalkschip „Struggeleverliere", schipper W. v. Tennisga, geladen met mais. ko mende van Rotterdam en bestemd voor Bergum (Friesland). Het vaartuig, dat in zee tusschen het ijs was bekneld geraakt, had de hulp van de „Heemstra" ingeroepen. N ws. SS»®» i "--JjÓ ■^?«S»VT-j v 8w COURANT. Abonnementsprijs per 8 maanden. Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 65 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. Prxi» der Advertenlitnj Van 1 tot 5 regels 50 Cts. ledera regel meer 10 Ct. Groote letters etj Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. LICHT OP! Van Zaterdag 4 Dec. tot en met Vrijdag 10 Dec. voor rijwielen 4,20 uur. voor rijtuigen 4,50 uur Donderdag 2 Dec. v.m. 12,58 Vrijdag 3 1,57 Zaterdag 4 3,03 Zondag 5 „4,17 Maandag 6 5,27 Dinsdag 7 6,25 Woensdag 8 7,17 Des namiddags is het ongeveer een half uur later hoogwater. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 77, uur. Voor postwissels, kwitantiën en Rijks verzekeringsbank Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Voor postcheque- en girodienst Vm. 9 uur tot n.m. 3 uur. Op Werkdagen Vertrek Texel 7,45 v.m. 11v.m. 2.45 n.m Nieuwediep 9,15 12,10 n.m. 4,— Op Zon- en Feestdagen: van Texel7,45 v.m. 2,45 nm. van Nieuwediep: 8,45 4.— Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,30 9,06 7.28 sneltrein 9,06 10,25§ 1.30 12,37 3,25 I.54ft 4.42 4,08** 6,30 4.29 8,45 7,25 9,40 Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,28§ 8,36 9,15 11.40 12,24§ 3,11 3,03 6,01 6,07§ 9,04 857 10,48 II, llf 12-54 Niet op Zon- en feestdagen, f Alleen op Zondag, ft Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. ëL V ÖÏKSèk> De typische lotgevallen van een gehangene in Engeland door STEVENSON. 61.) Wij zaten samen op het haardkleed en gedurende eemgen tijd hoorde men niets dan het vouwen en gladstrijken van papier en het gerinkel van goudstukken, nu en dan afgebroken door uitroepen vaa verba zing uit den mond van Rowley. De bere kening, die ons geruimen tijd bezig hield en die andere misschien vervelend zouden hebben ge7onden, duurde nooh mij noch mijn helper te laug. Tten duizend pond sterling, zeide ik eindelijk. Tten duizend pond, hernaalde Rowiey En wij staarden elkander aan. Het bezit van zulk een fortuin deed mijn bloed stollen. Met sulk eea som in handen behoeide ik geen vijand meer te vreezen. In negen van de tien gevallen 'we:dt n de meoschen gevangen, niet_onadat de politie hen met groote slimheid op het spoor is gekomen, maar omdat zij geen geld meer hadden en ik had hier voor mij de middelen, om mij een eindeloos aan tal vermommingen, die mij de vrijheid zouden bezorgen, aan te schatree. En dat was het niet alleen wat mijn geluk zoo De Burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat zij, wien bij de loting voor de militie der lichting 1921 dezer gemeente, een der nummers 1 tot en met 24 is te beurt ge vallen, bestemd zijn om als militieplichtige te worden ingelijfd (met uitzondering van hen, die na de loting voorgoed van den dienst zijn vrijgesteld) zulks bij handhaving der lichtings sterkte op 25000 man (voor geheel ons land.) Het is evenwel niet onmogelijk, dat dit getal (25000) sterk wordt verminderd, hetgeen dan tengevolge zal hebben, dat het aandeel dezer gemeente in de lichting kleiner fzal worden. Indien het wordt teruggebracht tot 15000 man, zullen slechts de houders van een der nummers van 1 tot en met 14 (eveneens met uitzondering van hen, die na de loting voor goed zijn vrijgesteld) ter inlijving bestemd zijn. Wanneer deze vermindering mocht intreden, zal hierop voor zoover noodig, worden terug gekomen. Texel, 30 November 1920. De Burgemeester der gemeente Texel, BUYSING DAMSTE. De aandacht wordt or op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de beschik king bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn verschenen om hun bezwaren mondeling toe te lichten. In het gebied van den Raad van Arbeid te Alkmaar werd tot 29 November 1919 toegekend A. ingevolge de Invaliditeitswet Ouderdomsrente in 122 gevallen. Rente aan de weezen van een verzekerde in 14 gevallen. onbeschrijfelijk groot maakte: met tien duizend pond in mijn zak was ik een niet te verwerpen partij. De pogingen, die ik in het werk bad gesteld, toen ik nog ge woon soldaat en krijgsgevangene was, of als vluchteling, smeekend om een schuil plaats onder haar dak, konden slechts be schouwd, ja verontschuldigd worden sis uitingen van wanhoop. Maar thans kon ik door de voordeur binnentreden, kon ik de draak naderen met den notaris aan mijne zijde en e9n rijk bestaan aanbieden. De arme, Fraosche gevangene Cbampdivers zou voortdurend gevaar geloopen hebben gearresteerd te worden, maar derijke, reizende Eagelsohman St. Yves, in zun eigen postkoets, met zijn geldkofier raast hem, kon glimlachend de toekomst en al wat zij bracht to gsmoet gaan, Dank zij het bezit ven dit geld, was de vervulling vau mijn W6nsoh haar te bezitten mogelijk geworden, mijn geluk was nader gekomen, ik had het in mijne hand en meer dan ooit gloeide ik van liefde, Rowley, zeide ik; je Yiconte is een rijk man, Ja, en Rowley ook, antwoordde hfj. Ja, Rowley ook, zeide ik, en jij zult op de bruiloft dansen. Eu ik wierp heen een handvol bank biljetten toe en wilde die juist door een handvol goudstukken doen volgen, toen de deur opöBgiog oa niijohtier Romaiae op (W. C. OLLAND.) voor ieder die woegt tot ruim 25 Kg., leve ren wij eon speoialon Snelweger nauw keurig op 1 gram, desverlangd 0,5 gram, met eik gewenschte weogplaat tot 34X34 cM. Prospeotus gratis bij den hoofdagent A. HEYA'ES, Jacob Marisstr. Amsterdam Rente aan de Weduwe van een verzekerde in 1 geval. In behandeling zijn nog 12 aanvragen om rente. B. ingevolge de Ouderdomswet. (Vrijwillige Ouderdomsrente) werd reeds Ouderdomsrente toegekend in 382 gevallen, terwijl nog 28 ge- valietv in behandeling zijn. Voor de meesten zal de onderstaande opgave wel nieuw zijn, daar zij niet weten, dat de daar aangegeven gevallen ook als uitvloeisel van de Invaliditeitswet voorkomen. Op kosten van de Rijksverzekeringsbank werden aan één verzekerde, die door de tram was aangereden, kunstbeenen verstrekt; een verzekerde is in het ziekenhuis opgenomen ter operatieeen verzekerde is eerst voor een maand, daarna voor drie maanden opgenomen in een Sanatoriumeen verzekerde zal in den loop dezer maand in het Sanatorium wcrrden opgenomen, terwijl nog voor een verzekerde plaatsing wordt gezocht. Dinsdagavond werd door de dansclub „Terp- sichoré" een dansavond gehouden met mede werking van het Z.V.S.strijkje. We kunnen niet anders zeggen dan dat de avond uitstekend is geslaagd. Zeer jammer echter, dat de opkomst zoo gering was, doch de stemming heeft er niet onder geleden. Naar we vernemen zal bovengenoemd strijkje in Januari een bal organiseeren, een bezoek aan dien avond is ongetwijfeld, zoowel oud als jong, muziekliefhebbers als danslustigen, beslist aan te raden. den drempel verscheen. HOOFDSTUK XVIII. Mijnheer Romaine zegt. mij de waarheid. Ik schaamde mij zeer, dat ik mij zoo had laten ontvallen en stond haastig op, om mijn bezoeker te verwelkomen. Hij wei gerde mijne hand niet, maar op de manier waarop bij niij de zijne gaf, was zeer koel. waarop ik niet was voorbereid. Hij keek mij ernstig ea streng aan. Zoo, mijnheer, hier vindt ik u dus. zeide hij op niet zeer bemoedigenden toon. Boa jij dat, Gsorge? Maak maar gauw dat je weg komt. Ik heb met je meester een woornje onder vier oogen te sprfkon. Hij zond Rowley de deur uit on sloot die achter hem. Toen zette hii zioh in een leunstoel naast bet vuur en keek mjj met niet veel goeds bölovenden ernst aan. Ik weet niet hóe ik zal beginnen, sprak hij. Gij hebt ons in een doolhof van domme streken en van moeielijkheden gebracht, die mij doen aarzelen een stap te doen ia welke richting dan ook. Mis- eobien zal het 't beate wezen, indien ge eerst dit artikel leest. Dit zeggende overhandigde hij mij een courant. Met bericht was slechts kort. Er werd daarin medegedeeld, dat een der onlangs uit de vesting Edieburg onts apte gevangenen weer gepakt was. Deze ge- vangene heette Clausel en had alle bij zonderheden van den moord op een zijner medegevangene verteld, ook den naam van den moordenaar. „De moordenaar is een soldaat, Champ- divers genaamd, die ontsnapt is en waar schijnlijk het los zljDer makkers heeft ge deeld. Ondanks alle nasporingen langs de Forth en de Oostkust ia de sloep niet teruggevonden, welke door de vluchtelingen in Grangemouth was gestolen, en het is zoo goed als zeker, dat zij alle den dood in de golvon hebben gevonden." Toen ik dit las, dreigde mijn hart Btil te staan. Mijn luchtkasteelen storten in elkaar, ik was geen ontvlucht krijgsge vangene meer, maar een moordenaar, dia door de politie werd gezocht en zioh ver borgen moest houden om niet aan den galg te komen. Mijne beminde, die weinige oogenblikken geleden binnen het bereik mijner wenschen was geweest, verdween plotseling van het veld der mogelijfrhedea. Doch de wanhoop, die zioh een oogenblik van mij meester gemaakt, duurde niet lang. Ik zag, dat men mij in hun gezslson&p vermoedde en het voor zeker hield, dat ook ik in de schipbreuk was omgekomen. Indien zij mij op den bodem van de Noordzee waanden, behoefde ik niet te vreezen dat ze me in de straten van Edin- burg zouden zoeken. Cbampdivers word gezocht maar St. Yves niet. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 1