de groote kaart van Nederland. Algemeene Vergadering een mooie jachthond, St. Nicolaas-Cadeaox GER0 ZILVER waschster of werkster Sunlicht Zeep Advertentiën. ZADEN. ten. Uitslag van gehouden Moopingen. IJsclub „Waal," een stierkalf, gebraikte (Texelsche) Boe renwagen f 175. gebruikte Jachtwagen f 130. 100 stuks Kantdeelen, Maandag 6 Dec. '20 is de prijs van witbrood 18 ct 4'|2 ons. grof brood 23 ct 7'|2 ons. St, N icolaas-Etalage Taai taai, Speculaas, Banket, Borstplaat, Marsepain, Droste's Chocoladeletters. C. MOOJEN Tafellepels en Vorken Dessertlepels en vorken Verkrijgbaar bij G. D. KIKKERT, de heer G. Schoenmaker Borg. Dit is voor de Waal en Oosterend. partijtje mooie vruchten te venten. Koffie per pond vanaf 65 ct. Thee per pond vanaf 90 ct. Sniker 42 ct. p©p doos 60 ct. per 5 doos 58 ct p.d. Predikbeurten- Voorradig Nws. Op verzoek van enkele lezers, stellen wij nog weer beschikbaar, als premie voor onze lezers, Zij, die nog boeken uit de Christelijke bibliotheek in hun bezit hebben worden vriendelijk doch dringend verzocht deze Dinsdag 7 Dec. 's avonds tus- schen half 8 en half 9 aan het gebouw Ebenhaëzer in te leveren Het bestuur. Te koop Warmoesstraat. R. BAKKER. Alles van de fijnste qualiteit. Beleefd aanbevelend, handel in Barometers, Klokken, Horloges, Goud- en Zilverwerken, Gravenstraat den Burg. Bij slecht weer Woensdag. Aanbevelend, A. LAAN, Heider. Arnold LANGEVELD Mz. Rente Boerenleenbank. Blijkens advertentie in dit nummer wordt met ingang 1 Januari a. s. de rentevoet van spaargelden, deposito's, zoowel als voorschotten belangrijk gewijzigd. L. T. B. Vrijdagmorgen werd in hotel „De Zwaan" eene algemeene vergadering gehouden van de „L. T. B." De vergadering was goed bezocht. De voorzitter de heer C. de Wit, opende met welkom en gaf zijn vreugde te kennen over de groote opkomst en spoorde de leden aan om steeds in zoo groote getale ter vergadering te komen. De secretaris, de heer M. Kuip, las hierop de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Voorlezing werd hierop gedaan van het schrijven dat door B. en W. aan de verschil lende land- en tuinbouwvereenigingen op ons eiland is gezonden, betreffende „Lager Land- bouw-onderwijs (reeds vermeld in ons vorig nummer). Langdurige besprekingen werden over dit schrijven gevoerd en ten slojte de volgende motie aangenomen „De afdeeling Den Bnrg van den „L. T. B." bijeen in algemeene ledenvergadering op 3 Dec. ter bespreking van het voorstel B. en W. inzake het oprichten eener „Lagere Landbouwschool" bedoeld in het schrijven d.d. 24 November; gehoord de uiteenzetting van het Bestuur overwegende, dat onze jongens van 12 tot 17 jaar vervolgonderwijs gegeven wordt dat derhalve bij onze jongens geen sprake is van vervluchtiging hunner schoolkennis dat daarmee dus de groote reden voor de oprichting eener lagere landbouwschool voor onze jongens vervalt; gevoelende overigens de wenschelijkheid, dat ook die jongens meerder 1 a n d b o u w-onder- wijs genieten, wat echter bij gebrek aan leer kracht onmogelijk was besluit dat ter kennis te brengen van B. en W.: met beleefd verzoek het daarheen te willen leiden, dat hier nog een landbouwleeraar, zoo mogelijk 1 van Christelijke beginselen, aan het Landbouwonderwijs worde verbonden, van wiens diensten wij het op prijs zullen stellen aan ons vervolg-onderwijs gebruik te maken." Medegedeeld werd nog, dat een verzoek van het Bestuur om een vertegenwoordiger der afdeeling in de Commissie van Landbouw onderwijs te hebben, was ingewilligd, benoemd werd daarvoor de heer C. de Wit. Hierop werd de vergadering met dank voor de aangename besprekingen gesloten. Ouclesclüld3 Dec. De heer C. J. de Wijn te Wieringen in ons bericht van gisteren genoemd, is inmiddels tot hoofd der school te Oudkarspel benoemd. m ■mi' j— »»- fy.y tv-^•r^T-vTgT-.rT-^-mi i j-iT Een St. Nicolaasverrassing Te Breda werd een scbippersgezin verblijd met de geboorte van een vierling 2 joggiea en 2 deerntjes. Moeder en kinderen maken het uitstekend. De schippers, die met bun schepen in de nabijheid lageD, ongeveer 30 in getal, heschen allen de vlag in top. Dat mag dan ook wel Aan groot gevaar ontsnapt. Een 30 a 40tal reizigers ontsnapten Zondagavond halfnegen aan zeer drei gend levensgevaar op 't station Lage Zwaluwe. Terwij op lrjn III de trein voor 's Bosch reeds drie kwartier stond te wachten op dien van Rotterdam kwam deze eindelijk. Direct stapten de passagiers uit en liepen langs den gewonen overweg (die niet was afgesloten) naar den trein voor 's Bosch. Op 't zelfde oogenblik passeerde een snel trein vermoedelijk die, welke om 8,56 in Dordt moet zijn, full speed het station, terwijl de reizigers hem niet bemerkten, voor hij misschien op 10 a 15 M. afstauds was. Wonder boven wonder wist ieder het lijf te bergen, doch de meesten op 't kantje af. Dat het publiek verontwaardigd was laat zich denken en geen wonder. Was de sneltrein 'Ao minuut eerder gekomen, het aantal vermorzelden zou niet gering geweest zijn. Bossche Ct. Prijzen der steenkolen. De Yisscherij Ct. meldt De British Import Cydirecteur de heer Reigersberg Sr., teIJmuiden, biedt thans Engelsche steenkool aan voort65 per ton. Ook de Nederlandsche Regeering zal den prijs der industriekolen vermin deren. Intusschen zal per 1 December de steenkooluitvoer in Engeland geheel vrij worden gegeven en worden als prijzen 60 en 55 shilling per ton genoemd. De trawlers, welke versche baring naar Buitschland brengen, bunnen daar bun keren voor ongeveer 400 mark per ton. Vreeselijk ongeluk, In de buurtschap Spork, bij Dinxperlo, was de landbouwer R. gisteren bezig met het opladen van veeknollen opzijn land. Zijn 6 jarig dochtertje had zich ongemerkt op zijn wagen gezet en was in slaap gevallen. Terwijl nu de land bouwer zijn kar vol laadde, raakte zijn kind daaronder bedolven en toen bij thuiskwam, kwam hij tot de treurige ontdekking, dat zijn kind dood was. Mond- en klauwzeer. Hersteld is het vee van C. Stoepker Rzn. te Vruchtbaaroord, C. M. Veeger te de Westen. Texel, 3 December 1920. De Burgemeester der gemeente Texel, BUYSINQ DAMSTE. Eondag 5 December 1320. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur Ds. Kroese. Kerkcollecle. Koog, v.ra. 10 uur da. Pjjnacker Hordijk. Örgelcollecte. den Hoorn, n.m, 2 uur ds. Visser. Afscheid. Collecte voor de Inweudise Zending in N.H, OudeschildGeen dienst Oosterendv.m. 10 uur ds van Grasstek. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg, GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m half 10 uur de hr. J. H. Kuiper, Theo). Cand. Kampen, n.m. half 3 deselfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, V.m. 10 uur ds. de Maar. Scfmge», 2 Dec. Aangevoerd: Uit de Schager Courant: 73 Vette Koeien f 500 a f 820.—; 38 geldokosien mng. f350 a f 650 18 kalftoeien f 500 a f850 10 Nuchtere kalveren i 20 a f 40,00 0 lammeren f a f 127 Biggen 30 00 k f 48.00 Beter f 3.00 a f 3,10 per K.G. Kipeieren f 16 00 a f 18.00 per 100. ]Rij kspostspaarbank. Aan het postkantoor Den Burg (Texel) en de, daaronder ressorteerende, hulpkan toren werd gedurende de maand Nov. 1920. Ingelegd f 6940,87 Terugbetaald - 10432,36 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4867. Notaris G. J. O. D. DIKKERS, op Vrijdag 3 December in ealé den Burg voor den heer KL Borgman en c.s. lo. Een huis ia Roogerveld met een perceel land om huis groot 1,06,30 Heet, 2o. Een perceel land annex, de Koeienweid groot 0,97,10 Heet. 3o. Een perceel land annex de Bijl, groot 1,04,— Heet. en 4o. Een perceel land annex Madje groot 0,53,80 Heet, Comb, 1 tot en met 4 groot 3,61,20 Heet. Kooper Wm. Smit Rz. voor f 7050, GEVONDEN' VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). een portemonnaie met eenig geld, een want-inofj een heerehoed. MOEDERDENK ER OM. 4 Vrouwen dienen meer rust te nemen. Als volwassenen deden wat zij onderwijzen vroeg naar bed gaan zouden veel minder menschen lijden aan nierkwalen. Het is niet verstandig om na de inspanning overdag 's avonds nog laat te strijken, ver stellen, stoppen enz. Denk er om, moeder Laat naar bed gaan, zorgen, overwerking en ongeregelde maaltijden overladen het bloed met urinezuur, en het filtreeren van zulk vergiftigd bloed verzwakt de nieren. Die pijn in den rug, in de lendenen en zijden, is een waarschuwing van nierzwakle, die als niets gedaan wordt, kan leiden tot nier ontsteking, blaaskwalen, nierwaterzucht, niergruis en -steen. Besluit zulke gevaren te vermijden. Ver minder de inspanning der nieren. Vermijd laat naar bed gaan en onverstandige ge woonten. Geniet meer frissche lucht, wan del meer buiten, en zorg voor meer ge zondheid-gevende slaap. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan in uw poging om gezond te worden. Dit geneesmiddel voor de nieren bereikt zulke uitstekende resultaten, doordat het uitsluitend op de nieren en blaas werkt, doch niet op de ingewanden. Vroege be handeling is het best Bijtijds genomen, kunnen Foster's Rugpijn Nieren Pillen de ontwikkeling van nier- en blaaskwalen voorkomen. Duizenden dankbare vrouwen danken haar geluk en gezondheid aan dit speciale niergeneesmiddel. De handteekening van James Foster komt voor op elke echte doos. Te den Burg ver krijgbaar bij T. Bujjs Af 1,75 per doos. 37 met alfabetische klapper van de daarop voorkomende plaatsnamen, afgehaald ad f 0 70, franco per post f 0.75. Uitg. Texelsche Courant. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel, van 27 Nov. tot en met 3 Dec. 1920. GEBOREN Gertrude, d.v. Pieter Keijser en Siebregta Jeannette Rab. Cbristiaan z.v. Cornells de Ridder en Aagje Spigt. Sientje, d.v. Jan Boon en Suzaona Verschellicg. Anna Frederika. d.v. Barmen Spigt en Miena Jacoba Meijer. ONDERTROUWD: Hendrik Douwe On nes en Cornelia Krijnen. OVERLEDEN Pieternella de Graaf, 43 jaar, gehuwd met Gerbrand Zoetelief. Job Kikkert. 60 jaar, gehuwd met Trijntje Dyksoti. Reguerus de Boer, 79 jaar, wedn. v. Margaretha Thöne, Meijs Eeiman, 74 jaar, gehuwd met Jacob Keijser. Dirk Kok, 72 jaar. Heden overleed, na een landurlg lijden, onze geliefde Broeder, DIRK KOK, In den ouderdom van circa 73 jaar. CORNELIA KOK. HERMAN KOK. den Burg 2 Dee. '20. Heden overleed, zaoht en kalm, onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mevrouw de Wed. K. OVER— geboren T. Bakker, in den ouderdom van 74 jaren. Uit aller naam, H. OVER. Utrecht 3 December 1920. Biltstraat 114. De begrafenis zal plaats hebben, Maandag 6 December a,s. 's namid dags omstreeks 2 uur op de begraaf plaats te Koedijk (N.H.) Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van belangstel ling en deelneming, ondervonden bjj het overlijden en de teraardebestelling van onzen lieven jongen, betuigen wjj hiermede omen iiarteigken dank. J. P. STANDAART en Ecbtgenoote. den Burg, December 1920. Ondergeteekenden betuigen hun harte- lijken dank, yoor de zeer vele bewijzen van belangstelling bij hun 12]/j-jarige echtvereeniging ondervonden. P. C. KONING Wz. M. KONING-Kuiper. A. DE KORT. A. DE KORTKoring. OostereDd, 3 Dec. 1920. Woensdag 8 December 1920, 's avonds half acht, in Café Duin ker.j Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Rekening en verantwoording 1919/20. 4. Verkiezing be tuur. 5. Leden die hun lidmaatschap opzeggen niet meer aan te nemen, als tegen verhoogde entree. 6. Aankoop palen en draad. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Secretaris G. H. GEUS. R. BUISMAN ft'z. TE KOOP 14 maanden oud, goede vanger. Adres te bevragen bureau van dit blad. TE KOOP lang 17—24 vt., breed 20 cM.flOO,— AdresG. H. GEUS, Waal. DE BAKKERS. in ruime keuze. Horloges, Ringen, Klokken, Daspelden, Barometers, Broches. Horloge-armbanden, Beursjes, Kettingen, Lepeltjes,'enz. Beleefd aanbevelend, voorheen KIKKERT ZONEN, Bnrg, Texel, per dozijn f36,00. per dozijn f 30,00. Hiermede heb ik de eer U te berichten, dat voor ons als vertegenwoordiger voor Texel zal optreden, .Hoogachtend C, BEEMSTERBOER. Warmenhuizen N.H. Zaadteelt en Zaadhandel. .A.anstaande Dinsdag komt D A_ A. jNT met een Aanbevelend, ARN. LANGEVELD Mz. Er biedt zich aan een Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. Aanbevelend,

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2