SNELWEGERS UTRECHT V* 3461 Vrijdag 24 December 1920. 348t' Jaargang, Mièniws- e» Advertentieblad. Nieuwjaarsgroeten. Spoor- en Bootdicnst. Gemeenteraad van Texel. O it blad verschQnt Woensdag- en Zaterdagmorgen IdvertentlSn daags roor de nitgave vóór 4 aar nam. der Advertentiini ABONNEMENTEN en ABVERTENTIEN worden aangenomen bij de> Uiig. Fibha LAN0EVEL9 BE R O O IJ, Parkstraat, Bur® or Tax at Beperkte dienstregeling van 6 December 1920 Vertrekuren van de Boot. FB'ÜiJU'iiSrXU Aangifte voor de Bevolkingsregisters. URA Abtnncmenttprijs per 8 maandenl Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 65 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. In ons Oudejaarsoummer bestaat als ge woonlijk gelegenheid tot bet plaatsen .an Nieuwjaarsgroeten tegen een bedrug van 40 cent 'oor hoogstens 5 regels. Beleefd verzoeken wij vroegtijdige toe zending. De Uitg. LICHT OPt Van Zaterdag 25 Dec. tot en met Vrijdag 31 Dec. voor rijwielen 4,25 uur. voor rijtuigen 4,55 uur HOOGWATER Iteede van Texel. Donderdag 23 Dec. v.m. 6,23 Vrijdag 24 7,19 Zaterdag 25 8,09 Zondag 26 8,57 Maandag 27 9,45 Dinsdag 28 10,33 Wo.nsdag 29 „11,23 Des namiddags ls het ongeveer een halfuur later hoogwater. Post en telegraafkantoor Oen Burg geopend. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. Tl, uur. Voor postwissels, kwitantiën en Rijks verzekeringsbank Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Voor postcheque- en girodienst Vm. 9 uur tot n.m. 3 uur. Op Werkdagen Vertrek Texel 7,45 v.m. 11.—v.m. 2.45 n.m Nieuwediep 9,15 12,10 n.m. 4,— Op Zon- en Feestdagen van Texel7,45 v.m. 2,45 nm. van Nieuwsdiep: 8,45 4.— Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,30 9.06 7,28 sneltrein 9,06 10,25§ 1.30 12,37 3,25 1.54+f 4.42 408** 6,30 4,29§ 8,45 7,25 9,40 Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,28§ 8,36 8,019'47 9,15 11.40 12,24§ 3,1 3,03 6,01 6,07 9,04 8,57 10,48 11,lit 12>54 ?Niet op Zon- en feestdagen. Alleen op Zondag, tf Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. De typische lotgevallen van een gevangene in Eogeland door STEVENSON. 66.) Hij zeide slechts half luid „Zonder een shilling", en terwijl hij die woorden fluis terde, gleed een zwakke glimlach over zijn gelaat, verdween toen voor goed en het ondoordringbare -masker van ouderdom, slimheid en afmatting legde zich weer over zijn trekken. Er viel niet aan te twijfelen mijn oom genoot meer van hetgeen hij nu gedaan had, dan hij in de laatste vijf en twintig jaren van zijn leven van iets ha,d genoten. Er was nog slechts een vonkje leven in het zwakke lichaam, maar de haat was onsterfelijk en gloeide nog met onge temperde heftigheid. Mijn neef liet zich echter niet afschrik ken. Ik spreek onder ongunstige omstan digheden. hervatte hij. De man die mij heeft Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel brengen voor zooveel noodig, den inge zetenen in herinnering: A. dat zij, die zich in deze gemeente komen vestigen, hiervan binnen eene maand ter secre tarie der gemeente moeten doen blijken door overlegging van een getuigschrift van verande ring van werkelijke woonplaats (verhuisbiljet) B. dat zij, die deze gemeente verlaten, een getuigschrift, als bovenbedoeld, behooren op te vragen. Overtreding der bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden; C. dat van verhuizing binnen de gemeente binnen dertig dagen moet worden kennis ge geven ter secretarie, met aanduiding van het perceel, dat men verlaten en hetwelk men be trokken heeft. Het niet naleven der bepaling wordt gestraft met geldboete van ten hoogste drie gulden. Texel, 23 December 1920. Burgemeester en Wethouders voorn., De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYS1NO DAMSTE. Gehouden Woensdag 22 December 1920. 's voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer Buysing Damsté, burge meester. Secretaris de heer Jonger. Aanwezig 12 leden, afwezig met kennisgeving van verhindering, de heer Boon. Met een kort woord opent de voorz.de notulen worden gelezen en onveranderd vast gesteld. 1. Ingekomen stukken. Volgt mededeeling en voorlezing van de volgende ingekomen stukken a. Van den heer D. de Groot, te Appelscha, houdende aanneming benoeming en in functie- treden als hoofd te Oost op 1 Jan. a.s. Aangenomen voor kennisgeving. b. Ontwerp-bestedingsstukken voor het onder houd van de haven beoosten Oudeschild ge durende 1921. Aangezien men met de overdracht nog niet is gereed gekomen, zal, deelt de voorz. mede, de oude toestand nog gedurende dit jaar be stendigd blijven, onderhoud voor rekening van Rijk, Provincie en Qemeente. Een strop voor de schippers, merkt de heer Dekker op, en voor de gemeentekas zouden wij er aan toe willen voegen. c. Verzoek van den heer J. de Jager, waar nemend hoofd te Oost, een tegemoetkoming uit de gemeentekas te mogen ontvangen ad f 200,— of wanneer dat niet mogelijk is, vrij stelling van het betalen van huur te Oost. Adressant deelt mede f 305,04 extra-onkosten te hebben gemaakt en 4 lesuren per week meer te hebben moeten geven, terwijl door hem slechts f200,— meer salaris is genoten. De voorz. merkt op, dat het verzoek niet voor inwilliging vatbaar is, misschien zou het mogelijk zijn de huishuur kwijt te schelden, doch verdrongen, blijft in dit vet trek, hetgeen meer slim dan kiesch moet genoemd worden voegde hij er bij, mij een blik toewerpend, die een eikeboom zou geknakt hebben Ik wilde niets liever dan mij verwijderen en Romaine was blijkbaar evenzeer er op gesteld mij hier vandaan te helpen, maar mijn oom verhinderde dat. Met dezelfde halfluide stem, zonder de oogen te openen, verzocht hij mij te blijven. Het zij zoo, zeide Alain. Ik mag u dan niet meer herinneren aan de twintig jaren welke in Engeland over ons beider hoofden zijn gegaan en aan de diensten, welke ik u gedurende dien tijd heb bewezen Gij kent mij te goed. om te veronderstellen dat ik tot zulk een laagheid in staat zou wezen. Ik moet dus van mijne verdediging afzien - gij wilt het. Ik weet niet wat ik misdreven heb, ik weet alleen welke straf mij heeft getroffen, en die straf is grooter dan ik den moed-heb onder de oogen te zien. Oom, ik smeek u medelijden met mij re hebben. Schenk mij vergiffenis. Laat mij niet mijn leven in de gevangenis moe ten eindigen. Een donkere blos kleurde Alain's gelaat Hij wendde zich tot Romaine en mij met van toorn schitterende oogen Thans is het uw bern-c, zeide hij. Als de eene vicomte in de gevangenis moet, zal ik zorgen dat de andere er ook in komt. Zacht wat, mijnheer Alain, zeide Ro- (W. C. OLLASÜ voor iedor die weegt tot ruim 25 Kg., leve ren wjj eeu rpeoialen Snelweaer nauw keurig op 1 gram, d verlangd 0,5 gram, met elk gewenschte weegplaat tot 34X34 cM. Prospectus grotis bij den hoofdagent A. I!EVV ES, Jacob Marisstr. Amsterdam aangezien die een deel van de wedde be draagt, dient dat nog onderzocht te worden. Spr. bestrijdt de rekening van adressant: ten eerste is de jaarwedde f 150,— hooger dan door hem berekend, ten tweede is het bedrag van f305,04 niet ais geheel verloren te beschouwen. In het belang van adressant pleiten de heeren Epe en Dekker; de voorz. zegt nader onder zoek betreffende tegemoetkoming in de huishuur toe. d. Antwoord van de commissie van onderzoek op het schrijven van het bestuur van gemeld weeshuis naar aanleiding van de door genoemde commissie gemaakte opmerking, of de huishou ding van het weeshuis misschien eenvoudiger kan worden ingericht. De commissie verklaart het volste vertrouwen te stellen in het bestuur der instelling en geenszins de bedoeling te hebben gehad aan merking te maken, doch slechts ter kennis van den Raad te willen brengen, dat de uitgaven voor het gezin bijkans f9000,— hebben bedragen of f900,— per kind. 2. Ontslag-aanurage N. H. Reuuers als onderwijzer aan de school uoor M.U L.O. Verzoek van den lieer N. H. Reuvers, onder wijzer M. U. L. O. school, om eervol ontslag tegen 16 januari a.s. Wordt ingewilligd. 3. Benoeming onderwijzeres aan de o. I. school te den Hoorn. Benoemd wordt no. 1 van de voordracht Mej. M. Kerkhoven van Harlingen, nadat aan den heer Dekker op diens informatie is te kennen gegeven, dat die de oudste is van de ongeveer even jong* dames, die op de voor dracht voorkomen. 4. Idem aan de o. I. school te Oost. Met algemeene stemmen wordt benoemd Mej. G. Bakker van West-Terschelling en no. 1 van de voordracht. 5. Benoeming lid commissie uan toezicht op het M. O. Wordt benoemd met algemeene stemmen de heer W. H. Lap, aftredend. 6. Benoeming regenten en regentes Alge meen Weeshuis. Herbenoemd worden de'aftredende bestuurs leden, de heeren C. van Heerwaarden, S. C. Keijser en Mej. H. Kooiman-Kuijper. 7. Benoeming leden en regentes Algemeen Armbestuur. Insgelijks worden herbenoemd de heeren J. C. Visser en W. J. Bakker. Tot regentes, in plaats van Mej. G. Eelman-Huisman, die maine Eerst moeten nog eenige kleine forinaliteiien m orde worden gebracht. Maar Alain bevond zich reeds bij de deur. Wacht even. Wacht even, riep Ro maine, Vergeet uw eigeu raad niet. Ge hebt daar straks zelf gezegd dat men zijn tegen stander niet moet gering schatten. Alain keerde zich om. Ik schat u niet gering, ik haat u, riep hij in woede uitbarstend. Laat u dat een waarschuwing zij a voor u beide. Ik maak uit uwe woorden op, dat ge mijnheer Anne dreigt, sprak de notaris. Ik raad u dat sterk af- Ik vrees, ik vrees zeer dat, indien ge stappen doet om uwe be dreiging uit te voeren, gij mij dwingen zult tot het uiterste mijn toevlucht te nemen. Gij hebt mij tot den bedelstaf ge bracht, zeide Alain. Welk uiterste blijft u dan nog over Ik zou ongaarne in tegenwoordigheid van deze heeren mij duidelijker willen uitdrukken, antwoordde Romaine Maar geloof mij, er zijn nog erger dingen dan de bedelstaf en de gevangenis voor schul den Deze woorden werden zoo beteekenisvol en met zooveel nadruk uitgesproken, dat Alain zichtbaar schrikte. Al het bloed week weer uit zijne wangen Ik begrijp u niet, zeide hij O, ja, ge begrijpt mij zeer goed, ant- niet voor herbenoeming in aanmerking wenscht te komen, wordt benoemd no. 1 van de aan beveling Mej. G. Roeper-Boon. Met de benoemde kwam op de aanbeveling voor Mej. A. Kikkert- Langeveld. 8 Vaststelling uan rooilijnen te den Burg. Door den heer A. Kooiman is vaststelling rooilijn gevraagd betreffende het bouwterrein aan het z. g. Groentje, einde Weverstraat. Op voorstel van B. en W. wordt die vastgesteld 70 cM. achter de voorgevel van de woning van den heer C. Bruin aldaar. Voor het terrein van den heer P. B. Keijser nabij de Zeevaartschool wordt de rooilijn vastgesteld evenals voor de naastliggende gebouwen is geschied, 4 meter achter de bestaande afscheiding. 9. Subsidie uoor oprichting politieschool. Waar indertijd afwijzend is beschikt op de aanvrage om subsidie en thans is gevraagd nog maals dat verzoek in den Raad te brengen, valt, meeneti B. en W. af te leiden, dat de Regeering prijs stelt op eenige medewerking. Aangezien de staatscommissie voor herziening jaarwedden gemeente-ambtenaren in haar rap port de wenschelijkheid betoogt de helft van de salarissen van politie-ambtenarcn voor rekening van het Rijk te nemen, hebben B. en W., wanneer de regeering zich daarmee mocht vereenigen, thans geen bezwaar een bijdrage te verleenen. De minimum-bijdrage is f20 voor gemeenten beneden 10.000 inwoners, B. en W. stellen voor f25,— te verleenen. Met 3 stemmen tegen, die van de heeren de Vries, Beumkes en Dekker, wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. 10 Oprichting lagere landbouwschool. De afd. Texel R. K. „L. T. B." acht de op richting blijkens ingekomen schrijven niet zoo noodzakelijk, omdat aan hunne jongens voort gezet onderwijs wordt gegeven. Van de Tuinbouwvereeniging, afd.Cocksdorp R. K. L. T. B., de afd. Texel van de H. M. v. Landbouw, de comm. voor Landb. Onderwijs en vooral van de afdeelingen Eierland „Vereen, v. Ned. Akkerbouwers" en „H. M. v. Landbouw" echter zijn uitvoerige betuigingen van instem ming met het plan ingekomen. B. en W. stellen, mede op grond daarvan, voor, alles in het werk te stellen, om onze gemeente in de voordeelen van een zoodanige school te doen deelen. De heer de Oraaf geeft in verband met de het door de afd. Texel der R. K. L. T. B." ter zake naar voren gebrachte als zijn meening te kennen, dat, al ontvangen die jongens voort gezet onderwijs, het voor hen toch zeker geen bezwaar zal zijn de school te bezoeken. Van overwegend belang acht spr. echter de plaats van stichting van de school, in het schrijven van de|afd. Cocksdorp R. K. „L. T. B." reeds genoemd, het dorp de Waal is daarvoor z. i. als aangewezen. Met het idee van den heer de Graaf, de Waal ais plaats voor de school, betuigen de heeren de Vries en Vlaming, later ook de heer Dekker, hunne instemming. In verband met hetgeen de heer de Graaf, betreffende het schrijven van de afd. Texel R. K. „L. T. B." opmerkt, licht de heer M. Kuip toe, dat men daar niet tegen de school is, doch waar het praeadvies van B. en W. meldt, dat het onderwijs niet verder zal gaan als dat aan de wintercursussen, acht men daar de school niet noodzakelijk, al vindt men het aannemelijker aan de bizondere school van het onderwijs van woordde Romaine, Ge moet'niet denken dat, terwijl ge zoo druk bezig waart, andere lieden hun tijd nutteloos verspilden. Ge moet u niet verbeelden dat ik, omdat ik een Engelschman ben, geen zaak kan onderzoeken. Hoe groot mijne vereering voor uw geslacht ook is, mijnheer Alain de St. Yves, zoo zal ik toch niet aarzelen mijn plicht te doen, zoodra ik bemerk, dat gij direct of indirect stappen doet, dat wil zeggenik zal den waren naam bekend maken van den spion van Buonaparte, die zijne brieven onderteekent Rue Grégoire .de Tours. Ik moet bekennen, dat ik reeds diep medelijden had met mijn ongelukkigen neef en indien het niet tevoren in my was ontwaakt, dan zou het zeker thans levendig in mij zijn geworden, zoo vreeselyk was de uitwerking van Romaine's woorden, Alain was sprakeloos Hij tastte naar zijn hals, als dreigde hij te stikken, by wan kelde en ik vreesde, dat hij in elkaar zou zinken Ik snelde toe om hem op te vangen, maar die beweging gaf hem zijn zelfbe- heersehing terug, en hij strekte de armen afwerend naar mij uit Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 1