De Heldert Meubeltransport en Kousen en sokken. Protestlezing Fokhanen. - een boerenknecht een sterke platte wagen. emengd N ieu w s. M arktberich ten. Advertentièn. Spreker: Floris Dekker. Nieuws van den Dag Medelezers gevraagd. ATTENTIE. de Sociëteit lie Vooruitgan VERKIEZING. Gandidaatstolling twee commissarissen van toezicht. Predikbeurt®^ een op kalven staande 2'2-jarige KOE. 't Is waar, Zondagavond halfelf ging het electrisch licht eensklaps uit het kwam dien avond ook niet meer. Ook Maandagmorgen bleven wij van kunst licht gespeend, maar wie zou denken, dat we ook Maandagavond van licht verstoken zouden zijn? Vooral niet, toen daarvan den geheelen dag niets ter kennisse vau de burgerij werd gebracht. 't Werd half vier en het werd vier uur, geen licht 1 Toen begrepen wij, dat er raad geschaft moest worden en het gescharrel begon. Lampen in gereedheid brengen bij kaarslicht. De directie van het G. E B. had de aangeslotenen veel onaangenaams kunnen besparen. Dat zij men een volgende maal indachtig Wij hebben vanmorgen, Dinsdag, even een bezoek aan de Centrale gebracht, om zoo mogelijk onze lezers te kunnen inlichten. De chef-machinist, die ons welwillend te woord stond, deelde ons mede, dat er iets aan de dynamo defect was ge raakt 6D dat dcor ham getracht zou worden dat te herstellen. Mocht hij daarin evenwel niet slagen, dan zou de dynamo voor reparatie naar elders moeten worden opgezonden. De stagnatie in ODze lichtvoorziening zou dan zeker zooveel weken duren als anders dagen. 'tls te hopen, dat do chef-machinist er in zal slagen het euvel te verhelpen, want het bezwaar van te zijn verstoken vau een goede verlichting woegt thans, nu de dagen zoo kort zijn, het aller zwaarst. In verband met de invoering van het 7e leerjaar is tot onderwijzer aan de St. Josephschool alhier benoemd de heer H. J. Zijp van Helder. Naar wij vernemen is onze plaats- genoote mej. A. Eelman geplaatst bij de administratie van den Gemeentelijken WonicgdieDSt te Amsterdam. Oo ster end, 3 Jan. De Earw. hoer J. H. Kuiper, candidaat te Kampen, heeft bedankt voor het op hem uitgebracht beroep bij de Ger. kerk alhier. Dit is de 9de maal, dat men te ver geefs beroepen heeft. De vacature bestaat nu bijna 3 jaar. Heden werd hier bericht ontvaDgen, dat de Eerw. beer H. Stutvoet, eerder predikant bij de Ger. kerk alhier, is overleden. Al weer een De blazeischuit T X. 15 is verkocht naar Oudeschild. Te üosterend behcoren nu nog maar wainigo schuiten thuis. Als het zoo doorgaat, dan kau men weldra dit dorp niet meer onder de visschersdorpen meetellen. Een waterballet. Zondagavond omstreeks S uur, wan delde een 20 jarig meisje met haar vader en haar galant op den Tolsteegsinge! te Utrecht. Vader wilde zijn dochter naar haar dienst terug brengen, daar hij er tegen was, dat zijn dochter het hof gemaakt word door den galant. Plotseling spriDgt de jonge dame den singel in, zij wil zich uit baloorigheid vei drinken. Vader wil zijn dochter redden en springt haar dus na. Beiden gaan kopje onder. De galant, vermoedelijk een ingeving krijgende, dat door een daad, n.1 dochter en vader te redden, bij zijn positie bij beiden voor altijd kau bevestigen, springt de beide drenkelingen na. Een water ballet in volle werking! Het gelukte hem ten slotte vader en dochter op het droge.te brengen. In hoeverre do moedige en verliefde redder door den vader baloond word, zal de tijd moeten leuren. Natuurlijk was er vau de zijde van het publiek voor dit wateiballet ten buitengewoon groote en tevens vrooüjke belangstelling. Kunstmatige regen. Twee uitvinders, die den naam Cole dragen, vader en zoon, hebben een middel bedacht om aau landbouwstreken den soms nooiigeu regen ie verschaffen. Zij stellen zich voor dit te kunnen bereiken door uit vliegtuigen vloeibare lucht te doen ueerdruppolen, welko condensatie van waterdamp in de atmosfeer zal teweegbreng-n. .Er zijn p annen om ter uitvotrirg van het denkbeeld een lucht- heelt reeds vele gunstige ge- ra1 toigeniaien v»n Texel's inge- 55 zitonen oütvangon. jg, a Wij hebben de grootst mogelijke Ja verhuiswagen beschikbaar, die 3, met de boot mee kan. 5* Bestelt bij J b. HAEJER Zn. I Spoorstraat 49. Tel. tutc. 46. Bii^en Tapissières Eigen stal. irrigatie-vennootschap te Port-Arthur op te richten. Winkelsluiting. Znoals bekend, bestaan er plannen te komen tot een wettelijke regeling van de winkelsluiting. Echter zal eerst worden afgewacht de behandeling van bet bij de Tweede Kamer aanhangige wetsontwerp tot vaststelling eener Zon dagswet, aangezien dit ontwerp nauw verband houdt met de winkelsluiting op Zondag. Voordat echter het wetsontwerp op de winkelsluiting in behandeling komt, zal het zoo tijdig aan de verschillende mid denstandsorganisaties worden toegezon den, dat deze voldoende gelegenheid zullen hebben <?m hare opmerkingen over het wetsontwerp aan de regeering, c q. aan de Volksvertegenwoordiging, keubaar te maken. Om een indruk te krijgen van de belangrijkheid der Nederlandsche pluim veeteelt, wordt medegedeeld, dat de Nederlandsche hoenders zoo vriendelijk zijn per jaar 560 millioen eieren te produceeren. Gestrafte inenschlievendheid Ofschoon het nieuw gebouwde huis nog niet voltooid was, gaf de eigenaar te Heeronveen verlof aan den huurder het te betrekken omdat hij anders op straat zou slaan, vanwege den woning nood, De eigenaar is thans deswege ver- baliseerd. Zondagssluiting der bloemisten. Do Zondagislniting wordt hoe langer hoe algemeener. Evenwel hebben de bloemisten het na de banketbakkers lang volgehouden des Zondags hun win kels geheel of voor een gedeelte van den dag geopend te hebben en bestellingen uit te voeren. Slechts een enkele was al lang tot sluiting overgegaan, maar de andoren bleven tot dusver geopend. Thans heeft echter de groep bloemisterij der Leidsche afdeeling van de Ned Maatschappij voor Juinbouw en Plant kunde naar het voorbeeld van hun col lega's in st9den als Amsterdam, Rotter dam, Don tiaag, Utrecht, Haarlem en Leeuwarden, met bijna eenparige stem men tot Zondagssluiting van hun zaken besloten, ingaando Zondag 8 Januari a.s. Een onkele, die als Sabbattist uit begin sel des Zaterdags sluit, is van deze overeenkomst uitgesloten. Het tapverbod. De gemeenteraad van Oostzaan besloot oulangs om hot- bestaande tapverbod (dagelijks van n.m. 8 tot v.m. 6 vur to verscherpen door voortaan den ver koop enz. van sterken drank, en andere alcoholhoudende dranken behalve bier, ook te verbieden van Zaterdagsmiddags 12 uur tot 's Maandagsmoigens 8 uur alsmede op feestkermis- en lotingsda- gen en tijdens uitvoeringen. In de gisteren gehouden raadsvergade ring weid medegedeeld, dat Ged. staten dit laadsbesluit niet goedkeuren, omdat niet gebleken is dat het tapverbod ge durende den geheelen Zondag bepaald noodig is. Wel kunnen zij zich vereeni gen met een vorbod voor gedeelten van Zon- en feestdagen. Ia verband hiermede stelden B. en W. voor om een tapverbod uit te vaar digen voor Zaterdag, Zoa- en feestdagen van 's middags 12 uur tot den volgenden morgen 6 uur en voorts dagelijks van n.m. 8 tot v.m. 6 uur. Na uitvoerige discussie, en nadat B. en W. verklaard hadden, dat volgens rappoiten na instelling van het tap verbod bet drankmisbruik verminderd is, werd mat 6 tegen 4 stemmen beslo ten om overeenkomstig bet voorstel van B. en W. bet tapverbod te wijzigen, en tevens to onderzoeken of de maatregelen door den burgemeester van Purmerend toegepast, resultaat opleveren. Zondag 9 Januari 1921. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Kroes». Waal, n.m. 2 uur ds. Pijnacker Hordijk. Bevestiging van k< rkeraadeleden. den Hoorn, nm. 2 uur ds. Kroeso. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Pijnacker Hordijk O osterend, v.m. 10 uui ds. van Grasstek. Cocktdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m half 10 Leesdienit. p.m. half 3 Leesdlenst. Voorbereiding H Avondmaal. Collecte Theol. Faculteit der Vrije Universiteit. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, v.m. 10 uur ds, de Maar. Burg, 's .av. 7 uur ds. de Maar. Den Hoornv.m. 10 uur ds. H. C. Barthel van AaUmeer. Purmerend, 4 Jao. A.angevoerd 367 Blinderen waaronder: 235 vette Ir rien 170 i 190 Ct. per K.9 Gelde koeien f 350 k 750; 1,40 Melkkoeien f 350 A 750; 7 stieren. 27 vette kalveren f 2,50 a f 2.80 p. Kg. 23 Nuchtere kalveren f20 ai 70; 1035 Schapen f 30,— a 1 95.—! 282 v«tte varkens f 1,24 a f 1.44 per Kg. 33 magere varkens f 45 a f 72,00; 153 biggen f 26,00 a 138,00; kipeieren f 18,00 a f 19.00 per 100; Rij kspostspaarbank. Aan het postkantoor Den Burg (Texel) en de, daaronder ressorteerende, hulpkan toren werd gedurende de maand Deo. 1920. Ingelegd f 6497,57 Terugbetaald 11258,96 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven hoekje draagt het nummer 4877. Voorradig is nog eene kleine hoeveelheid Regeeringssokken en kousen, Aanvragen gelieve men zoo spoedig mogelijk te richten aan den heer Ph. Vlessing. De Burgemeester v#d Teiel. Altfjd in huis. 9 De ontsmettende, verzachtende en hee- lende eigenschappen van Foster's Zalf maken deze onmisbaar voor huiduitslag, kloven, huidvlekken, eczema, psoriasis, en de verschillende vormen van aambeien. Spoedige aanwending brengt weldra baat. Houdt Foster's Zalf altijd in huisprijs f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. Voor de vele en treffende bewijzen van deelneming. ondervonden bij hel overlijden yan ome lieve Vrouw, Moeder en Groot moeder, betuigen wij onzen oprechten dank. Namens de familie, Jb. KEIJSER Az. Waal op Texel, 5 Januari 1921. Nagekomen Nieuwjaarsgroeten. V GEBOREN; DOR.4, dochter van MART. WITTE en N. WITTE—Smit. Burg Texel, Weverstraat, 4 Jan. '21. ONDERTROUWD: 1». M. VAX DEK KXOOP en J». KIKKERT. Huwelijksvoltrekking (e Amersfoort 20 Januari a.s. Amersfoort, Huize „Het Zwarte Bergje 5 Jan. 1921. Hilversum, Neuweg 162 Op den 1 Januari 1921, is na voor zien to zij a van de B. H. Sacrameh- ten der Stervenden, in het Gesticht Coudewater te Rosmalen overleden CLARA FLUITSM4, Echtgenoot) Tan C. Maas, in d«n ouderdom vin ruim 35 jaar. C MAAS en Kinderen, j Eenigo en algemeeno kennisgeving. Pt P. UITGEEST, Kapper. Marktplein, den Burg. Den len Januari overle-d te Kam- p n, onze Zwager Ds. H STUTVOET. C. BOON. D. W. BOON-Keij8or. Dames en Hoeren, Boeren, Binnenburgere en Buitenlui. We zijo wat laat, En wenioben u tonder baat, Een gelukkig Nieuwjatr. 1921. HET TRIO. op Woensdag 5 Januari, 's avonds 7 uur In het hotel Texel. Op Vrijdag 7 Januari, 's avonds 7 uur in het Wapen van Amsterdam. Op Zondag 9 Januari, 's namiddags half 3 in het Prins Hendrik hotel. Onderwerp„De belasting". Elk zie het dienstjaar 1920 na. Die tekort b taalt, melde zich aan, die te veel betaalt, boore wuaraan het weg gaat; Tevens zal hij de vraag van den Heer J. Kooij, aan hem gedaan, beantwoorden. Entree 15 cent. Vrij debat. In Hotel „Texel" en Wapen vau Am sterdam" personea beneden 18 jaar geen toegang. Vrouwen ontwikkelt U, daar gij kiezers zjjt. Boekhandel Parkstraat. Dogene die lid wenscht te worden van kan zich as. Vrijdagavond half aebt aan melden in het Logement „Ee Nienwe Aanleg Ieder lid moet den leeftijd hebben be reikt van 20 jaren. Het Bestuur. de Cocksdorp, Jan. 1921. Te koop 4 stuks jonge jraszuivere wit leghorn hanen. W. REUVERS, Cocksdorp. TE KOOP bij D. v. d, WERF, Everstekoog. GEVRAAGD tegen 1 of 20 Maart goed kunnende melken, woning vrij. J. P. BREMER, Weezenplaats. Het bestuur van de Vereeniging tot Uitkeering bij Oyerlijd-n „Vooruitgang is ons Doel", brengt tpr kennis van stemge rechtigde leden, dat op Donderdag 13 Januari 1921, 's avonds van 7 to'. 8 nur in hotel „de Oranjeboom* do zal pliats hebben Tan Deze verkiezing behoort te geschieden a Voor den tijd van 4 jaar in de vaca ture, ontstaan door de periodieke aftreding volgen» rooster van den hoer W. P. LAP (herkiesbaar). b. Voor den tijd van 1 jaar, door het aftreden van den Heer D. KEIJSER Sz. als commissaris. Zoo noodig zal volgens art. 34 sub d van het huishoudalijk reglement, op nader te bepalen tijd stemming plaats hebben. Formu'ieren voor opgaaf candidaten zijn vana! heden verkrijgbaar bij den Secretaris. Texel, 5 Jasuari 1921. D. KEIJSER Sz. Voorzitter. P. LIEU WEN, 8ecretaris. Te koop gevraagd Adres te bevragen bureau dezer courant,

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 2