Deurwaarder C. G. GUDE, publiek verboopen een groote partij uitmuntend scheepssloophout, Prima Prima eigen gerookt spek Eigen gesmolten reuzel f 1,15 bij de 5 pond f 1,10 per pond Bladreuzel f 1,15 Varkenskoppen per beele of halve Aanbevelend, G. VISSER. te Texel, zal op Vrijdag 14 Januari 1921, des mor gens te 10 uur aan de Haren te Ondesohild op Texel als dekdelen 21/, X ®7« on 10 tot 25 roet, dekbalken tot 18 voet, eiken palen 5 tot 10 voet, schotwerk 57* X l'/j duim X 10 duim breed, Amerik. grenen deelen 8 bij 11 daim. Groote partij braadhout, «en en ander afkomstig van do te sloopeneKW 50. per poDd f 1.15, bij de 5 f 1,10 per pond. 50 oeut per pond. Z)e tram wordt te duur. In 1920 heeft de Amsterdamsche tram 125.477.000 passagiers vervoerd. Het jaar tevoren heeft het aantal passagiers 133.907.076 bedragen. Een achteruitgang dus van bijna 8Va millioen passagiers. Gezond Terschelling. In 1920 kwamen t9 West Terschelling, met een zielental van 2000, 12 sterfge vallen voor. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat zich hieronder geen kinderen bevonden, de jongste der over ledenen had de leeftijd van 26 jaar be reikt. N. Harl. Ct. Te Sexburiem is een suikerbiet van 46 pond gerooid. De malaise in de tabaksindustrie. De toestand in de tabaksindustrie wordt steeds benarder. Het aantal werk- loozen neemt iedere week toe. Op het dezer dagen gehouden congres van de Land. Fed van Sigarenmakers deelde de voorzitter, de heer C. Wolff, mede, dat op het oogenblik in ons land circa 40 pCt. dus bijna de helft, der sigarenmakers werkloos is, welk percentage voortdu rend grooter wordt. Politie-motorrijders. Binnenkort worden door de verkeers politie te Amsterdam twee motorrijwie len in gebruik genomen, teneinde beter toezicht te houden op de naleving der voorschriften voor autobestuurderen en motorrijders. Vervolgens zal met ingang Januari nu de buitengemeenten zijn geannexeerd een politie-motordienst worden inge steld over het IJ ter bewaking van de polders. Hiervoor zullen door de politie eenige motorrijwielen met zljspanwagens gebruikt worden. De politie-motorrijders krijgen nieuwe uniformen van leder. Plotselinge Prijsdaling. Friesche exportslagers, die de afge- Ioopen we9k geslachte biggen naar de Londensche markt zonden, hebben daar mede groote verliezen geleden, sommi gen duizenden. Ingekocht voor f0,95 a f I per pond, bracht het vleesch f 0,377a a f 0,45 per pond op. Een lange reis maakte een prent briefkaart aan het adres van den heer Kamp, te Enschedé. De kaart werd name lijk 9 Maart 1915 te Calcutta gepost en bereikte eerst dezer dagen haar bestem ming, dus na ruim 57a jaar. Dezer dagen deed een gelukkige huisvader ten Gemeentehuize te Zuid Beierland aangifte van de geboorte van zijn 19e kind uit hetzelfde huwelijk.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 6