Aanmaak- en korte turf. ATTENTIE Spoorboekjes 1 solied dubbelloops Jachtgeweer een sollede broedmachine R.K. Arbeidersvereoniging Algemeene Vergadering dienst 25 October 1920, In Boekhandel Parkstraat, 2 beste Geiten, Vanaf heden Groote Opruiming TE KOOP April lammen, Cal. 12. Aan 't zalfde adres te koop gevraagd van ml8tena 200 eierea. L. VERHEULEN, Bar*. Volgende week in lossing Bestellingen worden Ingewacht dojr GEBB. BRUIN en D, VOS. om plaats te makel voor het a s. Zomer seizoen, van alle voorradig zijnde "W interartikelen, welke tegen een ongekend lagen prfjs worden omgezet. Tevens alle andere artikelen met ÏO korting. Geen standaard- of oorlogskwaliteit, maar alles prima werk,solied en netjee afgewerkt. Ook »ijn alle reparaties met 10% ver laagd, alzoo is t»ans de prijs van Mans olen on hakken f3,50, Ondermans f3,—. Vrouwen f2,50, Onder vrouwen f2, Kinderen naar evenredigheid van grootte. Alles wordt zooveel mogelijk hout gepend. Minzaam aanbevelend, J. v. d. LINDEN. Den Boorn Texel. op Denderdag, 10 Febr. 'e av. 8 uur in ,de Zwaan". Alle R.K- Arbeiders worden verzocht deze vergadering by te wonen. Het Beetnnr. Een jongen speelde met een bal en wierp dien door een ruit. De juörouw achter het raam liet van schrik haar breikous vallen, liep naar buiten en keek uit naar een politieagent. De jongen was verdwenen, maar hij kwam terug, nam beleefd zijn petje af en zei Juffrouw, ik heb die ruit gebroken. Het spijt mij erg, maar vader komt dadelijk om er een nieuwe in te zetten. De juffrouw kon moeilijk wat anders doen dan den jongen met een vriendelijke vermaning wegsturen. Werkelijk kwam daarop een schilder en begon onmiddellijk zijn werk. Toen hij klaar was, belde hij aan, de juffrouw kwam voor, hij tikte beleefd aan zijn pet en zei 'tls drie gulden, juffrouw. Drie gulden 1 Maar uw eigen jongen heeft de ruit gebroken. lJ is toeh zijn vader De man schudde het hoofd. Nooit eer gezien. Hij kwam aan mijn werkplaats en vroeg of ik bij zijn moeder wou komen om een nieuwe ruit in te zetten. U is toch zjjn moeder? Auto-ongeluk. Men meldt uit Rotterdam Gisteravond, omstreeks tie» uren, is een uit Den Haag komende auto op den Schieweg, nabij de Melkmarkt, alhier in het water gereden, vermoedelijk doordat de chauffeur verblind werd door het licht van een uit tegenovergestelde richting komend? auto. De chauffeur werd spoe dig gered. De drie inzittenden, n.l. een dame en twee heeren, werden in bewus- telooztn toestand door de politie uit de autr gehaald. De reddingsbrigade trachtte nog met behulp van een zuurstofapparaat de le vensgeesten op te wekken, hetgeen ge lukte bij den 25 jarigen H. H. van Gijn, uit Rotterdam. De dame, de 24-jarige Marie vrd Leeu wen, en haar broer, beiden ook uit Rot terdam, bleken reeds overleden. Drankellende. Maandagavond kwart over elf is de politie in de Hazelstraat te Utrecht ge tuige geweest van een treurig staaltje van drankmisbruik. Kinderen, die daar in een huisje woon den, waren 's avonds laat de straat opge- loopen en wilden niet meer naar binnen gaan. De buren waarschuwden de politie die de deur van het huis gesloten vond, Zij wist zich echter aan den achterkant toegang te versahaffen. De vader van de kinderen vond men niet thuis, de moeder wel. Die lag stomdronken op den vloer. Toen de vader later thuis kwam, heeft hij de bescherming der kinderen van de politie overgenomen. U. D. Boterkaas en eieren. Be gedeeltelijke opheffing der uitvoer verboden van kaas. boter en eieren komt het Nederlandsche volk, d.w.z. den consumenten duur te staan, de prijzen dezer noodzakelijke levensbehoeften vlie gen omhoog, zoowel de kaas, als de boter en de eieren zijn de laatste dagen aan zienlijk gestegen, mede tengevolge van de winstjagery van eenige niets ont ziende speculanten, die groote voorraden kaas en boter hebben ingeslagen in de hoop ze binnenkort met groote wiDSt te kunnen verkoopen. En het publiek wordt het slachtoffer. Op het oogenblik - zegt de Telegraaf is het met de natuurboter in Amster dam reeds zoo sterk, dat de grossiers den winkeliers „neen" moeten verkoopen De Friesche en Groningsche fabrikanten houden de boter vast, zoodat de gros siers hier ter stede de laatste dagen geen noemenswaardige hoeveelheden hebben ontvangen. Gisteren heeft het bij verschillende winkeliers in de stad reeds storm geloopen om boter. Men heeft de meDschen nog met kleine voorradenjkun- nen helpen, maar als de toestand blijffc zooals hij is waarop, gezien de spe culatiezucht, alle kans is zal Amster dam zonder boter komen. Wel scbynt er nog een kleine partij koelhuisboter te zijn, maar deze moet van mindere qualiteit zijn. De goede boter wordt uitgevoerd, wij zelf blijven met de slechte kwaliteit zit ten. Van grossierszijde vernamen we, dat er geen botervoorraden van belang in de hoofdstad zijn. Er wordt momenteel betrekkelijk weioig versche boter gepro duceerd, waarvan 't meeste nog wordt uitgevoerd of vastgehouden. Dank zij de winstpartij en speculatie zucht dreigt er dus boternood. Paardensmokkelaars aangehouden. Even over de greDS bij Clanerbrug, zijn 17 Duitsche grensbewoners aange houden, in verband met een uitgebreiden smokkelhandel in paarden. Haar kinderen gered. Vrijdagnacht ontstond brand ten huize van G. de Ley te Stiens De vrouw was alleen thuis met drie kinderen, die zij uit de vlammen redde, waarbij zij ernstige brandwonden opliep. Nieuwe uitgave Bijgewerkt tot 15 Januari '21. a f 0.30 per stuk.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 6